PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : radar cezasına itiraz edilebilir mi ?

msarpkaya
19 Nisan 2013, 20:29
Motorsiklet lerin ön tarafında plaka olmadığından sabit radar araçları hız yapan aracı sadece ön tarafından kayıt yapabildiğinden itiraz sonucunda bazı trafik ekibinin ceza yazamadıklarını duydum doğrumu acaba .

Mengu16
19 Nisan 2013, 20:31
Duble yol değilse çevirmeyi görünce durup geri dönersin bi köy yoluna girip çevirmeyi pas geçersin. Ben hatta duble yol olsa da geri giderim :cherry:

ogzcngdk
19 Nisan 2013, 21:00
evet öyle birşey var ama bazı yerlerin kameraları hızı ölçmüyor 1 km lik mesafeyi kaç dakikada geldiğini hesaplıyor (iki radar arası) ona göre ceza yazılıyor öyle birşeye denk gelmezsen ceza yazamazlar

seigen
19 Nisan 2013, 21:08
Radarlar istediği yönden hızı ölçebilir. Geliş yönünde ölçmelerinin sebebi basit, radarı gördükten sonra herkes hızını keser :P. Çevrilince itiraz ederseniz, radar aracına gidip hızı gösteriyorlar. Eve gelen hız cezalarında ise plaka da görünür bir biçimde fotoğrafıyla geliyor :). Yani itiraz etmek pek mümkün değil, kapı gibi kanıtları gösteriyorlar.

MeTaL
19 Nisan 2013, 21:17
Motorsiklet lerin ön tarafında plaka olmadığından sabit radar araçları hız yapan aracı sadece ön tarafından kayıt yapabildiğinden itiraz sonucunda bazı trafik ekibinin ceza yazamadıklarını duydum doğrumu acaba .

Ben bu güne kadar hiç yalancı radar görmedim. Yani eğer ki ceza yiyorsam hak etmişimdir, yapılmaması gereken bir sürat yapmışımdır. Ki fazlasıyla yaptığım bu sürat etrafımdakileri, yanımdakileri tehlikeye atmıştır.

Hatta ve hatta İzmir' den Antalya' ya gelirken şehir içinde 1km sürat yüzünden radar a girdiğimi bilirim. 77 ile gitmem gerekirken 78 ile radara mı ne girmiştim. Neden itiraz edeyim ki? Zaten hız sınırları içerisinde gidiyorsanız kimse sizi durdurup ceza kesmez. Herşeyden öte 3 kuruş için neden başta kendim olmak üzere başkalarına karşı yalan söyleyim? "Arkadaş ne 3 kuruşu dünyanın parası" derseniz eğer o zaman kurallara uyun.

Uzun lafın kısası; radar cezasına itiraz edilmez ...

ugrgnr
19 Nisan 2013, 21:33
Duble yol değilse çevirmeyi görünce durup geri dönersin bi köy yoluna girip çevirmeyi pas geçersin. Ben hatta duble yol olsa da geri giderim :cherry:

hahaha :) kendimi gördüm bu yazıda. tırın dıbınden mı gıdıp saklanarak gecersın, ters serıde mı gırersın ne gelıyosa aklıma yaptım vallahı :) hatta bi yol vardı kontrolun oldugu yolun harıcınde, traktor yolu. 125lık ramzey scooterla gırdım 3 tane camur engelınden gectım elımle yol yaparak toprakla, yol oyle bı yolkı tek arabalık, bir yanında trenyolu yuksek, bı yanında tarla igneli çitli. adapazarına gıtmek ıcın o yolu gectım 2 sefer ama hem ezıyet hem de eglence oldu bana :) varsa sakaryalı bilir hal kontrolü :) neler yapmısım be.. ah ulan ah hala motosiklet alamadım ya vay anasını..

amaninmb
19 Nisan 2013, 22:26
evet öyle birşey var ama bazı yerlerin kameraları hızı ölçmüyor 1 km lik mesafeyi kaç dakikada geldiğini hesaplıyor (iki radar arası) ona göre ceza yazılıyor öyle birşeye denk gelmezsen ceza yazamazlar

Konya'da Tedes yani sizin dakika ile dediğinizi yapıyorlar. Arkadaşın dediği gibi sadece önden yiyor cezayı. Motorluyum ve hep 80-90 giderim hiç yemedim şükür...

Haber (http://www.konhaber.com/yeni/haber-93141-GUNCEL-TEDES-hiz-kesti.html)

Benli
19 Nisan 2013, 22:26
Bravo mengü ! ., Kanunsuz işleri ne kadar da güzel tarif ediyorsun böyle !!!.

Green Arrow
20 Nisan 2013, 01:00
İlla her yerde Türk olduğumuzu belli ediceksiniz dimi ? Radardan nası kaçarım nası ceza yemem arkadaş biraz ciddiye alın şu insan hayatını şakası olmaz bunun.

Mengu16
20 Nisan 2013, 01:05
Yazıyorum tarif ediyorum sana mı soracam heeee !!!!!!!!!!!!!! Hız sınırı arabalardan 10 km düşük olduğu için motosikletlerin hız sınırına tamamen uyarak gitmesi durumda motorcunun dizinin dibinden sollayacak üzerine çıkacak araçlardan nasıl kaçınacağını bi yazın hele sonra konuşalım.

amaninmb
20 Nisan 2013, 01:24
Açıkcası Mengü gibi benimde zoruma gidiyor.
Koca Araçlar
-Adam telefonla konuşur üzerine çıkacak gibi gelir , birde el kol hareleti yaparlar
-adam sinyal vermez pat frene basar , durur veya sağa sola döner
-soldan sağa önüne kırarlar
-aracı yüklerler önü kalkar o halde uzun yolda basacam diye uğraşırlar
-özellikle hem telefonla konuşup araç sürüp sinyalsiz giderler
- bazen polisler bile bunu yapınca
-ki polis ile 2 kere münakaşaya girdim ikisindede ceza yazmakla tehdit ettiler ,birinde başka polisleri çağırınca ve karakola gidip video kayıtlarını verince sustular.... >:/

biz küçük karınca gibi adamların (tabi apaçi gibi kasksız yatış pozisyonda motor kullanan vs insanları görüp onlar kaçarak ceza yemedikleri için) dürüstlük yapıp paşa paşa zor kazanılan 3-5 kuruşuda hak etmediğimiz cezalarla verdiğimiz için gücüme gidiyor.
Nasılsa yıllarca Elektrik faturalarını (Doğudaki vatandaşlarımız ödemeyip) kaçak bedeli diye fazla fazla ödüyorsak, artık kaçak neremizde varsa.... Buda insanın kanına dokunuyor...

inzell
20 Nisan 2013, 01:42
En ücra yerde 1-2 km hız aşımının lafını yapacaklarına şehiriçindeki magandalara bir el atsalar, gerçekten görevlerini yapmış olacaklar. Tabii en kolayı ile meşguller.

Mengu16
20 Nisan 2013, 01:48
En ücra yerde 1-2 km hız aşımının lafını yapacaklarına şehiriçindeki magandalara bir el atsalar, gerçekten görevlerini yapmış olacaklar. Tabii en kolayı ile meşguller.
Trafik cezalarının sadece bütçeye kaynak olarak görülmediği bir zaman olursa gerçek amacına ulaşmış olacak cezalar.

crxforever
20 Nisan 2013, 22:17
ceza olacaksa herkese ceza olsun o zaman kurallara uyulur. mantıksız bir hız limiti, yolun konumuna uymayan hız kontrolleri(bkz e5 70 km sınırı ve topçular- bursa arası ) , aniden daralıp genişleyen şeritler olduğu sürece ve sadece para kazanmak için ceza kesiliyorsa haram olsun o kesilen cezalar.prim almak için sürekli uygulama yapıp trafiği tıkayacaklarına yoğun yerlerde yönlendirme yapsalar daha iyi bir trafiğimiz olur.

Benli
21 Nisan 2013, 00:57
Yazıyorum tarif ediyorum sana mı soracam heeee !!!!!!!!!!!!!! Hız sınırı arabalardan 10 km düşük olduğu için motosikletlerin hız sınırına tamamen uyarak gitmesi durumda motorcunun dizinin dibinden sollayacak üzerine çıkacak araçlardan nasıl kaçınacağını bi yazın hele sonra konuşalım. Senin gibiler yüzünden bu hallerdeyiz ! Allah ıslah etsin , sizlere , nasihat değil , müsibet gerekli !!! bizim kimse üzerimize çıkmıyor şükür !

Mengu16
21 Nisan 2013, 01:18
Senin gibiler yüzünden bu hallerdeyiz ! Allah ıslah etsin , sizlere , nasihat değil , müsibet gerekli !!! bizim kimse üzerimize çıkmıyor şükür !
Senin gibiler de her şeye yarabbi şükür dediği için yakında bölecekler bu ülkeyi.

Benli
21 Nisan 2013, 13:40
Yazıyorum tarif ediyorum sana mı soracam heeee !!!!!!!!!!!!!! Hız sınırı arabalardan 10 km düşük olduğu için motosikletlerin hız sınırına tamamen uyarak gitmesi durumda motorcunun dizinin dibinden sollayacak üzerine çıkacak araçlardan nasıl kaçınacağını bi yazın hele sonra konuşalım.

Senin gibiler de her şeye yarabbi şükür dediği için yakında bölecekler bu ülkeyi.

Mengü , bu iki mesajın arasında ki bağlantıyı kurduğum an , cevaplama yapacağımdan hiç şüphen olmasın !

Tsubasa
21 Nisan 2013, 13:58
hız limiti 80 olan bi yerde 92 yle radara girmiştim
tabi az ötede de polisler sotede bekliyorlar
+4 km hız için bana 3 sene önce bana öyle bi ceza kestiler ki 189tl muydu neydi
bazen bakıyorumda katlanır plakalık şart olmuş bu memleketin trafik polisleri yüzünden

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

sen bi ucu ucuna radara girdiğin hız limitini +2 +3 geçtiginde hız limitini aşma 300 lira bi kilitlesinler de gör hacım.
o zaman görürüm kanunu

NoMotorNoCry
21 Nisan 2013, 14:03
Senin gibiler yüzünden bu hallerdeyiz ! Allah ıslah etsin , sizlere , nasihat değil , müsibet gerekli !!! bizim kimse üzerimize çıkmıyor şükür !

Kim çıkmıyo kardeşim.Bi saçmalamayın yahu.Geçenlerde amcaoğlu ilk defa cbf150 ile uzun yola çıkmış.Giderken diyo 80'le gideyim dedim çok tehlikeli oluyomuş.Kamyonlar nerdeyse tepeme çıkacaktı diyo.Dönüşte köklemiş gazı 110 sabit gelmiş.Bi akıllı mantıklı konuşun yahu.Kimse tepesine çıkmıyomuş.Bi çık bakalım uzun yola.80'e sabitleyip yarım saat sağ kalırsan helal olsun sana.

Tsubasa
21 Nisan 2013, 14:27
Bi çık bakalım uzun yola.80'e sabitleyip yarım saat sağ kalırsan helal olsun sana.
ben öyle bi delikanlı görmedim.
bu @benli arkadaşı trafikte hiç sıkıştırmamışlar anlaşılan..
uzun yolda gazı acıp kacabiliosan şanslısın.. yoksa 60 70 le yol bitmez mezar olur adama

Mengu16
21 Nisan 2013, 15:37
Mengü , bu iki mesajın arasında ki bağlantıyı kurduğum an , cevaplama yapacağımdan hiç şüphen olmasın !
Öyle başa böyle tarak !

Benli
21 Nisan 2013, 20:25
hız limiti 80 olan bi yerde 92 yle radara girmiştim
tabi az ötede de polisler sotede bekliyorlar
+4 km hız için bana 3 sene önce bana öyle bi ceza kestiler ki 189tl muydu neydi
bazen bakıyorumda katlanır plakalık şart olmuş bu memleketin trafik polisleri yüzünden

---------- Post added at 12:58 ---------- Previous post was at 12:55 ----------

sen bi ucu ucuna radara girdiğin hız limitini +2 +3 geçtiginde hız limitini aşma 300 lira bi kilitlesinler de gör hacım.
o zaman görürüm kanunu

Kim çıkmıyo kardeşim.Bi saçmalamayın yahu.Geçenlerde amcaoğlu ilk defa cbf150 ile uzun yola çıkmış.Giderken diyo 80'le gideyim dedim çok tehlikeli oluyomuş.Kamyonlar nerdeyse tepeme çıkacaktı diyo.Dönüşte köklemiş gazı 110 sabit gelmiş.Bi akıllı mantıklı konuşun yahu.Kimse tepesine çıkmıyomuş.Bi çık bakalım uzun yola.80'e sabitleyip yarım saat sağ kalırsan helal olsun sana.

ben öyle bi delikanlı görmedim.
bu @benli arkadaşı trafikte hiç sıkıştırmamışlar anlaşılan..
uzun yolda gazı acıp kacabiliosan şanslısın.. yoksa 60 70 le yol bitmez mezar olur adama

Sizler iyice şaşırmışsınız , kuralları işinize geldiği gibi yorumlamaya çalışıyorsunuz ! tabiy olmuyor , boyna cezai müeyyideye maruz kaldığınızdan , buralarda köpürüyorsunuz ,tekrar söylüyorum ! bizim kimse üzerimize çıkmadı Allaha şükür , hiç trafik cezası falanda ödemiyoruz ! .

Öyle başa böyle tarak !

Bakın işte ! terbiyesiz bir kişilik olduğunuzu hemen belli ediyorsunuz !!! , zayıf kişilikler kendilerini ne kadar saklıyabilirler ki !? görüldüğü gibi oluyor malesef !. Üyelik tarihiniz 2004 ve hala net te yazışma adabını öğrenememişsiniz / öğrenmeyede niyetiniz yok !!!
Böyle küçücük konularda, kendinizi bir türlü geliştiremiyorsunuz , birde kalkıp siyasi konulara değinmek istiyorsunuz ! , nasıl olacak ki bu !!.

rev'it
21 Nisan 2013, 20:32
''Niteliksiz insanlarla birlikte yaşamak zorunda olmak, gerçekten cehennemde yaşamaktır. ''

Ömer Hayyam

NoMotorNoCry
21 Nisan 2013, 20:39
Benli hayatında hiç uzun yola çıktın mı acaba?Burda böyle bol keseden sallıyosun.Geçen 90 küsürle ceza yedim.Polis tutanağı yazarken karşıdan gelen tırları gösterdim.Şimdi ben bunlara aynı hızda yan yana mı gitmek zorundayım dedim.Polis haklısın ama bizim sakalımız yok ki bizi dinlesinler.Kafalarına göre kanun çıkarmışlar işte dedi.Polis bile bana hak verirken sen burda cahil cahil konuşuyosun işte.

Mengu16
21 Nisan 2013, 20:43
Adamın tek derdi vatandaş 3 kuruş parasını devlete versin devlet yoksa kalkınamazmış. Ona buna devletin 40-50 bin lira aylık dağıtması kul hakkına girmiyomu, bide allahtan söz edersin.

Tsubasa
21 Nisan 2013, 20:53
Sizler iyice şaşırmışsınız , kuralları işinize geldiği gibi yorumlamaya çalışıyorsunuz ! tabiy olmuyor , boyna cezai müeyyideye maruz kaldığınızdan , buralarda köpürüyorsunuz ,tekrar söylüyorum ! bizim kimse üzerimize çıkmadı Allaha şükür , hiç trafik cezası falanda ödemiyoruz ! .

istanbulda gel bak bakalım senin dediğin gibi kurallara uyan, hız limitlerine uyan, motosikletlere araç gözüyle bakan insanlar bulabilecekmisin?
ben hiç öyle insanlar görmedim istanbulda 2006 dan beri motosiklet sürüyorum 3 senesi fiilen istanbulda geçti.
kuryelik filanda yaptım, ama hiç görmedim senin dediğin gibi kurallara uyan insanlar?
acaba nerdeymiş bu insanlar? kurallara uyuyormuşsunda senin tepene kimse cıkmamış ya bugune kadar.
istanbulda tepene bi cıkarlar, 3 ay sonra komadan cıkınca anlarsın
hatta gel istanbula ben sana motosikletimi vericem bi bin bakalım ikitelliden pendiğe kadar bi git gel bakalım iş cıkış saatinde.
sag gelirsen ne mutlu sana. uy bakalım kurallara cevrendekiler uyuyor mu
seni adam yerine koyuyor mu?

Benli
21 Nisan 2013, 21:06
Benli hayatında hiç uzun yola çıktın mı acaba?Burda böyle bol keseden sallıyosun.Geçen 90 küsürle ceza yedim.Polis tutanağı yazarken karşıdan gelen tırları gösterdim.Şimdi ben bunlara aynı hızda yan yana mı gitmek zorundayım dedim.Polis haklısın ama bizim sakalımız yok ki bizi dinlesinler.Kafalarına göre kanun çıkarmışlar işte dedi.Polis bile bana hak verirken sen burda cahil cahil konuşuyosun işte.
"Cahillik dedin de , aklıma geldi , şimdi biraz daha uzatsak , karşımdaki user lisans eğitimli çıkıyor ya bu beni çok üzüyor , neyse , gerekeni yapmış trafik polisi size , geçmiş olsun diyelim !.

Adamın tek derdi vatandaş 3 kuruş parasını devlete versin devlet yoksa kalkınamazmış. Ona buna devletin 40-50 bin lira aylık dağıtması kul hakkına girmiyomu, bide allahtan söz edersin. Sen kavye başında "Alkol mü alıyorsun mengü !!!? ne dediğine bir bak yazdıktan sonra , benle değil , kendi dünyanla yazışıyorsun sen !

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

istanbulda gel bak bakalım senin dediğin gibi kurallara uyan, hız limitlerine uyan, motosikletlere araç gözüyle bakan insanlar bulabilecekmisin?
ben hiç öyle insanlar görmedim istanbulda 2006 dan beri motosiklet sürüyorum 3 senesi fiilen istanbulda geçti.
kuryelik filanda yaptım, ama hiç görmedim senin dediğin gibi kurallara uyan insanlar?
acaba nerdeymiş bu insanlar? kurallara uyuyormuşsunda senin tepene kimse cıkmamış ya bugune kadar.
istanbulda tepene bi cıkarlar, 3 ay sonra komadan cıkınca anlarsın
hatta gel istanbula ben sana motosikletimi vericem bi bin bakalım ikitelliden pendiğe kadar bi git gel bakalım iş cıkış saatinde.
sag gelirsen ne mutlu sana. uy bakalım kurallara cevrendekiler uyuyor mu
seni adam yerine koyuyor mu? Şimdi anladım sizi , kurye olduğunuz için böyle yazıyorsunuz , yani ille hızlı kullanım , aşırı sürat gerekir falan diye , şimdi sizin mantığınıza göre ! yavaş gitmek durumunda olan araçlar yandı öldü o trafikte , hatta evinden çıkarken vedalaşıp çıkmalı yakınlarıyla !.

sertan.1983
21 Nisan 2013, 22:45
adamin dibine biterler 80 le gidrsen. arada basilmasi gereken yerde basacn

Tsubasa
21 Nisan 2013, 23:00
"Cahillik dedin de , aklıma geldi , şimdi biraz daha uzatsak , karşımdaki user lisans eğitimli çıkıyor ya bu beni çok üzüyor , neyse , gerekeni yapmış trafik polisi size , geçmiş olsun diyelim !.

Sen kavye başında "Alkol mü alıyorsun mengü !!!? ne dediğine bir bak yazdıktan sonra , benle değil , kendi dünyanla yazışıyorsun sen !

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

Şimdi anladım sizi , kurye olduğunuz için böyle yazıyorsunuz , yani ille hızlı kullanım , aşırı sürat gerekir falan diye , şimdi sizin mantığınıza göre ! yavaş gitmek durumunda olan araçlar yandı öldü o trafikte , hatta evinden çıkarken vedalaşıp çıkmalı yakınlarıyla !.

hocam boş konuşuosun. iyice oku yazdıklarımı anlayana kadar, biraz düşün, biraz yol yap, biraz tecrübe edin sonra gel yine konuşuruz.

ak1n
21 Nisan 2013, 23:10

mengü ye kesinlikle katılıyorum 80 km y le kamyon bile yanınızdan geçiyor memlekette 20 yıl önceki yollar yok artık hız sınırı özelikle motorsikletler için hala değişmedi şahsen 100le gittiğimde coğu uzun yolda 80 le gittiğimden daha güvenli hissediyorum coğu motorcuda buna katılıyordur tahminimce sağdan soldan dibinizden arabalar kamyonlar geçerken özelikle sağ şeritte guvenlik daha sıkıntılı burda kimse 190 la 200 le gideni savunmuyor hız sınırı şahsen motorlar için en azından otomobiller kadar olmalı ve illaki motor daha tehlikeli deniyorsa bir ayarlama yapılıp misal veriyorum 125 cc hız sınırı 100 125 ve ustu 120 gibi.. olmalıdır.. olmuyorsa işini yapmayanları savunmak gerçekden saçma ki

Benli
21 Nisan 2013, 23:32
hocam boş konuşuosun. iyice oku yazdıklarımı anlayana kadar, biraz düşün, biraz yol yap, biraz tecrübe edin sonra gel yine konuşuruz. Konuşmuyor ! yazıyorum. Sen yıllarca yazsan nafile , ben kurallara bakarım !, neyse bu konuda anlaşamıyacağımız için yazışmalar gereksiz oluyor !.

MeTaL
22 Nisan 2013, 00:47
Arkadaşlar boş yere tartışıp birbirinizi kırıyorsunuz, kırmasanızda sinirlerinizi yıpratıyorsunuz. Herkes kendi çapında haklı, örneğin;

Kuşadasından Antalya ya dönüyorum, Er-5 kullanıyorum eşimde arkamda ve Kemer' den sonra Antalyaya kadar yolda çalışma var, tek şeride indirgenmiş ve o şeride normalde bir araba zor sığarken vızır vızır karşılıklı araçlar geçiyor. Er-5 i bilen bilir, basarsan 150km hızla bile "gitmem" demez. 180 / 190 a kadar yolu var.

Neyse, bahsettiğim o daracık yolda, arkamdaki kuşcu mu desem, maganda mı desem, öküz mü, hayvan mı, şerefsiz mi? Artık her ne haltsa, sürekli selektör yakıyor ve hızım 120! Yani sollamasına tek engel benmişim gibi beni sıkıştırıyor. Sağa yanaşacam sağda yer yok, arkamdakinden kurtulmak için öndekini sollayacam sol taraf vızır vızır. Anlayacağınız arkadaki aracın altında kalmamak için öndeki ile fren mesafesini 2-3 mt ye indirdim ve 120 km süratle onu takip etmek zorunda kaldım. Karayollarına denecek sözde yok, cüzdanı düşürsek durup alacak yer yok : ). Neyse, yol normale döndüğünde arkadan gelenin arkasında geçtim selektör, korna aklınıza sağa çekmesi için ne gelirse yaptım ama durmadı. Belli ki delikanlılığı direksiyon başında kabarıyor.

Şimdi o yolda 80 lede gitsem 120 ilede gitsem adam eğer magandaysa, hayvansa, yapacağını yapıyor. Ben demiyorum ki "80-90 la gidin" ama "120 / 130 iyidir" de demiyorum. Yakın zamanda kısmet olursa Er-5 i satıp 1-2 hafta önce aldığım Xciting 250 ile devam edeceğim. Xciting 250 2 kişi full yüklü şekilde sabit 130 km hızla gidebiliyor, 80 ve 90 ile zaten neredeyse benzin yakmıyor ama arkanıza maganda falan takılır, sollamaya çıkarsınız, oldukca rahat ve performanslı. Allah nazardan saklasın motorum çok güzel : ))) (Yalaşık 2 saat önce Burdur yolunda varatör kayışım koptu nazar deydi :P, Ispartaya otobüsle geldim motor Burdur sanayide).

Bakın şu an deliler gibi yorgunum, motoru triportör ile yanımda eşim bilmediğim bir sanayide bıraktım. Yarın kayış gelecekde, gidecez Burdur' a Kymcoya "Çin lan bu, dandikmiş" diyen bir ustayla motoruma bakıcaz, kısmetse yapacak. Herşeye rağmen eve ilk geldiğimde stres atmak için MT ye girdim. Bence birbirinizi böyle gereksiz sebeplerden kırmayın.

Bence en doğru hız, kendinizi güvende ve rahat ettiğiniz hızdır ...

imza
22 Nisan 2013, 01:23
30 km hız sınır olan yollarda 90-100 hız ile giden 4 tekerlekli canavarları görmüyor mu bu radarlar ben onu merak ediyorum.

crxforever
22 Nisan 2013, 01:31
kanunlar insanlar için vardır ve zaman içinde şartlara göre sorgulanır daha uygun güven verecek kurallar konur. "benim devletim bana 70 le git demiş yuh olsun 80 gidenlere " demek, yarın " "herkes pembe tişört giyecek " gibi bir kural konduğunda da ona uymayı gerektirecek.

asfaltı rendeleyip hiçbir uyarı işareti olmadan bırakmak da kanunlara aykırı ve insanları öldürüyor ancak bu yüzden ceza ödeyen kimseyi görmedim.

Mengu16
26 Nisan 2013, 14:24
http://www.odatv.com/n.php?n=trafik-vakfinin-paralari-nereye-gidiyor-2604131200
Trafik Vakfı'nın paraları nereye gidiyor

zarkropher
03 Haziran 2014, 15:09
Merhaba Arkadaşlar

2 hafta önce Aksaray-Denizli-Antalya-Aksaray turum vardı, tek başıma.

Şu an radar trafik cezası eve geldi. Şimdi anlamadığım şey. Radar ön plakayı görür. Motosiklette ön plaka yok. Hiç bir polis de durdurmadı. Radar benim plakamı nasıl algıladı.

Bu arada ceza şehir içinde 90 ile giderken yenmiş. 356 TL ceza. Cezadır ödenir de. Antalya atatürk blv. migros-kemer kavşağı arasında bir yerde radara girmiş olmam lazım fakat. Diğer araçların hızına uygun olarak gittiğim bir hızdı. Hiç bir şey de farketmedim.
Acaba fahrinin birisi gıcık olup ceza mı kesti diye şüphelenmekteyim.

Bu radarın arka plakayı görme konusunu bilen, duyan var mıdır?

serdar22
03 Haziran 2014, 17:07
gezici radarı sollamış olabilirsiniz. buda bi seçenek. ama gerçekten insanları bu radar olayından bıktırdılar...

enxdesign
03 Haziran 2014, 17:24
Merhaba Arkadaşlar

2 hafta önce Aksaray-Denizli-Antalya-Aksaray turum vardı, tek başıma.

Şu an radar trafik cezası eve geldi. Şimdi anlamadığım şey. Radar ön plakayı görür. Motosiklette ön plaka yok. Hiç bir polis de durdurmadı. Radar benim plakamı nasıl algıladı.

Bu arada ceza şehir içinde 90 ile giderken yenmiş. 356 TL ceza. Cezadır ödenir de. Antalya atatürk blv. migros-kemer kavşağı arasında bir yerde radara girmiş olmam lazım fakat. Diğer araçların hızına uygun olarak gittiğim bir hızdı. Hiç bir şey de farketmedim.
Acaba fahrinin birisi gıcık olup ceza mı kesti diye şüphelenmekteyim.

Bu radarın arka plakayı görme konusunu bilen, duyan var mıdır?

Fotoğraf gelmediyse itiraz edebiliyorsunuz diye biliyorum. Çünkü eve gelen radar cezaları fotoğraflı olarak geliyor genelde.

cenkito
03 Haziran 2014, 17:55
Fotoğraf gelmediyse itiraz edebiliyorsunuz diye biliyorum. Çünkü eve gelen radar cezaları fotoğraflı olarak geliyor genelde.

bizim eve gelen radar cezasında fotograf mevcuttur isterseniz en yakın emniyetten alabilirsiniz gibi bişey yazıyordu

gene bizi ugrastırıyorlar, fotoyu hali hazırda göndermemişlerdi

zarkropher
03 Haziran 2014, 21:33
Benim ceza kağıdında fotoğraf yok. Trafik kural ihlaliniz mobese ve benzeri kamera sistemince tespit edilmiştir notu düşülmüş.

enxdesign
03 Haziran 2014, 22:11
Benim ceza kağıdında fotoğraf yok. Trafik kural ihlaliniz mobese ve benzeri kamera sistemince tespit edilmiştir notu düşülmüş.

Bence itiraz hakkınızı kullanın. Sonucu paylaşırsınız, bizde faydalanmış oluruz. Madem mobeseden görmüşler, fotoğrafta göndersinler, nerden bilelim cezayı sallamadıklarını