PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sayın M.T Bi destek çıkın şu kardeşinize bea

bensen001
18 Nisan 2013, 03:58
Sayın M.T ailesi...
Sizden ricam bana 2 motosiklet hakkında ne biliyorsanız aktarmanızdır. Ben kullandığım asya türkcup' ımı satmış bulunmaktayım ve belli bir bütcem var. Korumalarımıda yenilemeyi düşünüyorum allah kısmet ederse.

Toplam bütcem 8bin tl.
Modenas GT135 ve Hyosung RT125 isimli bu iki motosikletede adeta aşık oldum. İnternette bulduğum bilgiler ışığında. Tek bildiğim şey uzun yola gidebilen motosikletler ve az yaktıklarıdır. Bana derin ve açıklamalı bir şekilde yardımcı olursanız memnun olurum.

F54
18 Nisan 2013, 04:04
8bin tl bütçe ile o motorlar alınmaz uzun yola giderim diyorsan sym wolf veya gt 250 bak sıfıra yakın temizlikte bi motor bulursun

bensen001
18 Nisan 2013, 04:16
Pardon F54 abicim yanlış anladın beni yeni korumalarım o 8bin'tl lik bütçeye dahil biz fakir adamız abi napalım şimdi 8 bin tl lik motoru hele bi alayım korumaları iyisinden güzelinden kışında motoru tazeleyi vericem şimdilik böyle en fazla 4000-4500 tl lik bi motosiklet arıyorum abi bunlarda bana cazip geldi.

satoyama
18 Nisan 2013, 04:38
kesinlikle MODENAS tercih etmelisin!

rt125 farklı tazda zevkli bir motosiklet fakat motor ömrü uzun bir motosiklet değil! motor materyal kalitesine göre güç oranı fazla olduğu için motor ömrü ve arıza açısından sıkıntıları olduğunu duymuştum. zaten zayıflatılmış bir motorda o tekerleri çekmezdi.. ayrıca rt125 inde az yaktığı söylememez güçlü 4 valfli bir 125cc olduğu için (çok devirli) yakıtı bir cub motorun 2 katına yaklaşır bu konuda seni rt125 kullanmış arkadaşlar daha iyi bilgilendirir. bu arada ikiside uzun yol motosikleti değil fakat bisiklelerle bile uzun yol yapıldığını göz önüne alırsan elbette her motorla her yola gidilir..

ama sürat+yakıt economisi+kalite diyorsan modenas gt135 arkana bile bakma

bensen001
18 Nisan 2013, 04:51
Anladım abi peki bu modenas gt135 ben amasyadan kalkıp sivasa yani yaklaşık 200km yola beni götürürmü dersin saten pek bir süratle işim yok yolda bırakmasın yeter.Benzin sarfiyatı felan ne kadardır acaba bu cup'ın benim eski cup 12 kuruş yakıyodu

acayüp
18 Nisan 2013, 09:59
Modenas seni heryere goturur.

satoyama
18 Nisan 2013, 16:02
Anladım abi peki bu modenas gt135 ben amasyadan kalkıp sivasa yani yaklaşık 200km yola beni götürürmü dersin saten pek bir süratle işim yok yolda bırakmasın yeter.Benzin sarfiyatı felan ne kadardır acaba bu cup'ın benim eski cup 12 kuruş yakıyodu

bak sen önceden cub kullanmışsın birazcık olsun iyi cub kötü cub nedir bilmen lazım! cu un çinlisi bile adamı kolay kolay yolda bırakmaz.

200km yol yol değil honda yada modenas için.

bulabilirsen 2. el temiz honda innova 125i de tavsiye ederim.