PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Asla motosiklete binmem dedim Yanıldım

arben
18 Nisan 2013, 01:34
öyle soguktum ki motorlara kafesle giderken hep öyle kızardım heryerden çıkmalarına trafikte ben beklerken onlar aralardan kaçmalarına öyle içerlerdim. lakin geldi bi arkadaş bende olan birşeyi motoruyla takas etmek istedi bi anlık gafletkabul ettim.motor lınlun 150.motoro bindim yola çıktım kendimi özgür falan hissetmedim ama öyle bi duygu sanki çıksam yola hiç durmadan bütün yolları bitirsem tabi bu motor bu kadar özgüveni kaldırmaz ama ben bu sevdaya geç kalmışım.bu yaz motoru değiştirip arnavut olduğum için bir kosova turu yapmayıdüşünüyorum inş.sadece paylaşmak istedim saygılarımla gürkan.

dreamkiller
18 Nisan 2013, 01:47
Almissin zehiri hadi bakalim :-)

Permatiq59
18 Nisan 2013, 01:50
başlarda böyle başlıyo :) çin malı 150 cc bi scooter le sehır ıcınde işimi görürüm.. azcık daha büyütüp hafta sonu gezerim.. su sogutmalıya gecmek lazım uzun yolda sıkıntı oluyo.. derken gidiyo :)

amaninmb
18 Nisan 2013, 01:57
50 cc - 100 cc - 125 cc - Sonra 250 (ki ben en son 250 lili tercih ediyorum 600 lükle duramam ölürüm. Hayatımda 1 kez R6 ile 285 yaptım birdaha yapmam. Anam babam eşim var ya yaşamak istiyorum :) ) diye gelir. Bakarsın 250 likten sonra duramayız "Amaaaan zaten ölmeyecezmi" diyip 600 lük alıvermişiz...

arben
18 Nisan 2013, 02:01
inanın öyle hemen motoru büytmek istiyorum yanlız chapper mı enduro mu yoksa turingmi karar veremedim ama dediğiniz gibi eroin gibi bu motorsiklet hava kapalı kaç gündür açsında gezeyim diye her akşam havaya bakıyorum çoçuk gibiyim

Sepetçioğlu
18 Nisan 2013, 02:15
Hadi bakalım hayırlısı :)

Mengu16
18 Nisan 2013, 02:27
50 cc - 100 cc - 125 cc - Sonra 250 (ki ben en son 250 lili tercih ediyorum 600 lükle duramam ölürüm. Hayatımda 1 kez R6 ile 285 yaptım birdaha yapmam. Anam babam eşim var ya yaşamak istiyorum :) ) diye gelir. Bakarsın 250 likten sonra duramayız "Amaaaan zaten ölmeyecezmi" diyip 600 lük alıvermişiz...
50 veya 100 cc'ye binmeden 125'likle başlasak çok tehlikeli olur mu hocam :cherry:

suhatr
18 Nisan 2013, 02:41
öyle soguktum ki motorlara kafesle giderken hep öyle kızardım heryerden çıkmalarına trafikte ben beklerken onlar aralardan kaçmalarına öyle içerlerdim. lakin geldi bi arkadaş bende olan birşeyi motoruyla takas etmek istedi bi anlık gafletkabul ettim.motor lınlun 150.motoro bindim yola çıktım kendimi özgür falan hissetmedim ama öyle bi duygu sanki çıksam yola hiç durmadan bütün yolları bitirsem tabi bu motor bu kadar özgüveni kaldırmaz ama ben bu sevdaya geç kalmışım.bu yaz motoru değiştirip arnavut olduğum için bir kosova turu yapmayıdüşünüyorum inş.sadece paylaşmak istedim saygılarımla gürkan.

daha iflah olmaz:queen:

yürekçe
18 Nisan 2013, 03:27
aha!!!!
tedavin mümkün değil...
sana bir cruiser yazıyorum :)

cool113
18 Nisan 2013, 08:29
virüs damarlarına girmiş. panzehiride yok bunun :)

acayüp
18 Nisan 2013, 09:56
Asla , asla deme .
Yada.
Olmaz olmaz deme , olmaz olmaz.
:)

amaninmb
18 Nisan 2013, 10:20
50 veya 100 cc'ye binmeden 125'likle başlasak çok tehlikeli olur mu hocam :cherry:

25 cc adamı öldürür... :) Dibine vurdurur. Süründürür. Perte çıkarıp trafikten men yapar. Şasi Numarasını değiştirsende trafiğe çıkamazsın. Çekme Belgesi Bile Vermezler. Mavi Ekrana Düşüp , GPU yu yakarsın. Harddiskinden tık tık diye ses gelir.

Ama denemekte fayda var. Belki birşeyde olmayabilir. :)

(sıralamayı küçük - büyük yapmıştım. 600 lükle başlayıp ölekmi? baaabında)

Deryali
18 Nisan 2013, 10:23
Ehliyet var mı?

Önce ehliyet almalısın, Sonra Eğitim sonrada Kıyafetler korumalar.. En sonrada kendine uygun bir başlangıç motoru.
Yoksa sonu hüsran olabilir.

Bende 7 sene önce motor düşmanı idim şuan 7 motorum oldu ve 120.bin de yol tecrübesi.

Ercument
18 Nisan 2013, 10:34
inanın öyle hemen motoru büytmek istiyorum yanlız chapper mı enduro mu yoksa turingmi karar veremedim ama dediğiniz gibi eroin gibi bu motorsiklet hava kapalı kaç gündür açsında gezeyim diye her akşam havaya bakıyorum çoçuk gibiyim
Dostum yağmurlu havada motor sürmenin tadı bir başkadır.

ormankebabi
18 Nisan 2013, 10:35

Ben de ilk başlarda hava açsın diye bekliyordum... Sonra fark ettim yağmurda kullanmak da çok zevkli :)

Thracian
18 Nisan 2013, 10:40
Sonunda doğru yolu bulmuşun.:cherry:

dreamkiller
18 Nisan 2013, 10:40
Yagmurda ama ilik bir havadaki yagmurda yoksa islanan pantalon mont...vb techizat ruzgarda ustune yapisir ya! Ondan hic haz etmem.. Neyse konu dagilmasin :-)

serdar1547
18 Nisan 2013, 10:49
motorumu sattım,yirmi güne yakındır motorum yok(yeni bir makina aldım ama bayi göndermedi daha) ve kendimi en son askerdeyken bu kadar yalnız ve güçsüz hissetmiştim...hiçbirşeyden zevk almıyorum motorum olmayınca...mal gibi oldum, sanki "remeron 30" içmiş gibiyim...kendime gelemiyorum...motorsuzluk böyle işte eğer daha önce bu zevki tattıysan bir daha iflah olacağını sanmıyorum...kazasız belasız sürüşler

DarkEvents
18 Nisan 2013, 14:05
o iş bitti abi seleye oturdun mu kapmışsın şifayı artık çok geeeç :mrgreen:

MBHoro
18 Nisan 2013, 14:22
evet arkadaşların dediği gibi almışsın zehiri, haydi geçmiş olsun.

djan
18 Nisan 2013, 14:26
Profiline bakın, 2 seneye kalmaz kullandığı motosiklet: Fazer yazar :) Allah kaza bela vermesin :)

utkan35
18 Nisan 2013, 15:50
çok güzel şeyler bunlar...

dreamkiller
18 Nisan 2013, 16:49
Bir kere seleye koydun mu totoyu, asla bırakamazsın MOTO yu dedeee :)

arben
18 Nisan 2013, 20:44
bu gün baktım bu yoğmur bitmez dedim koca Arnavut sür yaşlanan eşyaların olsun yaşlanmadan vücudun

NoMotorNoCry
18 Nisan 2013, 21:13
Geçmiş olsun.Kapmışsın virüsü.Ben de motora hayatta binmem diyenlerdendim.5 sene önce arabamı satınca yaz geliyo bi ufak motor alayım demiştim.Sağını solunu kurcalar tamir ederim.Arada turlarım hava alırım diye düşünmüştüm.Şimdi çine gidecek motora sahibim.5 Yılda 50 bin km yol yaptım motorla.Etraf köylere gezerim diye aldığım motor büyüdü şimdi çine gidecek motorum var.

ugrgnr
19 Nisan 2013, 00:38
ben arabayla 50km yapıyorum dag tas koy bayır, eve gelıyorum ıcım kıpır kıpır sankı enerjımı atamamısım. ama motorla soyle 5 dakıka cıksam oooh dıyorum. gercı dıyodum. 125lik scooterla bile bu hissi yasabılıyodum. 125lik bi commuter almayı dusunuyorum, alırsam herhalde deliririm dolaşmaktan gazlamaktan.. bakalım

radycaglar
19 Nisan 2013, 16:51
hocam sen panzehiri almışsın artık sende bizlerden birisin aramıza hoş geldin pek yakında o özgürlük kısmınıda yakalarsın motora binmek bir ninjaının prof bir şekilde kılıç sallamasına benzer :) yani altındaki alet her zaman bir silahtır kullanmasını bilene :D