PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kymco Agility City 200i ile 12-13 Nisan'da Antalya-Aydın-Ankara arası 1000 km :)

Levent AK
17 Nisan 2013, 01:56
Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katılmış olmama rağmen geçen cuma günü sahip olduğum ilk motorsiklet olan Kymco Agility City 200i ile Antalya-Aydın-Ankara arasında yaptığım toğlam 1000 km'lik seyahati paylaşmak istiyorum. Uzun zamandır içinde olan bir motorsiklete sahip olma isteğimi geçen cuma günü itibarıyla hayata geçirme şansını elde ettim :)
İhtiyacımın bir scooter olduğuna kara verdikten sonra, scooter modelleri arasında yaptığım araştırmada bana en uygun motorun Kymco Agility City 200i olduğuna karar verdim, bunda 16 inç jantlara sahip olması oldukça etkili bir unsur oldu. Aradığım motoru Antalya'da bulup sahibi ile fiyat konusunda da anlaşınca atlatıp Antalya'ya gittim. Antalya'ya ulaşıp beraak deniz ve mis gibi havayı görünce Ankara'da ne aradığımı sorgulamadım desem yalan olur.

http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2264-picture10013.jpg
http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2264-picture10014.jpg

Motorun devir işlemleri yaptıktan sonra kendimi Konyaaltı plajına attım.
http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2264-picture10015.jpg

Antalya'da yeterince dolaştıktan sonra yolcu yolunda gerek diyerek Aydın'a dedemi ziyarete doğru yola çıktım. Antalya'dan Aydın'a giderken 1500 metre rakıma kadar tırmanmak zorunda kaldım. Agility City 200i'nin performansı tırmanışlarda çok hoşuma gitti. Tabi ki 163 cc'li motordan çok yüksek bir güç beklemek gerçekçi olmayacaktı ama tırmanışta çok rahat 80 km hızlara ulaşıp bunu koruyabilmesi güzel bir duygu :) Sıra dağları devirip Denizli'ye ulaştığımda şehre şöyle bir yukarıdan baktım :)

http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2264-picture10016.jpg

Denizli'den sonra Aydın'a kadar yol zaten büyük oranda düz olduğu için pek zorlanmadım. Beni oldukça şaşırtan şey yol boyunca bütün araç sürücülerinin (kadın sürücüler hariç) oldukça saygılı davranmalarıydı. Hoşuma giden diğer şey ise 100 km hızla giderken yanından geçtiğim araçlardakinin "Bu nasıl bir scooter?" şeklindeki bakışlarıydı :))))

Antalya-Aydın arsını 4 saat gibi bir sürede tamaladıktan sonra geceyi dedemlerde geçirdim.
Ertesi sabah Ankara'ya doğru yola koyuldum. Sizin de orada olup havadaki narenciye ağaçlarının çiçek kokusunu duyabilmenizi isterdim. Glade oda parfümü falan yalan kalırdı inanın. Sabah saat 09:00 gibi Ankara'ya doğru yola koyuldum.

http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2264-picture10017.jpg

Yol boyunca muhteşem yerler gördüm.
http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2265-picture10018.jpg

Doğa canlanmış arkadaşlar. Dağların zirvelerinde hâlâ kar olsa da yaylalara hayat gelmiş.
http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2265-picture10019.jpg

Burası da Acıgöl.
http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2265-picture10020.jpg

Ankara'ya giderken Afyon'da mola verip Cumhuriyet'e uğramamak ayıp olurdu :)
http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2265-picture10021.jpg

Sivrihisar'daki Anı uçakları.
http://www.motosiklet.net/forum/members/101297-albums2265-picture10022.jpg

Tüm yolculuk boyunca aldığım yakıtların fişlerini toplayarak katettiğim toplam kilometreye göre 100 km'deki yakıt sarfiyatımı hesapladığımda 2,835 lt olduğunu gördüm. Bu yakıt sarfiyatının 80-100 km sabit hız ile gerçekleştiği, Antalya'dan Denizli'ye giderken 0'dan 1500 metreye tırmanmak zorunda kaldığımı, Afyon'daki sürekli tırmanışları da hatırlatmam gerekir sanırım. Siz sormadan söyleyeyim ulaştığım en yüksek sürat tatlı bir meğil ile 120 km oldu ve sanırım daha fazlasını beklemek hayal olur. Ancak 120 km süratte bile Agility City'nin şaşırtıcı şekilde kararlı olduğunu belirtmem lazım. Bunda 16 inç jantlara sahip olması oldukça etkili sanırım. Ayrıca pek çok kişiden duyduğum "Kenda lastikleri çok sert ve yol tutuşu kötü" söyleminin çok da doğru olmadığını gördüm. Afyon'daki Köroğlu Beli yokuşlarındaki virajlara 90 km ile motorsikleti yatırarak çok rahat bir şekilde girip emniyetli bir şekilde çıkabildim. Motorsiklet 80-100 km hıza hiç nazlanmadan çok rahat bir şekilde çıkabilirken, 100 km hıza karşı rüzgarın olduğu durumlarda nazlanarak ulaşabiliyor. Karşı rüzgarın olmadığı durumlarda ise 11o km hızla seyahat edebilmek mümkün. Rüzgarlığının biraz daha yüksek olması avantaj olabilirmiş. Benim izkenimlerim bu yönde Ankara'da olup motoru görmek veya test etmek isteyenler benimle temasa geçebilir. Hepinize keyifli sürüşler sevgili dostlar :) Yanınızdan beyaz bir Kymco Agility City 200i 07 EJ 508 geçerse bilin ki o benim :)

AYDINLI
17 Nisan 2013, 02:03
güle güle kullanın. kazasız belasız hayırlı sürüşler:)

gökova35
17 Nisan 2013, 02:32
kardesm nekadara aldın ve kac km de? bende yakın zamanda aldım

MeHMeTK.
17 Nisan 2013, 03:04
Hayırlı olsun kardeş. Güle güle kullanın...

srhtsglm
17 Nisan 2013, 04:12
125 cc liğini kullanmıştım 2 ay kadar , sınıfının en iyi scooter i.

Levent AK
17 Nisan 2013, 10:21
Hayırlı olsun kardeş. Güle güle kullanın...

Teşekkür ederim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

125 cc liğini kullanmıştım 2 ay kadar , sınıfının en iyi scooter i.
Çok keyifli gerçekten :)

amaninmb
17 Nisan 2013, 10:40
Hayırlı Olsun.

Mustafa ÖZEN
17 Nisan 2013, 10:41
Hayırlı olsun kardeşi 7 yılda 4 kymco kullandım, süper ötesi sağlam motorlar sarf malzemesi hariç yedek parça gereksinimi duymadım sadece biraz konfor eksiktir çünkü sert bir süspansiyona sahiptirler. Güle güle kullan tekerine taş değmesin.

Levent AK
17 Nisan 2013, 10:57
Hayırlı Olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:50 ----------

Hayırlı olsun kardeşi 7 yılda 4 kymco kullandım, süper ötesi sağlam motorlar sarf malzemesi hariç yedek parça gereksinimi duymadım sadece biraz konfor eksiktir çünkü sert bir süspansiyona sahiptirler. Güle güle kullan tekerine taş değmesin.
Çok teşekkürler :)

F54
17 Nisan 2013, 11:16
hayırlı olsun güzel gezmiş
evet akdeniz ege nin havası bi başka
ama vakit bulursan karedeniz kıyısına da bi turla

waeder
17 Nisan 2013, 16:22
Hayırlı olsun motoru alıp memnun olmanıza çok sevindim. Kazasız belasız sürüşler.

TİGER 200
17 Nisan 2013, 16:40
hayırlı olsun,güle güle kullanırsınız inşaallah

utkan35
17 Nisan 2013, 16:41
hayırlı olsun.....

chopperrider
17 Nisan 2013, 16:54
hayırlı olsun, motor güzel gezi güzel yazı çok daha güzel.
kazasız belasız kullanın inşallah

Levent AK
17 Nisan 2013, 22:13
hayırlı olsun, motor güzel gezi güzel yazı çok daha güzel.
kazasız belasız kullanın inşallah
Çok teşekkür ederim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

hayırlı olsun güzel gezmiş
evet akdeniz ege nin havası bi başka
ama vakit bulursan karedeniz kıyısına da bi turla
Kesinlikle gitmek istiyorum, muhtemelen bir Cuma akşamı mesaiden çıktıktan sonra Amasra'ya doğru akacağım :) Cumartesi dolaştıktan sonra pazar Ankara'ya geri dönerim.

JAKOBEN
18 Nisan 2013, 00:17
Ooo birader hoşgeldin...
Ne yaptım ne ettim sonunda senin de iki teker almana vesile oldum ya helal olsun len bana:))
Bu arada bu beyazı ne ara balık ve "beyaz"la ıslatıyoruz kardeşim?
Grubumuzun gün geçtikçe büyümesi de ayrı bir mutluluk veriyor be..

Tekrar hayırlı olsun ve Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin diyorum..
Bu arada almanda payım olduğunu düşündüğüm bu motoru beğenmene en çok sevinenlerden birinin ben olduğumu söylememe de gerek yoktur herhalde:)

peacetrain
18 Nisan 2013, 15:33
Hayırlı olsun, büyük tekerlerine taş değmesin :)

satoyama
18 Nisan 2013, 16:34
güle güle kullan kardeşim scooter candır..

Levent AK
18 Nisan 2013, 18:35
Ooo birader hoşgeldin...
Ne yaptım ne ettim sonunda senin de iki teker almana vesile oldum ya helal olsun len bana:))
Bu arada bu beyazı ne ara balık ve "beyaz"la ıslatıyoruz kardeşim?
Grubumuzun gün geçtikçe büyümesi de ayrı bir mutluluk veriyor be..

Tekrar hayırlı olsun ve Allah kazasız belasız kullanmanı nasip etsin diyorum..
Bu arada almanda payım olduğunu düşündüğüm bu motoru beğenmene en çok sevinenlerden birinin ben olduğumu söylememe de gerek yoktur herhalde:)

En kısa zamanda yapalım dostum, uzun zaman geçti son defanın üzerinden :) Gidebiliriz artık Ankara'nın etrafına :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

güle güle kullan kardeşim scooter candır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Hayırlı olsun, büyük tekerlerine taş değmesin :)

brds
19 Nisan 2013, 02:18
hayırlı olsun...evvelce bi başlık açmış olsaydınız...motora gider bakardık...(bi yamuk olmasın diye)ama belliki olmamış...güle güle kullanın...

Levent AK
23 Temmuz 2013, 22:54
Arkadaşlar bir aylık boşluk dönemini çıkarırsak bugüne kadar toplam 2100 km yol yaptım ve izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle motorun şehir içinde ve dışında yakıt tüketiminin ve performans oranının tatminkar olduğu söylenebilir. Şehir içinde 3 litreye yakın bir benzin tüketimi var. Trafik ışıklarında en öne geçmek için sürekli dip gaz yaptığım ve Ankara'nın Çankaya gibi tepelik(Ankara düz değil arkadaşlar) bir yerinde motoru kullandığım göz önüne alındığında yakıt tüketimi normal. Gelelim yol tutuşuna; sıfırdan tırmanışa geçildiğinde gaza biraz fazla yüklenirseniz arka tekerlek patinaja giriyor (daha iyi bir lastik kullanılabilir belki). Düz yol ve viraja girişlerde çok büyük bir eksiklik görmedim. Ankara'yı bilenler için şöyle canlandırayım. Oran'dan Gölbaşı'na giderken 110-115 gibi süratlerle inişteki virajlarda herhangi bir tedirginlik yaratmıyor. Oradaki virajlar zaten çok keskin değil malumunuz. Ama hızı unutup çıkışlarda çok fazla yatırırsanız önden değil ama arka tekerlekten hafiften kayma başlıyor. Yatışı hafif aldığınızda tekrar kararlı hâle geliyor. 110-115 gibi hızlarda (motorun düz yolda ulaştığı son hız) bile frenler son derece sorunsuz çalışıyor. Arka tekerleği kilitleyerek motorun sağa ya da sola doğru kaymasını çok kolaylıkla gerçekleştirebiliyorsunuz. ama çok dikkatli ve kontrollü yapmakta fayda var, poponun çok küçük hareketi yeterli oluyor. Ankara'nın köy yollarından beter ara sokak ve ana yollarında Scooter kullanıcısı olarak 16 inç jantların kıymetini çok daha iyi anlıyorsunuz bu motorla. Sayısız defalar çukur ve rögar kapaklarına düştüm ama bana mısın demedi. Şu ana kadar motorun herhangi bir arızası oluşmadı. Yağ eksiltme gibi bir durumda söz konusu değil. Motorla ilgili izlenimlerimi paylaşmaya devam edeceğim hepinize keyifli ve emniyetli sürüşler :)

waeder
24 Temmuz 2013, 16:35
Bu şekilde yapman çok güzel . Başlığı açtım kaçtım tarzı yapmamışsın :) Motorunla kazasız sürüşler dilerim.

Levent AK
30 Temmuz 2013, 02:08
Bu şekilde yapman çok güzel . Başlığı açtım kaçtım tarzı yapmamışsın :) Motorunla kazasız sürüşler dilerim.
Teşekkür ederim :) Evvelki gün itibarıyla ön tekerlek ilk defa vida aldı, ama tekerlek tubeless farketmedim. Açıkçası vidayı görmesem anlamayacaktım tekerlek inmemişti çünkü. 5 TL'ye tamir ettiler :)