PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial Snappy X 0 Mı 2.El Mi ?

Ma[TR]aX
16 Nisan 2013, 21:10
Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım mondial snappy x almayı düşünüyorum fakat 0 mı 2.el mi arasında kararsız kaldım 0 rı 1851 tl 2.El alacağım motor ise arkadaşımın kazası düşmesi üzerinde 1 çizik bile yok sana 1200 tl 'ye bırakırım diyor kaç kilometre 'de bilmiyorum fakat garantisi doldu onu biliyorum sizce 0 mı alayım yoksa arkadaşın teklifi iyi mi ? Bu arada hiç cup tecrübem yok

ugrgnr
16 Nisan 2013, 22:25
cub tecrubesıne gerek yok :) cubun canı ne kadar.. bu arada, garanti süresi dolduysa ya 30bin km gecmıstır ya da 2 yıl gecırmıstır. veya ustunde oynamıstır motorun oyle garantı dısı kalmıstır. motorun kmsını bılmek lazım. sen arkadasını tanırsın, cublar oyle tekere kalkmaya gelmez. zorlamaya gelmez. bıze bırcok cub gelıyor sorunlu, tek nedeni motoru zorlamak. cublar sakın kullanılacak tarz motosikletlerdir. sakin kullanırsan ne zaman benzın attıgını unutturur adama. bunları anlatma nedenım sen arkadasını tanırsın, o motora nasıl bındıgını ettıgını. eger kı zorluyorsa motoru cogu zaman, o cub'tan hayır gelmez. elınde patlar bır suru sorun cıkarır basına. 1850liraya 0 al bence. snappy cok yakısıklı. al kafan agrımasın.

Mengu16
16 Nisan 2013, 22:27
Benim hyena 100'ü aldığımdan beri tam gaz kullanıyorum, ilk zamanlarda götürdüğüm ustalar bu motor elinde kalır diyordu ama sıkıntı yok motor tıkır tıkır çalışmaya devam ediyor 10 bin km'deyim. Cub'un fazla canı olmadığı gibi gücü de fazla yok o yüzden zorlasan da bişey olmuyo :cherry:

Ma[TR]aX
17 Nisan 2013, 18:22
Hocam km sini bugün öğrendim 3700 km 'de fakat 2 yılı dolmuş

Karlıyollar
17 Nisan 2013, 18:50
Bence o motoru almayın
ön fren disk değil
motorun önü çok hafif
rüzgarda savruluyor
diğer cuplardan biraz daha küçük hatta cup almanı önermem 100lük motorlar var.
0 olarak Mondial 100mg prince var
bütçeni 2500 falan yapabilirsen ikinci el mondial mh 125 drift var 135 cc ve forumda okuduğuma göre gerçekten kaliteli bir motora benziyor.
Snappy arkadaşımda vardı
aynaları kısa sürede bozuldu aşındı takma yerleri
motorla bir kere düştü ön kafa dağıldı sallanıp duruyor
motorun tek beğendiğm özelliği farları oldukça başarılı

Ma[TR]aX
17 Nisan 2013, 23:41
Bence o motoru almayın
ön fren disk değil
motorun önü çok hafif
rüzgarda savruluyor
diğer cuplardan biraz daha küçük hatta cup almanı önermem 100lük motorlar var.
0 olarak Mondial 100mg prince var
bütçeni 2500 falan yapabilirsen ikinci el mondial mh 125 drift var 135 cc ve forumda okuduğuma göre gerçekten kaliteli bir motora benziyor.
Snappy arkadaşımda vardı
aynaları kısa sürede bozuldu aşındı takma yerleri
motorla bir kere düştü ön kafa dağıldı sallanıp duruyor
motorun tek beğendiğm özelliği farları oldukça başarılı
bütçem şimdilik buna yetiyor bir öğrenci olarak :)