PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Biz bir motosiklet almayı düşünürken 2 motosiklet aldırıyolar

Proud
16 Nisan 2013, 20:48
Şimdi kardeşim biz motosiklete vereceğiz paraları, Sonra devlet baba bakacak motosiklet alıyor, hemen soyalım diyecek, bende gidecem bi bin lirada motosikletin ruhsat,plaka, motosiklete binme kokorisi, motosikleit curt momorisi'ne vereceğim ee ? Bir devlet motosikleti üstüne alıyosun diye neden senden para alır ki ? Ruhsat almayıncada gene ceza yazıp para alıyolar, Bu konuda hiç itiraz eden olmadımı ? Biz neden bunlara para veriyoruz, bu ülke sizinmi, bu topraklar sizinmi diyen olmadımı hiç yani ? Verdikleri maaş 600 lira aldıkları para bin lira.

Mengu16
16 Nisan 2013, 20:55
Bu soruların cevabı devlet mi halk için var, halk mı devlet için var sorusu ile aynıdır :cherry:

RunemagicK
16 Nisan 2013, 21:05
maaş alıyorum, maaşın yarısı vergi olarak kesiliyor, güya yüzde bilmemkaçlık dilime girince bir daha kesiliyor. neyse olan oldu diyip harcayayım diyorsun harcarkende kdv+ötv kesiliyor. kazansan suç, harcasan suç. bari işsiz kaliyim kurtuliyim diyosun bu seferde ananın-babanın emekli maaşı var, evi var deyip genel sağlık sigortası borcu çıkarıyorlar, her ay 100tl ver diyorlar. şaka gibi memleketiz.

TİGER 200
16 Nisan 2013, 21:05
bu devirde en iyisi memur olmak(kafanız çalışıyorsa olun demeyin...kaç kez polislik sınavlarına veya katiplik sınavlarına girdim gülen mensubu değiliz diye almıyorlar,tecrübeyle sabittir)...ne güzel vallaha ohh işine git gel maaşını al...sigorta derdi yok,işşiz kalma derdi yok,zarta zurta vergi verme derdi yok(spotaj vs vs)iş yerini ısıtma veya soğutma derdi yok,herşey hazır
ve bu devirde en zoruda işçi olmak(asgari ücretle hayat mücadelesi vermek) veya kendi işinin sahibi olmak...zaten zar zor üç kuruş para kazanıyorsun,onunda birazını,vergisini ver diye alıyorlar sonra ssk idi bağkur du derken o da gidiyor...o değilde ben bunları buraya neden yazdım ki...yine admin kitleyecek cezayı

antilop_skul
16 Nisan 2013, 21:08
oda birseymi yaa 1000 tl lik motor aldım 97 tl devir 5 tl ruhsat kargossu en onemli nokta 600 tl fiyat ceken sigortacı okdar butun param olsa nie 1000 tl lik motor alayımki ?

sSameT
16 Nisan 2013, 22:17
işte napcaz motor alıyoz sigorya plaka ruhsat için o bu diyolar kdv ötv v.s v.s gibi şeyleri geçiriyolar gerçekten ya bunları hiç sorun birisi olmadımı ki ya

Sinan Er
16 Nisan 2013, 22:34
Bu Türkiyeye özel bir durum değil. Birçok ülke yüksek vergilerden şikayetçi. Avrupa ve amerika bu oranlarda lider. Vatandaşlarından Türkiyeye oranla daha fazla vergi alıyorlar.

Halk verdikce devlet daha fazlasını almak için hiç vakit kaybetmiyor.

İnsanlar düzenleri bozulmasın ağız tadı kaçmasın düşüncesi ile boyun eğiyor.

Ota boka miting düzenleyen ortalığı yakıp yıkan yasal kurumlarımız var.

40 yaşındayım daha hatırlamam yüksek vergiler için düzenlenen bir miting.

demekki neymiş halimizden memnunmuşuz.

sSameT
16 Nisan 2013, 22:59
:pr: vergileri öle bi yığıyolar ki maddi durumu sınırlı olanlar neyse boşver meçbur vereceğiz iyi geceler
Bu Türkiyeye özel bir durum değil. Birçok ülke yüksek vergilerden şikayetçi. Avrupa ve amerika bu oranlarda lider. Vatandaşlarından Türkiyeye oranla daha fazla vergi alıyorlar.

haojin2005
16 Nisan 2013, 23:14

Bizde de olsun kişi başı düşen milli gelir 50000 $ sonra bizden de böyle fazla vergi alsınlar.
Ayrıca ABD kendi vatandaşına dükkanı batsa bile yardım ediyor ki tekrar ticaret yapsın.
Bizde de anca oğula gemicik veriyor bazıları.

Mengu16
16 Nisan 2013, 23:31
Vatandaşını en fazla 1600cc arabaya mahkum bırakıp kendileri mercedes s500 600'lerde gezen bizden değildir :mrgreen:

chemical
16 Nisan 2013, 23:38
Daha geçen gün gazetede yazıyordu lüx otoda satış rekoru diye ne vergisinden bahsediyosunuz :)
2009 yılında 27bin adet
2010 yılında 40bin adet
2011 yılında 48bin adet
2012 yılında 50bin adet rekor!!!
2013 yılında pazar %17 büyümüş lüks araç satışlarıda %48 artmış.

süper lüxlerde mart ayına kadar

1 aston martin, 2 lamborghini, 3meserati, 5 ferrari,88 porche satılmış:mrgreen:

BMW nin satışları %127, Mercedes %97, audi %77 artmış ülkemizde.

Ne kadar zengin bir ülkeymişiz yahu..ama açlıktan sefil oluyoruz toplum olarak ironik bir durum. Vergi diyince aklıma geldi sizinde haberiniz olsun dedim:)

yamyamaha
16 Nisan 2013, 23:40
bu kanunları biz kendimiz koyuyoruz. ama bilinçli olmadığımızdan fena koyuyoruz işin kötüsü de nasıl koyduğumuzu anlamıyoruz. :)
a partisi b partisi fark etmiyor. hangi kanunları çıkaracakmış ilgilenmiyoruz. ev araba verecek mi kömür beleş mi onları düşünüyoruz.
yada futbol takmı tutar gibi parti tutuyoruz.
vergi sistemınını ne yapacak. madenler ve öz kaynaklar konusunda ne yapacak. üretim nedir neye denir bunları biliyorlar mı. parti programı nedir. bunları araştırmıyoruz.
bırakın bunları yapmayı, yapmamayı bile beceremeyen oy kullanmayanlar var. bu durum böyle devam ettiği sürece hangi parti gelirse verginin dışında haraç almaya devam eder.