PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ekipman Önerisi

visamlord
15 Nisan 2013, 22:48
Arkadaşlar merhaba, ehliyeti aldık sıra geldi önce ekipmanı sonra motoru almaya. Honda CBR250 alacağım bunu göz önünde bulundurarak 800-1000tl arası bütçemle güvenlik işini halletmek istiyorum. Sizlerin önerilerine ihtiyacım var. Forumda ekipman başlığının olmaması çok kötü bu konuda bilgi toplayamıyorum. Bugün eminönünde çok kısa bir fiyat araştırması yaptım fiyatlar çok değişken. Sizler bunları kullananlar olarak en doğru önerileri yapacaksınızdır. Kask-mont-dizlik-eldiven önerileriniz nelerdir yada kullandığınız bu iyidir dediğiniz ekipmanlar nelerdir? Yardımcı olanlara şimdiden çok teşekkür ederim.

E_N
15 Nisan 2013, 23:07
kask olarak al bir tane free-m 80 civarında tl ucuz olduğuna bakma oldukça rahat ben kullandım memnunum. geriye kalanla sağlam bir set yap üstüne başına. tutup ta kaska 600 lira verme zaten 0 alacaksan rodaj falan hep sağ şeritten gideceksin.

Eagle7
15 Nisan 2013, 23:29
Forumda ekipman başlığının olmaması çok kötü bu konuda bilgi toplayamıyorum.

Bu forumda mı yok ekipman başlığı ?

emrb
15 Nisan 2013, 23:32
kask olarak al bir tane free-m 80 civarında tl ucuz olduğuna bakma oldukça rahat ben kullandım memnunum. geriye kalanla sağlam bir set yap üstüne başına. tutup ta kaska 600 lira verme zaten 0 alacaksan rodaj falan hep sağ şeritten gideceksin.

kask konforlu olsun ama düşünce ortadan ikiye karpuz gibi yarılsın ne güzel anlayış.Ulusta bi tane genç çocuk altında 3 bin tllik scooter kafasında 2 milyarlık arai vardı enayi mi o adam?

Arkadaşım sen git motomaxa scorpion exo 500 air var 450 tl bi tane ondan,4riders armor deri ceket var 350 tl bitanede ondan al pantolonla eldivenide kendin karar ver.ekipman konusunda ucuza kaçma bence motor üstünde kaportan bedenin.

DEISIS
15 Nisan 2013, 23:35
Ekipmana para bir kere veriliyor. O yüzden iyisini alın.

Unutmayın ki bir süre sonra cc yükselteceğiniz zaman

80 liralık yada 150 liralık kask size güvensiz gelecektir.

Dolayısıyla totalde daha fazla ödeyeceksiniz.

PEHLİVAN94
15 Nisan 2013, 23:41
Kardesim 1000 lira butcen varsa. Agv k3 kask al 450 lira yaklasik. Git bitane prohelin kaliteli montunu al 300 liraya 100 lira eldicen 150 lirayada dizlik ve sirtlik al. En mantiklisi

E_N
15 Nisan 2013, 23:45
kask konforlu olsun ama düşünce ortadan ikiye karpuz gibi yarılsın ne güzel anlayış.Ulusta bi tane genç çocuk altında 3 bin tllik scooter kafasında 2 milyarlık arai vardı enayi mi o adam?
.
kendimi yanlış ifade etmişim galiba,ben demek istedim ki eğer bir kaska 500 tl civarı bir mevla ödersen dahada önemli olan takımına para kalmaz 1000 tl bütçem var demişsin doğrumu?(doğru) ha.
motosiklet denilen alet 2 kisilik zaman yeni bir kask alırsın kenarları şekil grafikli mırafikli eski sinide artçına verirsin kendini daha güvende hissedersin.
ayrıca free-m kötü bir kask değil her ucuz olan şey kötüdür diye bir şey yok. araştır bak.

Sepetçioğlu
15 Nisan 2013, 23:46
Biz ne desek boş, güzel bir fiyat ayırmışsın, bu fiyatlara güzel şeyler alabilirsin.
Madem İstanbul'dasın her şey daha iyi Kadıköy Hasanpaşa Kızıltoprak tan bir başla bütün dükkanları gez bak dene, anes motorda shark kask satıyor onuda görmeyi unutma :cat:

emrb
15 Nisan 2013, 23:56
eğer bir kaska 500 tl civarı bir mevla ödersen dahada önemli olan takımına para kalmaz

kasktan dahada önemli birşey söyle bana :)

TİGER 200
16 Nisan 2013, 00:01
free-m den daha kötü kask varsa o da safabetdir ve bu tür kasklar sizi yalnızca polisten korur
kask olarak alacağın en kötü marka gdr olsun

PEHLİVAN94
16 Nisan 2013, 00:05

Nasil bir mantiktir anlayamadim. Kaska 80 lira geriye kalan 920 liraya mi ekipman alsin ? Bazi arkadaslarin dedigi gibi free m den daha kotu bi saffet kasklari var bide AP kasklari

visamlord
16 Nisan 2013, 00:13
Cevaplar için teşekkürler. Evet okulum beyazıtta evim kadıköyde birçok yere bakabilirim ama bunun ucu bucağı yok binlerce marka model var tek tek gezip bakmaktansa buradan model marka belirleyip direk almaya gitmeyi planlıyorum.
bugün sirkecide ls2 ff396 model kaskı önerdiler fiyatı 300tl. pump sistemli güneş vizörlü falan. Mont olarakta revit apollo yada revit jupiter gösterdiler. eldiveni dizliği derken 800 olur dendi. Birde sormak istedğim bir konu daha var. Ayakkabı konusu hiç aklımda yoktu. Sirkecide almalısın dendi. En azından şimdilik onu sonraya bırakıp kask mont ikilisini kaliteli almayı düşünüyorum yanlış mı yapmış olurum ?

hocaseko
16 Nisan 2013, 00:27
arkadaşım motosiklet sürücüleri için üretilen hiçbirşey boşa üretilmemiştir...benim gibi boşa para saçma...al güzelinden hepsini...sonra sürekli yenilemek isteyeceksin daha güvenlilerini gördükçe...kask için shark güzel...ls2 parasına iyi modelleri var...prohelin üç katlı montları var kullanan arkadaşlarım memnun...yalnız kaza yapana rastlamadım...pantalon için motomaxta beringler kaldıysa iyidir...bot için gene aneste ixs modelleri iyidir derim..yoksa tcx ürünleri de güzel...muhtemelen 1000TL yi biraz geçecektir...hamama giren terler diyelim...

bikerboi
16 Nisan 2013, 00:39

Emre, o ulusta gördüğün pahalı kaskı olan çocuk evinin civarında gezmek için scooterı kullanıyordur.:cherry: Bebek, Kuruçeşme civarlarına gitmek için Ducati veya Agusta'sı vardır muhtemelen:queen:

Şaka bir yana gerçekten koruyucuları alırken ciddi bir bütçe ayırmak gerekiyor. Kaza yaptığınızda ne motosikletin markasının, ne modelinin ne de fiyatının önemi yok. Mümkün oldukça iyi ekipmanlar almak lazım:cat:

Bekapa
16 Nisan 2013, 02:18

Yok canım ne gerek var kaska yün bere taksın kafasına, kask parasınıda benzin parası yapar bol bol gezer.

Kardeş sen bakma böyle fikirlere.
Ekipman konusunda motomax'ı öneririm.
Scorpion'un exo 500 serisi hem çok kaliteli hemde fazla pahalı değil. Tavsiye ederim.
Bütçeni biraz daha arttırabilirsen yine scorpion'un exo 2000 serisi geldi 10 numara kask.
Ceket olarakta deri ve sert korumaları olan bir şey almanı tavsiye ederim.
Eldiven ve dizlikte fazla fark yok zaten, 100-150 liralık yumruk bölgesinde koruması olan bir eldiven işini görür.

visamlord
16 Nisan 2013, 19:53
Hala marka model kararına varabilmiş değilim. Kask bütçesini 450-550 mont bütçesini 300-450 civarı olarak tutacağım yoksa 800tl lik kasklara doğru imkansız bir heves içinde yöneliyorum :D

Kask
Shark s900c
Scorpion exo 1000 air
Scorpion exo 500 air
LS2 ff 396 (fiyat performansı en yüksek kask sanırım)

Mont
Revit apollo
Revit jupiter
Bering keers (yazlık)
kışa kadar bering ile idare edebilirim

sizlerinde önerilerini bekliyorum.

PEHLİVAN94
17 Nisan 2013, 10:16
Hala marka model kararına varabilmiş değilim. Kask bütçesini 450-550 mont bütçesini 300-450 civarı olarak tutacağım yoksa 800tl lik kasklara doğru imkansız bir heves içinde yöneliyorum :D

Kask
Shark s900c
Scorpion exo 1000 air
Scorpion exo 500 air
LS2 ff 396 (fiyat performansı en yüksek kask sanırım)

Mont
Revit apollo
Revit jupiter
Bering keers (yazlık)
kışa kadar bering ile idare edebilirim

sizlerinde önerilerini bekliyorum.

Kasklarin arasina AGV K3 u de ekle ;)

dreamkiller
22 Nisan 2013, 14:54
kendimi yanlış ifade etmişim galiba,ben demek istedim ki eğer bir kaska 500 tl civarı bir mevla ödersen dahada önemli olan takımına para kalmaz)

Kasktan daha önemli ekipman??? Ben motor kullanmıyorken;

İbanez RG2020, yada Vintage Pradise gitarlarımı, Laney full tube amfimin yanında da, bir adet Boss OD-3, Boss Digital Delay, Boss Boss CE-5 Chorus, Boss Synth, Boss Reverb, Boss EQ, Dunlop Hendriks Vah, ...vb ekipmanlar kullanıyorum.. Motor kullanmıyorken kasktan daha değerli ekipmanlarım bunlar lakin motor kullanıyorken KASK'TAN DAHA ÖNEMLİ BİR EKİPMAN YOKTUR!!!

merkanar
22 Nisan 2013, 16:05
Kasklarin arasina AGV K3 u de ekle ;)

Motomax'ten 460 TL'ye nitro evo carbon aldım, bir de ona bakın. İngiliz üretimi olduğundandır belki ama sharp testi bayağı iyi.