PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda cb125e nasıl ?

Sayfa : [1] 2

Karlıyollar
15 Nisan 2013, 20:22
Selam arkadaşlar kuzenime motor alacağız 3500 tl bütçesi var honda cb125e düşündük nasıldır kullanan bilgi verebilir mi ?
Ayrıca motorun farı sönmüyormuş , ayak marşı yokmuş bunlar doğrumu ?
Eski konuları okudum ama tam emin olamadım yorumlarınızı bekliyorum.
Korumalıklar dahil değil fiyata

satoyama
15 Nisan 2013, 20:23
sıfır alacaksa o paraya alacağı en iyi motor o

utkan35
15 Nisan 2013, 20:25
kalitelerini bilmemde motoranda cbs 150 balancer cb 125e le aynı hemde devir saatiyle ayaktan marş war bide cbe125 de titreşim var sanırım emin değilim mondial 125 mh drift neden düşünmüyorsunuz

EmrE_09
15 Nisan 2013, 20:27
kullanmışlığım yok ama okuduklarıma göre pekte iyi değilmiş. honda kalitesi yok diyorlar. o paraya 2.el temiz ybr esd alırım ben olsam veya cbf 150

htmetin
15 Nisan 2013, 20:33
ACE ACE :)

Mengu16
15 Nisan 2013, 20:35
Farı sönmüyo akün zayıflarsa çalıştıramadığından yolda kalıyosun, yerler ıslaksa 100 kere vurdursan da motoru çalıştıramazsın.

ferad
15 Nisan 2013, 20:43
Farı sönmüyo akün zayıflarsa çalıştıramadığından yolda kalıyosun, yerler ıslaksa 100 kere vurdursan da motoru çalıştıramazsın.

Klx 250 de de far sönmüyor dostum hatta anlattığın olayın benzerini yaşadım meğer üzerindeki akü 7 watt mış hemen atıp 12v 6ah akü aldım.Gerçekten akünün rezilliği başka hele kickstart yoksa ..

Karlıyollar
15 Nisan 2013, 20:55

Alla Allah yav bu motoru üretirken hiç düşünmedilermi ayrıca akü hemen zayıflarmı ya ?
İkinci el yamaha ybr esd de olabilir
Mondial drift çin olduğu için oda bende istemedim bir ara drifte çok heveslenmiştimde geçti sonra.
Cbfyi önerdim ama tipini beğenmediğini söyledi üstelmedim bende nede olsa o binecek

madlive
15 Nisan 2013, 21:25
Kışın kar yağdığı zamanlar 2 hafta çalışmadı alet. jikleyi çektim ve tek marşta çalıştırdım Cb125e yi.
Kontak açık 3 saat motor çalışmadan beklersen akün tabi ki zayıflar. Aksi halde akü ve ayak marşı olayını kafana takma derim.
Süper kaliteli değil hafiften titreşim var fakat kullandığım 150mcx ve 125mh driftten kesinlikle daha kaliteli. Debriyajı olsun freni olsun durması kalkması stabil alet.

Karlıyollar
15 Nisan 2013, 21:31
Kışın kar yağdığı zamanlar 2 hafta çalışmadı alet. jikleyi çektim ve tek marşta çalıştırdım Cb125e yi.
Kontak açık 3 saat motor çalışmadan beklersen akün tabi ki zayıflar. Aksi halde akü ve ayak marşı olayını kafana takma derim.
Süper kaliteli değil hafiften titreşim var fakat kullandığım 150mcx ve 125mh driftten kesinlikle daha kaliteli. Debriyajı olsun freni olsun durması kalkması stabil alet.

benim kubadaki titreşimin hakkı hesabı yok :D motor çalışırken ışık açık dursa bile kendini doldurur yani.Titreşim biraz olsada olur oda önemli değil diyor

Ibrahim007
15 Nisan 2013, 21:35
Honda CB 125 E İyidirde Kötüdürde Şimdi Bende Var Sabah Soğuk Olunca Çalışmıyor Silindirin Altında Çalışması İçin Yapılmış Fuel Yazan Mandalı Aşağıya Yada Yukarı Çekin Çalışır Olmadı 2. Vitesde Debriyaj Basılı Halde Yokuş Aşağıya İnin Debriyajdan Bırakın Ve Gaza Basın Çalışır(Vurdurma Tekniği) Sonra Far Konusunda Sıkıntı Olmuyor Motor Gidiyorken Uzunları Yakmaz İsen Sorun Olmaz Akü Kendini Şarj Ediyor.Kötü Yanı Ayak Marşı Yok. Ayrıca Titreşim Var. Ama Biraz Bindikten Sonra Alışırsın. En Güzel Yanı Az Yakması ve İyi Kaçması Bende Var 1 Kere Kaza Geçirdim Araba Çarptı Motorda Sorun Yok Okadar Sağlam Bir Motor

MeTaL
15 Nisan 2013, 21:38
Klx 250 de de far sönmüyor dostum hatta anlattığın olayın benzerini yaşadım meğer üzerindeki akü 7 watt mış hemen atıp 12v 6ah akü aldım.Gerçekten akünün rezilliği başka hele kickstart yoksa ..

Bendeki Er-5 de öyle, kick start yok ve far sürekli yanıyor. Motor çalışmıyorken 2. vitesede girmediğinde vurdurma şansıda yok, at bir kamyonete sanayiye veya sök aküyü tabanvay ile şarja götür. 2005 sonrası üretim birçok motosiklette nedense kick start yok. Sanırsınız ki nano teknoloji ürünü aletler kullanıyoruz da kick start fazla geliyor. Ne b... yemeye kick start koymazlar anlamıyorum. Kick start olmayan motorlar beni bitirdi ...

Ibrahim007
15 Nisan 2013, 21:40
Bendeki Er-5 de öyle, kick start yok ve far sürekli yanıyor. Motor çalışmıyorken 2. vitesede girmediğinde vurdurma şansıda yok, at bir kamyonete sanayiye veya sök aküyü tabanvay ile şarja götür. 2005 sonrası üretim birçok motosiklette nedense kick start yok. Sanırsınız ki nano teknoloji ürünü aletler kullanıyoruz da kick start fazla geliyor. Ne b... yemeye kick start koymazlar anlamıyorum. Kick start olmayan motorlar beni bitirdi ...

Çok Doğru Söylüyorsun Bazı Motorlarda Vurdurma Şansın Yok Kick Start Koymamaları Hata Olmuş Çalıştırana Kadar 15 Takla Atıyoruz Valla Senin İşin Daha Zor Vurdurma Şansın Yok Peki Nasıl Çalıştırıyorsun Bi Ara Motorun Ekzosunu Çalışmayınca Çakmakla Isıtıp Çalıştıranı Görmüştüm :queen:

MeTaL
15 Nisan 2013, 21:48
Çok Doğru Söylüyorsun Bazı Motorlarda Vurdurma Şansın Yok Kick Start Koymamaları Hata Olmuş Çalıştırana Kadar 15 Takla Atıyoruz Valla Senin İşin Daha Zor Vurdurma Şansın Yok Peki Nasıl Çalıştırıyorsun Bi Ara Motorun Ekzosunu Çalışmayınca Çakmakla Isıtıp Çalıştıranı Görmüştüm :queen:

Genelde bu problem kışın karşıma çıkıyor. Gece -5 / -10 gündüz 0 / 5 derece olunca : ). Akü şarj cihazı aldım sırf bu yüzden ve evde şarj ettikten sonra tekrar deniyorum çalışıyor. Ama 1-2 hafta önce 2. motor olarak Xciting 250i aldım ve eğer Er-5 çalışmazsa Xciting e binip gidiyorum. Ama benim Er-5 kıskanmış olacak ki artık hiç çalışmamazlık yapmıyor : ). Hoş çalışmasa bile akşama geldiğimde tekrar deniyorum çalışıyor. Ama akü ile sürekli problem yaşayanlara nacizane tavsiyem ya bir akü şarj cihazı almaları ya da 2. motor ...

turkish39
15 Nisan 2013, 21:51
Fanatikleri toz kondurmaz ama ben beğenmedim.Aradığım özellikler arasında racing gidonu vardı,bmx bisiklet tarzı direksiyonlara nedense takıntım var.125 cc içinde çok para.o parayı hakedecek aman aman bi özelliği olduğunu sanmıyorum.Ayrıca motosiklet modelleri sayfasından kullanıcılarından bilgi alman daha sağlıklı.Ben şahsen alırken hangi markaya yöneldiysem o sayfada sordum sorularımı.Böyle her kafadan bi ses çıkar kafan bulanır.Ama önce marka modelini seç bence.

ScaLa
15 Nisan 2013, 22:13
Kullandığım motoru öneririm :) Motoran CBS 150 Balancer. Test edin, servisi hoşunuza giderse seçenekler arasına alın derim. Hem bütçenizin bir kısmını kask ve korumaya ayıracağınızı göz önüne alın.

TATLIHIZ
15 Nisan 2013, 22:19
Baslıktan sonra okumadım Panpa.. Vazgec bu sevdadan..Esd güzeldir :)

ugrgnr
15 Nisan 2013, 22:25
bugun serviste bitane cb125e hazırladık, akusunu hazırladık cıvatalar falan sonra marşa dokunmamızla motor şıkır şıkır çalıştı. motor güzel fakat titreşim şikayeti var o kadar. yoksa sonucta honda. neyı kotu olabılır

Murat 48/30
15 Nisan 2013, 22:26
Almaya niyetlenirseniz 2. el tavsiye ederim.2. eli taş gibidir ayrıca cbf 2.el fiyatı gibi değil.Sıfıra para verene kadar üstüne ekipman dizersiniz.

ferdinandd
15 Nisan 2013, 22:43
Bir yıla yakındır kullanıyorum, henüz hiç çalışmadığı olmadı. Kışın karlı, buzlu havalarda ikinci kez marşa basman gerekebiliyor, tek marşta çalışmayabiliyor!

363 gün tek marşta çalışınca alışıyor insan, ikinci kez marşa basmak koyuyor, deli oluyorum :pr:

Tepik çubuğuna gelince, aşırı uzun yola giderken insan bitkin düşebilir 3-5 mt itmeye mecali olmayabilir diye tak çıkar bişey olsa keşke. İstanbul-İzmir falan yaparken yolda kalsam 3mt iterim, olmadı 2 dk bekler birinden takviye alırım...

hayatımda 1-2 kez lazım olabilir, o anda 3 mt itecek mecalim olmaz, yalnız başıma seyahat ediyorumdur... ... birsürü kör ihtimaller bi araya gelecek diye motosikletimde sürekli takılı olmasını istemem açıkçası, olmazsa olmaz bi çubuk gibi gelmiyor bana :silent:

Far anahtarı hakkında ise düşüncem, bundan sonraki motosikletlerimde (nasip olursa...) hepsinde farın otomatik açılıyor olmasını isterim, insan unutkan varlık :)

Karlıyollar
15 Nisan 2013, 22:47
Baslıktan sonra okumadım Panpa.. Vazgec bu sevdadan..Esd güzeldir :)

Motoru ben almıcam dostum kuzene bakıyoruz :)

bugun serviste bitane cb125e hazırladık, akusunu hazırladık cıvatalar falan sonra marşa dokunmamızla motor şıkır şıkır çalıştı. motor güzel fakat titreşim şikayeti var o kadar. yoksa sonucta honda. neyı kotu olabılır
Titreşim o kadarda önemli değilde akü meselesi çok kafamızı karıştırdı.

Almaya niyetlenirseniz 2. el tavsiye ederim.2. eli taş gibidir ayrıca cbf 2.el fiyatı gibi değil.Sıfıra para verene kadar üstüne ekipman dizersiniz.
Hocam 2.el düşünüyoruz zaten az kullanılmış motorlar var ilanlarda cbf tipsiz geliyor ona istemediği için üstelemedim.

Mengu16
15 Nisan 2013, 22:49
Ben de mondial tavsiye ederim. mx grumble motorum beni hiç yolda bırakmadı 7 bin km'ye geldim ön far ampülünün bi kere patlaması hariç arızası olmadı. Silindiri 150'lik yaptım uzun yolda 110km hıza sabitleyip gidiyorum. Km saati arabalarla aynı gösteriyo, 100'le giderken hız ölçen tabela 94km gösteriyo, blackberry telefonumun gps'i 95km.

Kazım Akat
16 Nisan 2013, 09:25
Motorda devir saati yok ayrıca marş ayagıda yok şimdi sen gitsen bir yere marş motorun bozuldu yada akün bitti ittir ittir bu riski göze alıyosan al yoksa mobilletide ittirirsin sokakta sağlamlığına sağlamdır ama nedense eksikliği var bende ilk cb 125e almayı üşünüyodum ama ybr 2. el aldım.

NoVaRiX
16 Nisan 2013, 11:10
Salcano Wolf öneririm. 2900 civarına sıfır alabilirsin. YBR125 ile aynı motoru kullanıyor. Yedek parçaları %90 uyumlu. Sıfır titreşim. Oldukça heybetli bir makine. Ve fiyatına göre canavar. Ayrıca ayak marşı da var! :queen:

Geri kalan 600-700 lira ile de koruma ekipmanı alırsın, mis!.. :)

CB125E'den WOLF'e geçen biri forumda olmak üzere iki tanıdığım var, ikiside çooook memnun.

Tsubasa
16 Nisan 2013, 11:20
Titreşim o kadarda önemli değilde akü meselesi çok kafamızı karıştırdı.

cbf tipsiz geliyor ona istemediği için üstelemedim.

satarken cbe yi anlarsın titreşimin ne kadar önemli oldugunu.
cbf tipsiz diyosan konforla hiç tanışmamışsın derim

ata_19300
16 Nisan 2013, 11:24
arkadaşlar. bir konuda kararsızım 2009 cbr1000rr kullandım..2012 cbr1000rr almayı düşünüyorum...kullanma şansım olmadı kullanan arkadaşlar varsa yeni model bir öncekine göre gaz kolu refine edilmiş yeni modelin çekişi ve orta devri nasıl ? güç kaybı varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

sitede yeniyim konu nasıl açıyorsunuzzzzzzz.......

Mengu16
16 Nisan 2013, 11:31
arkadaşlar. bir konuda kararsızım 2009 cbr1000rr kullandım..2012 cbr1000rr almayı düşünüyorum...kullanma şansım olmadı kullanan arkadaşlar varsa yeni model bir öncekine göre gaz kolu refine edilmiş yeni modelin çekişi ve orta devri nasıl ? güç kaybı varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:21 ----------

sitede yeniyim konu nasıl açıyorsunuzzzzzzz.......
Konu kategorilerinin sayfalarının tepesinde yeni konu aç butonu var.

Dr.MZÇ
16 Nisan 2013, 11:40
seveninden çok sevmeyeni olan bir makine.
Yine de genelde kullanıcıları memnun ve makinesini seviyor.
Ama gerçekten bu motoru değiştiren ve değiştirdiği için mutlu olanlar da var.
Titreşimi beni rahatsız etmiyor.
Aynı motordan arkadaşımda da var günlük kullanıyor hafta sonları uzun yol da yaptığı oluyor.
Ve motorun titreşiminden şikayetçi değil.
Sadece uzun yolda hızı az olması dolayısıyla can sıkıcı olabiliyor.
Yakıtı gerçekten çok iyi.
Ben motoru sıfır aldım.
Çok binmiyorum ama hala ilk gün (3 ay oldu) aldığım benzin (40TL) duruyor.
Eminim motorun yaktığından çok buharlaşmayla benzin kaybetmişimdir :)

Ben kesin al daha iyisi yok diyemem.
Başka makineleri denemedim bilmem.
Ama kendi motorumdan ziyadesiyle memnunum.

Şimdiden alacağın motor hayırlı olsun.

amaninmb
16 Nisan 2013, 11:47
Önceden Rahmetli Azer Bülbül gibi makinesi olana CBE hoş gelir , Önceden CBF e binmiş biri CBE yi beğenmez.
Poponuz rahatlığa alışmışsa zor fakat hesaplı ve kaliteli olsun derseniz iyidir.

3-4 gün önce Honda Fizy ile Falcon motosikleti konuştuk.
ve 1-2 gündür çok yoğunlaştım. Dün akşam iş çıkışı motorcuma gittim baktım bi çelik var. Aynı model zaten dye 1-2 turladım yok... Benimki Scooter bile olsa ondan rahat ve güzel hissediyorum. Kafadan attım. Honda Fizy'den sonra Ya CBR ya CBF yada YBR tarzı takılırım. Ama Çinliye binmem.

Herneyse; Sizde Hesaplı - Kaliteli ararsanız bu iyidir keseye göre hareket edilecekse. Yok Biraz rahat olsun derseniz YBR - CBF takımına bakın.
Kalbimde PCX vardı fakat 5-6 bine eşimle adam akıllı bineceğim araba alabileceğim için 3500 e fizy aldım ve bununlada köye kente 300-400 km gidip gelebiliyorum. Fakat eski Mondial motorumla 100 km güvenerek gidemiyordum.

Karlıyollar
16 Nisan 2013, 12:06
Arkadaşım konuyu okumadan yorum yapıyorsun ayrıca motoru satmayı planlamıyor kuzenim
Cbfnin tipini beğenmyor olabilir bende pek beğenmiyorum zevkler ve renkler tartşılmaz diye boşuna denmemiş

Salcano wolfu önereceğim kuzenime tavsiyeniz için teşekkürler

macar_93
16 Nisan 2013, 12:07
seveninden çok sevmeyeni olan bir makine.
Yine de genelde kullanıcıları memnun ve makinesini seviyor.
Ama gerçekten bu motoru değiştiren ve değiştirdiği için mutlu olanlar da var.
Titreşimi beni rahatsız etmiyor.
Aynı motordan arkadaşımda da var günlük kullanıyor hafta sonları uzun yol da yaptığı oluyor.
Ve motorun titreşiminden şikayetçi değil.
Sadece uzun yolda hızı az olması dolayısıyla can sıkıcı olabiliyor.
Yakıtı gerçekten çok iyi.
Ben motoru sıfır aldım.
Çok binmiyorum ama hala ilk gün (3 ay oldu) aldığım benzin (40TL) duruyor.
Eminim motorun yaktığından çok buharlaşmayla benzin kaybetmişimdir :)

Ben kesin al daha iyisi yok diyemem.
Başka makineleri denemedim bilmem.
Ama kendi motorumdan ziyadesiyle memnunum.

Şimdiden alacağın motor hayırlı olsun.

Abi yaptığın uzun yolu çok merak ettim =) 3 ayda 40 lira benzini bitiremediysen eminim motoru hiç kullanmamışsındır =) Tahminen km ye 10 kuruş yaksa maksimum 400 km yapmışsındır :) Niye aldın bu motoru abi merak ettim doğrusu =) Değerlenir ilerde satarım diye mi acaba =) =) =)

Dr.MZÇ
16 Nisan 2013, 12:22
Abi yaptığın uzun yolu çok merak ettim =) 3 ayda 40 lira benzini bitiremediysen eminim motoru hiç kullanmamışsındır =) Tahminen km ye 10 kuruş yaksa maksimum 400 km yapmışsındır :) Niye aldın bu motoru abi merak ettim doğrusu =) Değerlenir ilerde satarım diye mi acaba =) =) =)

Honda Şarap gibi Cumhuriyet altını gibi dediydiler
Yıllandıkça pahalanıyormuş o yüzden aldıydım :P
İş güç sınavlar derken daha 212km'deyim ben.
Benim en uzun yol 40km :)
Bana bu motoru aldıran arkadaş şehir dışına çıkıyor.
Ara sıra canım sıkılınca turlamak için aldım motoru ;)

tahsins
16 Nisan 2013, 12:59
hondanın en büyük avantajı 2. elde satarken değerinde , hatta sıfır fiyatı devamlı arttığından ederinden fazlasına satılması.
servisleri yüksek kaliteli. sorun olduğunda muhattabınız var. garantisinin arkasında duran hakiki bir marka
görseli yüksek bi motor.
ideal başlangıç motoru

eksileri
bence parçaları pahalı. geçen ön balatanın 110tl olduğunu söylemişti kullanan biri.
10.000 kmde gitse 110tl bayaa sağlam bi para. şahsen benim motorun ön balatası 5tl. 10.000 de 3 kez değişsem 15tl eder.
kuryeye gelmez titreşim olayı
ne devirsaati ne vites göstergesi ne ayakmarşı yok. bunlar yeni başlayanlarda çok işe yarayan şeyler.

Dr.MZÇ
16 Nisan 2013, 13:07
hondanın en büyük avantajı 2. elde satarken değerinde , hatta sıfır fiyatı devamlı arttığından ederinden fazlasına satılması.
servisleri yüksek kaliteli. sorun olduğunda muhattabınız var. garantisinin arkasında duran hakiki bir marka
görseli yüksek bi motor.
ideal başlangıç motoru

eksileri
bence parçaları pahalı. geçen ön balatanın 110tl olduğunu söylemişti kullanan biri.
10.000 kmde gitse 110tl bayaa sağlam bi para. şahsen benim motorun ön balatası 5tl. 10.000 de 3 kez değişsem 15tl eder.
kuryeye gelmez titreşim olayı
ne devirsaati ne vites göstergesi ne ayakmarşı yok. bunlar yeni başlayanlarda çok işe yarayan şeyler.

Genel olarak katılmakla birlikte bir kaç düzeltme yapmak istiyorum.

Vites göstergesi var.
Devir göstergesi yok fakat Redline'a girmeden hangi vitesle gidebileceğiniz göstergede yazıyor.
Reverse'nin çabalarıyla 110 TL'den 53 TL'ye düştüler.
bir de balata 10000km'den az gidiyor diye duydum.

Karlıyollar
16 Nisan 2013, 13:45
Motorun gösterge panelinin ışığı gece çok gzel görünüyor mavi
ayrıca benim cupta devir göstergesi yok ihtiyaçta duymadım pek ama olsa daha güzel olurdu

macar_93
16 Nisan 2013, 14:56
Honda Şarap gibi Cumhuriyet altını gibi dediydiler
Yıllandıkça pahalanıyormuş o yüzden aldıydım :P
İş güç sınavlar derken daha 212km'deyim ben.
Benim en uzun yol 40km :)
Bana bu motoru aldıran arkadaş şehir dışına çıkıyor.
Ara sıra canım sıkılınca turlamak için aldım motoru ;)

Amaca uygun motosiklet almışsın =)
Bu arada espiri anlayışın olduğun içinde sevindim. Malum son günlerde forumda bu yüzden bir sürü boş tartışma çıktı. Yazdıktan sonra biraz pişman blle oldum fazla mı yazdım diye :) Motor geyiği güzeldir =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Genel olarak katılmakla birlikte bir kaç düzeltme yapmak istiyorum.

Vites göstergesi var.
Devir göstergesi yok fakat Redline'a girmeden hangi vitesle gidebileceğiniz göstergede yazıyor.
Reverse'nin çabalarıyla 110 TL'den 53 TL'ye düştüler.
bir de balata 10000km'den az gidiyor diye duydum.

Vites atman gerekince ışık mı yanıyor yani ?

Dr.MZÇ
16 Nisan 2013, 16:35
Amaca uygun motosiklet almışsın =)
Bu arada espiri anlayışın olduğun içinde sevindim. Malum son günlerde forumda bu yüzden bir sürü boş tartışma çıktı. Yazdıktan sonra biraz pişman blle oldum fazla mı yazdım diye :) Motor geyiği güzeldir =)

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Vites atman gerekince ışık mı yanıyor yani ?
Estağfurullah iki hoş laf etmeyeceksek buralara girmenin ne anlamı var :wiinkk:
Vites atman gerekince yanan ışığa ne gerek var?
Beyinsiz makine benden iyi mi bilecek vitesi :P
Hangi viteste olduğunu gösteriyor.

Karlıyollar
16 Nisan 2013, 23:56
Büyük ihtimal kuzene alıcağız cbyı yorumlarınız ıcın sağolun arkadaşlar

macar_93
17 Nisan 2013, 10:50
Zaten kararınızı vermiştiniz siz en başında bence.

Karlıyollar
17 Nisan 2013, 14:00
Zaten kararınızı vermiştiniz siz en başında bence.

Evet cbyi beğenmiştik nasıl diye bi araştıralım dedik kullananlara sorduk bütçede o kadar zaten herkeze teşekkürler

Mengu16
17 Nisan 2013, 14:05
Çin malı bu ortadan ikiye ayrılır :queen:
http://www.honda-sundiro.com/pro/show.asp?ID=104&ClassID=3

Karlıyollar
17 Nisan 2013, 16:17
Çin malı bu ortadan ikiye ayrılır :queen:
http://www.honda-sundiro.com/pro/show.asp?ID=104&ClassID=3

cbfnin 125i varmıydı yav varsa bizim burda niye yok :pl:

Ayrıca ybrmi mondial driftmi konusunu okudum çoğu kişi mondial demiş önceden çinli al diyen 2-3 kişi olurdu yada mondial drift japon kadar kaliteli

adiyaman02
07 Haziran 2013, 14:19
Selam arkadaslar bazı arkadaslar sanırım kendi motorlarının piyasasını yapmak icin çaba sarf ediyor gibi izlenimlerim Oldu ben bir HONDA CB 125 E Kullanıcısı olarak size motor hakkında gördüğüm şeyleri aktarayım bazı arkadaslar alsammı almasammı diye kararsız kalmıs durumda Kullanma sansıda olmuyor bazen direk gider alırım ya pişman olursam hesabı.Motosikletin fiyatı normal arkadaslar bir APAÇİ İle kıyaslama yaptığında apaçiden çok başarılı kaliteli ve ucuz...Ciddi derecede az benzin yakıyor 1 litre ile ortalama Kullanıma bağlı 40-45 tabiki ilk aldığınızda motorsiklet yeni oldugu icin bir kaç km motosiklet çok yakacaktır alışana kadar bu tüm motosikletler icin gecerlidir. Koltuk direksiyon depo grenaj olayına gelince ybr apaçi çin mallarından kat kat başarılı dizayn etmişler .. Yol tutuşu güzel yalnız ön lastiği biraz daha ince yapmış olsaydı dahada harika olurdu ve lastiklerin içerisinde iç lastik var Bazı arkadaslar dublex değil demiş evet haklılar (iç lastiği çıkarıp sibop değiştimmi dublex oluyor bu lastiğin özelliği) bilmeyen arkadaslara yine hatirlatmak lazım...CBF deki gibi pegler geride değil ve şanzımanın vites mili ile vites kolunun arasında ekstra kol olmaması bu kol kısa zamanda kucucuk mafsallar yuzunden ister istemez laçkalaşıyor. Bu motoru secmemdeki en önemli etkenlerden biridir. > Diyaframlı karbürator ile motorun daha verimli olması saglanmış. Bu sebeple mekanik karburatorlu ybr ya da 2011 öncesi cbf lerdeki ani ataklık yok ama gazı azıcık açıp bekledikçe devirle beraber diyafram emmeye gore acılıp motorun guc almasını saglıyor.. Bundan dolayı araç hırcin degil ama gucu yeterli. Az yakmasının sebeplerinden biri de bu...Farı inanılmaz başarılı kesinlikle ekstra bir ışıklandırma xenon vs gerekmiyor. Diğer motorumda xenon var ve bu nerdeyse onunla yarışacak durumda...Gösterge paneli çok estetik goreceli bi kavram tabi ama keşke cevir saati de olsaydı.. Gerci çok da gerek yok motorun gidişinden hissediyorsunuz vites değişim zamanını. Ayrıca km saatinde max vitesler yazıyor oralar redlinea denk geldiğinden aşağı yukarı devir tahmini yapmak mümkün.. Koltuk altında motosikletin anahtar takımı var bu motosikletin yan kapaklarınada koyulabiliyor oda sürücüye sunulan iyi bir özellik koltuk altına extra silah cüzdan ruhsat vs. Koyabilirsiniz kapaklı olduğu icin su almaz..Bazı arkadaslar motosikleti kullanmadan yorum yapmıs Baska bayii ler ile dostluğumu var müşterimi çekme durumundalar anlayamadım gitti binmediginiz kullanmadıgınız motosikletler ile ilgili yorum yada yanlıs bilgilendirme yapmayalım lütfen .. Motosiklete şifreli anahtar yapmıslar güzel secenek içerisine su yada baska bir cisim girmez kilitlendiği zaman Ayrıca direksiyon hem sağa hemde sola kilitleniyor .. Depo ve stickerler (etiketler) ile ilgili bazı arkadaslar yorum yazmıs onada cvp vereyim depodaki grenajdaki yazılar kalkmaz arkadaslar üzerinde vernik var bilginiz olsun elinizi uç kısımlara attığınızda dikkat ederseniz elinize gelmez ..almak isteyen arkadaslara şu bilgiyide vereyim ilk 500 km kadar devirli kullanmak daha iyi olur motosiklet acısından alışma süreci zaten 1000 km den sonra yaptığınız her sürüş sizi tatmin edecektir motosikleti kullandığım için söylüyorum 1000 km yi benim motosiklet gecti su an ne titreme var ne sallantı hız olarak 120 net düz yolda yapıyor motosikleti aldığınız zaman alışma sürecine çok dikkat edin .. Bazı arkadaslara motosikletin koltuğu sert gelebilir öne yatıkmış gibi olabilir onu serviste arka amasörden ayarı var düşürüp motoru tam düz hale getirebilirsiniz öndende motoru kaldırıp indirebilirsiniz basit şeyler..Ben sadece yeni almak isteyen ve motor hakkında bilgisi olmayan arkadaslara bilgilendirme amaçlı yazıyorum bende alacağım zaman çok araştırdım ve şu an gayet memnunun Bazı arkadaslar yazmıs çin malı falan hondanın sitesine girip ordanda bakabilirler çin olup olmadığına bilmeyen hic kullanmamıs vatandaslar bilmeden yorum yapmasın alacak arkadası kararsız bırakmayın ..Ayrıca beyaz renk olanını tercih ederseniz daha estetik duruyor daha alımlı şu an bayilerde beyaz renk çok nadir bulunuyor daha gelmeden satılıyor beyaz kaskta takarsanız sizi Yunus polis sanarlar ..Hayırlı günler her motosiklete binen arkadaslara ALLAH kaza bela vermesin sağlıcakla kalın ...

adem80
07 Haziran 2013, 14:53
demek düz yolda net 120 yapıyor? Vay anasını :santa: ha bide apacheden kaliteli öylemi?bide apache den başarılı? Bide o cantlara sök şamriyeli tak tublesi öylemi? Sen bu motor hakkında hiç bişey öğrenememişsin. Sık palavrayı geç. Düzde 90-95 zor yapıyor. Rampa aşa 110. Hadi iyi açıldı vs diyelim taş çatlasa 120. Forumda 100 km de 3 litreye kadar yakan var. O cantlar tubless uyumlu değil. Kalite,güç olarakta apachenin yanından bile geçmez. Atma ziyaaaa :pl:

dgncnrkn
24 Temmuz 2013, 22:39
hocam benımde ilk motorum olacak ben honda cb 125 e veya regal raptor 250 cc düşünüyorum sizce hangisi

zerzura
25 Temmuz 2013, 12:04
Sağlam gibi? :)

http://d24w6bsrhbeh9d.cloudfront.net/photo/aXbXv0g_700b.jpg

ferdinandd
25 Temmuz 2013, 12:06
Paint bu ya, kesin windows media player bu fotoğraf :mrgreen::queen:

Tsubasa
25 Temmuz 2013, 12:37
demek düz yolda net 120 yapıyor? Vay anasını :santa: ha bide apacheden kaliteli öylemi?bide apache den başarılı? Bide o cantlara sök şamriyeli tak tublesi öylemi? Sen bu motor hakkında hiç bişey öğrenememişsin. Sık palavrayı geç. Düzde 90-95 zor yapıyor. Rampa aşa 110. Hadi iyi açıldı vs diyelim taş çatlasa 120. Forumda 100 km de 3 litreye kadar yakan var. O cantlar tubless uyumlu değil. Kalite,güç olarakta apachenin yanından bile geçmez. Atma ziyaaaa :pl:

abi cok merak ettim kimmiş bu 8 9 hp motosiklet 120 nasıl yapıyormuş.
ilk alanlardan benim arkadaş aldı 85 geçmiyordu. 2.5 litreden aşagıda yaktıramadı.
bu motosiklet hakkında altın elbiseli adamın cektiği vidyo cok iyi oldu. birileri bazı gerçekleri görmüş oldu..
1.5 litre yakıyorda 110 düzde basıyorda filanda falanda :D
ziyalar atmayın artık :D
apacheyle kıyaslancak bi motosiklet değil :D 3 viteste geçer zaten cbe yi :D

SmirnouF
25 Temmuz 2013, 14:27
abi cok merak ettim kimmiş bu 8 9 hp motosiklet 120 nasıl yapıyormuş.
ilk alanlardan benim arkadaş aldı 85 geçmiyordu. 2.5 litreden aşagıda yaktıramadı.
bu motosiklet hakkında altın elbiseli adamın cektiği vidyo cok iyi oldu. birileri bazı gerçekleri görmüş oldu..
1.5 litre yakıyorda 110 düzde basıyorda filanda falanda :D
ziyalar atmayın artık :D
apacheyle kıyaslancak bi motosiklet değil :D 3 viteste geçer zaten cbe yi :D

Dostum kardeşimin CB'sini kullanıyorum arada , 2 kişi (toplam 125kg) 1 litre ile 38 km gördüm , tek kişi rahat rahat 100 km'de 2.5'in altına düşerim. Olay sürüş tarzı ile alakalı ,

Düz yolda 1-2 defa dipledim gaz kolunu , 107-108'e kadar çıkıyor , 125 cc için yeterli , son gazda 108 km değilde 118 ile gitsen ne olacak ? bir defada hafif eğimli yolda denedim 120 km gösteriyor kadran. Birde şu var , acaba 125-130 km gösteren motorların km saatleri gerçekmi ?

adem80
25 Temmuz 2013, 20:10
Dostum kardeşimin CB'sini kullanıyorum arada , 2 kişi (toplam 125kg) 1 litre ile 38 km gördüm , tek kişi rahat rahat 100 km'de 2.5'in altına düşerim. Olay sürüş tarzı ile alakalı ,

Düz yolda 1-2 defa dipledim gaz kolunu , 107-108'e kadar çıkıyor , 125 cc için yeterli , son gazda 108 km değilde 118 ile gitsen ne olacak ? bir defada hafif eğimli yolda denedim 120 km gösteriyor kadran. Birde şu var , acaba 125-130 km gösteren motorların km saatleri gerçekmi ?

evet benim wolfun ibresi cb ibresiyle aynı gösteriyor. Murat arkadaş var bu forumdan. Tanıştığımızda cb si vardı. Baya gezdik. Beraber bin km üstü gezdik. Cb nin son hızı rampa aşa 105-110 arası, düzde ise 85 i zor geçiyodu. Motor 6 binlerdeydi. Ben artçımla 85+85 kg ile 105 kg tek kişi sürücüsü olan cb 125 i düzde yokuşta hertürlü 2 kişi ile dumanını attırdım. Sonra murat cb sini satıp wolf aldı ve oh be dünya varmış dedi saygılar. Dur ekleyem. Aynı gösteren ibreyle defalarca 135 km yi gördüm.