PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Soru Cevap : )

MeTaL
15 Nisan 2013, 16:12
Merhaba arkadaşlar, trafikte bir motosikletciye sorulan sorular bellidir. Benim bu sorulara kendi bulduğum veya hoşuma giden bazı cevaplarım var. Arada kendime; "acaba benmiyim garip olan? Yoksa benim gibiler var mıdır?" diye sorarım. Sizlerinde bu klişelere verdiğiniz cevaplar var mı? Örneğin;

* Abi bu ne yakıyor?
* Benzin.
* Nassı yani!?
* Kurşunsuz, bazan 95 bazan 98
* Hı! Tamam abi.

eğer ki soruyu soran bayan değilse (bu güne kadar sadece 1-2 kere bayan olmuştur zaten);

* Bu kaç basıyor? (En fitil olduğum sorudur)
* Valla ne desem? Eğer günündeyse sabaha kadar basıyor.
* Nassı? Anlamadım.
* Çok basıyor yani.
* Hea tamam.

şu an için aklıma fazlası gelmiyor. Aklıma geldikce yazar, paylaşırım. Sizlerden de paylaşımlarınızı bekliyorum ...

takendy
15 Nisan 2013, 16:18
Soru : abi hareket yapabiliyor musun ,

Cevap: Evet ,

http://4.bp.blogspot.com/_ltmqjbKBiAo/TGaPt-08feI/AAAAAAAAAPE/Q0_WP3ze9M8/s1600/kids-finger36.jpg

MBHoro
15 Nisan 2013, 16:23
kaç para bu be yaa?

Tolga Can
15 Nisan 2013, 16:26
- Abi önü kaldırabiliyor musun ?

- Dostum Karşı cins den hoşlanıyorum. :P

buberk
15 Nisan 2013, 16:26
- Dizel mi bu?
- Yok benzinli
- Dizel yokmu az yakar?
- Varda türkiyede pek yok abi bla bla..

mücahit_89
15 Nisan 2013, 16:31
-ne kadar bu?
-10.000 tl
-o paraya araba alınır,
-varsa al o zaman:)

tigermbz
15 Nisan 2013, 16:34
onu bırak ta kayıptın bunca zaman

ihakanvardal
15 Nisan 2013, 16:44
Geçen Edirneye gittiğimde Lüleburgazda benzinlikte durdum mola vermek için. İki tane meraklı arkadaş geldi ve emri vaki bir şekilde;

-Kaçlık hacı bu

* 125 cc hacı

-Yapma ya ama cüsseliymişşş

*hee oyledir kerata

-kaç para bunlar

* bilmem ki herhalde bi 10 bin vardır.

illet oluyorum böylelerine. Arkadaşça dostça yaklaşanlar başımın üstünde yeri var ama kem gözlerle bakıp elinde çekirdekle hesap soranlara uyuz oluyorum.

Mengu16
15 Nisan 2013, 16:44
- Honda yamaha falan alsana böyle uzun yolda şişmiyo mu bu motor ? Ankaradan nallıhana (150km) geldiğimi öğrenen kişinin sözüdür :cherry:

canerol
15 Nisan 2013, 17:03
-abi kaça aldın
-şu fiyata aldım
-o kadar neden verdin abi onun yerine araba alsaydın...:)

NoVaRiX
15 Nisan 2013, 17:06
- Çin malı mı bu?
- Evet, Çin'de üretiliyor.
- Kanuni alsaydın ya.. Türk malı hem
* Mavi ekran

pistolpitt
15 Nisan 2013, 17:33
- farlardan biri yanmıyor! (sağduyulu vatandaş)
+ fıçt fıçt.. (selektör sesi)
- haaaa uzunmuş o demek... eee ne kadar bunların fiyatı şimdi?
+ şu kadar
- araba alsaydın ya o fiyata
+ o da var :pr:
- ...

Tolga Can
15 Nisan 2013, 18:08
Trafik de değilde bizim arkadaşlar arasında olan bir tane daha var onu da yazayım.

- Arkana bineyim mi ?

- Evlenmeden olmaz :P

erro
15 Nisan 2013, 18:18
bizim arkadaşta 600 lük var...bu kaçlık abi?

tezer
15 Nisan 2013, 18:19
Dün bazı hırdavat eksiklerini gidermek için Ankara Göksuya gittim Motoru tam parkedip inmiştim ki bir süredir motoru kesmekte olan şık giyimli bir abim gelip bayağı alıcı gözüyle başladı soru yağmuruna.Nasıl gidiyor? kaç yapıyor? ne yakıyor? ehliyet lazımmı?Ve en son soru bunun sesi nasıl?Çalıştırıp sesinide dinlettikten ve İzmire gidip geldiğimi anlattıktan sonra adam motorumun markasınıda öğrenip gitti.Alışverişimi yapıp çıktıktan sonra tam motora yanaştım ki yaşlı kurt bir motorcu amcam yanaştı.O da motorlu tabi.Bu sefer benim moorun lastiklerinin kalınlığından başladık lafın sonu nasıl olduysa İzmir Ankara yolculuklarına geldi.Meğer o da aynı yolun yolcusu olmasın mı?Muhabbetimiz iyiden iyiye uzadı En son telefonlarımızı aldık.:queen: Yakında İzmire gidecekmiş Kısmetse birlikte gideceğiz E o zaman iyi yolculuklar bize.

Samet Ağır
15 Nisan 2013, 18:22
4-5 sene önce İzmirden mct 250 aldım..
yolda sanırım susurluk taraflarında bi dinlenme tesisine uğradım..motoru park ettim..

genç bir çalışan yaklaştı yanıma..çayı bıraktı.

yenimi abi???

evet yeni aldım..ama 2. el..

kaç liraya aldın abi??

1500 tl...

çocuk mahçup bir eda ile..

abii sende saf buldun beni yiyorsun..o paraya bunun tekerini vermezler dedi...:silent:

ohoo o paraya araba alırım muhabbeti daha şirin geldi gözüme...:P

madlive
15 Nisan 2013, 18:25
Sanki arabaya binemediği için motora biniyor gözüyle bakılıyor genelde. Araba alsaydın falan. Şuradan şuraya kaç dakikada gidiyorsun arabanı nereye bırakıyorsun dediğimde susup uzaklaşıyorlar.

djan
15 Nisan 2013, 18:29
Geçen gün ışıklarda beklerken Horasan(Erzurum)'da biri yanaştı.

Can bu 150 basıyor mu? dedi
İstersen basar dedim.
Heyt canını yiyim senin dedi ve gitti :)

Mercannn
15 Nisan 2013, 19:49
bir de sürekli : " gezdirsene..." meselesi var

ertuğrul66
15 Nisan 2013, 20:06
Benim bozulduğum bir konu var: bir arora marka güzel bir motor ve satılık yazası var gittim yanına

Ben: Abi ne kadar bu (ne kadar istiyorsun bağbında)
Tabi adam beni pek alıcı görmedi
Adam: Çok para.
Adama içimden kısmen sövüyom
2. si de burada birinden duymuştum:

+ Abi önünü kaldırabiliyormusun bunun

- Kaldırması kolayda indirmesi zor oluyor :cherry:

sakinseytan
15 Nisan 2013, 20:09
- Abi önü kaldırabiliyor musun ?

- Dostum Karşı cins den hoşlanıyorum. :P

ehuehuehu monster bu iyiymiş ya:D banada devamlı abe abe ön kaldır diyolar ama motordayken aklıma öle,,, şeyler gelmiyo:D

MeTaL
15 Nisan 2013, 20:32
Ben size yolda değilde restaurant da kulak misafiri olduğum ve gülerken kendimi kaybettiğim için restaurantı terk etmek zorunda kaldığım bir bir diyaloğu anlatayım. Hemen yanımdaki masada sanıyorum ki yemek sonrası gerçekleşiyor.

Garson: Tatlı alırmıydınız efendim?
Müşteri: Evet alırım. Fakat isteyeceğim tatlı aklıma bir türlü gelmiyor.
Garson: Yardımcı olmamı ister misiniz?
Müşteri: Evet lütfen. Sadrazam .... neyiydi ya!
Garson: Beni aklıma birşey geliyor ama o olamaz herhalde! : ))) (Ben burada zaten koptum)
Müşteri: Yok o değil!
Garson: Hımm, izninizle ahçımıza sorayım. (Yalnız garson kıpkırmızı zor tutuyor kendini)

Müşteri bu arada düşünüyor;

Müşteri: Sadrazammmm, Sadrazammm, neyiydi lan!

ben muhabbetin sonunu izleyemeden masadan kalktım. Sonra bir araştırma yaptım. Adı akla gemeyen tatlı Sadrazam Lokumu : ) ...

RunemagicK
15 Nisan 2013, 21:53
- abi kaç para bu?
- xxxxx tl
- o paraya araba alınır
- araba alsak kamyonmu önericeksin.

babaduru
15 Nisan 2013, 21:57
Bide genelde petrollerdeki pompacıların eskiden kawasakileri vardır ama satıp araba almışlardır :)

MeTaL
15 Nisan 2013, 22:02
Bide genelde petrollerdeki pompacıların eskiden kawasakileri vardır ama satıp araba almışlardır :)

Petroldeki Pompacı: Abi bu su soğutmalı sanırım. Marka ne?
Ben: Er-5

Petroldeki Pompacı: Yok abi yanlışın var! Kawasaki

Isparta Finansbank karşısındaki Petrol Ofisindeki bir arkadaşla bu diyaloğu yapmıştık. Şu sıralar beni gördüğünde sanırım ki yanındaki arkadaşına "Herif daha ne kullandığını bilmiyor! İşte Allah böylelerine verir!" muhabbeti yapıyordur : ). Çünkü artık boşta olsada beni görünce gelmek yerine yanındakiyle laflamayı seçiyor ...

cool113
15 Nisan 2013, 23:42
100 cc honda activayla kırmızı ışıkta bekliyorum. yanıma ss motosikletli bir grup yanaştı kırmızı ışıkta bekliyoruz birlikte. arkadanda arabanın biri bir benim motora birde öbürlerine bakıyor. aynı kafileden sanmış beni. eleman arabadan kafayı çıkardı - abi yetişebiliyomusun bunlara bayağı gidiyor galiba seninkide dedi :) bende cevap olarak -hepsinin anahtarını alırım bunların dedim :) vay be helal olsun abi dedi girdi içeri :)

Ahmanamra
15 Nisan 2013, 23:54
Bizimde fabrikadaki elemanlar iş çıkışında önü kaldırsana diyolar . Bende indirceksen kaldırırız ayıp ediyon deyip kaçıyorum öğrenemediler hala hoşlarınamı gidiyor artık çözemedim :)

leventgocukl
16 Nisan 2013, 00:19
+kapıdakı motor senın mı
-evet benım
+kac basıyor bende bı 600luk almayı dusunuyorum -daha once motor kullandın mı??
+hayır
-......
--------------------
+su motor senın mı?
-evet
+nasıl kullanıyorsun onu cok tehlıkelı ne kadara aldın? Keske bı araba alsaydın onun yerıne
-----------------------
+vaaaay gaskta guzelmıs gavasakı kaskı mı bu ??
-..........!!!!

viper17
16 Nisan 2013, 00:24
+kapıdakı motor senın mı
-evet benım
+kac basıyor bende bı 600luk almayı dusunuyorum -daha once motor kullandın mı??
+hayır
-......
--------------------
+su motor senın mı?
-evet
+nasıl kullanıyorsun onu cok tehlıkelı ne kadara aldın? Keske bı araba alsaydın onun yerıne
-----------------------
+vaaaay gaskta guzelmıs gavasakı kaskı mı bu ??
-..........!!!!

:mrgreen::mrgreen: gavsaki :mrgreen::mrgreen:

haojin2005
16 Nisan 2013, 00:36
Kaç basıyor sorusundan bıkanlar derneğini kuruyorum arkadaşlar nasıl olur sizce?
Kaç basıyor deyince sana mı sorusunu sorucam ama çoluk çocuk işte karşımdakiler.:queen: