PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Falcon'u Nasıl Bilirdiniz?

amaninmb
15 Nisan 2013, 09:46
Falcon bilindiği Üzere Konya yapımı ve yine arka sokaklar'a sponsor olmuş. (Atiker'de konya oda olmuştu nedense Konya'lı Arka Sokakları seviyor) Kolat Pazarlama'nın Konya Büsan sanayi yi geçtikten sonra Motor Toparlama fabrikası armış ve orada üretiliyormuş. Öncedende kendisi arçelik bayi olduğu için KMT Çelik motorlarını toparlıyordu. Ve Bu sene kendi markasını çıkarmış.

Gittim 1-2 marka için vailiğin karşısındaki ana merkezlerine konuşmaya. Deneme motoru vs yok. Yolda kalırsanız biz varız diyor :) ve 2013 Falcon - Çelik karşılaştırma sorusuna ise;
Falconlarda bir alet taktık titreşimi azalttık. Çeliklerde o yok diyor.

Şimdi Sorum; Honda'yı satıp 0 km falcon mu? yoksa Honda ile Falcon'u bir tutma mı? Bin Skuturuna mı dersiniz?

Bu arada Beğendiğim Modeller Şunlar:

http://www.falconmotosiklet.com/model_detay.php?grupid=47
http://www.falconmotosiklet.com/model_detay.php?grupid=49

Benimki:

http://www.honda.com.tr/SeriesContentPages.aspx?series=fizy125&page=genel-bakis

ilkerabi
15 Nisan 2013, 10:42
Geçen hafta bu falcon'un 150 liğini gördüm. Kanuninin ve Suzuki gn150 aynısı olanı. Yanımdaki arkadaşa da söyledim, motor bildik ama marka yeni diye..
Öyle resimler koymuşlar ki satmak için değil de alıcak adamı vazgeçsin diye olmuş sanki.
Bazı modellerin boyaları rezalet, egzostlar devasa, aynalar da öyle.. Görsel olarak 2010 lu yıllara pek uygun olmamış..
Görünce boşver motoru, arabayla 11 litre yakmaya devam dedim içimden.
Yaz-kış işe ben de scooterla gittim. Bu kış hadi dedik 3 ay 4 ay değil mi, kuru git, ıslanmadan gel..
Ben derim ki ağrısız başına dert arıyorsun, fiziden bıktıysan bari bana ver..

canerol
15 Nisan 2013, 10:58
honda satıp falcon almak ney lan :)
falcon motosiklet arka sokakları sunar...:)

initial-D
15 Nisan 2013, 12:00
150lik crown modeline 17 hp diyor??

DEISIS
15 Nisan 2013, 12:11
bende kmt çelik scooter kullanıyorum usta. Modeller hakkında bilgim yok

markada beni cezbeden tek şey ise Konya lı olması netekim parça vs sıkıntısı çekmeme meselesi.

Netekim arka jantımda eğrilik vardı. Servise gttim form yazdılar gelmiş jant yarın takılacak .

Ha olurda alırsan aklında bulunsun , ilk bakıma EMİN MOTOR a gitmeni tavsiye ederim.

Benimkini ULUS MOTOR toplamış. Arka tekerdeki balansı gören olmamış!!!

Üstüne ilk bakımda gittim Ulus a balans var dedim bu telli jant mı balans ayarı yapalım

olmaz bunda balans felan diye bide azarladılar!!!

EMİN e gittim baktılar evet var bariz eğik dediler. Ve çok ilgilendiler.

Sonuç olarak ilk bakım ve bence diğer bakımlar için de EMİN MOTOR a gidebilirsin.

El Tarif: Karma Ortaokulu önünden devam ediyoruz. Eski migros yeni akyurt marketi 100-200 m geçtikten sonra hemen sağda.

amaninmb
15 Nisan 2013, 13:17
bende kmt çelik scooter kullanıyorum usta. Modeller hakkında bilgim yok

markada beni cezbeden tek şey ise Konya lı olması netekim parça vs sıkıntısı çekmeme meselesi.

Netekim arka jantımda eğrilik vardı. Servise gttim form yazdılar gelmiş jant yarın takılacak .

Ha olurda alırsan aklında bulunsun , ilk bakıma EMİN MOTOR a gitmeni tavsiye ederim.

Benimkini ULUS MOTOR toplamış. Arka tekerdeki balansı gören olmamış!!!

Üstüne ilk bakımda gittim Ulus a balans var dedim bu telli jant mı balans ayarı yapalım

olmaz bunda balans felan diye bide azarladılar!!!

EMİN e gittim baktılar evet var bariz eğik dediler. Ve çok ilgilendiler.

Sonuç olarak ilk bakım ve bence diğer bakımlar için de EMİN MOTOR a gidebilirsin.

El Tarif: Karma Ortaokulu önünden devam ediyoruz. Eski migros yeni akyurt marketi 100-200 m geçtikten sonra hemen sağda.

Hmm. Bilirim Orayı. Birazdaha araştırayımda sonra alırsam giderim. Dolphin modeli çok kaba buldum ben yani Fizy 125'lik ama cüsse olarak küçük , aralardan sıvışması birazdaha iyi gibi geldi bana. Dolphin 100 lük olmasına rağmen kocaman kasa yapmışlar ve motoru dayımların dükkana koyuyorum geceleri kapıdan fizy zor sığıyor dolphin hiç sığmaz giye düşünüyorum.
Birazdaha cc büyütme ve uzun yola daha iyi çıkabilmek için düşünüyorum amma bilmem işte güven meselesi ben Fizy ile 300-400 lü (km) olarak gözüm açık bir vaziyette çıkıyorum (Gözüm kapalı olsa yolu görmede sıkıntı yaşarız malum)
:) Ama sağol. Bakalım bir Honda - Falcon arasında araştıralım. Test imkanı olsa işte... Sordum her bayimize test aracımı verecez diyor.
-Arabalarda test aracı olurdu diyorum
-Her bayiye test aracı veremeyiz diyor
-Bayiler kendisi alır zaten diyorum test araçlarını
-her ilde 1-2 bayi varmış zaten onlarda kaç para edecekmiş.
Adam sanki alma der gibi yaptı (Larende yolunun oradaki - kızılayın altından macur bazarına çıkarken (Artis dayıyı anmadan olmaz) , işyerine giderken konuştum Mevlana Üniversitesi Hastanesinde Grafiker'im Eski Vakıf Hastanesi Kısacası oraya giderken konuştum)

Geçen hafta bu falcon'un 150 liğini gördüm. Kanuninin ve Suzuki gn150 aynısı olanı. Yanımdaki arkadaşa da söyledim, motor bildik ama marka yeni diye..
Öyle resimler koymuşlar ki satmak için değil de alıcak adamı vazgeçsin diye olmuş sanki.
Bazı modellerin boyaları rezalet, egzostlar devasa, aynalar da öyle.. Görsel olarak 2010 lu yıllara pek uygun olmamış..
Görünce boşver motoru, arabayla 11 litre yakmaya devam dedim içimden.
Yaz-kış işe ben de scooterla gittim. Bu kış hadi dedik 3 ay 4 ay değil mi, kuru git, ıslanmadan gel..
Ben derim ki ağrısız başına dert arıyorsun, fiziden bıktıysan bari bana ver..

:) Babamında Favo'su var ve Favo iyidir... Candır. Bizim Favo'nun makalesini okumak istersen: FAVO MAKALESİ (http://ismailterzi.com/2012/07/11/hayatima-giren-ilk-otomobille-yillar-sonra-yeniden-bulusmak/) ve Fizy ile mutluluğa bakmak gerek hııı...

Açık açık honda yı değişme diyonuz yani.

ilkerabi
15 Nisan 2013, 14:16
Yedek Parça konusunda bu motorlarda hiç bir sıkıntı olamaz çünkü tıpkıları yıllardır piyasada var..... ama parayı verip alırsan.. Servislerinde sıkıntı olabilir, ellerinde olmayabilir, temini için veya iş yükünden motoru yatırabilirler günlerce.. O zaman da zaten ucuz olan ve piyasada bolca bulunan malzemeyi beklemek kahır olur. Yakarsın garantiyi bir daha uğramazsın servise.. Yeni modellerde yeni diye, eskilerde de eski diye bazı parçaları elinde tutmuyor servisler. Çin mallarının ayrı bir sorunu da budur.. Tamirciye/yedek parçaya az para vererek her hafta gitmek mi yoksa biraz daha fazla para vererek yılda bir kere ile kurtarmak mı? İşte bütün mesele burda..
Linkinizi ekledim..
Daha sonra kapsamlı bakıcam, teşekkürler..

turkish39
15 Nisan 2013, 14:24
Falcon'u Nasıl Bilirdiniz?İyi bilirdik,gömün gitsin...:queen:

Valla hondayla kıyaslarsan marka fanatikleri içini yer senin burda

DEISIS
15 Nisan 2013, 14:37
Sonradan aklıma geldi bu arada;

Almak İsterseniz Nar Motosiklet var fiyat konusunda bayağı iyiler . - Muhacir pazarından eskigaraja giderken Kızılaya varmadan solda.

Ben Enes Pazarlama dan almıştım. Beyaz pardon gri eşyayı da ordan almıştım . Dilerseniz bi telefon açarım. Ama Nar daha ucuz verir

gibime geliyor. Hatta Kolatın kendi yerinden daha iyi fiyata satma ihtimali bile var.

Enes Pazarlama- Konya Hospital den Numune Hastanesine çıkan yolda tam köşede. Yada Ata Total Petrolün karşısında.

TİGER 200
15 Nisan 2013, 15:04
150 cc 13 hp ve son hızı 140 km hız
benim motor 200 cc 15 hp ama daha 140 ı görmüşlüğüm yok düz yolda

amaninmb
15 Nisan 2013, 16:00
Sonradan aklıma geldi bu arada;

Almak İsterseniz Nar Motosiklet var fiyat konusunda bayağı iyiler . - Muhacir pazarından eskigaraja giderken Kızılaya varmadan solda.

Ben Enes Pazarlama dan almıştım. Beyaz pardon gri eşyayı da ordan almıştım . Dilerseniz bi telefon açarım. Ama Nar daha ucuz verir

gibime geliyor. Hatta Kolatın kendi yerinden daha iyi fiyata satma ihtimali bile var.

Enes Pazarlama- Konya Hospital den Numune Hastanesine çıkan yolda tam köşede. Yada Ata Total Petrolün karşısında.

İkisinede Sordum. Evim Kolat'ın orada , işyerimde Nar'a yakın. İkisinede sordum tersler gibi cevap aldım. İçim burkuldu... İçim yanar içim kanar gibi oldu.. İiiiiisyan edesim geldi...
Bu 150 CC lik modeline Çelik'e 2600 , Falcon'a yani titreşimsizine (Kendi iddası) 2750 diyor. ve dediğim gibi deneyecek motorun olmaması kötü birşey.

150 cc 13 hp ve son hızı 140 km hız
benim motor 200 cc 15 hp ama daha 140 ı görmüşlüğüm yok düz yolda

:) Onu deneyen bilir. Varmıki? Çelik'in bu modelini Kullanan.

DEISIS
15 Nisan 2013, 17:05
İkisinede Sordum. Evim Kolat'ın orada , işyerimde Nar'a yakın. İkisinede sordum tersler gibi cevap aldım. İçim burkuldu... İçim yanar içim kanar gibi oldu.. İiiiiisyan edesim geldi...
Bu 150 CC lik modeline Çelik'e 2600 , Falcon'a yani titreşimsizine (Kendi iddası) 2750 diyor. ve dediğim gibi deneyecek motorun olmaması kötü birşey.

:) Onu deneyen bilir. Varmıki? Çelik'in bu modelini Kullanan.

2750 liralık motor deneyin bizi de bilgilendirin. Kaybedecek çok bişey yok ;)

Hem tebdili motor da heyacan ve ferahlık vardır :)

amaninmb
15 Nisan 2013, 17:28
2750 liralık motor deneyin bizi de bilgilendirin. Kaybedecek çok bişey yok ;)

Hem tebdili motor da heyacan ve ferahlık vardır :)

AAaaa 2750 lira bulsam Fizy'i satar CBR125 alırım :)

Tİme_shİft42
15 Nisan 2013, 17:33
Iyi bilirim oralari hatta enes pazarlamanin oralarda 2 sene ikamet ettim :queen:

Bir kac kere merkez magazasina gittim bakamadan ciktim nedeni ordaki gorevli arkadas alacaksan al almayacaksan cik git kalabalik etme der gibi ;)

DEISIS
15 Nisan 2013, 17:45
AAaaa 2750 lira bulsam Fizy'i satar CBR125 alırım :)

ee o zaman neyin kavgasını veriyoruz biz aga:silent::cherry:

Konu başlığı değişti: Cbr 125 alacağım Piyasayı Yükseltmemek İçin Falcon Alacak gibi Yapıyorum :thumleft:

egelim 43
15 Nisan 2013, 17:51
Bir ihtimal daha var :cherry: oda fizynin yanına beğendiklerinden birini alıp koymakmı dersin :silent: ama sakkıınn fizyi satma :bounce:

amaninmb
15 Nisan 2013, 18:08
ee o zaman neyin kavgasını veriyoruz biz aga:silent::cherry:

Konu başlığı değişti: Cbr 125 alacağım Piyasayı Yükseltmemek İçin Falcon Alacak gibi Yapıyorum :thumleft:

Hacım derdim +2750 vermeden almak :) en kötü Fizy 2200-2300 e gider , 300-500 koyar alırım diye düşünüyorum.
Yoksa 1 motora yer bulamazken 2. motor gelmesin. :)

Sen dedin ya +2750 ver dene diye o sebeple söyledim. Fizy + 2750 e CBR alırım diye .
:"( Belkide uskuturdan sıkıldığımdandır. arıyorum işte motor arıyorum üleyyyn...
Anaaaaa... Tamam yahu almıyorum kapatın konuyu tez kellesi vurula topicin.

Amacım: Falcon kullanan veya alan varsa iyi - kötü yönlerini yazsın diyeydi.

DEISIS
15 Nisan 2013, 18:13
Hacım derdim +2750 vermeden almak :) en kötü Fizy 2200-2300 e gider , 300-500 koyar alırım diye düşünüyorum.
Yoksa 1 motora yer bulamazken 2. motor gelmesin. :)

Sen dedin ya +2750 ver dene diye o sebeple söyledim. Fizy + 2750 e CBR alırım diye .
:"( Belkide uskuturdan sıkıldığımdandır. arıyorum işte motor arıyorum üleyyyn...
Anaaaaa... Tamam yahu almıyorum kapatın konuyu tez kellesi vurula topicin.

Amacım: Falcon kullanan veya alan varsa iyi - kötü yönlerini yazsın diyeydi.

Tamam işte bende onu diyorum neticesinde 2750 liralık motor sat fizi yi dene :)

amaninmb
15 Nisan 2013, 18:17
neticesinde 2750 liralık motor
Demenden beni sevmediğini anlamalıydım :)
zu hahahahaha... Anlaşılmıştır hacı derdim. Ben oturayım Fizy ile... Mutlu Mesut.. Lay lay lom... Hopbidi...

DEISIS
15 Nisan 2013, 18:25
Demenden beni sevmediğini anlamalıydım :)
zu hahahahaha... Anlaşılmıştır hacı derdim. Ben oturayım Fizy ile... Mutlu Mesut.. Lay lay lom... Hopbidi...

Yok yav estağfurullah. Kendimin yapmadığını sana söylemiyorum yap die.

Hiç motorum olmamıştı gittim scooteri aldım. Neticesinde 2000 liralık motor, en fazla 300-500 zararına verir geçeriz

dedim kendime (şimdi de sana diyorum, alışkanlık yaptı ellam :) )

egelim 43
15 Nisan 2013, 18:28
Fizzy bir özge candır o halde :)