PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : vites geçmiyor :((

durmazzz
15 Nisan 2013, 00:41
slm arkadaşlar. motor durmuş vaziyette iken vites bazen boştan 1 e geçmiyor yada diyelim 4.cü vitesle durdum debriyaja basıp 3,2,1 inmiyor yüksek viteste kalmak zorunda kalıyorum.tecrübeniz varsa bilgilendirseniz sevinirim.tşkler...

cenkito
15 Nisan 2013, 00:42
debriyaj teli ayarını biraz daha sıkmayı denedin mi ?
kavramayı tam ayırmıyor gibi

hayat2teker
15 Nisan 2013, 00:46
a.slm...
motor durmuş vaziyette 1 e geçmiyorsa debrijayı sık bırak, sonra sıkıp vitese atmayı dene :cat:

diğer vitesler için de debriyajı hafiften bırakır gibi yap, stop etmeyecek kadar, bu şekilde istediğin gibi vites düşürürsün
ama şunu da unutma: Aslen duran motorun vitesi ile oynanmaz, durmadan önce vitesleri düşürme alışkanlığı edinmen iyi olur, ani bir durumda frenlerle birlikte motor kompresyonundan da faydalanmayı bilinçaltına işlemiş olursun

durmazzz
15 Nisan 2013, 00:49
o dediğini hep yapıyorum.boşta iken debriyajı yenilediğim zaman bire geçiyor ama viteste iken boşa geçmiyor.sıkar gibi de yapıyorum ama olmuyor :(

ogzcngdk
15 Nisan 2013, 00:49
senin anlattığın şey normal durmadan önce vitesi 1 e düşürmen gerekiyor yada geçmediği zaman motoru biraz hareket ettirmen yada aragaz vermen lazım

durmazzz
15 Nisan 2013, 00:51
yani mekanik bir sıkıntı yok değil mi?

PEHLİVAN94
15 Nisan 2013, 00:52
Debriyaj halatini veya hidroligini degistir bunlarin hic biri olmuyorsa

durmazzz
15 Nisan 2013, 00:55
tşkler yardımlarınız için.....

PEHLİVAN94
15 Nisan 2013, 00:58
tşkler yardımlarınız için.....

Ama kardesim sana tavsiyem sen cok oynama sanzimanla hemen tamirciye git onlar halletsin. Sanziman konusunda parayi goz onunde bulundurma sanziman cok onemli. Zamaninda cok cektim

durmazzz
15 Nisan 2013, 01:00
ok arkadaşım

canerol
15 Nisan 2013, 01:07
hafif ara gaz vererek düşür veya çıkar vitesi duran motosiklette

PEHLİVAN94
15 Nisan 2013, 14:42
hafif ara gaz vererek düşür veya çıkar vitesi duran motosiklette

Eger motosiklet yerinde duruyorsa sanzimanla fazla oynanmaz ! :)

canerol
15 Nisan 2013, 14:48
fazla oynanmaz diye 5.viteslemi kalkacağız yani :)

ormankebabi
15 Nisan 2013, 14:58
Motor 0 galiba:) bende de oluyor, ilk aldığımda ışıklarda çok sorun çekiyordum. Vites geçişlerini hareket halindeyken yaparsan sorun yaşamazsın. Boşa almak istiyorsan yine de 1de dur sonra boşa al. Sorunu tekrar yaşarsan da vitese hafif baskı uygularken motoru ileri veya geri biraz hareket ettir. Tık diye geçecektir.

gargi amca
15 Nisan 2013, 17:29
motoru az bişey ayağınla ileri doğru iteklersen, yani teker az biraz dönerse vites geçer.

mali_181
15 Nisan 2013, 18:32
Bunda anlattigina bakilirsa mekanik bir sikinti yok gayet normal durmadan once vites dusurursen 5 de kalkmak zorunda kalmassin motor durdugu yerde ise biraz itince vites gececektir yani ondanda bir sikinti yok tabi icin rahat edecekse git bir tamirciye goster

durmazzz
15 Nisan 2013, 18:41
ewt arkadaşım motor sıfır sayılır 6.500 de yeni aldım.söylediklerinizi uygulayacam ama diyelim aniden durdum.3. vitesteyim.durduğum yerde rampa.artçımda var.arkaya hareket etsem belki durdurmaya gücüm yetmez.ileri de gitmez.işte orda napacam.al başa bela.servisine bi sorsam mı acaba ???

tezer
15 Nisan 2013, 18:48
Servisede bir sor ama bende 5.viteste durduğumda 1.vitese şak diye alamıyorum.İlla ki motoru ileri geri yapmak yada az biraz gaz verip debriyajı hafif salıp tekrar sıkmak gibi yöntemleri kullanmak zorunda kalıyorum Daha doğrusu acemiyken böyle yapmak zorunda kalıyordum.En iyisi arkadaşlarında dediği gibi durmadan sırasıyla vites düşürüp öyle durmak.

PEHLİVAN94
15 Nisan 2013, 19:57
fazla oynanmaz diye 5.viteslemi kalkacağız yani :)

Fazla oynanmaz dedim oynanmaz demedim :)

sakinseytan
15 Nisan 2013, 20:06
slm arkadaşlar. motor durmuş vaziyette iken vites bazen boştan 1 e geçmiyor yada diyelim 4.cü vitesle durdum debriyaja basıp 3,2,1 inmiyor yüksek viteste kalmak zorunda kalıyorum.tecrübeniz varsa bilgilendirseniz sevinirim.tşkler...

şakamısın arabamı bu dururken vitesler gecsin durmadan önce viteslerini ayarlaman lazım saglıklı olanı zaten şanzuman dönerken vitesleri attırman 3 te durursan ışıklarda motoru ileri geri oynatman lazım