PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : B ehliyetimi kaybettim yardım

emrb
13 Nisan 2013, 12:00
2 haftaya a2 alacaktım ama b ehliyetimi kaybettim şimdi ne yapmam lazım.gideyim tekrar b mi çıkarıym bekleyip a2yle beraber mi alayım..

rs_guven
13 Nisan 2013, 12:16
Bekleyip a2 ile beraber alabilir misin?
Sanırım a2'yi aldığın zaman eski ehliyeti verme zorunluluğu var.

japan_rules
13 Nisan 2013, 12:44
Aynı durum başıma gelmişti. ben 17 yaşımda a2 ehliyetimi aldım. b için direksiyon sınavına girmeden önce cüzdanımı kaybettim. polise gidip ifade verdim, yazılı imzalı kağıt verdiler çevirmelerde ehliyet yerine göstermem için. yeniden çıkarttırma demişti polislerde.
iki defa kart para vermeye de gerek yok.
zaten ikincisini alırken kart para vereceksin tek seferde çıkmış olur kaybettiğine üzülme bile. sadece polise gidip ifade ver yada gazete ilanı.

antilop_skul
13 Nisan 2013, 12:52
kayıp ılanı ve karakolda ifade gerekiyor a2 alana akdar cıkartmana luzun yoktur a2 alırkende kaybettım diyip elndeki tutanagı göster

rs_guven
13 Nisan 2013, 12:54
Aynı durum başıma gelmişti. ben 17 yaşımda a2 ehliyetimi aldım. b için direksiyon sınavına girmeden önce cüzdanımı kaybettim. polise gidip ifade verdim, yazılı imzalı kağıt verdiler çevirmelerde ehliyet yerine göstermem için. yeniden çıkarttırma demişti polislerde.
zaten ikincisini alırken kart para vereceksin tek seferde çıkmış olur kaybettiğine üzülme bile. sadece polise gidip ifade ver yada gazete ilanı.

Bence polisin insafına kalmış. Sonuçta ehliyetini unutup araç kullandığın zaman bile suç.
Kaldı ki kaybettikten sonra çıkarmadan araç kullanmak da suçtur. En iyisi trafiğe danışıp ona göre hareket etmek.

japan_rules
13 Nisan 2013, 12:59
unutmak ayrı kaybedip ifade verip resmi evrakla dolaşmak ayrı ama...

rs_guven
13 Nisan 2013, 13:17
unutmak ayrı kaybedip ifade verip resmi evrakla dolaşmak ayrı ama...

Haklı olabilirsiniz. Emin olmadığım bir konuyla ilgili iddialı konuşup, başkalarını da yanıltmak istemem.
Sizin başınıza böyle bir olay gelmişse muhakkak daha iyi biliyorsunuzdur.

emrb
13 Nisan 2013, 13:58

Bende cüzdanı kaybettim dün akşam.Bugun gidip gazeteye ilan verdim.tutanağa falan gerek var mı acaba?

japan_rules
13 Nisan 2013, 14:56
kimlik kaybttiğinizi bi şekilde belgelemeniz gerek gazete yada karakol bunlardan biri. ancak araç sürmek için karakola gitmeniz gerekebilir. ben gazeteyle uğraşmadan direk gittim karakola.
verilen belgeyle iki defa trafik çevirmesine de girdim .