PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sınava girecek arkadaşlara başarılar.

Proud
13 Nisan 2013, 07:22
Bende dahil tüm sınava girecek arkadaşlara başarılar dilerim. ::shake2::

just4techno
13 Nisan 2013, 10:11
Herkeze başarılar :cat:

Atakan.Ş
13 Nisan 2013, 10:19
Hepimize başarılar arkadaşlar :) Bende sadece ilk yardımdan gireceğim :flower:

utkan35
13 Nisan 2013, 10:20
saolun arkadaşlar ben ilk defe hepsinden gireceğim herkese başarılar

ÖzLeMKaYrA
13 Nisan 2013, 11:39
Herkese başarılar...

rs_guven
13 Nisan 2013, 11:59
Şimdi sınavındakiler boncuk boncuk terliyordur.
Inşallah hepsi kazanır.

Atakan.Ş
13 Nisan 2013, 13:38
2.Girişimdi gene kaldım artık 29 hazirana iyi hazırlanmam gerekiyor :)

sSameT
13 Nisan 2013, 13:47
kaç yaşında sınav olunabiliyor atakan kardeşim

rs_guven
13 Nisan 2013, 13:48
2.Girişimdi gene kaldım artık 29 hazirana iyi hazırlanmam gerekiyor :)

Pek hevesiniz yok herhalde. Yoksa ilk girişinizde hepsini geçerdiniz.

just4techno
13 Nisan 2013, 14:14
Hava filtresi kirli olursa bu karışım nasıl olur? bu soruya "fakir karışım" dedim, cevap "zengin karışım" olucakmış. 90 aldım :queen:

sSameT
13 Nisan 2013, 14:46
:queen: :DDDD oda iyimiş
Hava filtresi kirli olursa bu karışım nasıl olur? bu soruya "fakir karışım" dedim, cevap "zengin karışım" olucakmış. 90 aldım :queen:

MeliksahMELO
13 Nisan 2013, 15:00
B grubu ehliyetin sınavlarını kışın geçtim, A2'nin yazılı sınavını geçtim, sürüş sınavına geçen hafta girmem gerekirken Adana'da 20 Nisan'a ertelendiği için giremedim. Fakat 20 Nisan'da Nevşehir'de olacağım, bu yüzden Mayıs'daki sınava girmek zorunda kalacağım.

Eylül ayında başvurduğum ehliyet işlerine, Mayıs oldu daha elime geçen birşey yok. Girdiğim tüm sınavlardan da 90-100 arası notlar aldığım halde. Direksiyondan da 100 almışım. Motordan 95 diğerleri de 85 ve üstü.

Bir yıl olacak neredeyse... :pr:

Proud
13 Nisan 2013, 15:45
İlk yardım çok zordu ya, ilk yardımada çalışmamıştım hiç, ondan zor geldi sanırım. Özellikle trafik çok kolay geldi takır takır çözdüm soruları, trafiğe çalışmıştım baya. Motor sorularıda kolaydı. Biriside sınav başladıktan 1 dakika sonra; bitirdim çıkabilirmiyim dedi, o adama çok şaşırdım, 1 dakika içinde bütün soruları salladı, para bol olunca tabi :bounce: Sınava CBR 600'le gelen vardı, ehliyet almak yeni aklına gelmiş heralde.

rs_guven
13 Nisan 2013, 15:48
İlk yardım çok zordu ya, ilk yardımada çalışmamıştım hiç, ondan zor geldi sanırım. Özellikle trafik çok kolay geldi takır takır çözdüm soruları, trafiğe çalışmıştım baya. Motor sorularıda kolaydı. Biriside sınav başladıktan 1 dakika sonra; bitirdim çıkabilirmiyim dedi, o adama çok şaşırdım, 1 dakika içinde bütün soruları salladı, para bol olunca tabi :bounce: Sınava CBR 600'le gelen vardı, ehliyet almak yeni aklına gelmiş heralde.

Hoca ona 'çıkamazsın' deyince, yüz ifadesi nasıldı? :)

Atakan.Ş
13 Nisan 2013, 15:48
17 Yaşını gün olarak doldurduğunuzda girebiliyorsunuz sınava..

Hayır , hevesim çok :) Yıllardır kendime ait motorumun olmasını istiyordum ve en sonunda olacak.
13Ay sucuda 6 aykebapçıda falan okuldan sonra hep böyle yerlerde çalıştım hiç boş durmadım ondan sonra okul'dan atılınca başka bir iş buldum ve girdim.Baktım para birikiyor , motora tutkum çok bari motor alayım dedim.İlk sınava çok iyi hazırlandım fakat ilk yardımı geçemedim.Bu sefer ki sınava hiç çalışamadım işe gidiyorum işten geliyorum uyuyorum kalkıyorum işe gidiyorum fırsat olmadı sanıyorum ki 6 yanlış ile kalacağım.Eğer ki şansım varsa 4 yanlış ile geçmeyi umut ediyorum.

ötekiben
13 Nisan 2013, 15:50
10 soru için 1 saat tutmaları saçmaydı

Proud
13 Nisan 2013, 15:52
Hoca ona 'çıkamazsın' deyince, yüz ifadesi nasıldı? :)

Gözüm kağıttaydı o kadarını göremedim. :mrgreen:

canerol
13 Nisan 2013, 16:14
hep merak etmişimdir en önce sınavdan çıkmak isteyenlerin cevaplarını :)
sırf kapı önündeki konuşmaları dinlemek için gitmek lazım ben sınava gireceğim gün çok gülmüştüm:)

Proud
13 Nisan 2013, 16:20
hep merak etmişimdir en önce sınavdan çıkmak isteyenlerin cevaplarını :)
sırf kapı önündeki konuşmaları dinlemek için gitmek lazım ben sınava gireceğim gün çok gülmüştüm:)

Arkamdaki adam Böyle saçmalıkmı olur yaaaaaaaa demişti. Biride, Hocaya; ne bağırıp çağırıyon la dedi, beni bi gülme tuttu :mrgreen: Bu arada sınav sonuçları ne zaman açıklanacak ?

DEISIS
13 Nisan 2013, 16:35
Salonda 3 kişi sıva giren ben dahil.

2 tane gözetmen vardı :silent:

10 soruyu çözmek işaretlemek kontrol edip

can sıkıntısından tekrar kontrol etmek 9 dk sürdü:cyclopsan

diğer 2 kişide 15. dk da bitirmişti :)

bkz:ne anlatayım ?siz getirdiniz siz anlatacaksınız kardeşim!dükkanı bırakıp gelmişim zaten

sonuç hocalarla 10 dk muhabbet

sınav öncesi ve sonrası 45 dk kitap okuma (bülent akyürek-yılgın Türkler)

uzun zamandır kesintisiz bu kadar okuyamamıştım :pr:

aklımı seveyim aklımı :flower:

Sonucun sonucu: 10 soru için kursa 200 sınava 50 ve daha çıkacak bilumum ücretler

400-500 lira :pr:

Ben bu işi böyle yürütenin ...........*

*lütfen boşluğu ağız dolusu küfürle doldurun.

utkan35
13 Nisan 2013, 16:54

bende ilk fakir karışım dedim önümdeki abi uyardı zengin karışım dedim

memduhb
13 Nisan 2013, 17:05
bende 'fakir karışım ' dedım yanlışmı?:silent::pr:

just4techno
13 Nisan 2013, 17:10
Evet zengin karışım olucakmış demekki herkez o soruda keklenmiş :mrgreen:

utkan35
13 Nisan 2013, 19:30
hava filtresi kirlenince hava almaz karburator bu yuzden sadece benzin gider silindire bu yuzdende havayla benzin karışmadığından zengin karışım yani sadece benzin :queen:

Proud
13 Nisan 2013, 19:37
Birde buji aşınmalarında aşağıdakilerden hangisi meydana gelir vardı, ben Çekişte düşme oluru işaretledim, doğrumu yapmışım ? Bir soru daha vardı, buji, 2 tane tane şey vardı bunlar hangisinde bulunur yazıyor diyodu onada motor cevabını verdim. Doğrumu yapmışkır ?

utkan35
13 Nisan 2013, 19:44
çekişten düşme yaptım bende 2.soylediğinizi hatırlayamadım

Xallez
13 Nisan 2013, 19:46
ilk kez ehliyet sınavına girdim ve çalışmaya perşembe günü başlamıştım. Ancak üç derstende 100 almazsam o ehliyeti almam o kadar iddalıyım :) çok basitti sanki

utkan35
13 Nisan 2013, 19:48
bende ilkkez girdimde trafikle motor tamamda ilk yardımdan şüpheliyim

Proud
13 Nisan 2013, 19:51
Aynen hocam ya, ilk yardım zor geldi. Bi soru vardı lufufmu kufufmu koptuktan sonra aşağıdakilerin hangisi yapılamaz ? Şıklarda şöyleydi; sıcak bezle sarılır, Soğuk torbayla sarılır, diğerlerini hatırlamıyorum, varmı hatırlayan bu soruyu ? Ben sıcak bezle sarılırı işaretlemiştim.

utkan35
13 Nisan 2013, 19:56
bende onu işaretledim soğu bezle su gecırmeyen torbada tutmak wardı yetkililere bildirme wardı filan dorusu sıcak beze sarılmaz bi organ oydu organın adıda uzuvdu

Proud
13 Nisan 2013, 20:00
Uzuv kopması durumunda aşağıdaki uygulamalardan hangisi yapılmaz?

A)
Tıbbi birimleri haberdar etmek

B)
Bilincini açık tutmaya çalışmak

C)
Kopan uzvu temiz bir bezle sararak sıcak tutmak

D)
Kopan uzvu temiz ve su geçirmez torbaya koyduktan sonra soğuk tutmak
Bu soruyu doğru yanıtladınız.Doğru yanıt: C

utkan35
13 Nisan 2013, 20:06
soruları nerden buldun :queen:

Proud
13 Nisan 2013, 20:08
İnternete yazdım soruyu, Bir testte çıktı, sıcak tutmağı işaretledim, göründüğü gibi doğru yapmışız soruyu. :cherry:

utkan35
13 Nisan 2013, 20:14
ya çok merak ediyorum sonucu sorular 2 gune yayınlanır herhalde

---------- Post added at 19:14 ---------- Previous post was at 19:12 ----------

http://www.eokul-meb.com/13-nisan-2013-ehliyet-sinav-sorulari-ve-cevaplari-meb-38744/ trafikten geçtim herhalde

Proud
13 Nisan 2013, 20:22
İlk yardımdan korkuyodum ama hepsini doğru bilmişim nerdeyse. :queen: Sınavdan çıktıktan sonra kafama bişey takıldı, Şimdi test kitapçığındaki sıra şöyleydi; İlk yardım-Trafik-Motor, Peki kalemle asıl işaretlediğimiz kağıttada sıra aynımıydı, yani başta motor olsa ortada ilk yardım olsa falan diye düşündümde, böyle bişey yok değilmi ? Hepsi yanlış olur bu sefer.

utkan35
13 Nisan 2013, 20:38
bende ilk yardımdan korkuyodum 14 doğrum çıktı hadi farzedeyim 2 yanlışım olsun 13 doğru yinede çok iyi ben hatırlıyorum ilk yardım trafik motor kağıda işaretlediğimizde böyledi cunku soru sayıları wardı ilk yardım 15 trafik 25 motor 10 du hatırlıyorum sıkıntı yok trafiktende geçmişssem cok iyi olucak ilk yardım puanım 93 bılemedın 87 olur motor 100 zaten trafiği bilmiyorum

emrb
13 Nisan 2013, 20:40
Birde buji aşınmalarında aşağıdakilerden hangisi meydana gelir vardı, ben Çekişte düşme oluru işaretledim, doğrumu yapmışım ? Bir soru daha vardı, buji, 2 tane tane şey vardı bunlar hangisinde bulunur yazıyor diyodu onada motor cevabını verdim. Doğrumu yapmışkır ?

buji aşınınca çekişte düşme olur doğru,bujide motorun parçası oda doğru.

utkan35
15 Nisan 2013, 19:44
arkadaşlar sorular mebin sitesinde yayınlanmış ben hatırladıgım gıbi cevap anahtarından baktım ilkyardım=86 trafik=80 motor=100 notlarım bunlar a2 ehliyeti

rs_guven
16 Nisan 2013, 23:44
Arkadaşlar sınavda isim, soyisim ve tc no kodlanıyormuydu acaba?
Bizim enişte girmiş de kodlama falan yapmamış. Ben gireli de birkaç sene oluyor. O yüzden hatırlayamadım.

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

Son sınava girip de yardımcı olacak arkadaşım var mı acaba? :)

DEISIS
17 Nisan 2013, 00:14
Arkadaşlar sınavda isim, soyisim ve tc no kodlanıyormuydu acaba?
Bizim enişte girmiş de kodlama falan yapmamış. Ben gireli de birkaç sene oluyor. O yüzden hatırlayamadım.

---------- Post added at 22:44 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

Son sınava girip de yardımcı olacak arkadaşım var mı acaba? :)

Cevap anahtari kodlanmis olarak geliyo usta. Yanlis bisey yok yani

rs_guven
17 Nisan 2013, 00:22
Cevap anahtari kodlanmis olarak geliyo usta. Yanlis bisey yok yani

Çok sağ olun :rendeer: