PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kanuni Windy s 150 LX (2013 Model Yeni Tasarım) Hakkında Bilgi

obk11
12 Nisan 2013, 23:01
Bütün herkese selamlar... Abilerim ben seneye ehliyetimi alacağım ve ardındanda motorumu. Sadece ve sadece Kanuni Windy s 150 LX modelinde karar kıldım.Bu motosiklet hakkında araştırmalar yaptım neredeyse bir eksiği yok. Kanuni tarafından düzenlenen turda 3 motosiklet 16 günde 5000+ km yapmış ve bu motorlar arasında windy s 150 LX de var. Ehliyet annem tarafından hediye olacak ve benim 2800-3000 bütçem var. Şimdi bana diyeceksiniz çinli alacağına 2. el honda cbf yamaha ybr al paran boşa gitmesin demeyin bu lafları her yerde görüyorum duyuyorum.Sadece bu motosiklet hakkında bilgi istiyorum.Benim bula bildiklerim var ama hep eski kasa 2012 model oluyor.Ben 2013 modelini kullanan abiler bana yardım edebilirse çok sevinirim...
1- Vibrasyon
2- Yakıt
3- (+)Artıları
4- (-)Eksileri
Bunları çok merak ediyorum Şimdiden Teşekkürler...
(En az 10-15 kez motosiklet fikrim değişti yok şu olsun yok bu olsun diye en son budur değişmez.)
Kanuni tarafından düzenlenen tur aşağıdaki linkte videoları vardır.

http://www.kanuni.com.tr/kanuni-tv

http://www.kanuni.com.tr/motosiklet/85/windys150-lx

ertuğrul66
12 Nisan 2013, 23:43
Kardeş tamam iyi güzelde madem kararın değişmeyecek boşuna neden soruyorsun alınca kendin görürsün neyi var neyi yok

obk11
13 Nisan 2013, 02:06
Kardeş tamam iyi güzelde madem kararın değişmeyecek boşuna neden soruyorsun alınca kendin görürsün neyi var neyi yok

değişmeyecek dediysem de yine değişir.... marka model değil değişen... tipi sadece... bi ara scooter sonra chooper sonra cub sonra bi ara supersportlara sonrada nakedlara kaydı gönlüm ondan sonra aha bu tip olsun yok bu tip olsun... marka değil sorunum, son bu tipte motor alıcam(değişebilir)....geçen aya kadar mondial kt ler varya işte aynı o tipte motorlara ilgi duyuyordum şimdi bu son zamanlarda böyle motorlar buldum en iyisi bu geldi gözüme ben onu diyorum...

obk11
13 Nisan 2013, 12:40
Kimse cevap yazmıyacakmı?

artorroad
14 Nisan 2013, 19:27
Kanuni modellerinde Seyhan 150C ile beraber en uzun süredir devam eden modeller windyS ve WindyS150LX dir. 150LX normal 125 cc windy den farkı üsten eksantrikli oluşudur. Vibrasyon balansör olmadığından bir Kanuni leopard gibi olamaz. Yakıt tüketimi daha çok kullanan birine sorun. Benim bildiklerim bu. Ama WindyS 150LX iyi bir motor. Tip de güzel.

obk11
14 Nisan 2013, 23:38
çok sağolun tenezzül edip cevap yazmışsınız çok sağolun.....başka tenezzül eden kimse yok mu?

TarkoT
19 Nisan 2013, 01:58
Yakın zamanda aldım. Kendi görüşlerim.

1. Mağazadan çıktım ve ilk kullandığımda 40km 5 inci vites uygun vites. şu anda 300 km ye yaklaştım. Motor açılmaya başladı ve 5. viteste 60km rahat gidiyor ama üstüne çıktığında titreşim yapıyor. Granajın önünden ses geliyor. Servise gittim vidaları sıkarız geçer dedi ama yoğun oldukları için yaptıramadım. 2 gün sonra yağ değişimine götürücem o zaman görücez kesicekmi.
2. Motoru gerçekten çok güçlü. Kalkışta debriyajı kaçırdınmı kafa atıyor. Rahat ön kaldırılabilir. Yokuşta falan devir kaybı yok.
3. 100 KM 3 litre. (100 km 15 tl) Bence çok iyi. CBF 150 kullanan arkadaşımınki daha fazla yakıyor.
4. Tasarımı güzel. Kullanırken motora hakimsin. Ama çok hızlı gittin mi bütün motorlarda olduğu gibi durman çok zor. 60 da giderken bile durmak için epey mesafe gerekiyor. Sert duruş yapamıyorsun. Dağıtıyor kendini. Ben daha önce vitesli kullanmadım hepsi böylemi bilmiyorum ama scooturumda böyleydi. Sert duruş yapamıyordum.
5. Vitesi boşa alırken zorlanıyorum. Arayı bir türlü tutturamıyorum. Ya 2 ye geçiyor yada 1 e. BElki sorun bendedir yada şanzıman yeni olduğu için ama çok sıkıntı oluyor. Çoğu zaman ışıklarda debriyajda bekliyorum boşa alamadığım için.
6. Yollarda gördüklerime bakıyorum 30.000 civarı motorları ve sorduğumda memnun olduklarını söylüyorlar ve motor 30.000 den sonra hala derli toplu duruyor dağılmamış. BEnde şimdilik herşeyinden memnunum.
7. Motorla 80 kmnin üstü insana ölüm getirir. Bu tarz motorların hiçbiri ile 80 km geçilmemeli. Eğer 600 yada 1000 lik motor alacaksan o ayrı ama bu motorlar için 80 km. ideal ve motorum iyice açıldıktan sonra rahat rahat 80 yaparım. Buda benim için bu motoru ideal kılıyor. Bisikletin bile 700-800 TL olduğu bir şehirde plaka ruhsat sepet kilit ıvır zıvır dahil 3500 TL oda 12 taksit motor bulmak bile bence bu motoru ideal motor yapıyor. Ayrıca parçalarıda çok ucuz diyorlar.

Şimdiden hayırlı olsun alacağın motor.