PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ankarada motorsiklete tüp takan yer var mı?

nigdeli48
12 Nisan 2013, 17:55
arkadaşlar ankara da motorsiklete tüp takan yer var mı?
varsa eger bilgimiz olsun. taktırmak isteyen arkadaşlar da bilgiden faydalanır.

cool113
12 Nisan 2013, 19:28
bırak ankarayı ülkemizde takan tanımıyorum.

GeNç61
12 Nisan 2013, 23:11
Mutfak tupumu taj
Kicaksiniz ahahahaa birakin yaaa

Mengu16
12 Nisan 2013, 23:16
Konu egzoz tüpüyse baya yer var takan :)

Komutan1968
12 Nisan 2013, 23:50
Ben Konyada görmüştüm. Scooter motora takmışlardı. Piknik tüpünü topcase olarak montajlamışlar ve kamufle etmişlerdi. Karbüratöre giden lpg yi ısıtıp gaz hale çevirmek için ise egzoz borusunu kullanmışlardı. 5 Tl gaz ile 120 km felan gittiğini iddia ediyordu. Amaaaa motor bulunduğum tamirhaneye geldiğinde kendimi güvenli hissetmedim ve orayı terk etmiştim. Doğrudan felakete açılan kapı gibiydi. Asla tavsiye etmiyorum...

okanoz
12 Nisan 2013, 23:54
Ciddi ciddi takdrcaksan bana ulaş 1-2 tane bizm sitede tüp takanlar var onlara sorabilirm istersen dostum numaranı adını ve motorun markasını atarsan daha kolay öğrenirim

maxi97
13 Nisan 2013, 00:04
piknik tüpü yerine otomobillerde kullanılan tüp takılırsa, darbe ve ya kaçak anında gazı kesen parçalar kullanılırsa ve adam gibi monte edilirse gayet de kullanılır. forumda bir iki kişi bu işle ciddi şekilde uğraştı. binlerce kmdir kullanan biri var. özelden mesaj atıyorum, başlığa yazı da yazmayacaktım forumun iyice cılkı çıkmış çünkü. aylardır girmiyorum bile. ne biçim yer oldu burası?

MBHoro
13 Nisan 2013, 00:08
yapmayın etmeyin arkadaş. arabayla bir değil motor, durduğu yerde kayıp devrilebilen bir makineye top case yerine tüp takmaktan bahsediyoruz. Direk füyeze otur ateşlesinler aynı şey bence.

garaj20
13 Nisan 2013, 00:14
bu bize adminlerin şakası mı?

omeruby
13 Nisan 2013, 00:14
Tüp neden patlasın ki çarpmayla ateş olmadan. Hadi kaza yaaptın sürtündü yerde motor asfattan kıvılcım çıktı tüp parçalandı patlattı. O sırada biz zaten motorun üstünde olmayacağız arabada sıkıntılı kabin içindeyiz ama motorda zaten en ufak kazada üstünden atıyor motor.

MBHoro
13 Nisan 2013, 00:37
illa patlaması gerekmiyor 7 barla sıkıştırılmış lpg 'den bahsediyoruz. o tankın çatlaması bomba etkisi için yeterli.

kankiller
13 Nisan 2013, 22:38
akılmantık işi degil bikere tüp takan adam 30 kişinin tüpünü takdı diyelim mutlaka30 kişi içinden biri mutlaka motoru düşürürek veya biyere çarparak patlatır ve ayrıca çevreye zarar verir onu bırak 2 tekerlegin motoru araba gibimi sanki dayansın 1 ay sonra o motor iflah olmaz

Sinan Er
13 Nisan 2013, 22:51
Tupden cam kavanoz gibi bahsetmenizi anlayamıyorum. En ufak çarpmada patlayacakmış gibi düşünmeyin.

Araçlar için üretilen lpg tankları ( basınçlı kaplar ) belirli standartlara sahip olmak zorundalar. Bu standartları karşılıyorsa endişelenecek birşey yok.

2. önemli olan bağlantılar ve emniyet techizatı. Bu ekipmanlarında belirli standartları var. Doğru uygulandığı sürece benzin deposundan daha emniyetli.

Türkiyede yasal düzenlemesi henüz yok. Kontrol edecek bir birim de yok.

İnsanlar kafasına göre birşeyler yapıyor.

Türk insanının ve o sanayi ustalarının birşey olmaz zihniyetini düşündükce TR de uygulanmasının sakıncalı olduğunu unutmamak lazım. Yani ankarada falanca sanayide felancı usta yapıyor olabilir. Buna şaşırmam. Gidip ona güvenip yaptıranın aklına şaşarım.