PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : merhaba arkadaslar derbi gpr 125 parcalari icin iceri lutfen..

brocks
12 Nisan 2013, 02:49
Arkadaslar oncelkle herkese selamlar.
Motorumu yakinlarda almistim hatirlarsniz.. Ogrenci milletinin basina gelmeyen sey kalmiyor malum. Gecenlerde durduk yere calismadi meger bi cok parca degisicekmis mecbur degistirecegim. Eger cevresinde asagidaki parcalari uyguna satan yada dost hatrina indirim yaptirabilecek abilerim varsa cidden cok makbule gecer. Motor camiasinda yeni olmam bi cok eksiklige neden oluyor rn bastada pek kimseyi tanimiyorum yardimci olan kisilere simdiden cok tesekkur ederim;
Piston
Silindir
Segman
Karbirator manifoldu
Devir daim seti komple
Silindir alt ust conta

Bunmlardan belki 2 3 tllik malzeme vardir pek bilgim yok onlari kendim alirim buradan biu parcalar lazim bama varsa ikinci elde alabilirim temiz varsa. Yada 0 uygun satan varsa mesaj atarsa cok sevirim simdiden ilgunize alakaniza cok trsekkurler

brocks
13 Nisan 2013, 23:30
anlasılan hic yok :/

c3nk
13 Nisan 2013, 23:42
bildiğim kadarıyla motosikletin 2 zamanlı ve bu parçaların maliyeti sana milyarı bulabilir, Türkiye'de çok fazla piyasası olmayan bir marka model tercih etmişsin onun yerine aprilia rs 125 alsan daha iyi olabilirdi, parçalar için e-bay den araştırma yapmanı tavsiye ederim.

Samet Ağır
13 Nisan 2013, 23:50
Ahhh be İbrahim...hani ustanın elinde parçaları vardı??
yalanmı söylemiş sana...
ne oldu bu arada? silindirde de mi hasar var?? sadece segman diyordun.??

dur bakalım..

bi kaç yere mesaj atayım..şu aralar çok bişey yapamam ,sakatladım kendimi ama en azından telefon numarası almaya çalışayım...

ExTReMa
13 Nisan 2013, 23:56
Silindire izmirde gömlek çakılıyor arkadaşım
Yamaha dtr 125 pistonu al birtane sekmanları ile beraber 40 - 50 tl civarı olması gerekiyor.
Geri kalan malzemelerin lazım olacağını sanmıyorum.

APALA
13 Nisan 2013, 23:57
buğra, şu siteye bi bakın. Hiç yoktan fikir verir, parçaları tanırsın.
https://motopitshop.com/component/jshopping/yedek_parca/derbi/gpr_125_racing

Ufuk İnkaya
14 Nisan 2013, 00:00
Sahibinden de araştırdım aradığın parçalar yok kardeş. Yabancı siteler felan verir arkadaşlar, umarım çözülür sorunun

Samet Ağır
14 Nisan 2013, 00:06

senin durum ne oldu??? varmı bi haber???

Biz araştırmış ve yurtdışından getirilen piston segman silindir setin ıvırı zıvırı işçiliği yağı tüyü dahil 2000 tl civarına yaklaştığını belirlemiştik..çok geldi tabi haliyle..

şimdi parça halinde satılan bütün bir derby vardı onu arıyorum..yarısı sana yarısı İbrahime...

APALA
14 Nisan 2013, 00:16
senin durum ne oldu??? varmı bi haber???

şimdi parça halinde satılan bütün bir derby vardı onu arıyorum..yarısı sana yarısı İbrahime...

Abi, bugün konuştuk amasyadan mustafa abiyle. Selahattin abinin yanındaydı çorumda.
Onlarada şu anki durumu harfiyen anlattğımda, seninle konuştuğumuz gibi, aynı fikire vardık diyebilirim.
Ya hilal, ya da mil sıkıntısı dediler.

Senden iyi olmasınlar, çok da iyi insanlar mustafa abi felan. Hepinizin birer tane maketini yaptırıp, sürekli yanımda taşıyasım geliyor :flower:

Sonuç itibari ile, hafta içi, çoruma gidecek abi.
Sezonun başında motosikletsiz kaldığıma mı yanayım, masrafamı yanayım bilemedim. :jocolor:

Alamadık ki şöyle, temiz bir cbr 250...:joker:

Samet Ağır
14 Nisan 2013, 00:25
alırsın inşallah be..
burada bi tane var demiştim ya..onu bulduk..anlaşırsak komple alırız motoru..
piston segman silindir İbrahime şanzumanı sana...

işçiliği de bana :pr:sanırım..:pl::queen:

brocks
14 Nisan 2013, 00:48
bildiğim kadarıyla motosikletin 2 zamanlı ve bu parçaların maliyeti sana milyarı bulabilir, Türkiye'de çok fazla piyasası olmayan bir marka model tercih etmişsin onun yerine aprilia rs 125 alsan daha iyi olabilirdi, parçalar için e-bay den araştırma yapmanı tavsiye ederim.

yorum icin cok tesekkur edeirm dostum evet biraz masrafli oalcaga benziyor :/

APALA
14 Nisan 2013, 00:50

:queen:ilahi abi epey güldüm haa :queen:
şimdi konuştuk abi buğrayla, hatta epey uzun konuştuk :) hele bi çorumdaki usta baksında, ona göre düşüneceğiz birşeyler artık.

cbr 250, az yakar, masrafı olmaz, fena da gitmez işte, iyi olur ama, nasıl alacağız :salut:

brocks
14 Nisan 2013, 01:00
Ahhh be İbrahim...hani ustanın elinde parçaları vardı??
yalanmı söylemiş sana...
ne oldu bu arada? silindirde de mi hasar var?? sadece segman diyordun.??

dur bakalım..

bi kaç yere mesaj atayım..şu aralar çok bişey yapamam ,sakatladım kendimi ama en azından telefon numarası almaya çalışayım...

tekrardan gecmis olsun diyorum abi :'( birde anila katiliyom valla bi maketin olsada tasısam yanımda :)
telde konustugumuz gibi inşallah hallolacak hersey :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:51 ----------

simdi bakiyorum kardesm :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Sahibinden de araştırdım aradığın parçalar yok kardeş. Yabancı siteler felan verir arkadaşlar, umarım çözülür sorunun

bende biraaz gezindim evet sahibindende yok malesef :/ teskkur ederim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:56 ----------

alırsın

piston segman silindir İbrahime şanzumanı sana...

onun belki ihtiyaci kalmaz abi inşallah :)

Samet Ağır
14 Nisan 2013, 01:00
tecrübe denilen şey hayatta yediğin kazıkların bileşkesidir..

sanırım motorun hakkında söylediğim herşey çıktı değilmi??

açmadan sökmeden ancak bu kadar teşhis koyabiliyorum ne yapayım..
ama gel görki yardımcı olamıyorum şu anda..geç olsun güç olmasın...

APALA
14 Nisan 2013, 01:05
tecrübe denilen şey hayatta yediğin kazıkların bileşkesidir..

sanırım motorun hakkında söylediğim herşey çıktı değilmi??

açmadan sökmeden ancak bu kadar teşhis koyabiliyorum ne yapayım..
ama gel görki yardımcı olamıyorum şu anda..geç olsun güç olmasın...

Vallaha doğru dedin abi.

He abi yav, doğru didin, yardımcı olamıyon. Ben anlamam kaza felan, gel, motosikletimi sırtlan, çoruma götür, yaptır, ya da yap, benzini full'le, kapıma getir...
Ha bi de, yıkat, temiz getir.:mrgreen:

Abi daha ne yapacaksın, bunca işin arasında hiç tanımadığın adamlara bu kadar yardımın dokunuyor.
Sevdim seni abi :cat:

ExTReMa
14 Nisan 2013, 01:20
İstanbulda olsaydım ikinizinde motorunu toplardım ama malesef burgazdayım sizin gelmeniz lazım ancak :)

sakinseytan
14 Nisan 2013, 01:27
yav silindir caktırıcan altı üstü bence sen köstek bi ustaya denk geldin üflücek seni cevren varsa motordanda anlıyosan bi haftalık iş onlar o motorun parcasını bulamasanda uydurursun.
en iyisi kendi motorunu kendin tamir etcen extrema nın dedigi gibi toplancak motor sorunu neki onu merak ettim pistonun fln fotosu yokmu durumu ne ölümü.işten anlamıosan işin zor ustalar öper