PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 52 TL ye trafik sigortası

fearlesboyy
12 Nisan 2013, 00:43
Evet arkadaşlar bugun geçen hafta aldıgım ama daha plakasını değiştirmeye fırsat bulamadıgım hyosungumu ( S&T kanunı ) sigortasını yaptırdım 52 tl tuttu( plaka 31 idi 27 olucak ) ama plakayı değiştirince 71 tl olucak 20 TL fark vericem yenı plaka cıkarınca forumda yazılanları okudum cbr 125 leri bile 400-180 tl arası yapıyorlarmıs valla ozaman burda beleş isteyen olursa burdan yaptırın derim..reklam olmasın tel falan vermeyeceğim ama tavsiyem pek cok firmadan teklif alın...ödemeyide maıl orderdan yaptılar...

Mengu16
12 Nisan 2013, 00:45
Yaş çok fark ediyo kesin 30 yaşın üzerindesinizdir, bide ankara-istanbul-izmir falan büyükşehirlerde sigorta çok tutuyo.

c3nk
12 Nisan 2013, 00:51
o yüksek fiyatlar 34 plaka ve genç arkadaşlar için geçerli

fearlesboyy
12 Nisan 2013, 00:59
Yaş çok fark ediyo kesin 30 yaşın üzerindesinizdir, bide ankara-istanbul-izmir falan büyükşehirlerde sigorta çok tutuyo.

o yüksek fiyatlar 34 plaka ve genç arkadaşlar için geçerli

valla direk yüzüme sövseydınız bundan iyiydi yaşlı falan : )))))) evet yaş 35 yolun yarısı ama ben aynı yaşımla başka fırmalarada sordum

egelim 43
12 Nisan 2013, 01:16
Sigorta poliçesinde motora takılacak plaka önemli olan diyelimki motorunuzu istanbuldan aldınız antepte oturuyorsunuz motosiklet 34 plakada kalsın derseniz İstanbul şartlarına göre çıkıyor poliçe bedeli :farao: ama antep plakaya çevirirseniz Antep şartlarına göre çıkıyor şartlar derken kastettiğim ise kullanıcının yaşı sahip olduğu araç sayısı daha önce kaza yapıp yapmadığı ve plakanın bağlı olduğu trafik şubenin olduğu ilin nufusundan araç sayısından tutunda orada ki kaza oranlarına göre pek çok veri kıstas olarak alınıyor.

Yani ben motorumu aldım x ilinde ikamet ediyorum y ili plakası olacak fakat sigorta poliçesi z ilinde ucuzmuş z ilinde sigorta yaptırcam diye bi lüksümüz yok maalesef keşke olsa :pr:

O yüzden İstanbul İzmir Ankara gibi büyük şehirde oturan kardeşlerimizin bi nevi kaderi bu yüksek poliçe fiyatları sıfır alımlarda :sunny: ancak 2. elde Anadolu şehirlerinden bi motosiklet alıp oranın plakasında bırakırlarsa bi nebze önüne geçebiliyorlar bu kötü kaderin :cat:

fearlesboyy
12 Nisan 2013, 01:47
tabiki bunun farkındayım ist ilindeki arkadaşların policeleri yine plaka iline göre alınır benım demek ıstedığim benim burda bile 4-5 fırmadan teklif aldım aynı ilde olmama rağmen bayagı fiyat farklılıgı vardı bu yüzden pek çok firmadan teklin almak lazım diyorum.

egelim 43
12 Nisan 2013, 01:55
Kesinlikle katılıyorum :cat: Kütahya gibi küçücük bi ilde bile 100 cc scoter için 325 tlden başlayıp 84 TL ye kadar düştü fiyatlar tüm acentaları dolaşıp sordum :cat:

zafer7474
12 Nisan 2013, 06:47
Ama arkadaşlar bir yanlışlık olsa gerek.Ben ankaradayım, bizim burdaki anadolu sigorta acentesine sordum fiyatlar artmış dedim acentedeki yetkili ne derse beğenirsiniz.o artış sıfır alınmış ve kazalı motorlar için geçerli dedi.yani eskiden motoru olup sigortasını yenilemek isteyenler için çok az bir arkış söz konusuymuş haberiniz olsun !

Raphae1
12 Nisan 2013, 09:37
2 gün önce cbf 1000 im için yaptırdım . fiyat 382 tl ye kadar çıktı. en uygun 179 tl ye ergoya yaptırdım.

Tolga Can
12 Nisan 2013, 13:40
1 ay kaldı. hatırlatmayın. lütfen

Ramazan Can
12 Nisan 2013, 14:16
istanbulda şuan en uygun ergo veriyor... ama 150-200 tl den daha ucuza çıkmaz oda...

Samet Ağır
12 Nisan 2013, 14:42
Sigorta poliçesinde motora takılacak plaka önemli olan diyelimki motorunuzu istanbuldan aldınız antepte oturuyorsunuz motosiklet 34 plakada kalsın derseniz İstanbul şartlarına göre çıkıyor poliçe bedeli :farao: ama antep plakaya çevirirseniz Antep şartlarına göre çıkıyor şartlar derken kastettiğim ise kullanıcının yaşı sahip olduğu araç sayısı daha önce kaza yapıp yapmadığı ve plakanın bağlı olduğu trafik şubenin olduğu ilin nufusundan araç sayısından tutunda orada ki kaza oranlarına göre pek çok veri kıstas olarak alınıyor.

Yani ben motorumu aldım x ilinde ikamet ediyorum y ili plakası olacak fakat sigorta poliçesi z ilinde ucuzmuş z ilinde sigorta yaptırcam diye bi lüksümüz yok maalesef keşke olsa :pr:

O yüzden İstanbul İzmir Ankara gibi büyük şehirde oturan kardeşlerimizin bi nevi kaderi bu yüksek poliçe fiyatları sıfır alımlarda :sunny: ancak 2. elde Anadolu şehirlerinden bi motosiklet alıp oranın plakasında bırakırlarsa bi nebze önüne geçebiliyorlar bu kötü kaderin :cat:

artık o olayda yok..
kişinin ve aracın yaşı,kaza geçmişleri ve ikameti en önemli kriterler...

İstanbul plakalı araca sahip ama (resmi kayıtlarda) karsta ikamet eden biri,
kars plakalı ama istanbulda ikamet eden birinden çoook daha az öder...

NoVaRiX
12 Nisan 2013, 15:41
53 lira benimkide.. 1 ay önce! :) 59 plaka.

klm644
13 Nisan 2013, 01:27
Haydi bismillah bende bugün (cumartesi) sigorta yaptırcam sonucu buraya yazarım inşallah uygun bişey çıkar