PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : topcase'e fren ve sinyal lambası bağlamak

denizerdem10
11 Nisan 2013, 23:45
Arkadaşlar merhaba,

35lt kappa topcaseime fren ve sinyal lambaları bağlamak istiyorum, ama fazla anlamam elektrikten.
herhangi bir motosiklet tamircisi yapabilir mi?
motorun elektrik tesisatına bir ekleme geleceği için bir riski var mıdır?
motorun dışından görünür şekilde kablo geçer mi?

daha önce yaptıran arkadaşlar cevap verirse çok sevinirim

teşekkürler...

Samet Ağır
11 Nisan 2013, 23:48
senin için yapardım ama bugün geçirdiğim bir iş kazası sonucu bir parmağımı ucundan kopardım...

o yüzden ileri bir tarihe ertelersn yine yaparım....

bu mesajı bile tek parmakla zor yazdım...:pr:

PEHLİVAN94
11 Nisan 2013, 23:52
Size gecmis olsun oncelikle.. Onu tamirci degilde motor elektirikcisi yapabilir eger usta isini iyi biliyorsa cok iyi yapip hic bir kablo gozkmez. Ve yaptiginiz cok yararli bisey cunku geceleri cok daha gorunur olur..

I.Love.Drift
11 Nisan 2013, 23:54
Gecmis olsun samet abi

Samet Ağır
11 Nisan 2013, 23:57
Allah razı olsun Ceyhun..

Deniz kardeşim mekanikten anlıyorsan...

yada boşver şimdi tarif etmem çok uzun sürer..
dediğim gibi ertelersen ben şerit ledli filan,reflektör altına yaparım..acelen varsa araştırmaya devam...kolay gelsin....

PEHLİVAN94
12 Nisan 2013, 00:02
Samet abi bisey soracam benim eski motorada arka cantaya ledli stop lambasi taktirmistim( kaliteli) 4-5 ay sonra bi kactanesi yanmamaya basladi sonra o zamanlarda ne yapmaliyim ledi komple mi degistrecem yoksa kabloylami oynicam

Samet Ağır
12 Nisan 2013, 00:05
eğer şerit led ise komple değiştirmek zorundasınız...

yok eğer power ledleri dizmişler ise sadece bozulanlar değiştirilebilir...

ledlerin + sı - si vardır,dikkat edilmelidir..

NoMotorNoCry
12 Nisan 2013, 00:05
Benim motorda aldığımda vardı fakat sürekli problem.Elektrik uçlarının temas ettiği yer sürekli temassızlık yapıyo.Yıkamadan sonra çalışmıyo.Bazen topcase çıkarıp takınca çalışmıyo.

crxforever
12 Nisan 2013, 00:19
ben yaptırdım. aslında kendim de yapabilirmişim. birkaç metre kablo iyisinden şerit led, bir de stop lambasına gelen kablolardan paralel çektim. kappanın kırmızı yerlerine normal far kapağın etrafına da sadece frene bastığımda yanan kırmızı şerit çekildi.
güvenlik açısından çok iyi gece dibime yanaşan araba sayısı azaldı. demek ki gerçekten görmüyorlarmış bizi.

hisvarlar
12 Nisan 2013, 00:20
Kolay bir işlem ancak kabloları ve yalıtımı güzel çekmek lazım sorunsuz olması için.

tr100a
12 Nisan 2013, 01:51
samet arkadaşım geçmiş olsun yerine diktilermi

bY_aLp
12 Nisan 2013, 07:44
senin için yapardım ama bugün geçirdiğim bir iş kazası sonucu bir parmağımı ucundan kopardım...

Çok geçmiş olsun umarım tez zamanda iyileşir.
Dostum lehim makinan varsa çok basit bende anlamıyordum uğraşınca yapabilirsin ledleri silikonlu alırsan daha uzun ömürlü olur

Samet Ağır
12 Nisan 2013, 11:36
samet arkadaşım geçmiş olsun yerine diktilermi

Sağol Erkin abi..yok dikemediler..dikilecek durumda değildi..tamamen ezilmiş ve ezildiği için kopmuş parça..artık tek parmağım biraz daha kısa...:salut:

Çok geçmiş olsun umarım tez zamanda iyileşir.
Dostum lehim makinan varsa çok basit bende anlamıyordum uğraşınca yapabilirsin ledleri silikonlu alırsan daha uzun ömürlü olur

sağolasın Alparslan..

dikkat ettim de...
ben yaparım demiştim ya..

vazgeçtim...

nedeni ise konu sahibinin diğer arkadaşlar kadar hevesli olmaması..baksanıza tek bir cevap yok....

DEISIS
12 Nisan 2013, 11:41

Geçmiş olsun usta. Bu topcaseleri işletmek felan gerekiyor mu bilginiz var mı bu konuda?

denizerdem10
12 Nisan 2013, 12:00
Sağol Erkin abi..yok dikemediler..dikilecek durumda değildi..tamamen ezilmiş ve ezildiği için kopmuş parça..artık tek parmağım biraz daha kısa...:salut:

sağolasın Alparslan..

dikkat ettim de...
ben yaparım demiştim ya..

vazgeçtim...

nedeni ise konu sahibinin diğer arkadaşlar kadar hevesli olmaması..baksanıza tek bir cevap yok....

konunun sahibi arkadaş olarak maalesef sıklıkla girecek kadar zaman bulamıyorum. yardım teklifiniz için teşekkür ederim. haftasonu boş bir zaman bulabilirsem bakmak istiyorum. ama anladığım kadarıyla yapılması zor birşey değilmiş. herkese teşekkür ederim fikirleri için

dockerengin
12 Nisan 2013, 12:37

Geçmiş olsun hocam.

Samet Ağır
12 Nisan 2013, 13:09
Geçmiş olsun hocam.

teşekkür ederim...