PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial 150 Gomax...???

AG41740
09 Nisan 2013, 05:48
Ustalar mondial gomax 150 Scooter ı kullanan var mı? Nasıldır alınır mı satılır mı 2012 model 1500 km olanına 2000 tl verilir mi 0' ı 3360 Tl şu an.. Teşekkürler Moto link http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1383

feliçita
09 Nisan 2013, 09:52
Alma derim..

ilkerabi
09 Nisan 2013, 10:11
Ben vermem o paraları bu motorlara çünkü benzerini kullanıyorum. Yakıt ve arka frenin disk olması bunlarda sorun..

serdar1547
09 Nisan 2013, 10:59
şimdiye kadar çinli motor önerilerinin çoğuna olumsuz yorum yapılan bir forumda bu da soru mu?tabiki herkes alma diyecek ama ben scooter alacaksan japon da olsa alma derim

Tsubasa
09 Nisan 2013, 11:59
3,300 yazıyor
ben 1000lira bile vermem nedeni ise nasıl olsa 10bin km olmadan şaftı kayacak her yerinden ses gelecek. bi yerleri düşecek cok yakacak
falan filan parayı sokaga atmaktan başka hiç bişi değil

acayüp
09 Nisan 2013, 12:07
Ben buna benzer bir mondial kullandım. 10 bin km kadar en ufak sorun çıkarmadan gittim. 150 znx modeliydi.
Ben hiç sorun çıkmadan kullanmama rağmen benden sonra alan kişi 10 günde sibopları kırmış. Nasıl yapmış bilmiyorum ama ciddi iş çıkmış motorda.
Üsturuplu kullanılırsa çok sorun çıkarmıyorlar.
Fakat yinede önermem. Şuanda 3300 verdiğin motoru 1500 e satamıyorsun 2 ay sonra. Ben 1300e zor bela vermiştim. Üstünde 200 tl lik çantasıyla.
Onun için paran nakitse sym fiddle ve kymco agility 125 alabilirsin. (Belki daha iyilerini bile alabilirsin )

AG41740
09 Nisan 2013, 19:34
Herkeze teşekkür ettim fikirleriniz için...Vazgeçtim diyebilirim motordan daha mantıklı modeller arıyıcam.

eskomoja89
27 Nisan 2013, 00:04
ya önyargılı davranmamak lazım... herkesin kafasında "çin malı dandıktır" dusuncesı var...
merlın ıcın de öyle dıyolardı ama ben gayet guzel kullandım... satarken de rahat sattım (çizikli olmasına ragmen)
sorun falan cıkarmadı...
fizy alırım daha ıyı falan dıyolar ama bende pızzacı gibi dolaşmak istemem yolda acıkcası...

thecaner
17 Eylül 2013, 12:10
Arkadaşlar Merhabalar,

Yaklaşık 10 gün önce 150 gomax Aldım. Aldığımda rölanti problemi yaşıyordum düşüp çıkıyor. Servise götürüp düzelttirdim. Üzerinden henüz 4 gün oldu ya da olmadı bu defada yavaşlayıp hafiften gaza basınca aşırı şekilde titriyor ve motordan ses geliyor. Vallahide billahide pcx alacaktım motora bu kadar para bağlanmaz 2 daha koysam araba alırım dedim almadım çok pişmanım sizlere tavsiyem 10 liralık arabadanda hayır gelmez teneke 3 binliralık motorlardanda ya iyisini alın ya da hiç almayın sıfır motor hergün servisemi götürülür. Hangi işyeri izin verir 2 günde bir. Tavsiye etmiyorum almayın

MaxiBoost
17 Eylül 2013, 13:42
hep aynı
çin motoru alınmaz, çin motoru çabuk bozuluyor

birşey söyleyeyimmi size, ben tam 8 sene çin motoru kullandım
zat150 ve gomax 150

evet bozuldu ama genelde bu bozulmalar herkesin düşündüğü gibi "dünyanın sonu geldi" tarzında olmadı.
rölanti düzensiz
kayış kopması
elektriksel problemler
kalkışta titreme
incik boncuk sıkıntılar
civata gevşemeleri

genelde bunlar oluyor.
ama siz her en ufak sorunda koştura koştura servise giderseniz bunların sonu gelmez tabi.

git yamaha al, git suziki al ,git honda al demek kolay tabi
herkes para içinde yüzüyor zannediyorsunuz galiba?

bakın size kuralı söyleyeyim:
1-ELINDEN UFAK TEFEK TAMİR İŞLERİ GELİYORMU??
2-YOKSA EN UFAK BİR SORUNDA ELİN AYAĞIN TİTRİYORMU??

eğer cevabın 1 ise git çin malı motor al kardeşim, korkma atla deve değil.
cevabın 2. seçenekse aman kardeşim uzak dur, sana göre değil çin malı motor

eğer cevabın gizli 3. seçenek ise
"ama aldığım motor sıfır ve 2 sene garantiliiiiii ??"
hah işte hemen o uykudan uyan gene 2. seçeneğe dön
yok öyle garanti maranti
motoru o servis dediğin yerlere götürdükçe daha da bozulduğunu göreceksin çünkü

thecaner
24 Ekim 2013, 19:47
İyide yazık değilmi insanlara aylarca çalış biriktir git mondial al paran çöpe gitsin. Dediğini yaptım servise götürmedim saçmasapan hareketler frene basmadan çalışmaması lazım ama çalışıyo. Aşırı şekilde titriyo inip başka motora biniyorum sanki koltuk ısıtmalı araba gibi geliyo titreşim yok insanı yormuyo. Yok usta yazık günah minibüsle gidin daha iyi. En azından daha az ses çıkarı o magirus minibüsler. Fuzuli para harcamayın biriktirin gidin kendinize bisiklet alın en azından daha rahat. Halen duruyo satabilirsem kurtulabilirsem bu sorunlu şeyden rahatlicam valla... Almayın çin malı sakın ben aldırmamıştım yazılanlara pişmanım 40 bin kere pişmanım...

MaxiBoost
27 Ekim 2013, 17:46
İyide yazık değilmi insanlara aylarca çalış biriktir git mondial al paran çöpe gitsin. Dediğini yaptım servise götürmedim saçmasapan hareketler frene basmadan çalışmaması lazım ama çalışıyo. Aşırı şekilde titriyo inip başka motora biniyorum sanki koltuk ısıtmalı araba gibi geliyo titreşim yok insanı yormuyo. Yok usta yazık günah minibüsle gidin daha iyi. En azından daha az ses çıkarı o magirus minibüsler. Fuzuli para harcamayın biriktirin gidin kendinize bisiklet alın en azından daha rahat. Halen duruyo satabilirsem kurtulabilirsem bu sorunlu şeyden rahatlicam valla... Almayın çin malı sakın ben aldırmamıştım yazılanlara pişmanım 40 bin kere pişmanım...

hocam sen yukarda yazdıklarımdan hiç birşey anlamamışsınki
zaten senin gibiler için ALMA diyorum bak tekrar yazayım almaaaa alma alma çin malı

saçma sapan sorun olarak yazdığın şeye bak
frene basmadan çalışmaması lazım ama çalışıyor...
vay beee, hemen benzin dök yak o motoru

işte böyle basit birşeyi sen yapamıyorsan zaten sana alma diyorum bak gene yazayım almaa almaaa
çin malı motor sana ve senin gibilere göre değil, yukarda yazdığım şey bu.

sanırım bu sefer ne demek istediğim anlaşılmış olabilirmi acaba ?