PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor calistirirken stop ediyo

heikki
06 Nisan 2013, 00:28
merhaba, motor calistirirken stop ediyo devriyaja basiyorum gaz veriyorum devriyaji yavasca cektigimdede stop ediyo hizli cekincede neyi yanlis yapiyorum bi kac kere calistirdim dönerken vites deistirirken zorlanmiyorum sadece nasil baslatmam gerekir ya ilk önce hangisini birakmaliyim

sSameT
06 Nisan 2013, 00:35
bana söledikleri kadar şöle dene derim sana kardeşim ilk önce çalıştırıyonya bi gaza bas iyice ama fazlada kökleme :) çok hafif hafif gaz verirken debriaja yavaşça bas okemi burası sonra ayağını vites bire aşağıya indir yavaşça sonra 1 e getirincede debriajı yavaşça çekcen ama gaza %30,50 oranında ver oke bi dene öle

ogzcngdk
06 Nisan 2013, 00:42
%30 %50 mi?

adama takla attıracaksın dostum :)

2 bin devirte getir motoru yavaşça debriyajı bırak (vites 1 deyken)

heikki
06 Nisan 2013, 00:49
denedim nasil birakicam ya gaz vererekmi birakcam gazi hic kescemmi 2. vitesde daha yavas baslamazmi

ogzcngdk
06 Nisan 2013, 00:56
2. viteste kalkması daha zordur

hızlı kalkmak gibi birşeyde yok herşey senin debriyajı bırakma hızına bağlı debriyajı sık sonra hafif gaz vericeksin 2 bin devir yeterli dediğim gibi sonra yavaşça debriyajı bırakmaya başlayacaksın sonra kalkacak zaten yavaş yavaş ama sen bir anda bırakırsan fırlar gider motor

hayat2teker
06 Nisan 2013, 01:02
beypazarlı geldi aklıma birden nedense.. Gideyim bi yüzümü yıkayayım :pr:

heikki
06 Nisan 2013, 01:08
sus mk hayat2teker sanki ananin karnindan debriyaj balatasinla ciktin

hyce
06 Nisan 2013, 01:10
motor kullanmayı okuyarak/yazarak öğreneni de ilk defa görüyorum. işe yarıyorsa ben bi kickbox forumuna falan gireyim iki hareket neyin kaparım

canerol
06 Nisan 2013, 01:14
motor kullanmayı okuyarak/yazarak öğreneni de ilk defa görüyorum. işe yarıyorsa ben bi kickbox forumuna falan gireyim iki hareket neyin kaparım

hakketten ya etrafınızda araba bile süren yokmu aynı taktik debriyajı bırakırken gaza azcık dokunarak kalkıyoruz.

AYDINLI
06 Nisan 2013, 03:28
bu iş burdan olmaz bınıcen motorun ustunde deneye deneye ogrencen bıde bakmıssın tık tık atıyon vitesleri o zaman tmm dersin :)

Re!S*33
06 Nisan 2013, 15:20
yan ayaklıgı kapa bi dene öyle dene. yan ayaklık güvenlik amacıyla gazı kesıyor bazı motorlarda

sSameT
06 Nisan 2013, 19:37
ogzcngdk kardeşim öle demek istemedim ya demek istediğim şu arkadaşın bastığı gazın %30 , 50 si ya öle full gazın 30,50 sini demek istemedim ben
%30 %50 mi?

adama takla attıracaksın dostum :)

2 bin devirte getir motoru yavaşça debriyajı bırak (vites 1 deyken)