PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : EŞİYLE MOTOR SEVDALISI OLANLAR VAR MI? yoksa herkesinki karşı mı?

Sayfa : [1] 2

parker
05 Nisan 2006, 23:35
Arkadaşlar herkesin eşi destekçi değildir herhalde... Neler yapıyorsunuz konuyla ilgili merak ettim...

CsaRvoX
06 Nisan 2006, 00:05
ben nişanlımı fuara götürdüm yoksa bana 600 falan yok :P

Manjandreza
06 Nisan 2006, 00:12
ben biras şanslıyım bizim ailede herkes motora bayılır annem babam saolsun

parker
06 Nisan 2006, 00:17
gerçekten şanslıymışsın manjan... bu arada x8 250 çıkıyor ondan alacağım ne dersin?

cgl125
06 Nisan 2006, 00:35
bizim ailede herkes bayılmıyo ama tam tersine annem sever babam karşı peder den mali destek alıncada bişey yapamıyoruz ama mali destek almasan bi yandan okuyup bi yandan çalışılmıyo bu devirde bizde 93 model jawayla idare ediyoruz ama motora karşı olmayan ama motorcuda olmayan bi eş daha iyi olur bence

bulut gülen
06 Nisan 2006, 00:50
sevmenin ötesinde onuda motorcu yaptım..bugün ona jinlun,un city fun modelini aldık...

TheCronus
06 Nisan 2006, 00:50
Annem, daha şimdiden başladı, "Yok efendim, İstanbul'da arabaları bile çalıyorlar, seninkini zincirlesen de haydi haydi çalarlar", vs.vs.

Ah be anne, önce kazasız belasız sürüş dile yaaaa!

Neyse, otopark araştırmalarımı derinleştirdim. :)

womanrider
06 Nisan 2006, 00:51
:pr: nasıl sevdirdiniz bana da ööretin yaaaa beceremiyorum ben

cgl125
06 Nisan 2006, 02:24
nasıl sevdirdiniz bana da ööretin yaaaa beceremiyorum ben
bi kere hız kelimesini tamamen çıkar litaratürden onlarla konuşurken ikinci önemli noktada bu seçimi tamamen ekonomik olduğu için trafiğe takılmadan zaman kazandığın için gibi motorun riskine karşılık artı yönlerinden dolayı seçtiğini ve kesinlikle hızlı kullanılacak bi alet olmadığını falan söyle ama biraz da insanın içinde olucak annem zaten eskiden beri sever motorları gerçi bi kaç kazadan sonra aklım sende kalıyo düşüp duruyon falan dediği oluyo ama iyi bi iş bulda güzel bi motor ne bu böyle dediğide oluyo seçimlerinin sorumluluğunu aldığın sürece sorun yok bence

womanrider
06 Nisan 2006, 02:42
bi kere hız kelimesini tamamen çıkar litaratürden onlarla konuşurken ikinci önemli noktada bu seçimi tamamen ekonomik olduğu için trafiğe takılmadan zaman kazandığın için gibi motorun riskine karşılık artı yönlerinden dolayı seçtiğini ve kesinlikle hızlı kullanılacak bi alet olmadığını falan söyle ama biraz da insanın içinde olucak annem zaten eskiden beri sever motorları gerçi bi kaç kazadan sonra aklım sende kalıyo düşüp duruyon falan dediği oluyo ama iyi bi iş bulda güzel bi motor ne bu böyle dediğide oluyo seçimlerinin sorumluluğunu aldığın sürece sorun yok bence
çocukmu kandırıyoruz hız kelimesini çıkartmak o kadar kolaymı inanırlarmı sence yok bence öyle bi ihtimal

ylmzzz
06 Nisan 2006, 02:49
evli değilim ama. annemle beraber çok bineriz motora. babam zaten eski motorculardan :mrgreen: şanslıyım heralde.

feragold
06 Nisan 2006, 09:55
:pr: nasıl sevdirdiniz bana da ööretin yaaaa beceremiyorum ben
ben honda today 50 aldım bizimkilere:) ayda bir iki defa bahçede kullandırıyorum,oda bana karışmıyor ve hak veriyor:)

kuvva
06 Nisan 2006, 10:22
sanırrım en şanslı benim ben asla artçım olmadan binemem, eşim benden çokdaha meraklı soğuk günlerde evden benden önce çıkar bahçede motoru ısıtır beni çağırır.
sevdirmeniz için öncelikle ona güven vermelisiniz hız asla olmamalı, onada kıyafetler yanar döner kasklar bayanlar ışıltılı şeyleri severler doğal olarak ondan sonra herşey yoluna girecektir.

PACEMAKER
06 Nisan 2006, 10:39
Valla benimki hala surat yapıyo 2 senedir yalvarttı desem yeri sonunda razı ama ben henüz marka konusunda karar veremeyince işler yine karıştı bugün mondiale gidecem birazdan, yoksa yine suyu cıkıyo işin.bikere ok dedimi anında alacan mosikleti:queen:

ahmet6946
06 Nisan 2006, 10:47
Arkadaşlar bende en büyük problem bu motorumu değiştirecem ama değiştiremiyorum hanım biyandan annem+babam biyandan bana köstek oluyorlar anlayacağınız EN500 ü göz göre göre kaçırdım deli oluyorum:pr:

Journeyman_35
06 Nisan 2006, 10:48
Selam...

Ben tam 3 yıl uğraştım hocam 3 koca yıl...çok çabaladım...ama hiç yılmadım...
Şöyle ki, 3 yıl önce " Asla olmaz ....ya motor ya ben" diyen sevgili eşim; bugün itibarı ile " seninle her yere gelicem , ama lutfen yavaş yavaş gidicez di mi ? " diyebiliyo...

Hocam; sevgi budur...ben şimdi yere göğe koyamıyorum hatunu...11 yıl evlilikten sonra inan çok anlamlı ...

Biraz sabır, üstüne gitme fazla derim ben...sonra zaten senin her geçen motorun ardından deli deli bakmanı görür bir gün...:)

Selamlar, saygılar...

CBR1000RR
06 Nisan 2006, 10:50
walla şuanda yok olanlarda hep sevdi oda sadece hızlı olduğumdan dolayı belkide kullandığın makinanında etkisi olabilir

vedat kaya
06 Nisan 2006, 10:55
abi ailelerin kabul etmesi zor tam okeyleyecekler camın önunden veya arabadaysak yanımızdan bağırarak bir motor geçtimi fikirler olumsuz oluyor..

metemen
06 Nisan 2006, 11:04
Valla bizim hanımda çok önceleri acayip karşı çıktıydı ama şimdi çocuğu nereye bıraksakta bi terlre kaçsak diye plan yapıyor ben sad ece ona uyuyorum bir nevi şöförlük gibi.. komutlar belli hızlan yavaş sahile çek oraya git felan şimdide ben becerirmiyim havasında hadi hayırlısı..

delitay
06 Nisan 2006, 11:15
motoru almadan önce kataloglarda ağzımın suları aka aka gösterdiğim resimlere KESİNLİKLE OLMAAAZ diyen sevgili eşim. motorumu aldıktan sonra hmmm güzelmiş dedikden sonra şimdileri ya banada bi kask alsak da en azından pazarları beraber gezeriz dimi diyebiliyo üstadlar. havalar iyice bi ısınsın gezeceez Ankara yollarında (Pazarları)

zeda3000
06 Nisan 2006, 11:30
Walla oturdum ugrastim ona gusel bir kask yaptim ellerimle boyadim vizorunu degistirdim.Sonra Superligti gosterdim yolda bak ne gusel filan dedim ama simdi param yok alamiyacam dedim tabi uzuldu filan , scootera devam. Bir gun gizlice degistirdim. O gorunce deli oldu tabiki aldi kaski hemen yola. Ama en cok sevmesi birakin o calistirsin park icinde kucuk turlar yani herkez biner bu motorlara dusuncesini verin. Boylece sorun kalmiyor

Manjandreza
06 Nisan 2006, 11:37
yaa aslın insanın içinde motor aşkı hep war ancak dışa açık olması dolaysıyla insanlar bir huzursuzluk yaratıo eee bide hiç binmemiş olmakta etken faktör...bir arakadaşınızdan hfsonu için motorunu alın sonra arka tarafta bi kaç tur atın artık o tozu yutan pek sert bakmıo motora hadi gezelim diyor...

metin67
06 Nisan 2006, 11:39
Bizde ise daha egsostun sesini duydukları gibi başlıyorlar homurdanmaya.. Yok efendim;daha kırılmadık yerin kalmamışmış, bu yaşta hala motor sevgisi mi olurmuş, falan filan.. Anlamadığım şu; motor kullanmamızın eşlerimize ne zararı var.. ( Bir tanesini biliyorum sanırım; bizim chopperler biraz gösterişli olduğu için insanların daha doğrusu diğer bayanların ilgisini çekebiliyor ama ilgiyi biz değil ha, motorlarımız çekiyor :) . Belki o olabilir :pale: )

zuhtupasa
06 Nisan 2006, 11:56
:mrgreen: Benim hanım önceki motoruma (zat150) 1-2 bindiginde memnun kalmamıstı ama bu sefer ne zaman gezioz demeye basladı..Hey gidi Burgman sen nelere kadirsin.:queen:

cinedev
06 Nisan 2006, 11:56
Valla ben sansliyim herhalde bu konuda benim kiz arkadasim benden daha merakli neredeyse..
Motorla gezicez dedim mi gozleri parliyor.
Ben ikisini de cok seviyorum...

bogachann
06 Nisan 2006, 12:09
arkadaşlar hanımını kandıranlar gerçekten sert ve erkek adamlarmış vallahi ben ne diller döktüm işe yaramadı
saygılar

clint
06 Nisan 2006, 12:43
Valla ben yeni A2 ehliyete başvurdum, bir kaç ay sonra motor alıcam, eşim benden çok istiyo valla. Resmen beni teşvik etti, yoksa almak için daha bekliycektim. Şanslı erkeklerdenim bu konuda sanırım.:P

insane
06 Nisan 2006, 12:50
Eeheh benim kız arkadaşım ben motosiklet diyene kadar yolda motosikletleri görmezken şimdi uzun süre binmedi mi "ya binelim biraz" falan diyor :) Gerçi başlarda tedirgindi ama sonra alıştı....

Real Paşa
06 Nisan 2006, 12:59
benım butun sevgılılerım motor meraklısı)))

super_meke
06 Nisan 2006, 13:05
ben o konuda cok şanslıyım eşim en az benım kadar motosiklet tutkunu
hatta fuarda seneye R1 alalımdıye tutturdu:cherry:

metemen
06 Nisan 2006, 13:05
paylaşmak güzeldir

viper_1
06 Nisan 2006, 13:19
Walla yaş 21 , şu anda bir eş veya sevgilim yok.
Ama ilerideki planlarımdan biri , eşim veya kız arkadaşımla beraber , ENDURO ile TURKİYE turuna çıkmak...
İşallah olur!!!

maviş
06 Nisan 2006, 13:25
1200 lük makinem var eşimi dah bi defa bindiremedim.ne anne ne baba ne eş ..benden başka kimse istemiyo çok dertliyim çokk

cathedral
06 Nisan 2006, 14:04
benim burgmana eşim severek biniyodu valla hata yaptık..gittim fazer aldım..

2 kere zor bindirdim..sonra sattım mecburen..chopper aldım onada ii kötü bindi..

ama en son x9 aldım sırf eşim için..şu an çok mutlu bende tabiki..:) bide arka çantayla sırt dayamağı yaptırdım..süper rahat ediyor..

chopperlada ben tek geziyorum manita avlamak için falan :P

CaBRioLeT
06 Nisan 2006, 14:47
Benim eşim motor sevdalısı olduğumu gayet iyi biliyordu ve onun beni gaza getirmesi ile motor aldım... benim mutluluğum için endişe etsede motor almama vesile oldu şimdi onada öğreticem ve ufak bir makinada ona alıcam oda istiyor artık

cezerye
06 Nisan 2006, 15:24
ben de evli falan degilim:) ama bizde motor sevdalisi olan erkek arkadasim degil. dikkatini bile cekmezdi. benim yuzumden dikkat eder oldu:) yakinda ehliyetimi de motorumu da alicam. biraz mirmir etse de kaza yaparim die.. biliyorum, o da cok sevecek:D
onada baliliorm motorlara da:D

bu arada anne-baba henuz bilmio motor alacagimi:( aldiktan sora sooliicem engel olmasinlar die:rendeer: ara ara nabiz yokluodum, babam, ala al gezeriz birlikte diodu ama annemden pek de tatmin edici bi onay alamamistim.. ole iste:D

lost_highway
06 Nisan 2006, 15:44
Bugun kadar benim motor alma fikrime pek sıcak bakan yakınım olmadı dogrusu. Ama bir hafta evveli itibariyle aldıgım sevimli scooterımın ustunde beni goren nasıl mutlu olduguma sahit olan herkes su an bana destek veriyor.İlerdede esim olursa sanırım onun olumsuz fikirleri beni etkilemeyecekir anlamıyorsa napiim kardesim ben keyfime bakarim.

nurguldemirbay
06 Nisan 2006, 16:00
eşim motorlara çok düşkün olduğumu bildiği için motor almamda bana çok yardımcı oldu.önceleri yagmurlu havalarda binme falan diyordu ama baktı yagmurlu havalarda da sag salim eve dönüyorum artık bir şey demiyor.annemse 1 kaç yıl kullan hevesini al sonra sat o aleti düyor tabi ben gülüyorum.hem eşimniz ailesi hem de benim ailem genel anlamda motordan korktukları önce biraz tereddütle yaklaşsalar da sanırım arabayı da iyi kullandığımı bildiklerinden sanırım artık bana çok güveniyorlar.hatta annem geçen gün istanbulla motorla gelecek misin diye sordu? sen iste anne hemen gelirim:)

knight79
06 Nisan 2006, 16:14
Arkadaşlar herkese selam ola. Bende hanımla beraber pazar günü fuardaydım. Beğendik bir 150'lik maxi,gittik aldık pazartesi. Ama ufak bir sorunumuz var, arkama binmeyi öğretemedim daha. Kaldırıma yanaşıyorum, ordan destek alıpta biniyor maalesef :), sürüş eğitiminden önce inmeyi binmeyi de öğretmek lazım, değil mi ne dersiniz?

mksar77
06 Nisan 2006, 18:00
elbette ve tabiiki! Jagli 125 -- bendede 250 cc JaWa lazer var 3 yıllık evliyim ve evlendikten sonra aldım 1994-model. çok memnunuz ama artık model yükseltmek için eşimin desteğiyle.. asya t-1 düşünüyoruz ve eşim özellikle hem fikiriz.. bu tutku yeni evlilik gibi motor tutkusuda bir evlilik bence.. bu konuda yardımcı olacak 150T-1 hakkında ve tabiki ilk göz ağrımız bordo lazer'e binince satmaktan vaz geçiyorum oda ayrı bir tutku oldu.. karar veriyoruz tamam diyoruz bu seferde alıcıyla buluşamıyoruzz tabiki ozamanda 150T-1 alamıyoruzz.. tavsiyelerinize ihtiyacım var.. asyaT -1 kullanıcıları eşim le karar verdik.. memnun musunuz.. ? selamlar.. herkeze iyi sürüşler...

metemen
06 Nisan 2006, 18:10
Evli ve eşinden muzdarip olmayan arkadaşlardan muzdarip olanlara bir teklif bir biryerde evli çiftler olarak (nişanlı vs.de dahil) bir faaliyette bulunursak motore negatif bakan yengeleri kandıramazmıyız bu bişr fikir tabii

ne dersiniz

şöyle toplaşırız muhabbet felan..hııı hade bakalım yorumları alalım

cobalt
06 Nisan 2006, 18:17
valla benimki hiç itiraz etmedi ( bayan artçı almamam şartıyla ):P

onrbab
06 Nisan 2006, 18:19
vallaha ben de ilerde ciddi bi ilişkim olursa kesinlikle motosiklet sevmesi gerekir die düşünüyorum
alırım sevgilimi cıkarız bi türkiye turuna beğenir hoşuna giderse basarım nikahı
hehehhe
haksızmıyım ????????

Starsailor
06 Nisan 2006, 18:25
annem ve ben..ikimiz de iyi birer eşiz sanırım bu konuda..
di mi baba?
di mi skull?:P :P

nightwatcher
06 Nisan 2006, 18:50
bizim ailede de sorun yok. ama eş seçiminde motosiklet tercih sebebim bile olabilir. bazıları insanla motoru karıştırmayalım falan demişler. biz here motora binişimizde onların yürekleri hopluyor. bir bakıma biçok şeyden vazgeçiyoruz. eşim benimle bu heycanı paylaşmalı. bence. ona göre birini bulcam kendime.

şenay
06 Nisan 2006, 18:56
Eşimle ikimizde motor sevdalısıyız... Hatta ben daha tutkuluyum:)
Bir motorum yok henüz ama en kısa zamanda olacak...olmalı...

Shamyl
06 Nisan 2006, 19:00
Evli değilim, ama çevremdeki bütün dişiler motosiklete karşı önyargılı. Ama bu önyargıları kendilerini arkama alıp gezdirene kadar sürüyor:cherry: Yani bu fobiden onları kurtarmak biraz da bizim elimizde...

arelia
10 Nisan 2006, 17:46
Ben daha yeni aldım motorumu.
Dün erkek arkadaşımla beraber ilk defa iki motor olarak dolaşmaya çıktık.
Gözlerindeki mutluluğu görmek dünyalara bedeldi :)
Hanımlar! O kadar da korkulacak, karşı koyulacak bir şey değil motorsiklet, merak etmeyin :)

cgl125
11 Nisan 2006, 00:02
elbette ve tabiiki! Jagli 125 -- bendede 250 cc JaWa lazer var 3 yıllık evliyim ve evlendikten sonra aldım 1994-model. çok memnunuz ama artık model yükseltmek için eşimin desteğiyle.. asya t-1 düşünüyoruz ve eşim özellikle hem fikiriz.. bu tutku yeni evlilik gibi motor tutkusuda bir evlilik bence.. bu konuda yardımcı olacak 150T-1 hakkında ve tabiki ilk göz ağrımız bordo lazer'e binince satmaktan vaz geçiyorum oda ayrı bir tutku oldu.. karar veriyoruz tamam diyoruz bu seferde alıcıyla buluşamıyoruzz tabiki ozamanda 150T-1 alamıyoruzz.. tavsiyelerinize ihtiyacım var.. asyaT -1 kullanıcıları eşim le karar verdik.. memnun musunuz.. ? selamlar.. herkeze iyi sürüşler...
gerçekten ayrı bi şey jawa motor sahibi olmak bende satılığa çıkardım ama bi yandan da satmıyım diyorum inşallah büyük bi evim olurda ilerde ilk göz ağrımı salonun baş köşesine dekor yaparım

TRUCKER
11 Nisan 2006, 09:48
Eşim Motor Almadan Evvel Benimle çok Tartişti Hatta Iş Surat Asma Noktasina Geldi Ama Motoru Aldiktan Sonra 2. Binişinde Bayildi şimdi Eve Geldiğimde Yemekten Sonra Hemen Binip Gezmek Istiyor Bazen Yorgun Oluyorum Ama Dinlemiyor:) Buna Da En çok Ben Seviniyorum Tabi