PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Bws 100 Buji Neresinde ?

samilton
20 Mart 2013, 13:44
merhaba. yamaha bws 100 akü, buji motorun neresinde acaba?

antilop_skul
20 Mart 2013, 13:46
a bujiylemi calısıyo :S :queen: saka bi yana oturdugun kısmın altında olması gerekir

KeaSH-07
20 Mart 2013, 13:55
ayak koyduğun yerde bak 2 tane vida var onları sök dikdörtgene benzer kapak yerinden çıkacak
kapağı çıkarınca bujiyide aküyüde görürsün
ama buji başlığıyla çok oynama
ben çok kurcalardım yalama olurdu yolda cıkar stop derdi tekrar takardım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

a bujiylemi calısıyo :S :queen: saka bi yana oturdugun kısmın altında olması gerekir

oturduğun yerde değil ayak koyduğun ön boşlukta

samilton
20 Mart 2013, 13:59
ayak koyduğun yerde bak 2 tane vida var onları sök dikdörtgene benzer kapak yerinden çıkacak
kapağı çıkarınca bujiyide aküyüde görürsün
ama buji başlığıyla çok oynama
ben çok kurcalardım yalama olurdu yolda cıkar stop derdi tekrar takardım :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

oturduğun yerde değil ayak koyduğun ön boşlukta

söktüm baktım oraya sadece akü var ? geri tarafındada hortumlar falan işte. akünün demi altında buji?

bikerboi
20 Mart 2013, 14:49
buji akünün yanında değil, motorun ateşleme sisteminde bulunur. Ateşleme sistemi ve motor da selenin altındaki bagajı kaldırdığınızda karşınıza çıkar. Yani bagaj boşluğunu sökmeniz gerekir.

samilton
20 Mart 2013, 14:55
buji akünün yanında değil, motorun ateşleme sisteminde bulunur. Ateşleme sistemi ve motor da selenin altındaki bagajı kaldırdığınızda karşınıza çıkar. Yani bagaj boşluğunu sökmeniz gerekir.

yok orda değil hocam bws de, buldum. KeaSH-07 arkadaşın dediği gibi ayak koyduğumuz yerin altındaki parçayı sökünce akü görünüyo direk, sağ taraftaki kabloların nevalelerin ordaymış. buji başlığı kocaman garip bişey olduğundan biraz zor buldum. bujiyi sökemedim ama başlığı çıkarıp takınca çalıştı yinede motor.

KeaSH-07
20 Mart 2013, 19:49

her motor aynı değildir
ben 5 sene kullandım bu malı :S
buji bagajda falan değil
o söktüğün yere iyi bak akuyu sökmeden akunun altına doğru bak kalın siyah bi kablo var en kalın kablo