PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başakşehirde Scooter Tamirinde Yardım edecek

oguzhan1245
10 Mart 2013, 15:59
Herkese Kolay gelsin.
Başakşehir Atatürk Oto Sanayi Sitesinde araba yedek parça satışı yapıyoruz.

Bir gün egzos düştü o ne oldu neden oldu derken egzos civata yerleri kırılmış .
Neyse oradan bir usta gaz verdi sök gönder tornacıya yenisi yapsın falan bende arka lastik ile motoru gönderdim tornacıya eline sağlık adam yapmş ama :D
söktüğüm gibi montajladığım motor artık çalışmıyor :)

Bana yardım edebilecek bir büyüğüm varmı.
Onun da arabası vardır parça ihtiyacın onu biz karşılarız böylece biribirimize yardım etmiş oluruz.
Götür motorsikletçiye yapsın dediğiniz duydum burada bir tane motorsiklet tamircisi var o da bisiklet tamirinde başlamış bu işe ufak tefek sorunları yapıyor sinyal değişimi
lastik değişimi gibi .

oguzhan1245
11 Mart 2013, 09:31
kimse yokkmu yav yardım edebilecek hani yardımlaşmacı ruh :D

alp_tunay
11 Mart 2013, 09:42
Eyyy yardımlaşmacı ruh..Geldiysen 3 kere tıkla :mrgreen:

brtvrdrl
11 Mart 2013, 11:19
Motosikletin egzos dustukten sonra vide yerleri kirilmissa tamirci vida yerlerine klavuzla yeni bir civata deligi acarken pistonu delmistir motor o yuzden calismiyordur. Ilk aklima gelen bu. dedigim gibiyse piston takimi alip degistirip kolayca calistirabilirsin.

antilop_skul
11 Mart 2013, 11:25
keske tornacıya yollamadan soraydında cok basit sekilde yardım eerdik . görmeden bise denmeyecegi halde bi kac fikir sunayım mars basıyıormu ? marz basıyorsa cıgıcıgıcıgı yapıyormu yoksa calısmaya calısıp stopmu ediyor . atesleme varmı ? benzin varmı ? karburatorune bak sok tmeizle 5 dk da yapabilirsin bunu . hepsin kontrol ettikten sonra gene calısmıyors a bujine bak . gene calısmıyorsa yavas yavas üst kapaktan sokmeye basla ...

oguzhan1245
11 Mart 2013, 13:59
abi marşdan tık diye ses bile gelmiyor .
Bütün kablollar takılı bujiyi çıkardım hafif bir kararma vardı kafada yeni ile değişdim hala sorun aynı :(

leventgocukl
12 Mart 2013, 11:25

Bende. Basasehırde oturuyorum burda motordan anlıyan bı kısı var oda koyıcınde tavsıye ederım aldıgı paranın hakkını fazlasıyla verıyor

meli
12 Mart 2013, 12:03
MARŞTAN HİÇ BİR SES GELMİYORSA; ya marş motoru ömrünü doldurdu yada akün. eğer farlar kornalar vs calısıyorsa duzgun, akün sağlamdır. marş motoruna baktırman gerek. marş motorunun yerini tespit et. üstüne bi kaç kez tornavidanın sapıyla tıkla. kömürler hareketlenince çalışabilir. (marş motoru karburatorunun oralarda yatay duran bir cihaz)

şu şekilde.

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRVGWB1LPVK53gXeCR9BNIaDnPwkurlJ-diTLbBzJCDqyWrk-7fqw

ucuz bir parçadır.

oguzhan1245
12 Mart 2013, 12:45
leventgocukl : Bende. Basasehırde oturuyorum burda motordan anlıyan bı kısı var oda koyıcınde tavsıye ederım aldıgı paranın hakkını fazlasıyla verıyor

Tam olarak adres verirsen motoru getireyim bari oraya .
Ama kendim yapmak istiyorum en azından bu işi öğrenmeyi kafaya taktım.

meli :MARŞTAN HİÇ BİR SES GELMİYORSA; ya marş motoru ömrünü doldurdu yada akün. eğer farlar kornalar vs calısıyorsa duzgun, akün sağlamdır. marş motoruna baktırman gerek. marş motorunun yerini tespit et. üstüne bi kaç kez tornavidanın sapıyla tıkla. kömürler hareketlenince çalışabilir. (marş motoru karburatorunun oralarda yatay duran bir cihaz)

şu şekilde.

Evet bende ondan şüpheleniyorum motorsiklet çalışmadan bende ampüller ve korna çalışmıyor .

inşallah marş motorundandır .

Peki ayak marşı ile çalışması gerekmezmiydi Marş motorunda sorun olsaydı .

ayak marşıyla çok denedim vakkum yapıyor aama tık yok .

meli
12 Mart 2013, 13:20
bi kere marştan ses gelmiyorsa ya marş arızalı ya akün tırt. yada marşa elektrik gitmiyor yani marş düğmen arızalı. onun haricinde ayak marşıyla çalışmamasının belli sebepleri olabilir. motor boğulmuştur mesela. motoru 1-2 saat bırak gaz vermeden bir kaç kez ayak marşının boşluğunu alarak ayak marşına bas. onun haricinde yakıttan eminsindir diye dusunuyorum. hava girişini elle kapatabilirsin.

antilop_skul
12 Mart 2013, 14:22
ozaman suna bak akuyu ac orada bıtane sıgorta olcak ona bak saglammı sıgortayı sok kabloları bırbırne degdir dene calısıyomu

oguzhan1245
12 Mart 2013, 22:00
ozaman suna bak akuyu ac orada bıtane sıgorta olcak ona bak saglammı sıgortayı sok kabloları bırbırne degdir dene calısıyomu

akümü başka motora takdım çalışdırıyor onu

Meli : bi kere marştan ses gelmiyorsa ya marş arızalı ya akün tırt. yada marşa elektrik gitmiyor yani marş düğmen arızalı. onun haricinde ayak marşıyla çalışmamasının belli sebepleri olabilir. motor boğulmuştur mesela. motoru 1-2 saat bırak gaz vermeden bir kaç kez ayak marşının boşluğunu alarak ayak marşına bas. onun haricinde yakıttan eminsindir diye dusunuyorum. hava girişini elle kapatabilirsin.

Yarın onları deneyeceğim.

antilop_skul
12 Mart 2013, 22:09
akü değil sigorta olacak normalde beyaz kucuk pil gibi kutuda durur