PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Shoei XR-1100 İncelemesi

SonpoL
08 Mart 2013, 19:04
Merhaba arkadaşlar,

Öncelikle bu kaskımı yakın bir zaman zarfında sattığım için güncel resimlerini paylaşamıyorum. Fakat elimden geldiğince, sizlere kullanıcı yorumlarımı aktarmak isterim.

GENEL

Shoei XR-1100, 1000 serinin aksine, sharp testinden 5 yıldız alarak karşımıza çıktı. Zaten marka olarak en üst konumda olan markalardan olan Shoei, bu kaskla beraber beklentilerimi fazlasıyla karşıladı.

KONFOR

XR-1100'ün üstün de, bolca hava giriş ve çıkış kanalları yer almaktadır. İstediğiniz şekil de hava kanallarını kontrol ederek, konforlu bir yolculuk yapabiliyorsunuz. Ekstra'dan takabileceğiniz hava perdesi sayesin de, alttan gelen rüzgarı büyük bir oran da engellemeyi başaran Shoei XR-1100, kullanıcılarını hayal kırıklığına uğratmıyor. Kutu içeriğin de yer alan pinlock'ı takarak, buğu derdiyle de uğraşmıyor, kaskın keyfini sürüyorsunuz. Kaskta hava kanallarına bağlı olarak, yüksek süratler de rüzgar sesi oluşuyor fakat bu ses hiç bir zaman ıslık sesine dönüşerek, başınızı şişirmiyor :).

Kaskın uzun sürüşler dahil, hiç bir şekilde kafayı yormadığını söyleyebilirim.

AERODİNAMİ

Aslında spor touring'ler için üretilmiş olan XR-1100, bu konuda her türlü övgüyü haketdiyor ve beğeninizi kazanıyor. Ben 200 km. hızlara kadar test edebildiğim bu kask'ın, daha yüksek hızlar da nasıl bir stabiliteye sahip olduğunu maalesef bilemiyorum. Fakat daha yüksek hızlar da da, kullanıcılarını üzmeyeceğini düşünüyorum.

GÜVENLİK

Organik fiberglas, multi-kompozit ve çeşitli katmanlarında yüksek performanslı organik elyaf bulunan kaskımız, sharp çarpışma testlerinden 5 yıldız alsa da, yan darbeler de en yüksek not almayı başaramamış.

http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/shoei-xr-1100

SONUÇ

Markasıyla, konforuyla, aerodinamsiyle ve güvenliği ile uzun süre beklentilerimi karşılayan bu kask'ı, tüm kullanıcı arkadaşlarıma tavsiye ederim. Günümüz de sunulan renk çeşitliliğini de yabana atmamak gerekli :)

http://www.shoei-europe.com/uk/products/XR-1100/

RESİMLER

http://s21.postimage.org/jn1rfwlmf/291562_10150939114204705_1257926154_o.jpg

http://s4.postimage.org/et4n8497h/56777_10151421867094705_2009321067_o.jpg

http://s23.postimage.org/6mj4guwzv/319843_10150914929654705_1907317482_n.jpg

Pangea
08 Mart 2013, 19:24
Çok güzel bir kask rahatlığı ve görselliği üst düzeyde ama bir de herkesin ulaşabileceği makul fiyatlara satılsa tadından yenmeyecek bir kask

speed_dream
09 Mart 2013, 11:33
daha motorun üzerinde denemek nasip olmadı kaskı hava muhalefetinden dolayı motoru çıkaramıyorum :salut:

ama ilk izlenimler olarak sonpol'a % 100 katılıyorum .kaskı taktığınızda konforunu hissediyorsunuz + çok hafif 1350 gr :)

nasıl oluyor da aerodinamisi bu kadar iyi oluyor diye merak edip diğer kaskımla karşılaştırdığım zaman shoeinin üzerindeki şekil veren çizgilerin (girinti-çıkıntı) çok daha farklı olduğunu gördüm:cat:
eğer imkanınız varsa ekipmanın en iyisini alacaksın bir sefer alacaksın :bounce:

DünküÇocuK
09 Mart 2013, 12:07
ogrencilik bittikten sonra almak istedgim motor tam istedgim renkte ki cbr kasklada cok iyi olmus kazasız belasız surusler dilegiyle

hello_moto
09 Mart 2013, 13:16
Eline sağlık.
Sharp da yan darbe testinden de 5* alan çok az kask var.

Anladığım, XR1000 in eksikleri hemen tamalanmış. Güneş vizörü yok herhalde yazmadiğına göre. Eğer yoksa bence bu bir eksiklik.

SonpoL
09 Mart 2013, 14:52
Eline sağlık.
Sharp da yan darbe testinden de 5* alan çok az kask var.

Anladığım, XR1000 in eksikleri hemen tamalanmış. Güneş vizörü yok herhalde yazmadiğına göre. Eğer yoksa bence bu bir eksiklik.

Vizör'ler ekstra para karşılığı alınıyor. Kaskın içine monteli vizör yok maalesef.

hakanzorbey
15 Mart 2013, 14:08
http://www.gungormotor.com/modules/catalog/products/pr_01_1629_min.jpg
Bende bunu aldım yakın zamanda kullanıyorum memnunum.

tombo
15 Mart 2013, 14:53
Bende 2 seneye yakındır Conquista modelini kullanıyorum. Güzel kask, memnunum.
Ancak naked kullandığımdanmıdır nedir sanki rüzgar ve sessizlik konusunda o kadar da çok konforlu bulmuyorum.

sedici
15 Mart 2013, 15:06
Bu kask benim de çok beğendiğim bir model. Peki bu kadar memnun kalınan bir kaskı neden sattınız? :)
Not: cümle içindeki "-de" bağlacı, sadece yerine "dahi" getirildiğinde yada kaldırıldığında cümle anlamı bozulmuyor ise ayrı yazılır

SonpoL
21 Mart 2013, 18:34
Bu kask benim de çok beğendiğim bir model. Peki bu kadar memnun kalınan bir kaskı neden sattınız? :)
Not: cümle içindeki "-de" bağlacı, sadece yerine "dahi" getirildiğinde yada kaldırıldığında cümle anlamı bozulmuyor ise ayrı yazılır

Calibreyi satayım demiştim. Daha sonra ekipmanları da koydum satışa. Fakat ekipmanlar umduğumdan hızlı gitti ve calibreyi satmaktan vazgeçtim. Sonuç: Ekipmansız kaldık :P.

sedici
21 Mart 2013, 18:54
ahahhahahhhahahhhaah güldüğüme bakma üzüldüm de aslında :D ama trajikomik olmuş :) bir de boy kilo ve montun bedenini yazarsan çok sevinirim

SonpoL
21 Mart 2013, 19:29
ahahhahahhhahahhhaah güldüğüme bakma üzüldüm de aslında :D ama trajikomik olmuş :) bir de boy kilo ve montun bedenini yazarsan çok sevinirim

:D Yok gül yahu, ben de güldüm zaten :P. Biraz tez canlılık var ben de :). Boy 1.72 civarında. Kilo 67 filan. Beden olarak 52 kullanıyorum. Hafiften göbek yaptık bu aralar :P.

sedici
21 Mart 2013, 21:15
bende de var o tez canlılık olsun da bu gece olsun olayı :D 52 dediğin M mi oluyo venomda ben de aldım da aynısından :D acaba üzerimde sendeki gibi mi duruyo yoksa L mi alsaydım merak ettim :)

SonpoL
05 Mayıs 2013, 00:58
bende de var o tez canlılık olsun da bu gece olsun olayı :D 52 dediğin M mi oluyo venomda ben de aldım da aynısından :D acaba üzerimde sendeki gibi mi duruyo yoksa L mi alsaydım merak ettim :)

Bende ki 52 beden evet :). Ben de Hafifden göbek var. Durumu kurtarıyor :P.

simbion
01 Eylül 2013, 10:03
Arkadaşlar geçen gün Londradan shoei xr1100 aldım türkiye fiyatını araştırdım, 1211TL, burada 330 pound yani 1000 TL falan oluyor. Eldiven ve kask fiyatlarını araştırdım genel olarak %10- 30 arası Londra' da daha ucuz.