PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 18 MART ÇANAKKALE ŞEHİTLİK ZİYARETİ

Sayfa : [1] 2

Sadık1453
06 Mart 2013, 12:35
Merhaba arkadaşlar oldukça uzun zamandır burada konu açmamıştım. Bu aradan sonra güzel bir konu ile döneyim dedim.

Malumunuz üzere her yıl 18 Martta çeşitli gurplar Çanakkale Şehitlerimizi anmak üzere oraya gidiyor. Bu yılda bir sürü grup bu organizasyona dahil olacaktır. Bu grupların arasında benimde dahil olduğum bir grup var ancak MT' nin de bu gruplardan olacağını buradanda katılım olacağını düşünüerek bu konuyu açmak istedim.

Aslında en önemli detay, 18 Mart yazıyor olmasına rağmnen başlıkta 17 Mart 2013 tarihinde olacak bu organizasyon. Henüz net bir bilgi olmamasına karşın, pazartesiye denk geldiğinden 18 Mart, bir gün önce kutlanması planlanıyor.

Detayları öğrendikçe paylaşacağım. Şimdi kimlet katılacak bununla ilgili bir liste oluşturlarım.

Bu arada yok o gün çok kalabalık olur bir şey anlamayız hengameden, yok soğuk olurz üşürüz gibi konular çok fazla konuşulmuş ve bu fikirde olan arkadaşlarımız için daha sonra güzel havalarda farklı bir organizasyon planlanmıştır, katılım gösterecek olan arkadaşlarımız için bu konu açılmıştır. Bu nedenle aynı konuları tekrar tartışıt vakit kaybetmeyelim istiyorum.

1-Sadık1453
2-

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Sadık1453
07 Mart 2013, 17:07
- Konu 18 Mart Çanakkale / Görüntüleme 42 / Cevap "0" (SIFIR)

- Konu 2013 Fuar Davetiyeleri / Görüntüleme 6.990 / Cevap 71

- Konu 9 Şubat Avrupa Buluşması / Görünleme 2.265 / Cevap 65

.................................................. ................................................

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

erro
07 Mart 2013, 17:12
istanbul ve çevre için güzel bi fırsat...değerlendirilmeli...

dtahir
07 Mart 2013, 17:33
Farklı bi sitede benzer organizasyon görünce keşke MT de yapsa demiştim.Benim motosikletimin gücü yeterse ben varım.:)

Jaseph
07 Mart 2013, 18:34
Katılmayı çok istiyorum pazartesi salı gibi net bir cevap yazabilirim.

antilop_skul
07 Mart 2013, 18:35
100 lük cup um olmamıs olsaydı mutlaka gelirdim

cd0345
07 Mart 2013, 18:41
eğer işlerimi ayarlayabilirsem bende geleceğim net cevap hafta içi yazarım arkdaşlar
grup halinde gidilir sanırım motor boyutu önemli değildir umarım kimseye böyle bi günü işkence haline getirmemek lazım 100 cc ve üstü her motosikletin katılabileceği bir ziyaret olur diye düşünüyorum
saygılarımla...

Sadık1453
07 Mart 2013, 19:53
Arkadaşlar altınızdaki motorun maksimum hızı, konforu v.s. çokta önemli değil bir yere yetişmek kaygımız yok. Maksat birlikte olmak ve bu işe gönüllü gitmek. Gidilecek km. belli. bir kısmı 1-2 saat önce çıkar yola bir kısmı sonra çıkar amaç orada olmak. Gerisi bahane.

http://c1303.hizliresim.com/17/7/ku8t2.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

engin_deniz
07 Mart 2013, 20:00
Bir gün içinde gidip gelinecek sanırım... Peki sabah kaçta çıkılıyor ? Dönüş saat kaç gibi olur. Biraz bahsedermisiniz. Birde gidiş dönüş ortalama kaç km tahmini ? Pazar günü gidilecekse bn varım

suatygn
07 Mart 2013, 20:09
ortalama gidiş dönüş 600 km civarı toplar

TanImsIz
07 Mart 2013, 20:50
Hangi gruplar gidiyor? Grup site ismi vermekten çekinmeyin, düşmanımız değil onlar. MT bu konularda zaten vasat, en azından diğer gruplara karışırız.

engin_deniz
07 Mart 2013, 20:57
Gidiş dönüş 600 kmyse ben varım :-)

Benli
07 Mart 2013, 22:08
Özellikle , "üstüne basarak söylüyorum ,!!! hiç oraları görmemiş , genç kardeşlerimizin , evlatlarımızın , "mutlaka görmesi gerektiğini düşünüyorum. , (gerçi bir gün , buraları gezmeye kesinlikle yetmiyor) her Türk gencinin ,"Çanakkale' yi , atasını ziyaret "boynunun borcu / vazifesi olmalı !!!
Düşünce için teşekkürler .

Cgty
07 Mart 2013, 22:20
Imkan varsa mutlaka gidilmeli.
Hem uzun uzun sürmek , hem de o atmosferi yaşamak isteyen arkadaslar için mükemmel olacaktır.
Katılmaya can atıyorum ancak motorum yanımda degil.
Herkese kazasız sürüşler

serdar37100
07 Mart 2013, 22:24
Farklı bi sitede benzer organizasyon görünce keşke MT de yapsa demiştim.Benim motosikletimin gücü yeterse ben varım.:) oraya üç kez gider gelir ya cbf 150 boş makina değil dostum

motoseyyah
07 Mart 2013, 22:25
Sadık ne güzel bir konu açmışsın;
19 mart'ta 08.30 da Tıp fakültesinde randevum var. Eğer yakın bir tarihe ertelettirebilirsem bu geziye can-i gönülden katılmak isterim.
2 Dedemin şehit ,mezar yerlerinin bile meçhul olduğu Çanakkale'yi 5-6 senedir ziyaret etmemiştim,umarım size katılabilirim.

serdar37100
07 Mart 2013, 22:26
Motosiklet de henüz yeniyim bende gelmeyi çok isterdim rodaj falan var ehliyet geçmedi elime daha sıkıntı yaşayabilirim

darpgen
08 Mart 2013, 02:12
bende gelmek istiyorum . bikaç pürüz var halledebilirsim iyi olacak .

ömerelek
08 Mart 2013, 02:31
BEN KATILIRIM BU GEZİYE
2 ADET CBR 250 İLE
ARKADŞIMLA

zekivarol
08 Mart 2013, 02:39
arkadaşlar malum 18 martta çanakkale dolup taşıyor. eğer çanakkalede kalmak isterseniz otel yada pansiyon bulmanızda yardımcı olabilirim

alp_tunay
08 Mart 2013, 02:44
Güzel gezi olacak....
Anlamı çok büyük....

Keşke katılabilseydim... :pr:

Sadık1453
08 Mart 2013, 10:34
Sadık ne güzel bir konu açmışsın;
19 mart'ta 08.30 da Tıp fakültesinde randevum var. Eğer yakın bir tarihe ertelettirebilirsem bu geziye can-i gönülden katılmak isterim.
2 Dedemin şehit ,mezar yerlerinin bile meçhul olduğu Çanakkale'yi 5-6 senedir ziyaret etmemiştim,umarım size katılabilirim.

Abim inşallah senin gibi tecrübeli ve hoşsohbet bir abimizin yanımızda olması bize güç katacaktır.

Ayrıca güzergah ve organizasyon ile ilgili sorular içinde hafta içinde bu başlığın altında detay bilgi vereceğim arkadaşlar. Henüz anma törenlerinin hangi gün olacağı beli değil pazartesimi olur yoksa pazar çekerler mi bilinmez ancak, planım cumartesiden yola çıkmak geceside olabilir uygun konaklama bulabilirsem gündüzden de çıkabiliriz. Pazar sabahından haldır haldır gidip dönmek çok yoracağından gidişte değilde dönüş yolundan birilerinin başı ağrısın istemem. ALLAH korusun kaza bela olmasın. Adam gibi gidip gelelim İNŞALLAH.....

Arkadaşlar, listeyi oluşturalım. Bunu şunun için istiyorum konaklama ve ya kahvaltı için bir yerler bakacağım kişi sayısınıa göre malum pazarlık gücüm olacaktır :)

1 - Sadık1453
2- .............

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

engin_deniz
08 Mart 2013, 10:49
Kardeşim eğer dediğin gibi Cumartesi gece gidilecekse daha iyi olacaktır. Birde detayları yazdığında herşey kafamıza yatarsa biz 2 motor 4 kişi katılmayı düşünüyoruz. Detaylardan sonra kararımızı bildiririz sana.

Sadık1453
08 Mart 2013, 12:48
Dediğim gibi detayları buluşma ve hareket noktalarını, iletişim bilgilerimi paylaşacağım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

flashdance
08 Mart 2013, 12:56
Bizde C.tesi gece gidilecekse gelmek isteriz. 2 motor 3 yada 4 kişi.

skolyusk
08 Mart 2013, 13:19
Allah isin verirse gidiş planına göre bende Honda cb125e ile katılmak isterim

ömerelek
08 Mart 2013, 19:20
kaç kişi oldu acaba geziye gelecek

yebete
08 Mart 2013, 22:10
ZATEN BEN ORADA OLACAKTIM(HAVA DURUMUNA GORE) TEKIRDAGDAN GECERKEN KARISIRIM ARANIZA GÜZERGAH COK IYI BILDIGIM BIR GUZERGAH ISTERSENIZ ŞARKÖY ÜSTÜNDEN DE GIDEBILIRSINIZ COK DAHA ZEVKLI OLACAKTIR....:)))

Sadık1453
09 Mart 2013, 11:14
ZATEN BEN ORADA OLACAKTIM(HAVA DURUMUNA GORE) TEKIRDAGDAN GECERKEN KARISIRIM ARANIZA GÜZERGAH COK IYI BILDIGIM BIR GUZERGAH ISTERSENIZ ŞARKÖY ÜSTÜNDEN DE GIDEBILIRSINIZ COK DAHA ZEVKLI OLACAKTIR....:)))

Dün belediye ve valilikle görüştüm, Tüm hafta etkinlikler var ancak anma törenleri her zamanki gibi Büyük Abidede ve 18 Mart günü yapılacak (Yani pazartesi) ben yıllık iznimden bir gün alıp buna katılmayı planlıyorum, bu durumda katılım sanıyorum zayıflayacaktır ama yinede bir kişi bile olsa orada olmak kendi adıma bana yetecektir.

Ufuk merhaba,

Çıkış tarihi olarak pazar günün planlıyorum bölgeyi bilen birinin rehberliği benim için bulunmaz fırsattır bu konuda destek olursan çok sevinirim.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

speed_dream
09 Mart 2013, 12:20
bu geziye katılamasam da tüm kalbimle sizlerle birlikteyim arkadaşlar :bestmt:

gelişmeleri takip edeceğim :)

falldown
09 Mart 2013, 12:38
1 - Sadık1453
2- Kaan

brooklynnn
09 Mart 2013, 15:33
pazar gunu gelıboludan gecerken saatı bıldırırsenız katılım saglayabılırım sızlere

Sadık1453
09 Mart 2013, 16:50
pazar gunu gelıboludan gecerken saatı bıldırırsenız katılım saglayabılırım sızlere

Aslında hem kişi sayısı hemde, dediğim gibi oraları bilen hakim birinin rehberliği bizim için çok önemli. Çok sevinirim katılabilirsen.

Bu arada şimdilik 18 Martta yağmur yok ve hava 11 derece görünüyor.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

gezginmotor
09 Mart 2013, 18:21
Bende İST/Şileliyim fakat Müreftede ikamet ediyorum ayın 14 dünde hastanede randevum var bir problem çıkmazsa bende katılırım 2 motorum var yeni aldığım rodajda olduğu için eski 150cc scooterimle katılırım.Daha önce 2 kez gittim ilk gittiğimde yollar berbattı toprak yol,2.gidişimde scooterimle gitmiştim yollar asfalt yapılmıştı harikaydı şu an ne durumda bilmiyorum kesin cevabı ayın 14 ü akşamı veririm sağlıcakla...

KutlayGül
09 Mart 2013, 19:50
Ehliyetim henüz elime geçmedi. B ehliyetle yakalanırsam pek hoş olmaz :/ yoksa gelmeyi çok isterdim. herkese keyifli geziler dilerim.

skolyusk
09 Mart 2013, 22:09
Pazartesi mesai var beni silin arkadaşlar.

Sadık1453
09 Mart 2013, 22:39
Şu ana kadar net bir şey yazmayışımın sebebi anma törenleri konusunda bir alternatif olup olmadığıdır. Başka platformlarda da yürütülüyor bu organizasyon netleştiğinde kii sanıyorum çarşamba günü falan artık bir şeyler şekillnir o gün herşeyi paylaşacağım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

ömerelek
11 Mart 2013, 10:28
cumartesi ancak akşam 8 den sonra katılabilirim. 8"e kadar müsait değilim pazar için fark etmez. birde toplamda kaç kişi olucaz onu paylaşırsak sevinirim
pazartesi dönüş varsa ben varım .

FatihPrLk
12 Mart 2013, 01:56
18 Mart Pazartesi Sabahı saat 7-8 Civarı yola koyulup günübirlik gidilirse gelebilirim :)))

Sadık1453
12 Mart 2013, 15:06
18 Mart Pazartesi Sabahı saat 7-8 Civarı yola koyulup günübirlik gidilirse gelebilirim :)))

Günübirlik çok yıpratır :( hele bu mevsimde rüzgardan yiyeceğimiz dayak çok yorar bizi. Helede küçük cc' ler çok daha fazla sıkıntı olur.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

srhtsglm
12 Mart 2013, 15:33
günübirlik yada 1 gece konaklamalı, takipteyim umarım cumaya kadar netleşir organizasyon detayları.kız arkadaşımla gelmek isteriz...

TanImsIz
12 Mart 2013, 16:03
1 gece konaklayabilceğimiz şekilde bende gelmek isterim. Gideceğimiz bölgeye hakim arkadaşlar varsa aramızda organizasyona yardımcı olurlar umarım...

FatihPrLk
13 Mart 2013, 02:01
Günübirlik çok yıpratır :( hele bu mevsimde rüzgardan yiyeceğimiz dayak çok yorar bizi. Helede küçük cc' ler çok daha fazla sıkıntı olur.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

Haklısın ama vakit kısıtlı olunca bu durum oluyor. Eğer nasip olursa 18 Mart Pazartesi günü sabah 7-8 civarı yola çıkacağım :)

Hedef_Turan
13 Mart 2013, 13:48
Tekirdağ'dan bende katılırım rota belli olunca...

abana1903
13 Mart 2013, 16:14
Günübirlik çanakkale, istanbul için çok yorucu olacaktır. Ben cumartesi sabah gidip 1 gece kalıp pazar öğleden sonra dönmek istiyorum. Evim gebze de olduğu için bandırma tarafından gideceğim inş. Çadır kuracak arkadaşımız yok mu?

falldown
13 Mart 2013, 21:02
motorumu bugün itibariyle sattığımdan dolayı ben gelemiyorum arkadaşlar.
bilgilerinize

brooklynnn
14 Mart 2013, 02:19
ben dun geldım yagmurda geliboluya
yoldakı ruzgar yagmurdan sonra mal ettı dıyebılırım
naked motoru olanlar yandı
gunu bırlık gelmek ısteyenler tekrar dusunsun

gelıboluluyum fakat cok fazla bılmem buraları
pazar ınsallah katılacagım terslık cıkmazsa
takıpteyım

Sadık1453
14 Mart 2013, 10:28
Arkadaşlar,

Valilik Belediye ne kadar kamu kurumu varsa konuştum ortak karar 18 Mart günü büyük abidede Askeri törenlerle birlikte yapılacak. Ancak o hafta bir çok etkinlik olacakmış (Bu arada şehitlerin anıldığı bir haftada neden Mustafa Ceceli konseri dahil edilir anlamam. Adı üstünde ŞEHİT, ecdada dua göndermek yerine şarkı istenecek anlaşılan) neyse.....

Pazartesi günü herkes izin alamayacağı için bu etkinlik hafta sonu yapılsa hem katılım daha fazla olacak hemde gidiş döüş için kimse yıpranmayacak. Bu şartlar altında düşüncem gün ışığı ve sıcağından faydalanmak adına cumartesi öğleden sonra yola çıkıp, pazar günü de aynı şekilde dönüşü planlamak.

Konaklama meselesine gelince, Valilik gelecek turistler ve kamu görevlileri için bütün otel, pansiyon vesaire ne varsa hepsini rezervasyonla kapatmış. Bu nedenle konaklama konusunda başımızın çaresine bakacağız, ancak belediye görevlileri arkadaşlar gelin sizi sokakta bırakmayız dediler ama o hengamede kimi bulupta biz geldik diyeceğiz. Benim fikrim gidildiğinde bir pansiyon gibi bir yer aramak veya en kötü ihtimalle bir köy kahvesinde konaklayabileceğimiz konusunda bu nedenle birer uyku tulumu her ihtimale karşı yanınızda olsa iyi olur.

Şimdi, yola çıkışlar için saat belirlemek istiyorum ama olurda öğlene kadar çalışan arkadaşlardan gelmek isteyen olursa diye bu gün akşama kadar onlardan gelecek olan talepleri bekleyip sonra saatleri yazacağım.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"

zekivarol
14 Mart 2013, 22:34
554 734 72 81 bu numaradan bana ulaşabilirsiniz çanakkale merkezde oturuyorum elimden geldiğince size her konuda yardımcı olmaya calısırım

Sadık1453
15 Mart 2013, 10:16
Teşekkür ederim Zeki.

Ancak yoğun ilgi nedeni ile :) ben bu geziyi otomobile çevirecek eşim ve kızım yapmaya karar vermek üzereyim. Liste gördüğün gibi kabarık kontrol edemeyebiliriz :).....

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"