PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yamaha yzf r125

ozgur.t
25 Şubat 2013, 14:19
merhaba öncelikle ben yamaha yzf r125 almayı dusunuyorum 0'ı 9000 tl cıvarında acaba yenı baslayanlar için iyimi veya önerebileceğiniz başka motor modelleri varmı bu fiyata teşkkürler.

napolyon07
25 Şubat 2013, 15:03
Selamlar, iyi motor ben bindim gecenlerde 125 cclik. Oturma pozisyonu diger baslangıc motorlarına göre biraz rahatsız edici lakin görüntüsü en iyisidir. Onun yanında Yamaha YBR 125 , Honda CBR 125 , KTM 125 DUKE gibi modeller var o fiyatlara ve hatta daha ucuzdur bunlar Yamaha YZF 125 e göre. Bende cok gittim geldim bu motorlar arasında ve Kawasaki Ninja 250 R almaya karar verdim. Ancak naked olarak KTM 125 veya 200 DUKE de hice atılamyacak bir motorsiklet değil. Ayrıca eklemek isterim, daha iyi yardım alabilmeniz acısından, 9000 TL buhçe ile 2.el mi yoksa 0 bir motosiklet mi almayı dusunuyorsunuz onu da belirtiniz.

c3nk
25 Şubat 2013, 15:06
hocam maddi olarak sıkıntı etmezseniz alın tabikide ancak yetkili servis ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz, benim size tavsiyem 2011-2012 model honda cbr 125r olacaktır, onada bir göz atın derim.

ozgur.t
25 Şubat 2013, 15:42
9000 tl ye 0 dusunuyorum.

tigermbz
25 Şubat 2013, 15:58
motosiklet tecrüben yoksa 125 cc ile başlaman mantıklı
ama ilk motora o parayı vermek mantıklı değil
motosiklet tecrüben varsa her iki durum da mantıklı değil

ozgur.t
25 Şubat 2013, 16:02
motosiklet tecrüben yoksa 125 cc ile başlaman mantıklı
ama ilk motora o parayı vermek mantıklı değil
motosiklet tecrüben varsa her iki durum da mantıklı değil

tecrübem yok peki ne gibi bir motor alabilirim başlangıç için bu fiyat çoksa ?

acayüp
25 Şubat 2013, 16:06
Cb125 gibi düştüğünde biryerleri kırılmayacak modeller daha mantıklı olur.
Basit görünen ufacık bir plastik parça için dünya paralar isteniyor. El kadar parçası ile orta halli bir araca koca bir tampon alabiliyorsunuz çoğu zaman.
Görüntüyü 2. olana atıp 2. motorunuzda önemsemeniz daha sağlıklı olabilir.

tigermbz
25 Şubat 2013, 16:10
bu, senin beğenilerine kalmış bir durum
sportif motorlardan hoşlanıyorsan yeni kasa cbr 125 lerin 2. elleri olabilir pekala
ama en güzeli uygun fiyata işin pratiğini öğrenecek herhangi bir motosiklet alıp, daha sonra 250 cc kategorisinde "adam olana yeter" denebilecek motosikletlere yönelmektir

napolyon07
25 Şubat 2013, 16:18
bence ilk motorun ve ogrenecegin için 0 motora okadar para verme. Bende aynısını yaptım 1 kere dustum bile. 0 motor olsaydı altımdaki kalbım fırlardı inan. 125 lik ile baslayacaksan YBR 125 ler iyidir. 2.el alırsın eli yuzu duzgun duse kalka ogrenir sonra satar 250 cc alırsın. YBR ve CBR zaten sahsi fikrimce cok farkları yok benim gozumde aynılar. Fiyatlarıda aynı. Parca sıkıntısı da ikisinde cekmezsin.

ozgur.t
25 Şubat 2013, 16:22
bence ilk motorun ve ogrenecegin için 0 motora okadar para verme. Bende aynısını yaptım 1 kere dustum bile. 0 motor olsaydı altımdaki kalbım fırlardı inan. 125 lik ile baslayacaksan YBR 125 ler iyidir. 2.el alırsın eli yuzu duzgun duse kalka ogrenir sonra satar 250 cc alırsın. YBR ve CBR zaten sahsi fikrimce cok farkları yok benim gozumde aynılar. Fiyatlarıda aynı. Parca sıkıntısı da ikisinde cekmezsin.

çok sağolun.

aykutcalis
26 Şubat 2013, 00:46
hocam maddi olarak sıkıntı etmezseniz alın tabikide ancak yetkili servis ve yedek parça konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz, benim size tavsiyem 2011-2012 model honda cbr 125r olacaktır, onada bir göz atın derim.

yahu yapmayın Allah aşkına yamaha bu yetkili servis sıkıntısı mı yaşatır insana ayrıca bu makinanın yetkili servisinde 12bin bakımı 130lira çok mu sizce?

bu motora bu kadar para verilir mi kesinlikle verilir tutup da parayı çöpe atmıyosun sonuçta yarın satacam de kapışılır o derece ha sıfır alcan biraz zararın elbette ki olur ama aldığına değer kesinlikle motor o kadar alımlı ki gözün gibi bakacaksın ama kaza bu sonuçta düşebilir misin herkes düşebilir onu da göze alıyosun sonuçta bu alete binerken o kadar bütçe varken gidip de ybr cbr binilmez ya

ozgur.t
26 Şubat 2013, 11:47
2. ellerinede baktım 0 ına denk geliyor hemen hemen çok uçuk fiyatlara koymuslar 2. elini almaktansa biraz daha ekler onun 0'ını alırsın hem kafan rahat olur. cbr lerede baktım çok çok ucuz bir motor ama lastıklerı sorunlu diyorlar virajları alırken kayıyormuş benim gibi yeni öğrenecek bir insan için tehlikeli olabilir diye düşündüm

napolyon07
26 Şubat 2013, 14:52
2. ellerinede baktım 0 ına denk geliyor hemen hemen çok uçuk fiyatlara koymuslar 2. elini almaktansa biraz daha ekler onun 0'ını alırsın hem kafan rahat olur. cbr lerede baktım çok çok ucuz bir motor ama lastıklerı sorunlu diyorlar virajları alırken kayıyormuş benim gibi yeni öğrenecek bir insan için tehlikeli olabilir diye düşündüm

Ozaman Kawasaki ninja 250 R diyorum ben. Hem kaliteli hem cok guzel vites gecisleri var , hem kawasaki motoru , hem de virajları ve manevrası cok iyi. Tek sıkıntın yedek parca olur onun da sıkıntısını motoru allah gostermesin bi yerde saglam ezip büzersen yasarsın. Ve YZF ye verecegin paraya temiz az km yapmıs ikinci el bir ninja bulabilirsin.

phradrel
26 Şubat 2013, 16:33
ben öğrenmek için altımdaki motoru aldım. ne kadar da iyi yapmışım anlatamam. sayısız kere düştüm, ufak kazalarım da oldu ama 20-30 liraya kırılan aynamı değiştirdim yola devam ettim. başka bir kırılan dökülen parçam olmuyordu çünkü. bunları neden söylüyorum: tecrübem yok diyorsun illaki aldığın motoru düşüreceksin. bahsettiğin şekli güzel grenajlı spor motosikletler her düştüğünde masraf çıkaracaktır. (o masraflarla kendine daha iyi bir kask, giysi bot vs alabilirsin)

ne yapabileceğin konusunda sana tavsiyem: ybr125 cbf150 motosiklerinden birini alıp kalan paralar ile motosiklet eğitimlerine katılmak (honda olabilir) ve güzel korumalı giysiler almak. inan bana almak istediğin motordan (yzf125r cbr125r vs) bıkma süren ile bu bahsettiğim yolda tecrübe kazanmadaki süren birbirine eşit. ikisinin sonunda da motorunu değiştireceksin. sorman gereken soru hangi yolun sonunda tecrübeli, iyi bir motosiklet sürücüsü olabileceksin?

dignity
26 Şubat 2013, 18:47
seçimini yap ve arkana bakma yani seçimin yamaha yzf r125 ten yana olsun çünkü gerçekten güzel motosiklet parayı dert etmeyen biriysen ortada hiçbir sıkıntı yok

phradrel
26 Şubat 2013, 19:03
al diyenler de haklı tabi. benim tüm grenajlarım 350-400 tl yamahada o fiyata tek parça grenaj yoktur herhalde :) paran varsa yamaha tabiki.

Sepetçioğlu
26 Şubat 2013, 19:30
Arkadaşlar gerenleri söylemişler zaten.
Benim söylemek istediğim ise ybr 125 cbf 150 vb. gibi motorlarda arkadaşların belirttiği gibi düşsen de fazla masraf çıkarmaz bu nedenle daha rahat kullanacaksın ve daha iyi tecrübe kazanacaksın, öğrenmek için biraz daha sınırları zorlayabileceksin, düşmekten korkma düş ki hatalarından ders çıkar adam gibi kullanmayı öğren :cat:

Yalnız ne alırsan al iyi bir çift lastik alman şart, hele acemiler için çok önemli, ben öyle yaptım, çok memnunum.