PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 den ceza yedim :(

srcn1994
22 Şubat 2013, 21:39
A2 sertifikam var ehliyete dönüştürmedim bugün ceza yedim :( ne kadar gelir eksik ehliyet falan yazıyor kağıtta bide 15 gün içinde ödersem ne kadar öderim , şimdiden teşekkürler

antilop_skul
22 Şubat 2013, 21:42
eksik ehliyet nedir yahu enson ehliyetsiz arac kullanmak 800 tl civarıydı sende daha almadıgın icin ehliyetsizsin yani sıkıntı cok ama fiyat yazması lazım orada

emrb
22 Şubat 2013, 21:44
boşver sürpriz olsun

roadmaster
22 Şubat 2013, 21:47
nasıl olur ya rakamsız ceza

srcn1994
22 Şubat 2013, 21:47
ehliyetim var b olanından var onu aldı benden,ordan bişeler yazdı. arkadaş 650 yedi bende o civar yermiyimki

astorojna
22 Şubat 2013, 21:49
nasıl olur ya rakamsız ceza

mahkemeden yazılacak. O yüzden ceza belirtilmiyor.Bu arada dua et yetersiz ehliyetten yazmış. Ortalama 200 tl gibi bir rakam yazılır

TATLIHIZ
22 Şubat 2013, 21:49
o heyecanla görmemiştir..

650 di en son.. 230 da ruhsat sahibine vs vs derken 1000 i gecer..

srcn1994
22 Şubat 2013, 21:50
ruhsat benim üstüme sigorta muayne vergi full mahkemeden 15 gün içinde gelir dendi

tigermbz
22 Şubat 2013, 21:56
hakkında, cezayı yediğin ilçe(sınırları) kaymakamlığınca "sürücü belgesiz araç kullanmaktan" veya "yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanmaktan" 600 tl idari para cezası kesilecek
sana tebliğinden itibaren 15 gün içerisinde ödersen 450 tl olarak ödeyeceksin
trafikle alakalı başka ceza yemediysen hepsi bu kadar

srcn1994
22 Şubat 2013, 22:00
hakkında, cezayı yediğin ilçe(sınırları) kaymakamlığınca "sürücü belgesiz araç kullanmaktan" veya "yetersiz sürücü belgesi ile araç kullanmaktan" 600 tl idari para cezası kesilecek

yani o kağıt geldikten 15 gün içinde ödersem 450 tl ödeyeceğm doğrumudur hocam ?

cesur509
22 Şubat 2013, 22:04
Ceza 15 gün içinde ödenirse %25 indirim oluyordu galiba ??

srcn1994
22 Şubat 2013, 22:12
işte o 15 gün kağıt geldikten sonramı onu soruyorum

schnitzel_34
22 Şubat 2013, 22:20
Hocam uygulamadamı yakalandın yoksa kaza falanmı.. uygulamada senin durumundakileri bi seferlik es geçmeleri lazım bence..Şahsen bende a2 var ama şehirdışınada çıkıyorum bi durduran olmuyor..Hem sizin daha kesinleşen cezanız yok şuan Mahkeme olmadan(alkol vs.yok ise)a2 bastırıp Af olursunuz....

Slayerrr
22 Şubat 2013, 22:50
mahkemeden yazılacak. O yüzden ceza belirtilmiyor.Bu arada dua et yetersiz ehliyetten yazmış. Ortalama 200 tl gibi bir rakam yazılır

Bilmiyorsanız uydurmayın, her ikisinin de cezası aynı.

Kesin 600 TL değil, 750 TL de olabilir. Ama tüm cezalar ilk 1 ay içinde ödendiğinde %25 indirimli oluyor.

Hocam uygulamadamı yakalandın yoksa kaza falanmı.. uygulamada senin durumundakileri bi seferlik es geçmeleri lazım bence..Şahsen bende a2 var ama şehirdışınada çıkıyorum bi durduran olmuyor..Hem sizin daha kesinleşen cezanız yok şuan Mahkeme olmadan(alkol vs.yok ise)a2 bastırıp Af olursunuz....

Neden es geçsinler? Ayrıca kesinleşmiş bir cezası olmadığını neye dayanarak söylüyorsun? Şu an kesinleşmiş 30 günlük hapis cezası var kesin olmayan tek şey savcının bunu günlük kaç TL'den para cezasına çevireceği.

izmirian
22 Şubat 2013, 23:04
Slayer hakli

schnitzel_34
22 Şubat 2013, 23:08
Hocam zaten İstanbul'da nerdeyse bi bahane bulup ceza kesiyorlar..Benim bahsettiğim küçük ilçeler ve illerde görmezler..Polis işini yapar..Sizinde dediğiniz gibi herşey Savcıda biter..Arkadaşın A2si varmış ama bastırmamış sonuçta Savcıyla muhatap olacak kendisi bastırıp karşısına çıkarsa..Affetmeyen olmazzz..Kaza vs. yoksa tabii.

cesur509
22 Şubat 2013, 23:17

Cezayı pilakaya keserlerse ceza kağıdı sana ulaştığında . Direk sana ehliyete kestiklerinde ise hemen başlıyor diye biliyorum. Ama şöyle bir durum var sana kesilen cezanın tutarı bile belli değil diyorsun , yani o kesinleşince başlar heralde :silent:

Bilen arkadaşlar bu konuda yardımcı olacaktır :cat:

Slayerrr
22 Şubat 2013, 23:33

Tebligat sana ulaştığından itibaren 15 gün. Yukarıda yanlışlıkla 30 gün yazmışım düzeltiyorum, 30 gün toplam ödeme süresi yani faiz işlemeyen süre, 15 gün ise indirimli olan süredir. Tebligat sana 2 yıl sonra bile gönderilebilir hiç belli olmaz.

tigermbz
22 Şubat 2013, 23:48
yani o kağıt geldikten 15 gün içinde ödersem 450 tl ödeyeceğm doğrumudur hocam ?

aynen öyle

Kesin 600 TL değil, 750 TL de olabilir. Ama tüm cezalar ilk 1 ay içinde ödendiğinde %25 indirimli oluyor.

600tl kesin, trafik cezası yazılmışsa o ayrı
hem artık savcılıklar değil kaymakamlıklar yazıyor cezayı ve alt limit olan günlüğü 20 tl den hesaplanıyor, 1 ay için 600tl uygulanıyor
tabi bu söylediklerim 1. kez yeniyorsa böyle, 2. kezde 2ay hapis cezası para cezasına çevirlip 1.200 tl kesiliyor

DarkKnight
23 Şubat 2013, 00:11
Haketmişsin cezayı sana ders olur daha kötüsü de olabilirdi.

astorojna
23 Şubat 2013, 00:48
Bilmiyorsanız uydurmayın, her ikisinin de cezası aynı.

Neden es geçsinler? Ayrıca kesinleşmiş bir cezası olmadığını neye dayanarak söylüyorsun? Şu an kesinleşmiş 30 günlük hapis cezası var kesin olmayan tek şey savcının bunu günlük kaç TL'den para cezasına çevireceği.

senin bildiğin ortada slayer yetersiz ehliyetle ful ehliyetsizliğin cezasını aynı keseye koyuverdin dakkada. Dahada tatmin olmazsan trafik polisi arkadaşların numarasını vereyim anlatsınlar sana

srcn1994
23 Şubat 2013, 02:07
ilk kez başıma geldi çevirmeden oldu arkadaşlar kaza falan yok sadece yazdı yani belli değil işte bu sadece 2 haftaya gelir dedi polis

yürekçe
23 Şubat 2013, 02:22
ehliyetsiz araç kullananlara öyle bir gıcığım ki...

doktor değilken ameliyat yapmak gibi, dişçi değilken diş çekmek gibi...
sünnetçi değilken.... aman Allah'ım aklıma bile getiremiyorum ıııyyyhhh

E_N
23 Şubat 2013, 02:27
:sunny::cat::king::mrgreen:

serkanADH13
23 Şubat 2013, 02:48
Geçen yıl 22,,07,,2012 tarihinde Benım muşterılerımden bırı yemıştı ceza,
motoru baglamıslar,
gıttık cıkarttık,
ceza bundan 2 ay önce geldı,
1572 LİRA,
bunu işter 4 takside bölerler,
istersen erken ödersen eğer,
4/3 ödüyorsun,

Slayerrr
23 Şubat 2013, 03:14
senin bildiğin ortada slayer yetersiz ehliyetle ful ehliyetsizliğin cezasını aynı keseye koyuverdin dakkada. Dahada tatmin olmazsan trafik polisi arkadaşların numarasını vereyim anlatsınlar sana

O deyim aynı keseye koymak değil aynı kefeye koymak şeklindedir, sen istediğin şekilde kullanabilirsin tabii ki. Aynı kefeye koyan da ben değilim Karayolları Trafik Kanunu'nun 36. ve 39. maddeleri. Aslında tam olarak aynı değiller, yetersiz ehliyetle kullanmanın aynı cezaya ek olarak bir de 20 ceza puanı olarak cezası daha var. Trafik polisi arkadaşlarının numarasını bana vermek yerine kendin arayıp meslekleri gereği tam olarak bilmekle yükümlü oldukları mevzuatlara çalışmalarını söyleyebilirsin.

Aşağıdaki görüntü 2013 Yılı Trafik İdari Para Ceza Rehberinden alınmıştır. İsteyen http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/2013_para_cezalari.zip adresindeki Excel dosyasından bakabilir. (bkz: belgelerle konuşmak)

http://img35.imageshack.us/img35/8638/cezaw.jpg (http://img35.imageshack.us/i/cezaw.jpg/)

Mengu16
23 Şubat 2013, 04:02
Forumda ara sıra motoru ehliyet mi kullanıyor diyenler oluyor alın size kapak :P

Eko
23 Şubat 2013, 23:25
Geçmiş olsu mebla bine yakın galiba ama ruhsat sahibi başkasıysa onada ceza yazıyorlar

just4techno
23 Şubat 2013, 23:53
Bu forumu okumasaydım şuan altımda motosikletle ehliyetsiz geziyor olabilirdim. Ama şuanda sıralama belli; Ehliyet, korumalıklar, en son motosiklet.. Teşekkürler :bestmt:
Arkadaşa da geçmiş olsun..

astorojna
24 Şubat 2013, 00:24
O deyim aynı keseye koymak değil aynı kefeye koymak şeklindedir, sen istediğin şekilde kullanabilirsin tabii ki. Aynı kefeye koyan da ben değilim Karayolları Trafik Kanunu'nun 36. ve 39. maddeleri. Aslında tam olarak aynı değiller, yetersiz ehliyetle kullanmanın aynı cezaya ek olarak bir de 20 ceza puanı olarak cezası daha var. Trafik polisi arkadaşlarının numarasını bana vermek yerine kendin arayıp meslekleri gereği tam olarak bilmekle yükümlü oldukları mevzuatlara çalışmalarını söyleyebilirsin.

Aşağıdaki görüntü 2013 Yılı Trafik İdari Para Ceza Rehberinden alınmıştır. İsteyen http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/2013_para_cezalari.zip adresindeki Excel dosyasından bakabilir. (bkz: belgelerle konuşmak)

http://img35.imageshack.us/img35/8638/cezaw.jpg (http://img35.imageshack.us/i/cezaw.jpg/)

Aradim soyledim kucak dolusu sevgi ve saygilarini ilettiler. Kabul edersen biz aciz kullari sevindirmis olursun sayin slayer

HercuL
24 Şubat 2013, 00:59
kardeş hüznüne tercüman oluyorum aynı durumdan 7 sene önce müzdarip olmuştum ehliyetin yok kısacası her türlü ödeyeceksin .

srcn1994
27 Şubat 2013, 00:57
ya şimdi birisi 1500 tl demiş benim arkadaş plakası olmayan motorsikletten 650 lira yedi ehliyeti de yoktu yaşıda tutmuyodu kask yok motosiklet pert bişeydi , motorsiklet bana ait çekmediler a2 li arkadaş bulduk aldı o motoru kasktanda yazmış bide 77 tl mahkemeden 15 güne kağıt gelecek orda yazar dedi hani en azından trafik kurallarını falan biliyorum zaten a2 sertifikam var benim ehliyete dönüştürmedim