PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Özelyapım Silindire Gömlek Çaktırmak İstiyorum ÇOK ACİL Yardım..

M.SercaN
21 Şubat 2013, 21:23
Arkadaşlar merhaba.. Elyapımı bir motor yapıyorum inşallah.. Silindir konusunda bir sıkıntım war. Uygun Fiyatta Gömlek çaktırmak istiyorum İzmir-İstanbul ama mümkünse İstanbul'da bu işi yapan ya da yönlendirebileceğiniz birilerine ihtiyacım war. Bugün bir yerle görüştüm ayaküstü, yalnız 50Tl fiyat biçti. Benim sizden isteğim; kendi imkanlarmla sıfırdan motor yapıyorum, uygun fiyata yardımcı olabilecek ya da yönlendirebileceğiniz bir usta.. Konu ACİL'dir.. En kısa zamanda yardım edeceğinizi umuyorum. Şimdiden Teşekkürlerimi sunuyorum..

İlgili Konu:
http://www.motosiklet.net/forum/mt-atolye-teknik-servis/112022-elyapimi-motoruma-elektronik-atesleme-sarj-dinamosu-yapmak-istiyorum-yardimlariniz.html

mterayes26
22 Şubat 2013, 12:48
Kaç cc oolacak

M.SercaN
22 Şubat 2013, 16:37
CC olarak hesaplamadım. piston çapı üçaşağı beşyukarı 3,5-4cm arası bişey olması lazım sanırım..

Mengu16
22 Şubat 2013, 17:00
Neden blok demirden silindir yaptırmıyorsun tornada ? Sadece gömleği bulsan ne olacak tahtanın içine çakacak değilsin ya.

mterayes26
22 Şubat 2013, 17:40
Yaniii adam haklı

M.SercaN
22 Şubat 2013, 18:37
Mengu 16,

Tahtaya da çakabilirim belki :mrgreen: Tornada yaptırmıyorum çünkü çok masraflı olur ve masrafını benim ödeyecek olmamdan dolayı ;) Ben kendi çalıştığım yerdeki döküm makinasını kullanarak daha az maliyetli döküm yapacağım. Ayrıca yukarıda da belirttiğim gibi Elyapımı bir motor yapacağım, o nedenle hazır bulsam dahi yapacağım siseme uyarlama çok zor olur, o yüzden kendim yapmam gerekiyor. Bu nedenle silindir bloğunu kendim dökeceğim, ancak özel ölçülerde gömlek çaktırmam gerekiyor.

serkanADH13
22 Şubat 2013, 19:55
http://dikranusta.com/

al sana yardımcı olacak yer...

Ara danış bilgi versin,

50,
100 cok gelmesın ama,
malum el yapımı özel bişiy çünki,,,

Chronix
22 Şubat 2013, 21:11
dikran ustayı tavsiye etmiyorum, yada oğlu bu işi iyi icra edemiyor.

rektefe yaptırdığım motoru 2000 km de elime aldım. silindirleri söktüğümde gördüğüm, merkez noktasına odaklı bir honlama yapılmadığı için piston silindirin tamamında sürtünme yapmamış ve pistonun etek kırmasına neden olmuştu.

M.SercaN
24 Şubat 2013, 18:31
dikran ustayı tavsiye etmiyorum, yada oğlu bu işi iyi icra edemiyor.

rektefe yaptırdığım motoru 2000 km de elime aldım. silindirleri söktüğümde gördüğüm, merkez noktasına odaklı bir honlama yapılmadığı için piston silindirin tamamında sürtünme yapmamış ve pistonun etek kırmasına neden olmuştu.

O zaman hiç bulaşmayayım ben oraya.. Önerebileceğiniz başka sağlam bir yer war mı? Bir ustam; sağlam bir yerde yaptırmamı tawsiye etti. 4 zamanlı her şekilde kurtarır da 2 zamanlı çok sağlam işçilik olmasa şişer de patlar da dedi..

Mengu16
24 Şubat 2013, 19:43
O zaman hiç bulaşmayayım ben oraya.. Önerebileceğiniz başka sağlam bir yer war mı? Bir ustam; sağlam bir yerde yaptırmamı tawsiye etti. 4 zamanlı her şekilde kurtarır da 2 zamanlı çok sağlam işçilik olmasa şişer de patlar da dedi..
Bu motordan güç üretmeyi düşünmüyorsun dimi ? Maket olacak yani, o zaman çok hassas düşünmene gerek yok. İşini görecek kadar sağlam olsun yeter.

M.SercaN
24 Şubat 2013, 20:03
Yok dostum, güç üretmem gerekiyor. Hatta yük bile binebilir. Çok aşırı değil ama normal bir yük. O nedenle sıkıştırma oranının hesaplarını dahi yapıyorum..

Mengu16
24 Şubat 2013, 20:08
Hiç uğraşma bunlarla 250 liraya 72 cc 3.5 beygir ilaçlama makinesi satıyolar :cherry: al motoru kullan nerede gerekiyorsa. El yapımı motorla 50cc ile 1 beygir anca üretirsin o 1 beygiri de sürekli kullanınca motor ne kadar süre dayanır belli değil.

M.SercaN
24 Şubat 2013, 20:49
:mrgreen: Haklısın, ancak ben yine de kendi emeğim olsun istiyorum.. :)