PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet Kilit Sistemi

DutchMann92
19 Şubat 2013, 20:51
Merhaba arkadaslar. 125 ukt motosikletim var. 2 yildir kullaniyorum. Kapali garajim oldugu icin pek kilit kullanmadim o yuzden hic bilgim yok. Sizin tavsiye edeceginiz kilit sistemleri nelerdir ?

antilop_skul
19 Şubat 2013, 20:57
kilit derken nasıl bir kilitten bahsediyorsun anlayamadım kontak anahtarımı yokza baglamak icin zincirmi eger biyere baglayacaksan çelik halat alabilirsin

Benli
19 Şubat 2013, 21:05
Hırdavatçılarda 20 tl ye çelik halattan 1,5 m lik kilitler var , onlar iyi bence nette 30- 40 tl bilgin olsun.

Mengu16
19 Şubat 2013, 21:12
20 liralık halatlı kilitler kendi kendine bile yalama oluyo içine ne sokarsan açıyo bir süre sonra, yani sağlam kilide bi tornavida sokup 3-5 çekiçlesen aynı duruma gelecek. Ayrıca hırsıza kilit dayanmaz.

ÇinLee
19 Şubat 2013, 21:25
Alarmlı disk kilidi için: http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-abus-motosiklet-disk-kilit-350-trigger-alarmli-disk-kilidi-110929748/detay/

Daha önce sayısız defa açılan başlıklardan biri: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/73054-halat-kilit-mi-yoksa-disk-kilidi-mi.html

rs_guven
19 Şubat 2013, 22:33
20 liralık halatlı kilitler kendi kendine bile yalama oluyo içine ne sokarsan açıyo bir süre sonra, yani sağlam kilide bi tornavida sokup 3-5 çekiçlesen aynı duruma gelecek. Ayrıca hırsıza kilit dayanmaz.

Yani kilitlemeyelim mi? :)
Hırsıza dayanmaz ama bir caydırıcılık için gerekli en azından.

BlackBaron
19 Şubat 2013, 22:40
Önceki motorum Mondial'in 100cc'lik bir cup modeli idi.Kapalı garajım olduğundan gidon kilidi dışında ek kilitlemeyi pek te umursamadım. Ama hırsızlık olaylarını falan duydukça insan daha tedbirli olma gereği duyuyor. O sebebten henüz teslim almadığım motorum için, motoru dışarıda bıraktığımda işe yarayacağını düşündüğüm disk kilidi önceden aldım; halat kilit de almayı düşünüyorum. Önerim, (motoru garajda muhafaza edebildiğiniz/edemediğiniz her yer için her ne kadar en güvenlisi halat kilitse de) garaj dışında ilk olarak disk kilittir; zira cebinizde bile taşıyabilirsiniz. Halat kilit ise hele şasisinden falan bağlanabiliyorsa motor, en iyisi bence.