PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motor tavsiyesi

napolyon07
19 Şubat 2013, 19:07
Selam arkadaslar , uzunca bir suredir yazılan cizilen herseyi ve bircok konuyu forumdan okudum bilgi sahibi oldum ve bisiklet, ondan sonra vespa ya binmis bir insan olarak sadece 600 lukten baslamanın delilik oldugunu da anladım.

Ancak bir sorunum var, ben 250 cc alıp sonra degistir 600 cc ye gec yapamam. Hem maddiyattan hem de zamandan ötürü ve aileden ötürü. Cok yazı okudum sitede 600cc den baslamak olumdur vs vs. diye katılıyorum ama baskada carem yok . 250cc alırsam 250 cclik motorla kalırım. 600 e yukseltemem. O yuzden motoru kullanıp bilen tecrube eden arakdaslardan yardım istiyorum, 600cc lik bir motorla baslamanın yavas yavas birinden özel ders alarak vs alısmanın hiç mi caresi yok? Antalya'da tanıdıgı bildigi olan varsa bu isi ogretecek ince elettirip sık dokutturacak birileri de mi yok? Ve böyle birsey uygunsa hangi marka ve modeli önerirsiniz? Benim gonlumden yamaha R6s geciyor ama aklım suzuki gsx-r 600 diyor. Sizler neler dersiniz ??

pistolpitt
19 Şubat 2013, 19:20
gönlünden gecen 600 lük motorlarla şehiriçinde 100km yapacaksan en az 40lira benzin yakacaksın, bunu düşündün mü?

napolyon07
19 Şubat 2013, 19:25
Elbette düşündüm. Eski araclarımda deli gibi benzine para veriyordum maalesef. Ben sadece hafta sonları kullanacagım motoru. Veya hafta içi ancak iş cıkısı işim olacak olursa. Yoksa zaten is yerinin servisi var. Birde ekstra benzin parasına gerek yok. Yani uzun lafın kısası, sadece hobbi, keyif ve tutku için kullanacagım. Ninja 300 ü inceledim ama oda 250cc sanırım. Bu işin giderlerini dusundum full giysi kask takımından vergisi, sigortası ve benzini. Sadece istediğim biraz ısık tutmanız

ugrgnr
19 Şubat 2013, 21:10
he yani önceden nasıl olsa benzini su gibi içiyodu senin alet, yine içse bana koymaz diyosun. türk aklı dedikleri bu olsa gerek. kardeşim, 250cc alıp kısa süre tecrübe edinip sonra onu satıp 600luk nasıl alamıyosun ? sankı aldıgın 250lilik elinde patlıcak. 1990model falan mı alıcan aklında bu mu var ? R6 alıcak paran var, 250lilik alıp satıp üstüne cok az bı mıktar ekleyıp 600luk alacak paran yok oyle mı ? daha akıllıca düşün. bu r6 konusu farklı konu.

Cok yazı okudum sitede 600cc den baslamak olumdur vs vs. diye katılıyorum ama baskada carem yok '' bu nasıl bı cumledır ? yanı olmeye razısın. burdan bu cıkar. neyse hadi bakalım, motosiklete ölümü göze alabilecek kadar aşıksın, bu da bişeydir. inşallah en mantıklı olan kararı verirsin.

napolyon07
19 Şubat 2013, 21:18
he yani önceden nasıl olsa benzini su gibi içiyodu senin alet, yine içse bana koymaz diyosun. türk aklı dedikleri bu olsa gerek. kardeşim, 250cc alıp kısa süre tecrübe edinip sonra onu satıp 600luk nasıl alamıyosun ? sankı aldıgın 250lilik elinde patlıcak. 1990model falan mı alıcan aklında bu mu var ? R6 alıcak paran var, 250lilik alıp satıp üstüne cok az bı mıktar ekleyıp 600luk alacak paran yok oyle mı ? daha akıllıca düşün. bu r6 konusu farklı konu.

Cok yazı okudum sitede 600cc den baslamak olumdur vs vs. diye katılıyorum ama baskada carem yok '' bu nasıl bı cumledır ? yanı olmeye razısın. burdan bu cıkar. neyse hadi bakalım, motosiklete ölümü göze alabilecek kadar aşıksın, bu da bişeydir. inşallah en mantıklı olan kararı verirsin.
Yine soyluyorum hafya sonlari binecegim icin benzini dert etmiyorum. Paranim olup olmamasindsn ziyade, al sat isleriyle ugrasacak vaktim ve gercekten durumum yok. 1 gun bile izin alsam dunyanin sonu gibo ancak allah gostermesin ciddi olum kalim durumlarinda. O yuzden alip satamam dedim. Cunku aracimi satarken de alicilar insani hayatindan bezdiriyorlar. Ölücü sdam cok memlekette. Hem vaktime yazik oldu zamaninda hem sinirlerime hem isime. O yuzden fikrim bu sekilde. Aslinda ninja 300 de fena degil hani ancak o pancar motorundan cikarmiscasina cikan sesi beni itiyor geriye

ugrgnr
19 Şubat 2013, 21:24
siz bilirsiniz sizin düşünceniz saygı duyarım. bilmiyorum r6 bence tecrübe isteyen bi makina. sınırlarını bilen, dikkatli bi insan için sıkıntı yaratıcagını sanmıyorum ama o makinanın sesine kulagınızı verdıgınızde daha fazlasını ısteyıp gaza yuklenıcegınızı dusunuyorum ben. neyse hayırlısı bakalım. tecrübeli arkadaslar, abiler gelir yorumlarını yazarsa daha iyi bi karara varmıs olursunuz en azından. onları bekleyın. motor tavsiyesi konu baslıgı pek acıklayıcı olmamıs. motor tavsiyesi R6 diye bile yazmıs olsanız daha dıkkat cekerdı, daha cabuk kararınızı verırdınız.

scooboy
19 Şubat 2013, 21:43
Kusura bakma kardeş olmaz böyle..Üstünde motor öğrenilecek alet değil dediğin.

napolyon07
19 Şubat 2013, 21:47
siz bilirsiniz sizin düşünceniz saygı duyarım. bilmiyorum r6 bence tecrübe isteyen bi makina. sınırlarını bilen, dikkatli bi insan için sıkıntı yaratıcagını sanmıyorum ama o makinanın sesine kulagınızı verdıgınızde daha fazlasını ısteyıp gaza yuklenıcegınızı dusunuyorum ben. neyse hayırlısı bakalım. tecrübeli arkadaslar, abiler gelir yorumlarını yazarsa daha iyi bi karara varmıs olursunuz en azından. onları bekleyın. motor tavsiyesi konu baslıgı pek acıklayıcı olmamıs. motor tavsiyesi R6 diye bile yazmıs olsanız daha dıkkat cekerdı, daha cabuk kararınızı verırdınız.
Sınırlarımı bilirim. 1 arkadasımı kaybettim motor ustunde, can cigerdi :salut: onu gordukten sonra iyice akıllandım. Soyle anlatayım meslegimle baglantılı olarak cok kez pervaneli cassena tur ucakları kullandım, PPL lisansım mevcut keyif için ancak yapılabilmesine ragmen niye ters cevirmiyorum bu ucagı bir denesem diye aklımın ucundan gecmedi ve yapmadım. Buna benziyor biraz. Super sport diye canını cıkartıp veya biriyle gaza gelip yarısayım demem. O yzden biraz da guvenim var kendime karsı. Abilerimiz insallah gelir gorur ve aydınlatırlar beni konu hakkında. Cok tesekkur ederim yardımlarınız için Ugur bey.

ugrgnr
19 Şubat 2013, 22:01
Sınırlarımı bilirim. 1 arkadasımı kaybettim motor ustunde, can cigerdi :salut: onu gordukten sonra iyice akıllandım. Soyle anlatayım meslegimle baglantılı olarak cok kez pervaneli cassena tur ucakları kullandım, PPL lisansım mevcut keyif için ancak yapılabilmesine ragmen niye ters cevirmiyorum bu ucagı bir denesem diye aklımın ucundan gecmedi ve yapmadım. Buna benziyor biraz. Super sport diye canını cıkartıp veya biriyle gaza gelip yarısayım demem. O yzden biraz da guvenim var kendime karsı. Abilerimiz insallah gelir gorur ve aydınlatırlar beni konu hakkında. Cok tesekkur ederim yardımlarınız için Ugur bey.

ne demek, önemli degil. benimki pek yardım sayılmaz. r6'yla ve 600luklerle yakından tecrubesı olan arkadaslar ugrayabılırse, asıl onlar yardım edebılır sıze. iyi akşamlar

napolyon07
20 Şubat 2013, 01:00
ne demek, önemli degil. benimki pek yardım sayılmaz. r6'yla ve 600luklerle yakından tecrubesı olan arkadaslar ugrayabılırse, asıl onlar yardım edebılır sıze. iyi akşamlar

umarım bir yardım alırım. İyi geceler tesekkurler tekrar

Tolqa Sonmez
20 Şubat 2013, 03:40
umarım bir yardım alırım. İyi geceler tesekkurler tekrar

Daha nasil bir yardim bekliyorsun anliyamiyorum. Tamam aklinda, gonlunde bir 600cc lik bir motor var, eyvallah ama baslangic icin kesinlikle uygun degil. Buralarda 250cc bile cok diyen arkadaslar olacak ama ben o mevzuya girmek istemiyorum. Hemserimsin diye uye oldum, sadece bu yaziyi yazmak icin. yillardir sadece bakmakla yetiniyordum. Samimiyim, bence sana en uygun motor cbr250. racing diyorsan racing, Gazlama diyorsan 170 kusur basabiliyorsun. Antalyada nerde var 170 lik yol. basabilecegin bi merkezden manavgata dogru giden yol var, tabiki isiklar hep yesil yanarsa ve guvenilir olursa. Antalyanin yollari yillardir berbat halde, motorla 100 gidebildigin yol bulursan, yat kalk sukret!

napolyon07
20 Şubat 2013, 11:51
Daha nasil bir yardim bekliyorsun anliyamiyorum. Tamam aklinda, gonlunde bir 600cc lik bir motor var, eyvallah ama baslangic icin kesinlikle uygun degil. Buralarda 250cc bile cok diyen arkadaslar olacak ama ben o mevzuya girmek istemiyorum. Hemserimsin diye uye oldum, sadece bu yaziyi yazmak icin. yillardir sadece bakmakla yetiniyordum. Samimiyim, bence sana en uygun motor cbr250. racing diyorsan racing, Gazlama diyorsan 170 kusur basabiliyorsun. Antalyada nerde var 170 lik yol. basabilecegin bi merkezden manavgata dogru giden yol var, tabiki isiklar hep yesil yanarsa ve guvenilir olursa. Antalyanin yollari yillardir berbat halde, motorla 100 gidebildigin yol bulursan, yat kalk sukret!
Dogru söylüyorsun arkadasım. Haklısın ninja 250 yi dusundum aslında cbr250 yerine. Su pancar motoru sesi olmasa birde motorlarda hiç dusunmucem.