PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Crypton Lastik Sorunu

tooglu
17 Şubat 2013, 02:29
Mevcut Jantlar
Dökme Jant
Ön : 17x1.40
Arka: 17x1.60

Fabrikasyon Lastikler ise Ön = 70/90 17
Arka = 80/90 17
Ve bu ölçülerde kaliteli lastik yok.Ancak ufak bir araştırma yaptığımda (17-2.25 & 17-2.50 & 17-2.75 & 17-3.00) ölçülerinde lastikler buldum.Bulduğum lastikler mevcut jantımda sağlıklı çalışırmı ? sitede lastik inç mm karmaşasına son tarzı bir başlık var.Ancak buradan pek çözemedim.Ayrıca cryptom 2012 in dökme jant ı tubeless lastiklerler ile %100 uyumlumu ? sibob yuvasında genişletme gerekiyormu ? bilgisi olan paylaşırsa sevinirim.

tr100a
17 Şubat 2013, 03:37
ön 2.50-17 arka 2.75-17 bizim cublar böyle ve en yakın ölçü bunlar ama irc firmasında 80-90-17 tubalees var arka cantta ben onu kullanıyorum metzeler ve michelin gibi kaliteli lastik bende bulamadım malesef

satoyama
17 Şubat 2013, 05:54
innova nın orjinal lastik ölçüsünü bulacağız diye çok helak olduk zamanında! karaborsa izmir taraflarında fahiş fiyata getirenler vardı falan filan... yıllar sonra enjeksiyonlu innova çıkınca honda kendi bünyesinde bu fabrikasyon orj lastikleri getirmeye başladı.. adam dengeyi ona göre ayarlamış mis gibi dublop lastikler !! hiç bir lastik o denge ve performansı vermiyor herkes bundan şikayetçiydi (şükür ben 2 innovamada farklı ölçü takmadım) çlçüler ön: 70-100-17 arka80-90-17)

evet innovada ön ince yüksek arkası kalın ve alçak yanaklıydı tıpkı cryptonda da öyledir

ve size tavsiye bir yolunu bulup orj lastikleri takın yada o dengeye yakın lastikler bulun

2.50 ön 2.75 arka innovada bile açayip sırıtıyorsa cryptonda çok çirkin olacaktır ayrıca motorunuzun arkası yüksek önü alçak olacak :farao:

(bildiğin mopet lastiğidir o ölçü)

ırc ni sadece arka için 80-90-17 var fakat ön için 70-100-17 yok!!!

işin traji komik yanı şu an kullandığım motorun orjinal arka lastik ölçüsü türkiyede tükenmiş durumda...

tooglu
18 Şubat 2013, 16:26
ön 2.50-17 arka 2.75-17 bizim cublar böyle ve en yakın ölçü bunlar ama irc firmasında 80-90-17 tubalees var arka cantta ben onu kullanıyorum metzeler ve michelin gibi kaliteli lastik bende bulamadım malesef

tubeless için jant'da herhangi bir işlem yaptırdın mı ??

mustf
19 Şubat 2013, 00:55
Bu lastik işine kafayı takmayın. İrc on numara lastiktir. Kullanım klavuzundaki ölçülerde bulursun. Üçte bir fiyata hemen hemen aynı kaliteyi kullanırsın. Bir ara ben de bu orjinal innova lastiği dunlopa kafayı takmıştım. Hem bulunmuyor hem de irc den daha sert lastik, bir süre dunlop kullandım, bugün irc yi tercih ederim rahatlıkla. Çünkü hem fiyatı üçte birine hem de çok yumuşak kaliteli. İki senede bir değiştirirsin ki doğrusu da bu zaten.

Tubelese çevirmek oldukça kolaydır. Bir sibop değişimi yapıp hallediyorlar. Cryptonda da oluyordur sanırım sonuçta çelik cant, modenas 135 te kesinlikle olduğunu biliyorum...