PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yanlışmı gördüm yoksa benzin 4.95 mi yazıyordu ?

HercuL
16 Şubat 2013, 21:50
biraz önce benzin istasyonun yanından geçerken 4.95 olarak okudum bir yanlışlıkmı var eyer yoksa sadece benmi fakirim ben hariç herkes zenginmi ? kimsenin sesi çıkmıyor ? https://www.facebook.com/ucuzbenzinistiyoruz

egelim 43
16 Şubat 2013, 21:59
Benzin 5 TL hayaldi gerçek oldu hamd olsun :pr:

HercuL
16 Şubat 2013, 22:09
ben facebook sayfası actım elimden gelen budur

egelim 43
16 Şubat 2013, 22:13
Bende sayfayı beğendim şu an için benimde elimden bundan fazlası gelmiyor :pr:

leons
16 Şubat 2013, 22:19
Siz yine iyisiniz Trabzon'da 97 oktan 4.98 olmuş, 1 Haftaya 5 Tlyi deviririz. 2.5 ay önce 4.20 de dolanıyordu şimdi 5 oldu. Dolar veya Euro bu kadar yükselmiyor.

Benzin fiyatlarını bu hale getirenlere gelsin bu video.

http://www.youtube.com/watch?v=hAjncA5WUdM

HercuL
16 Şubat 2013, 22:23
egelim 43
hocam eline sağlık buda bir adımdır arkadaşları teşvik etsekte herkes bu uygulamaya kayıtsız kalmasa ben inanıyorum güzel şeyler olcak

cihan54
16 Şubat 2013, 22:30
aynen ben de 97° kullanıyorum ve 5 tl'den benzin almak koyuyor ::lac::

RunemagicK
16 Şubat 2013, 22:31
dün karsta iken gördüm. petrol ofisinde 4.74 yazıyordu. bu kadar fark oluyormu yahu

ReiZzZ
16 Şubat 2013, 22:42
ybr yi satım 100 cc altı birşey almayı düşünüyorum vergi yok yakıt az ohhh mis gibi birileri gemi alacağına ben yerim o parayı.......

HercuL
16 Şubat 2013, 22:45
tepkisiz kalmayalım arkadaşlar https://www.facebook.com/ucuzbenzinistiyoruz

alikan
16 Şubat 2013, 23:07
evet alıştıra alıştıra zam yapmalılar

geçen gazetede okudum bir ülkede benzin türk lirasına göre söğlüyorum 80 krş'muş 1.20tl olunca halk isyan etmiş zammı geri çekmişler

bizim bünye alışık sesimizi çıkarmıyoruz. yatırımlarım benzin üzerine olacak

haojin2005
16 Şubat 2013, 23:12
Sonunda ybr 125 e bile lpg bağlatacaklar.

alikan
16 Şubat 2013, 23:15
ybr yi satım 100 cc altı birşey almayı düşünüyorum vergi yok yakıt az ohhh mis gibi birileri gemi alacağına ben yerim o parayı.......

bence öğle bir şey yapma daha demin bir konu okudum 100cc altı bir motora zorunlu trafik sigortası 400küsür para istemişler vergiden kaçarken sigortaya yakalanırsın

saman ucuzken at almak lazım

HercuL
16 Şubat 2013, 23:18
açtığım sayfayla ilgilenmek isteyen olursa bana söylesin arkadaşlar birlikten kuvvet doğar

hisvarlar
16 Şubat 2013, 23:59
Benzin 4.70 olduğundan beri ben hesabımı hep 5 tlye göre yapıyorum. Kafam daha rahat oluyor :)

otopsici
17 Şubat 2013, 00:10
dün karsta iken gördüm. petrol ofisinde 4.74 yazıyordu. bu kadar fark oluyormu yahu
karsta ne işin var dı hayırdır oraya kadar gelmişsin burayada bi uğrayaydın iyiydi
van kahvaltısı ısmarlardık sana

mustafaferah
17 Şubat 2013, 00:11
valla avrupa da en pahalı benzını turkıye kullanıyo yanılmıyorsam bunun ıcın araba almıyorum 125cc den fazla motor kullanmıyorum kullanmayıda dusunmuyorum benım max kazancım bellı ama gıderlerın sınırı yok bende protestya katılıyorum allah herkese sabır versınnnn....

Murat 48/30
17 Şubat 2013, 00:25
Endonezya gibi gösteri yapılmalı.Düdüklü gösteri yapılmalı.Yol kesmeli gösteri yapılmalı.

Blackeagletr
17 Şubat 2013, 00:29
valla avrupa da en pahalı benzını turkıye kullanıyo yanılmıyorsam bunun ıcın araba almıyorum 125cc den fazla motor kullanmıyorum kullanmayıda dusunmuyorum benım max kazancım bellı ama gıderlerın sınırı yok bende protestya katılıyorum allah herkese sabır versınnnn....
Avrupa mı :) Dünyadaki en pahalı benzin fiyatları Türkiye'de malesef..

Karlıyollar
17 Şubat 2013, 00:39
param olsa paramı benzine yatırırm her gün pahalanıyor arkadaş sanki uzaydan getiriliyormuş gibi

adem80
17 Şubat 2013, 01:24
kendi petrol kuyumu kendim açacam. Olmayacak böyle :)

Drayke
17 Şubat 2013, 01:36
Arkadaşım her hafta benzin zammı için gereksiz başlık açıp insanların moralini bozmayın.Gereksiz yere de bizleri günaha sokmayın.Siz her başlık açtığınızda tüylerim diken diken oluyor,dikilen tüylerim sayısınca saydırıyorum zaten 12 yıldır kanımızı emen bu asalaklara...

Tsubasa
17 Şubat 2013, 01:36
http://c1302.hizliresim.com/16/j/k62jf.jpg

M.balibey
17 Şubat 2013, 01:43
biraz önce benzin istasyonun yanından geçerken 4.95 olarak okudum bir yanlışlıkmı var eyer yoksa sadece benmi fakirim ben hariç herkes zenginmi ? kimsenin sesi çıkmıyor ? https://www.facebook.com/ucuzbenzinistiyoruz

valla hala daha ben hep 100 tl alıyorum diyen bir zihniyet olduktan sonra vede iş çıkış saatleri her arabada bir kişi yada cumartesi gecesi ve pazar millet zincirden kopmuş gibi arabayla gezdikten sonra bu benzin 5tl değil bir kaç yıla 10 tlyide görür hükümeti tutmasamda bu kadar zamma rağmen hala insanlarımız etkilenmeden bu kadar gezebiliyorsa sanırım yapmakta haklılar insan hak edildiği şekilde yönetilirmiş birde şu yönü var devlet elindeki herşeyi özelleştirirsen doğru düzgün vergi toplayamazsan(şu koca koca firmaların zarar göstermesinden kastım) tabi devletin gelir kaynağı da olmaz ve en kolay yol olan yakıtlardaki vergi oranını artırmak kalır

Tsubasa
17 Şubat 2013, 01:45
DAHA BETER OLALIM BENZİN 15 LİRA OLSUN .
VERGİLER 1000 LİRA OLSUN..

M.balibey
17 Şubat 2013, 01:46
http://c1302.hizliresim.com/16/j/k62jf.jpg

hedefleri olan 2023te artık küçük altın fiyatını geçer benzinin litresi

TATLIHIZ
17 Şubat 2013, 02:04
Herkez bi laf söylemiş daha beter olalım.. yok öyle yok böyle her konuda aynı tatava..

tamam bende.. kızıyorum.. madem biride laf söylemesin organizasyonda bulunsun.. Herkez birinden beklerse olmaz o iş.

maxi97
17 Şubat 2013, 02:09
Sonunda ybr 125 e bile lpg bağlatacaklar.

sordum 400-450 tl.

YÖRÜK
17 Şubat 2013, 02:25
bunlar bişi değil arkadaşlar..durmak yok yola devam..

possi
17 Şubat 2013, 03:18
eyer değil arkadaşım eğer olcak,

eyer atların sırtına takılır,daha okuma yazmadan yoksunuz 600 lük makinalara biniyorsunuz ya

handsome3272
17 Şubat 2013, 03:26

Kardeşim merak etme biz rahat vergisiz az yakıyor diyoruz ama ; Yakındır bizim motorlarada vergi getirir az yaksa ne olacak benzin

5 TL olduktan sonra kardeşim yaa bu baştakilerde hiç insaf yok mu bu kadar çok zam yapılır mı yeter her şeye zam!

blacklord
17 Şubat 2013, 03:29
Bakanın biri yakında açıklama yapar "Millet çok kilolu yürüsünler , arabaya binmeyi verirler olur canımm.." :)
haa şuda olabilir..
"Benzin piyasası global her ülkede aynı bizde hafif fiyat güncellendik"
de diyebilirler :)

[Turan]
17 Şubat 2013, 03:31
Eken biçiyor şimdi.

Karlıyollar
17 Şubat 2013, 12:11
litresi 10 tl olana kadar gider bu iş ondan sonra çoğu kişi piskilete geri döner

Tsubasa
17 Şubat 2013, 12:18
bu motosiklet federasyon başkanı ne işe yarıyor?
cebini mi dolduruyor ?
bi eylem yapılır..
beşiktaşta barbarosta cadde üstünde kontak kapatılır yol boyunca motosiklet sürüklenerek götürülür..
sonra imana gelir birileri belki?

cool113
17 Şubat 2013, 12:55
yakında motosikletleri bırakıp bisiklet forumları açabiliriz. her farklı hükümet zamanında en kolay akaryakıta zam yapılırdı fakat bunlar işin dozunu kaçırdı. gemicikler akaryakıtı rafineri çıkış fiyatından vergisiz alır acısını vatandaş çeker.

bardaktan
17 Şubat 2013, 13:12
Benzin tamam pahalı, peki sularımız nasıl,? Şebeke suyundan kana kana içebiliyor musunuz?

KUVVETMİRA
17 Şubat 2013, 13:59
bıkmadınız şu mastürbasyondan.
biri facebook sayfası açmış, bir diğeri "beğendim"i tıklamış, ellerinden gelen buymuşmuş :mrgreen:
tamam ula işte, elinizden gelen bu olduğu için iktidar şimdiki iktidar sahiplerinde ya zaten.
şimdik bu yazdığımı iktidar yalakalığı ya da zam taraftarlığı olarak gören de çıkacaktır elbet.
evet akp seçmeniyim ve mızmızlanmaktan ve facebook sayfası açmaktan başka halt üretemeyen sözde muhaliflerle mücadeledeyim.

bu ülkede her iki kişiden birisi inek modunda olduğu için hiç birşey olmaz.

alikan; böyle hakaretamiz bir yaklaşımla anca kutuplaşmayı ve müstakbel iç savaşı körüklersin.
karşı politika üretmek, muhalefet etmek, siyaset yapmak bu değildir.
buna başka şey denir, o da burda söylenmez.

RunemagicK
17 Şubat 2013, 14:31
karsta ne işin var dı hayırdır oraya kadar gelmişsin burayada bi uğrayaydın iyiydi
van kahvaltısı ısmarlardık sana

eşimin ataması istanbula çıktı. eşyaları toplamaya yardım için gittim:)

ergün1968
17 Şubat 2013, 14:45
Durmak yok yola devam :).Kendim ettim kendim buldum.Makarna var,kömür varrrr gel vatandaş :)

HercuL
20 Şubat 2013, 01:23
durmak yok yolmaya devam edecek zihniyetlere sesleniyorum benim elimden gelen bu başlık açtım sayfa açtım derdimi paylaştım varsa başka fikri olan onuda yaparım

35emre35
20 Şubat 2013, 02:05
biri facebook sayfası açmış, bir diğeri "beğendim"i tıklamış, ellerinden gelen buymuşmuş :mrgreen:
tamam ula işte, elinizden gelen bu olduğu için iktidar şimdiki iktidar sahiplerinde ya zaten.
şimdik bu yazdığımı iktidar yalakalığı ya da zam taraftarlığı olarak gören de çıkacaktır elbet.
evet akp seçmeniyim ve mızmızlanmaktan ve facebook sayfası açmaktan başka halt üretemeyen sözde muhaliflerle mücadeledeyim.

insanlar artık birşeyler yapıyor zaten merak etmeyiniz. facebook sayfasıda açıyor, sivil toplum örgütlerinede katılıyor. inanıp güvenen duygu düşünceleri istismar edilen ve belki deyip oy verenler artık bin pişman. sizin gibi at gözlüğü takanlar kaldı bir tek.

egelim 43
20 Şubat 2013, 02:24

alikan; böyle hakaretamiz bir yaklaşımla anca kutuplaşmayı ve müstakbel iç savaşı körüklersin.
karşı politika üretmek, muhalefet etmek, siyaset yapmak bu değildir.
buna başka şey denir, o da burda söylenmez.

Eylem var dedilerde gitmedikmi :sunny: keşke sizde en az bu kadar tepki verebilseydiniz :pale:

phradrel
20 Şubat 2013, 10:57
benzin pahalı da bizdeki otomobil sevdası da ayrıca araştırılmalı. benzin istasyonalrını yağmalamadıkça binlerce kişi ankarada/istanbulda trafiği durdurup kitlemedikten sonra bu iş çözülmez. işte çözüm bu neden yapmıyoruz?

köprü trafiği dünyanın sayılı trafiklerinden herhalde. onca rezilliğe rağmen halen insanlar tek kişi koca arabada 10kmyi bir bir buçuk saatte gidiyorlar ve bunun adına rahatlık diyorlar. bence incelenmesi gereken hükümet değil o hükümeti seçenler :)

ramizan83
20 Şubat 2013, 11:03
bende begenmekle kaldım... tek yaptıgım daha duşuk cc motosiklete bınmek

fearlesboyy
20 Şubat 2013, 11:31

sen yine iyisin hadi orası kars uzak ben opetten lpg yi 2,56 dan alıyorum bitişik yandaki petrol ve 1 km ötedeki başka bir opette lpg 2,70 yanyana petrolde bile fark var....nereye varacak sonuç bilinmez..reklamlardaki çikolayatla calısan motordan almak lazım bu seferde çikolataya zam gelir : ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Eylem var dedilerde gitmedikmi :sunny: keşke sizde en az bu kadar tepki verebilseydiniz :pale:

demirelin sözü aklıma geldi güldüm "yürümekle yollar aşınmaz "bunu daha önce meydanlara cıkan yollarda yürüyenler için söylemişti değişen bir şey yok zihniyet aynı söylemler aynı başroller değişik...yürümeyle buralarda klavye siyesetiyle bu işler olmaz...

fireblade e
20 Şubat 2013, 12:16
Zamanında çok beğenerek aldığım 98model toyata tourıng vagonumu benzin pahalı diye satıp dizel araca geçtim ne yazk ki bu gün dizel bile uçmuş vaziyette.Bu gidişle dizel e de lpg takarız.Tabi olursa şunu unutmayalım ki cup tarzı motosikletine bile tüp takan var bu ülkede.Hayaldi gerçek oldu bu gidişle değil 5 -10 bile olur.Benim düşüncem herkez trafiğin ortasında oldukları yerde 1saat kontak kapatsın bakalım ne olacak.

phradrel
20 Şubat 2013, 12:33
"yürümekle yollar tükenmez" bir neslin şevkini, hak isteğini kırmak için söylenmiş bir sözdü. görüyorumki o neslin çocuklarının bile hak isteklerini törpülemiş. yazık.

yunanistanda yürüyorlar bi şey mi oluyor diyenlere yaşam standardının en kötü hallerinde bile bizim en iyi halimizden en az 2-3 kat daha iyi olduğunu belirtmek isterim.

cihangirm
20 Şubat 2013, 12:34
Sabah akşam Nihat Sırdar tavsiye ediyorum. Benzin fiyatlarını en iyi o protesto ediyor, engellenmediği sürece tabi ki. Benimde elimden gelen bu maalesef.