PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sym Joyride 200 Evo İ Hakkında Bilgisi olanlar Lütfen Yardım!

mustf
14 Şubat 2013, 19:53
Selamlar, bir arkadaşımda sym joyride 200 evo i scooter var. Motoru 2011 ve sıfır aldı. Şu an 21000 km de...

Motorun statörünün bozulduğu ve değiştirilmesi gerektiği söylendi. 400 tl gibi bir masraf çıkıyor. Sym parçaları neredeyse hondadan pahalı yani... Diğer bakım ve havafiltresi şu bu derken masraf bayağı kabarıyor.

Bu konuda bilgisi olanlardan sormak istediğimiz, acaba buna sym değilde buna uyabilecek başka bir statör takılabilir mi? Mesela yaygın olup bulunan ve daha hesaplı olan bir motorun buna uyacak statörü var mıdır?

Bilgisi olanlar motorcu arkadaşımıza yardımcı olabilirse teşekkür ederiz...

acayüp
14 Şubat 2013, 20:01
Sym özellikle joyride çok kaliteli bir modeldir. Satatör arızası elektrik tesisatında yapılmış bir değişiklik yada eklemeden kaynaklanmış olabilir.

Statörü sardırabilirsiniz. İyi bir bobinajcı yaparsa en ufak sorun çıkmadan kullanırsınız. Birde yetkili servislere dikkat edin . Hiç affetmiyorlar.
Zamanında çok bilinen bir servisin 1000 tl yi geçer dediği arızayı 200 tl ye yaptırmıştım. PArça fiyatları eskiden çok uygundu son durumunu bilmiyorum.
Başka bir ustaya gösterin mutlaka.
Şu ilanada bir bakın. Bunu en kötü motosiklet tamircisi bile değiştirebilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-sym-joyride-200-alt-sargi-stator-190-tl-89121833/detay/

mustf
14 Şubat 2013, 21:46
Sym özellikle joyride çok kaliteli bir modeldir. Satatör arızası elektrik tesisatında yapılmış bir değişiklik yada eklemeden kaynaklanmış olabilir.

Statörü sardırabilirsiniz. İyi bir bobinajcı yaparsa en ufak sorun çıkmadan kullanırsınız. Birde yetkili servislere dikkat edin . Hiç affetmiyorlar.
Zamanında çok bilinen bir servisin 1000 tl yi geçer dediği arızayı 200 tl ye yaptırmıştım. PArça fiyatları eskiden çok uygundu son durumunu bilmiyorum.
Başka bir ustaya gösterin mutlaka.
Şu ilanada bir bakın. Bunu en kötü motosiklet tamircisi bile değiştirebilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-yedek-parca-motosiklet-sym-joyride-200-alt-sargi-stator-190-tl-89121833/detay/

Hocam, arkadaşa sordum motora bir teyp takmış hoparlörler filan ve teybe direk elektrik gelmesini engelleyen bir anahtar takmış. Acaba statör arızası bundan kaynaklanmış olabilir mi?