PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HGS cezası

songiden
14 Şubat 2013, 19:48
Artık allahın belası dediğim HGS hakkında bir sorum olacak.

Ben bu meledi, üzerinde motosikletlere nasıl yapıştırılacağı konusunda bir bilgi olmadığından yanlış yapıştırdım ve köprüden iki kez kaçak geçiş yaptım. Ancak ceza sorgulama sayfasına plakamı girdiğimde hiçbir ceza çıkmıyor. Son kaçak geçişi yaptığımdan bu yana da aradan 2 haftadan fazla geçti. Kartımın bakiyesinde de bir azalma yok.

Ne iş:)

Kaçak geçip cezası haftalar sonra gelen oldu mu acaba?

Teşekkürler.

scooboy
14 Şubat 2013, 19:55
Haftalar değil 2 sene sonra gelen bile var. Bendeniz.:pale:

Slayerrr
14 Şubat 2013, 19:58
Motosikleti bazen tanıyamaması gibi bir olay var bildiğim kadarıyla. Yani muhtemelen hesaptan da düşmez, kaçak geçiş de yazmaz. Zaten kaçak geçiş görünse bile 1 hafta içinde hesapta düşüyorlar(mış)

roadmaster
14 Şubat 2013, 20:01
üstad nasıl yapıştırmamız gerekiyormuş doğrusunu öğrene bildinmi :cat:

Ercument
14 Şubat 2013, 20:06
Aynen 3 hafta oldu kaçak geçeli ne ceza gözüküyor nede HGS bakiyesinde azalma var.

sipsivri
14 Şubat 2013, 20:19
Bende geçen hafta Dudullu Gişelerden girip Kartal Samandıra'dan çıktım.Yani bu en kısa otoban mesafesi oluyor.Gel gelelim,girerken HGS mi okumamış,çıkarken Giriş Belirsiz ücret 13,50 TL yazıp benden en uzak otoban ücretini aldı.Olacak iş mi şimdi bu.İtiraz formu doldurup gönderdim,eğer kabul edilmez de 13,5 TL yi bana geçirirlerse bir daha beni otobanda HGS kullanırken göremezler.

Reşit
14 Şubat 2013, 20:28
Bu gibi durumları o kadar fazla okudum ki, gidip 40 lira karşılığında OGS aldım. Hiç değilse kafam rahat. Tavsiye ederim.

F54
14 Şubat 2013, 23:45
beyler bu hgs etiketini nerden alacağız ve arabaya yapıştırmak gerekirse neresine yapıştıracağız 24 şubatta istanbula gelme durumu var özel arabayla yani halim harap:pr:

DarkKnight
14 Şubat 2013, 23:53
Anlatıyım hemen en yakın ptt şubesine gidin ruhsatla size vericekler form doldurduktan sora 2 adet sticker var alttakini ruhsatta uygun biryere yapıştırın o sizin dolumlar ve kontrol için numaranız olucak üstteki stickleri da tam dikiz aynanızın arkasında kalan kısma yazılı kısım size bakacak şekilde yapıştırın size söylerelr zaten nasıl yapılacagını araç konusunda sıkıntı yok içiniz rahat olsun.En az 30 lira dolum mevcut 5 lirada sticker parası alıyorlar geçtiginizde bakiye göstermiyor o yüzden bakiyenizi aklınızda tutun veya sık sık kontrol edin.

F54
14 Şubat 2013, 23:57
arkadaşım tşk ederim de ben sadece 1 defa istanbula geleceğim yani her zaman doldurmaya gerek olmaz
birde iş bankası etiketi beleş e veriyor o nasıl oluyor
veya böyle beleş veren başka banka varmı varsa onlardan alalım
zaten bi dünya kredi kartı kullanıyoruz 1lt benzin parasını boşuna vermeyelim

DarkKnight
15 Şubat 2013, 00:03
Müşterisiyseniz evet öyle yapabiliyorlar bazı bankalar ogsyide bedavaya veriyordu para akışınız varsa sormak lazım pek bankalarla işim olmuyor.

F54
15 Şubat 2013, 00:05
bilgilendirme için tşk ederim

Ramazan Can
15 Şubat 2013, 00:12
Bu gibi durumları o kadar fazla okudum ki, gidip 40 lira karşılığında OGS aldım. Hiç değilse kafam rahat. Tavsiye ederim.

arabamda ogs var..iş bankasından seneler önce almıştım.. 30 tl bakiyenin altında yükleme yapıyor.. bir tanede fazer için alacağım.. kafam rahat edecek...

cousinecruis
15 Şubat 2013, 00:18
Bende OGS alacağım. OGS nin kalkması gibi bir durum olamaz değil mi?

Ercument
15 Şubat 2013, 00:21
Ptt ile boşuna vakit harcamayın Shell 6 TL.ye 1 dakikada veriyor. Form doldurma falan yok sıra yok.

RunemagicK
15 Şubat 2013, 01:14
hgs ile 2 ayda 10dan fazla geçiş yaptım, sadece bir kere köprüde okudu, gerisinde hep kaçak geçiş uyarısı verdi. köprülerde 40küsur, paralı yollarda 148 küsur tl yazdı hep geçerken ama ne bakiyemden düştü ne de ceza geldi. defalarca pttyi aradım, "kardeşim ben geçtim düşürün şu bakiyeyi" diye ama sallayan olmadı. beleş beleş geçiyodum ne güzel ama yinede gidip ogs aldım ileride başım ağırmasın diye.

ReiZzZ
15 Şubat 2013, 01:18
arabayla 60 km civarı geçiyorum sıkıntı okmuyor motosiklet nasıl bilmem

seigen
15 Şubat 2013, 02:26
hgs ile 2 ayda 10dan fazla geçiş yaptım, sadece bir kere köprüde okudu, gerisinde hep kaçak geçiş uyarısı verdi. köprülerde 40küsur, paralı yollarda 148 küsur tl yazdı hep geçerken ama ne bakiyemden düştü ne de ceza geldi. defalarca pttyi aradım, "kardeşim ben geçtim düşürün şu bakiyeyi" diye ama sallayan olmadı. beleş beleş geçiyodum ne güzel ama yinede gidip ogs aldım ileride başım ağırmasın diye.
Aynı durum bende var. HGS ilk seferlerde okumadı diye yırtıp attım. O şekilde 2 kez geçtim. Sonra ogs cihazını unuttum diye 2 kez plakayı okuyup bakiyeden düşer diye hgs'den geçtim. Aylar önce bunlar oldu. Sonra internetten bakıldığını fark edip bir baktım 30 TL bakiye içinde hala...

Şimdi 200-300 TL kaçak geçiş cezası çıkarırlar diye tırsmıyor değilim.

serkanADH13
15 Şubat 2013, 02:35
Arkadaşlar HGS alıyoruz motor için ve soruyoruz,
''Pekı motosıklette yapıstıracak yer yok elımle tutacagım olduda okumadı ne olacak peki??? ''

Sistem eğer sizin HGS 'nizi algılamaz ise kaçak geçiş gösterecektir,
ve plakanız sisteme girildiği esnada ''araçta hgs mevcuttur'' ibaresi memurun karşısına çıkacaktır,
ve HGS bakiyenizden bu normal geçiş ücreti kesilecektir,
Olması gereken şey HGS'nizde bakiyeniz olmak zorunda aksi taktirde cezai işlem uygulanacaktır,,,

köprü,,otoyol,,ve her türlü gişelerden günde binlerce arac gecıyor,
sizin geçtiğiniz resime henuz sıra gelmemış olmalı,
sistemde ceza için sizin plaka ceza yazım sırası geldıgınde bakıneyız eksılecektır,,,

Slayerrr
15 Şubat 2013, 02:58
Bugün yine geçtim köprüden yine kaçak olarak bile algılamadı beni sanki yaya olarak geçmişim gibi :) Halbuki HGS'm bile var.

Mikuni
15 Şubat 2013, 04:38
14 ekimde yada o 20 ekim de geçtim, hgs kaçak geçiş yazdı, 140 küsür tl. hala ceza görünmüyor sitede.

emiro
15 Şubat 2013, 13:46
Ben banka üzerinden aldım hgs yi.
Fakrlı bir yapıştırma tekniği uyguladım motorumda ve gayet güzel okuyor. Hızımı 30km/s ' e düşürüp geçtiğimde çatır çatır okuyor.

Nasıl yapıştırdığıma gelirsek:
Hgs'yi ilk aldığımdaki yapışık bulunduğu etiketinden hiç çıkarmadan etiketin sınırlarından kestim.
Sonra hgs yi şeffaf jelatin kağıdı ile kapladım(Dış ortamda olacak malum hava şartları, motorun yıkanması vb durumlar için).
Daha sonra jelatinle kaplı olan hgs nin arka yüzüne yapışacak şekilde çift taraflı bant yapıştırdım.(Bandım dış mekan için olanlarından)
Sonra çift taraflı bantın diğer yüzündeki etiketini çıkartarak rüzgarlığın alt kısmına yapıştırdım.

Hani eğer okumama gibi bir durumu olsaydı hgs yi harcamamış olacaktım. Direk yapıştırmadığım için jelatinden çıkartıp, etiketinden ayırıp direk hgs yi yapıştırarak deneyecektim.
Ama şimdi sıkıntı yok. Köprü ve tem geçişlerinde, farklı gişelerde denedim. Problemsiz okuyor.

oguzcelik
15 Şubat 2013, 14:51
Ben de bankadan etiket aldım.Direk motora yapıştırmadım farklı bir aparat yaptım, şu cama yapıştırılan vantuzlu vakumlu zımbırtılardan taktım ön cama etiketi bir kartlığa yapıştırıp kartıda camdaki aparata taktım.Böylece motordan inerken yanıma alabiliyorum.Ama okumuyorda okumuyor- okumuyorda okumuyor.Bazen elime alıp tek elle süpermen gibi geçiyorum o şekilde 2 sefer okutabildim.diğerlerinin hepsi kaçak geçiş.Bazen de gişede sıra yoksa motorun üstüne yatıp dip gaz geçiyorum ozaman hiç bişey göremiyor.
Birde gelirken uçtu gitti zaten ön camdan (kartı aparata sağlam takmamışım) yeniden aldım.
Antin kuntin işler işte.
İnsanı isyana teşfik ediyorlar yaahu.Geçerken motoru tekere alıp plaka aşağı bakıcak şekildemi geçsek n yapsak ? :)

canekin
15 Şubat 2013, 15:41
Artık allahın belası dediğim HGS hakkında bir sorum olacak.

Ben bu meledi, üzerinde motosikletlere nasıl yapıştırılacağı konusunda bir bilgi olmadığından yanlış yapıştırdım ve köprüden iki kez kaçak geçiş yaptım. Ancak ceza sorgulama sayfasına plakamı girdiğimde hiçbir ceza çıkmıyor. Son kaçak geçişi yaptığımdan bu yana da aradan 2 haftadan fazla geçti. Kartımın bakiyesinde de bir azalma yok.

Ne iş:)

Kaçak geçip cezası haftalar sonra gelen oldu mu acaba?

Teşekkürler.

Hiç birşey olmuyor.

OGS gibi plakayı çekemiyor sanırım.

Şöyle ki : KGS m bitmişti 26 aralık, köprü deki ptt kalabalık diye kaçak geçip, işyerimin yakınındaki ptt den aldım. hani 7gün içinde alınırsa, cezalı geçiş işlenmiyor diyorlar ya.

HGS KART almıştım buarada.
o nedenle 2. seferde montun göğüs cebine koyup geçmeyi denedim, kaçak yazdı gene.

İnternetten takip ettim hiçbir şey olmadı, müşteri hizmeti giriştende kayıt yapıp takip ettim. gene yok.

sonra ön camıma velcro bant yaptım, hgs karta da diğer tarafını. böylece geçerken takıyorum, işim bitince çıkarım atıyorum.

Ama eşimin arabasında da HGS var ve ilk geçişte okumuştu ama 2. geçişte 40 la falan geçtim, KAÇAK GEÇİŞ yazdı.
1 saat geçmeden eşimin telefonuna mesaj geldi, şu saatteki şu gişe geçişiniz 3.40TL olarak düzeltilmiştir diye.

İnternetten kontrol ettim, tüm geçiş ve saatleri doğru olarak hesaptan düşülmüş.

AMa motorla 2 defa kaçak yazdı, 2sinde de hiç hesaptan düşmedi, hiç mesaj gelmedi.

Bence motoru görmüyor kamera vs. neyse artık :)

kurubuz
15 Şubat 2013, 15:51
Bende hiçbir sorun olmadı, her seferinde okuyor, ertesi gün de bakiye düşüyor. Şanslıyım sanırım.