PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megelli Sport 250R

Sayfa : 1 2 [3]

TheArcheus
31 Mayıs 2013, 01:19
gercekten cok iyi fiyatta cok uygun bence.

aksoyy
01 Haziran 2013, 21:45
Bence takılmayın Servis olayına garanti olayına birincisi bu makina çok alarengirli bi makine değil basit sistemli bi makina. Bana sorarsanız sıfır alın garanti istemiyorum diyin fiyattan kırın ve o parayıda arıza verirse değiştireceğim parça için ayırın. Ben şahsen bu şekilde yapıcam garantisi bozulmasın diye niye cinsi bozuk insanlara motorumu emanet edeyim sizi bilmem ama ben şuan dünya evine girmeye hazırlanıyorum bu işlerim bitsin seneye kendimi toparlamış olurum sıfır hyosung yada megelli kesin alıcam.

Green Arrow
02 Haziran 2013, 02:57
Bence takılmayın Servis olayına garanti olayına birincisi bu makina çok alarengirli bi makine değil basit sistemli bi makina. Bana sorarsanız sıfır alın garanti istemiyorum diyin fiyattan kırın ve o parayıda arıza verirse değiştireceğim parça için ayırın. Ben şahsen bu şekilde yapıcam garantisi bozulmasın diye niye cinsi bozuk insanlara motorumu emanet edeyim sizi bilmem ama ben şuan dünya evine girmeye hazırlanıyorum bu işlerim bitsin seneye kendimi toparlamış olurum sıfır hyosung yada megelli kesin alıcam.

Size garantili istemiyorum dediğinizde onların garantili veya garantisiz diye seçme gibi bir olanağı yok bu bir kanundur.Size belgeleriyle verirler garantisini.O motorun bende hiç bir sıkıntı yaratacığını düşünmüyorum tek sıkıntısı alüminyum şasi hasar aldığı anda çöpe atılır o motor tamiri olmaz.Ancak insan 0 motor alıp fazla para ödeyipte servis bulamıyorsa o sıkıntı iyide olsa kötüde olsa olmalı servisi.

aksoyy
13 Haziran 2013, 20:04
Makine gelmişşşşşşşşşşşş birisi almış kim almışşa lütfen bol resimli inceleme başlığı açsın

KTM07
13 Haziran 2013, 20:14
bizim burdaki motorcuya geldi 8550 tl ye naked roadster tipi de var fakat çok küçük oyuncak sandım harbiden küçük üstüne binsem çokecek sanki benim duke 125 yanında iri kaldı

CEM.
13 Haziran 2013, 20:57
çok ufaksa gerçekten tutacagını sanmıyorum en azından bir cbr 250 cüssesi olmalıydı bu kadar hafif olmasına şaşmamalı :)

Yanagisawa
14 Haziran 2013, 02:25
bizim burdaki motorcuya geldi 8550 tl ye naked roadster tipi de var fakat çok küçük oyuncak sandım harbiden küçük üstüne binsem çokecek sanki benim duke 125 yanında iri kaldı

Cbr 125 bile iri kalır yanında :) ben arka tekerine takıldım 130 diyor ama sanki 110 gibi incecik bişey benim motorunki 130 ondan sonra gözüme ön teker gibi geldi arka tekerleği

designserhat
14 Haziran 2013, 08:52
benim çok hoşuma gitti yaa fiyat çok uygun tip çok güzel bu kategoride bir motor alsam megelli alırım tabi servis sıkıntısı yoksa

aksoyy
14 Haziran 2013, 10:13
Benim boyum 1.70 o zaman tam benlik makina :flower:

yakuza_64
14 Haziran 2013, 12:09
arkadaşlar motor guzel dıger megellı sayfasına yukledım hem resım hem vıdeo karalamaya gerek yok gormedenh bınmeden sesı on numara malzeme kalıtesıde goz ardı edilecek edgıll

Tsubasa
14 Haziran 2013, 12:19
Cbr 125 bile iri kalır yanında :) ben arka tekerine takıldım 130 diyor ama sanki 110 gibi incecik bişey benim motorunki 130 ondan sonra gözüme ön teker gibi geldi arka tekerleği
bende dün gördüm canlı gözle motoru yeni kasa cbr 125 den küçük geldi bana. eski kasa cbr 125 gibi
keşke biraz daha kalıplı yapsalarmış dedim
ama hatları tasarımı güzel

serdox
08 Temmuz 2013, 18:35
Merhaba İsmim Serdar siteye yeni üye oldum. Cumartesi günü 1 adet megelli 250R satın aldım. Motor görüntü anlamında 600 cc motor büyüklüğünde. titreşim 100 üzerinde biraz var ama çok rahatsız edecek şekilde değil. Hızlanması çok çok iyi seri bir motor. Malzeme kalitesi 10 üzerinden 6.5 fiyat 8550 + 550 plaka ruhsat 9100 tl ödedim. Motor hakkındaki ilk izlenimlerim bunlar . Merak ettikleriniz var sa sorabilirsiniz. Herkeze hayırlı ramazanlar diliyorum...

Syanur
08 Temmuz 2013, 23:55
Videolu paylaşım rica ediyoruz, hızlanma olur, vs,vs, çeşitli şeyler olur... .:)

Hayırlı olsun

serdox
12 Temmuz 2013, 15:14
Teşekkürler..

Şu anda rodaj döneminde olduğum için çok fazla sıkmıyorum motoru rodaj biter bitmez video paylaşımında bulunucam

Wazaa.35
12 Temmuz 2013, 15:38
Motoru motomax ta gördüm inceledim malzeme kalitesi oldukça güzeldi fakat pisilket gibin 250lik motor yapıyon be adam azcık büyük yap hangi seride var böyle cılız 250lik makina :P

tr100a
26 Temmuz 2013, 12:15
motora binmeden görmeden küçük demeyin ben 175 boyla bindiğimde ayağım yere tam basıyor olması gereken bu genelde boyları 1.60-180 arası olanlar bu motorda ayağı yere tam basar ve ayağımın biri çukura geldi düştüm diye bir olay yaşanmaz

yusifkaya
12 Ekim 2013, 11:22
Bugün Megelli 250R sahibi oldum :) zamanla motoru tanıyıp yorumlarımı aktarırım. fotoğraflar çekip yollıyıcam. İlk motorum olduğu için epey heycanlıyım :) Rodaj hakkında bilgilendirme yapabilicek olan varsa çok mutlu oluurm

sardokar
12 Ekim 2013, 11:33
Bugün Megelli 250R sahibi oldum :) zamanla motoru tanıyıp yorumlarımı aktarırım. fotoğraflar çekip yollıyıcam. İlk motorum olduğu için epey heycanlıyım :) Rodaj hakkında bilgilendirme yapabilicek olan varsa çok mutlu oluurm
Hayırlı olsun.
Kazasız belasız sürmek nasip olsun.

Yanlız yeni aldığın makine için hevesini kursağında bırakmak istemem ama aliminyum şase hasar gördümü motoru çöpe atman gerek. Bunun biliyorsun dimi? Hatta ve hatta olduğu yerde yan düşse bile bunun yapılması gerektiğini söyleyenler var.
Bilgine.

auditore
12 Ekim 2013, 13:09
arkadaşlar bu motorun kronik sıkıntıları var mı? hız ibresi takılıyormuş ve şasede delik vs tarzı birşey oluyormuş?

zerzura
12 Ekim 2013, 13:28
arkadaşlar bu motorun kronik sıkıntıları var mı? hız ibresi takılıyormuş ve şasede delik vs tarzı birşey oluyormuş?

Oldukça fazla can sıkıcı problemi olduğunu okumuştum.
Şuraya bakabilirsin:

http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/68774-megelli-fan%27lari-buraya.html?prefixid=13_Diger_Motosiklet&daysprune=-1

sardokar
12 Ekim 2013, 13:35
Yahu kendi web siteleri bile çalışmıyor. Yedek parçaları arasında komple şase var mı diye bakayım dedim sayfalar yok! Yedek parça bakamıyorsunuz firmanın kendi web sitesinde! Böyle bir markadan hayır beklemek zor.

zerzura
12 Ekim 2013, 13:54
http://www.dokuyucu.com.tr/asp/group/4/Megelli-250R-Yedek-Parca

sardokar
12 Ekim 2013, 19:51
http://www.dokuyucu.com.tr/asp/group/4/Megelli-250R-Yedek-Parca

Burada var belki ama firmanın kendi web sitesinin çalışmaması gibi salakça bir şey olamaz.
O kadar ilgisizler ki adam web sitesini bile çalışır tutamıyor demektir bu.
Ayrıca aliminyum şase de 400$ mış! Piiiuuu...
Kaza yaptınmı hatta bırak kazayı motoru olduğu yerde yan düşürsen 400$ kaçtı.

yusifkaya
13 Ekim 2013, 21:36
Hayırlı olsun.
Kazasız belasız sürmek nasip olsun.

Yanlız yeni aldığın makine için hevesini kursağında bırakmak istemem ama aliminyum şase hasar gördümü motoru çöpe atman gerek. Bunun biliyorsun dimi? Hatta ve hatta olduğu yerde yan düşse bile bunun yapılması gerektiğini söyleyenler var.
Bilgine.

Teşekkür ederim. Zaten üstüne binip bikaç deneme yaptıktan sonra gerçekten korktum ve ders almam gerektiğine karar verdim. Ayrıca motor kaskolatma gibi birşey varmı ?

set1set2ton0
19 Haziran 2015, 18:03
Şimdi arkadaşlar biraz sohbetlerinizi okudum herkes kendince birşeyler yazıyor elbet bendde işe şöyle bir yorum getiriyim dedim.Ben şahsen gittim 9000tl ye Megelli250r aldım bir süre oldu rodajı bitti Her neyse şunları söyliyim gösterge bir kere bile 4binde kalmadı 2binde kalıyor diyemiycem ikibin gösteriyordu devir sürekli oda motorun orjinalinde rölantisi yüksekti ayarladık düzeldi hız ben 178 gördüm ama daha vido cekmedim cekicem onuda göstercem ki lastik + persormans takılı diğil full orjinal ahla titreşimi ise ayaklıkları plasitk kapladım elcikleri değiştirdim seleye özel kılıf diktrirdim extra ve koruma ekipmanalrım olduğu icin yüzde on beş titreşim en fazla 2500km de su an bir kere ne yolda kaldım ne tık dedi motor allaha şükür bunlar sorunolarak görülen hesaptaki kısımalrdı şimdi faydalarına gelirsek beyler tipe bişey demiyorum zaten tip işi bitiriyor kalite ise meggeli bu adı yeter bence ingiizlere helal olsun virajalrı ve atılımı orjinal lastiklere rağmen deli zaten aliminyum şase deli gibi atılıyor motor he bide beyler aliminyum şase yok kaza yapsa çöpe at felan filan diyosnuz ya belki görmüğşsünüzdür gecen gün faceye kawasaki h2 koymuşlardı kawada pert olmuş :d hayırdır sen sanki cbr ile r25 ile kaza yapınca yarım saate motocuya bi gösterip cıcağınımı sanıyosun kaza bu aliminyumu demiri yok yaptınmı hepsi pert bendun şimdilik bu kadar beyler ilerde videolarımla da görüceksiniz beni

fatih.
19 Haziran 2015, 18:11
Şimdi arkadaşlar biraz sohbetlerinizi okudum herkes kendince birşeyler yazıyor elbet bendde işe şöyle bir yorum getiriyim dedim.Ben şahsen gittim 9000tl ye Megelli250r aldım bir süre oldu rodajı bitti Her neyse şunları söyliyim gösterge bir kere bile 4binde kalmadı 2binde kalıyor diyemiycem ikibin gösteriyordu devir sürekli oda motorun orjinalinde rölantisi yüksekti ayarladık düzeldi hız ben 178 gördüm ama daha vido cekmedim cekicem onuda göstercem ki lastik + persormans takılı diğil full orjinal ahla titreşimi ise ayaklıkları plasitk kapladım elcikleri değiştirdim seleye özel kılıf diktrirdim extra ve koruma ekipmanalrım olduğu icin yüzde on beş titreşim en fazla 2500km de su an bir kere ne yolda kaldım ne tık dedi motor allaha şükür bunlar sorunolarak görülen hesaptaki kısımalrdı şimdi faydalarına gelirsek beyler tipe bişey demiyorum zaten tip işi bitiriyor kalite ise meggeli bu adı yeter bence ingiizlere helal olsun virajalrı ve atılımı orjinal lastiklere rağmen deli zaten aliminyum şase deli gibi atılıyor motor he bide beyler aliminyum şase yok kaza yapsa çöpe at felan filan diyosnuz ya belki görmüğşsünüzdür gecen gün faceye kawasaki h2 koymuşlardı kawada pert olmuş :d hayırdır sen sanki cbr ile r25 ile kaza yapınca yarım saate motocuya bi gösterip cıcağınımı sanıyosun kaza bu aliminyumu demiri yok yaptınmı hepsi pert bendun şimdilik bu kadar beyler ilerde videolarımla da görüceksiniz beni

Sanırım oruçlu oldugumdan okuyamadım anlayamadım

huceyn
19 Haziran 2015, 20:35

Yok 300 yapıyor. Yahu abartmayın allahaşkına. 2000 km kullandım ben o motoru. Motosiklet hayatımda kara bir lekedir. Motosikleti kötülemiyeceğim ama anca parasının motoru. Ben 160 ı zorla gördüm. Oda doğruysa tabi. Viraj yok bu motorda alayım öğreneyim diye bir şey de yok. Dedim ya motordan anlamayana şekil durur. Ama parasının motoru. İnsanları yanlış yönlendirmeyin. Cbr 125 alın, bajaj alın, ybr alın yada.

BarisC
19 Haziran 2015, 20:46
2 senelik konu hortlamış :D

doğan81
19 Haziran 2015, 21:03
Su an ki fiyati 7000 tl oldu titresim sorununu felan halletiginizde ne kadara mal oliyo duzcede var megelli servisi

Seko
19 Haziran 2015, 21:26
Su an ki fiyati 7000 tl oldu titresim sorununu felan halletiginizde ne kadara mal oliyo duzcede var megelli servisi

Bir şeyi hallettikleri falan yok, bırakın şu motorun peşini artık. Bedava verseler almam, kendileri bir hata yapıp almışlar millete de aldırmaya çalışıyorlar. Şekilden başka bir şeyi olmayan bir motor. Millete üretimi durdu diyoruz (yine başlayacak sanırım), marka bitti diyoruz yine de o parayı verip alıyorlar. İngiliz falan da değil %100 Çin malı, deli gibi de titriyor. Bunu AEA videosundan söylemiyorum, kendim çalıştırıp görmüştüm.

Amphetamine
19 Haziran 2015, 22:17
Sanırım oruçlu oldugumdan okuyamadım anlayamadım

Gösterge de 177 GPS de 162 yapıyor.