PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CBR 600 F / Anlayanlar Bakabilirlerse Sevinirim

Efnacan
13 Şubat 2013, 17:32
İyi günler arkadaşlar.

Ben 3. motor olarak cbr 600 f almayı düşünüyorum. ilk motorum skygo 250 cc chopper dı 8000 km de sattım cbr 250r aldım 11000 de sattım.

aynı zamanda 4 yıldır motokuryeyim kuryelikte yaklaşık 35000 i geçgin tecrübem var yaşım 23. 600 cc kategorisinde ankaradaki kuzenimin 2008 600 rr ıyla yaklaşık 1500 km kadar tecrübem oldu yani hiç 600 lük makina binmedim demem gidişini kontrolünü düzgün ayarlayabiliyorum zaten cbr 250 den sonra pek zorlanmadım kullanımı açısından.

Geleceğim konu cbr 600f aldığımda debriyaj seti balatalar fren balatası vs değişimde ne kadar masraf çıkarır ve alacağım makinalar 35000 yada 40000 civarında ciğeri sağlam makinalar 1 2 kişiyle görüştüm. şimdi 35000 de olan makimnayı aldık diyelim balatalar falan yeni değişmiş. kaç binde bi bakıma yağ değişimine gitmeliyim. zincir dişli ve debriyaj seti balatalar komple değişse ortalama ne kadar tutar gibi sorular aklımda.

Son olarak forumumzdan 600 f satan arkadaşlar varsa konu altından bana ulaşabilirler istanbul içi.

Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. yazım hatası vs olduysa affola değerli dostlar ve abilerm.

serkanADH13
13 Şubat 2013, 18:01
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/16542-honda-cbr600f-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

buradan dıledıgın bılgıye ulaşabılırsın dostum...

Efnacan
13 Şubat 2013, 18:24
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/16542-honda-cbr600f-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi.html

buradan dıledıgın bılgıye ulaşabılırsın dostum...

açıkçası o konuya bakmadım değil. fakat 376 sayfaya tek tek bakmak hiçte kolay değil kardeşim. hangi sayfada soruma cevap bulabiliceğimi bilmediğim için bu konuyu açtım aramadada tam istediğim bilgileri bulamadım. konu sıkıntı olacaksa kapatabilirsiniz

ExTReMa
13 Şubat 2013, 19:29
Zincir dişli balatalar vs en az 500 tl tutar alacağın malın kalitesine göre
Yağ değişimini ben 3000 km de bir yapıyorum aldığım yağ mobil1 full sentetik 15w50, litresi 38 tl

Efnacan
13 Şubat 2013, 23:27
Zincir dişli balatalar vs en az 500 tl tutar alacağın malın kalitesine göre
Yağ değişimini ben 3000 km de bir yapıyorum aldığım yağ mobil1 full sentetik 15w50, litresi 38 tl

Değerli cevabın ve ilgin için teşekkür ederim kardeşim. peki zincir dişli balatalar 500 tl tuttu. düzgün kullanımda kaç bin km gider tahmini olarak?

gursus
13 Şubat 2013, 23:46
Değerli cevabın ve ilgin için teşekkür ederim kardeşim. peki zincir dişli balatalar 500 tl tuttu. düzgün kullanımda kaç bin km gider tahmini olarak?

dostum sen motorunu aldığında bu değişimleri yaparsan bu motordan sıkılana kadar götürür seni merak etme ama km olarak illa merak edersen düzgün kullanımda çok rahar 30bin km arkana bakmazsın alacağın motorların 35-40 bin km de olması hiç problem değil F ler çok sağlamdır sen temizini bulmaya çalış yeter :)

yağı da full sentetik alırsın 100-200 arası değişir iyi yağların fiyatları 3 binde bir değiştirilmesi motor ömrü açısından sağlıklıdır bu sayı 5 bin de olur senin maddi durumuna bağlı o zaman ki

hakkında hayırlısı olması dileğiyle...

Efnacan
13 Şubat 2013, 23:57
dostum sen motorunu aldığında bu değişimleri yaparsan bu motordan sıkılana kadar götürür seni merak etme ama km olarak illa merak edersen düzgün kullanımda çok rahar 30bin km arkana bakmazsın alacağın motorların 35-40 bin km de olması hiç problem değil F ler çok sağlamdır sen temizini bulmaya çalış yeter :)

yağı da full sentetik alırsın 100-200 arası değişir iyi yağların fiyatları 3 binde bir değiştirilmesi motor ömrü açısından sağlıklıdır bu sayı 5 bin de olur senin maddi durumuna bağlı o zaman ki

hakkında hayırlısı olması dileğiyle...

Teşekkür ederim kardeşim cevapların için. baktığım 2 motordada zincir dişli debriyaj setleri yeni değiştiğini söylediler ama güvenemedim ustaya götürüp gösterince sanırsam deddikleri gibiyse masrafsız binebiliriz o zaman.

gursus
14 Şubat 2013, 00:09
lastik buji hava filtresi bunlarda masraf dostum bunlarada bak ama şöyle bişey vardır 2.el olarak aldığın yüksek hacimli motorlara aldıktan sonra bin lira kaçar genelde çünkü satıcılar satma niyetine girince (çoğu için tabiii) bir çok bakımını ihmal eder genelde.

Efnacan
14 Şubat 2013, 02:35
lastik buji hava filtresi bunlarda masraf dostum bunlarada bak ama şöyle bişey vardır 2.el olarak aldığın yüksek hacimli motorlara aldıktan sonra bin lira kaçar genelde çünkü satıcılar satma niyetine girince (çoğu için tabiii) bir çok bakımını ihmal eder genelde.

oov. 1000 tl dedin aklıma kurdu soktun şimdi :)) 1000 tl masraf olması için sanırım debriyaj seti balatalar fren balataları bujiler hava filtresi yağ filtresi toptan değişse 1000 tutmaz heralde ya :) korktum bak 1000 lira fazlamı çeksek krediyi 500 fazla çekerim diye düşünüyordum :)