PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Er6 n gaz teli Türkiye'de yok mu ?

SercanNakip
13 Şubat 2013, 00:21
(Kawasaki Er6 n 2006 model) Beyler, motorumun gaz teli koptu.Ebayda buldum ama yurtdısından almak ne kadar güvenli ve mantıklı bilmiyorum.Türkiye genelinde z-moto hariç bulabilceğim hiçbiyer yok mu ? Uydurma tel istemiyorum ne zaman ne olcağı belli olmuyo çünkü.:pale: Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

KaPTaNHaSaN
13 Şubat 2013, 00:23
izmirdeki servislerine sormak lazım onlar da z moto dan mı getirtiyorlar?

psyche
13 Şubat 2013, 00:25
E-bay dan alışveriş yapmak gayet mantıklı ve güvenli fakat km teli gibi basit bir parçayı buradan bulamamanız ilginç o halde tek yol e-bay fakat gelmesi biraz uzun sürer :)

ozgurakman
13 Şubat 2013, 00:28
ben bi sürü şey alıyorum e-bay den. dikkat etmeniz gereken şey, takip numaralı kargo olmasıdır ve DHL, UPS gibi özel şirket değil devlet kargosu ile gelmesidir. pay-pal ile ödeme yaparsanız max. güvenliği elde etmiş olursunuz. kawasaki distribitörüne para kaptırmaya gerek yok (ben bir çok elektronik ve otomotiv parçasını ordan alıyorum).
hatta eğer kargo avantajı varsa yerinizde olsam eğer $100 ya da €90 yu geçmiyor ise (kargosuz toplam bedel) 2 tane alırdım. yedek olurdu.

GorkeM
13 Şubat 2013, 00:32
Paypal hesabı açın. İnternet şubenizden de sanal kart hesabı açın. Sanal kartınızı paypal hesabına tanıtın. İstediğiniz tutarı sanal kartınıza yatırın. Paypal ile ödemenizi yapın. Daha güvenlisi yok.

haojin2005
13 Şubat 2013, 00:34
Ebay ya da paypaldan alabilirsin dostum.Ya da universal olan kaliteli gaz telleri var bildiğim kadarıyla.

ferdinandd
13 Şubat 2013, 00:56
Abi şu markaların ülkemizdeki distribütörleri çok itici ya. Caddelerde en sık gördüğüm Er6 sına, her motosiklet kullanıcısının yedek olsun diye bile alacağı bi parçayı bulundurmaması çok ayıp :pale:

Üstelik market gibi parça stoklayan markalardan daha yüksek servis bakım ücretleri, parça ücretleri, satış karı alırlarken karşılığında ufacık bi teli bile kendi imkanlarımızla dünyanın öbür ucundan almak zorunda bırakmaları,

ki muhtemelen servis sipariş geçse ebaydan da geç gelir :pr: Abi söyliycek çok şey varda yıllardır abilerimiz söylüyorda ne oluyor...

sysroot
13 Şubat 2013, 00:58
Bütün Kawacıların yani bizlerin uyguladığını uyguluyorsun ; gözün kapalı takip numaralı olmak kaydıyla alışverişini yapıyorsun , keyfine bakıyorsun , Zmoto'da olsa bile yurtdışında yarı fiyatına olduğu için oradan alıyorsun , Zmoto bedava vericem desede almıyorsun ve motoruna keyifle biniyorsun.
Sistem budur.
Sana sahip çıkmayan çakma servisten parça alarak kimseyi zengin etme , yurtdışından aklına gelen her parçayı alabilirsin ;)
+Ebay ABDDEN İNGİLTEREDEN 20 GÜNDE PARÇA YOLLAYABİLİRKEN ZMOTO AYNI PARÇAYI 3 AYDAN AŞAĞIYA GETİREMEZ :wiinkk:

blacklord
13 Şubat 2013, 01:17
Yahu böyle dünyaca tanınmış bir markanın telini Türkiyede bulamamak saçmalık değilmidir :S Türkiye sorumlusu firmada böyle bir parçanın yok olduğundan eminmisiniz? Getirmiyorlarsada piyasa aynısından olduğundandır diye düşünüyorum? Teli bile bulamazsken avrupa birliğine nasıl giricez biz :S:S

Bulent78
13 Şubat 2013, 02:44
Muhtemelen gaz teli vardır z-motonun elinde ama verdikleri fiyata ebayden 4 tane falan gaz teli alırsınız kargo dahil diye düşünüyorum :)

Tsubasa
13 Şubat 2013, 02:48
z motonun sahibi için cok geniş adam, pek böyle şeyler umrunda değil diyorlar..

scooboy
13 Şubat 2013, 11:06
Şu ülkede en büyük efsane olmaya aday heralde "Z moto". Arkadaşlar tamam bende bayılmıyorum ama
Önceden dediğim gibi eski motorum yamahaydı en ufak bir parça için yaz ortasında 2 ay sonra getirtiriz demişlerdi.
(Servis adı demiyorum yetkili ve isimli bir servistir) Hondayı bilemem ama yamahada yedek parça stoku yapmıyorki.
Bu durumda eğer 2 ay bekletecekse servis e-bay en iyi yoldur.

Bulent78
13 Şubat 2013, 11:33
Z-motoya sordun mu Sercan? Ben sordum, simdilik sorun yasamiyorum ama debriyaj teli ile beraber ilerde degistirmeyi dusunuyorum.Gaz telinin ellerinde oldugunu ve 60 lira oldugunu soylediler. Tabii acma ve kapama teli beraber alicaksin o zaman 120 lira yapiyor. GV 250 nin debriyaj telini gecen sene 70 liraya aldigimi dusununce fiyat o kadar abarti degil. Ebay linklerini hatirliyosan 27 dolar fiyati vardi, bunun uzerine kargoyu da ekle, 30-35 dolar arasi bi fiyati olur, 35 desen iki tel 70 dolar, yani 125 lira falan yapar, dolayisiyla ebayden almak bu urun icin mantikli degil. Hatirlarsan sana linkleri verdigimde z-motoya bir sor, eger fazla gelirse fiyat ebayden alirsin demistim, demek ki gaz telini ebayden almak avantajli olmuyormus :) Z motonun fiyat politikasi ilginc, bazi urunlerde 4-5 katina varan fiyatlar veriyorlar, bazi urunlerde ise nerdeyse yurtdisi ile ayni fiyati veriyorlar, daha once bizim topikde de belirttigim uzere yurtdisindan kargo dahil 60 liraya gelen bir tane aynaya 195 lira fiyat vererek benim nefesimi kesmislikleri vardir mesela:pr:

SercanNakip
14 Şubat 2013, 18:53
Herkese ilgisi için teşekkür ederim. Bülent abi haklısın burdan almak en mantıklısı senin dediğin gibi. Motor Esenyurt'ta kaldı fakat.Gaz telini alıp ustayı götürcem :cherry:
motoru iki ay içinde komple hazır etmem gerek karadeniz gezisine gidicez hadi hayırlısı.
Tekrar teşekkür ederim ilgilenen herkese.

greyhorse
14 Şubat 2013, 19:10
Piyasada çeşitli marka modellere uygun gaz ,debriyaj benzer donanımların tellerini üreten firmalar var.Bunlardan biri velomoto.com.tr
Ayrıca piyasada gaz teli arıyacaksan er6'ya göre değil elinde'ki numuneye göre araman mantıklı çünkü gaz teli dediğin bir çok marka model'de aynı olmakla beraber sadece boyları fark edebiliyor.

SercanNakip
18 Şubat 2013, 21:29
Gaz telini sonunda yaptırdım. Bülent abi'nin dediği gibi z-motodan aldım . Esenyurttan motoru Cerahpaşaya kadar 150 lik vitesli bir motorla çektik. Baya bi macera oldu. Allahtan Gece 3 te yola cıktık ve yollar boştu.
Sonuç olarak gaz teli tamamdır.Herkese ilgisi için teşekkür ederim .

Majesty400
18 Şubat 2013, 22:02
Ya gecen gün seni görmüştüm acaba senmisin Dolapdere total de hatta o sensen sana sormuştum memnunumuzun diye doğrumudur sercan

Sinan Er
18 Şubat 2013, 22:25
Fiyat bilgisini paylaşırmısın.

SercanNakip
18 Şubat 2013, 23:25
Kartal z-motodan itiş-çekiş toplam 120 tlye aldım kendi ustamada bi 20 tl verdim değişim için. Çok şükür sıkıntım kalmadı.
Büyük ihtimalle ben değilim majesty :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Servise gitmişken er6 için üretilmiş yan takozları sordum 200 euro'nun üzerinde bir fiyat verdi. Sorduğuma pişman oldum. Neden kawasaki diğerlerine göre pahallı dediğimde aksine adam ucuz bile dedi şok oldum :silent: