PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sürüş Tekniği Yardımı

wanted95
10 Şubat 2013, 22:01
Arkadaşlar motorsiklet kullanma da yeni sayılırım. Sürüş sırasında pek sorunum yok(denge vs. hiç sorun değil) ama şu hızlanma konusunu gaz ayarını tam halledemiyorum. Bunun neyini yanlış yaptığımı da bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

kroscu14
10 Şubat 2013, 22:29
Arkadaşlar motorsiklet kullanma da yeni sayılırım. Sürüş sırasında pek sorunum yok(denge vs. hiç sorun değil) ama şu hızlanma konusunu gaz ayarını tam halledemiyorum. Bunun neyini yanlış yaptığımı da bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer iyi hızlanmak istiyorsanız öncelikle uygun devirde vites geçişleri yapmalısınız birde debriyajla gazı uygun olarak kullanmalısınız örneğin debriyajı kaldrmadan önce fazla gaz vermeyin :) bu durum kullandıkça düzelir eliniz alışır merak etmeyin :) iyi akşamlar

Mytap
10 Şubat 2013, 23:08
Bunun için Youtube dan gidon u da kadraja alan videoları izle derim. Çünkü devir hız ve el koordinasyonunu rahat görürsün. Uygulamaya kalkıştığında bir nebze de olsa rahatlarsın. Geri kalanı gerçekten elinin alışması meselesi. Kolay gelsin.

wanted95
11 Şubat 2013, 16:17
Arkadaşlar çok teşekkür ederim. Bunları deneyecem ama motora çok sık binemiyorum. Şimdi Düziçi'nde okuldayım. Motor Hatay da evde belki de sık kullansam sorun kalmaz. Bilgilerden ötürü sağolun.