PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : SCORPION EXO-500AIR mi yoksa NITRO AIKIDO mu ?

mst250R
10 Şubat 2013, 13:35
Arkadaşlar kendime kask alıcam ama bu iki marka arasında kararsız kaldı.. Yardımcı olabilir misiniz ?

Tsubasa
10 Şubat 2013, 13:52
Arkadaşlar kendime kask alıcam ama bu iki marka arasında kararsız kaldı.. Yardımcı olabilir misiniz ?

hocam benim kaskımda kazada deforme oldu
bende nitro aikido kaskı arıyorum motomaxtan ama malesef bulamıyorm..
parasına göre iyi bir kask ..
sen nereden alacaksan bana da yardımcı olabilir misin?

mst250R
10 Şubat 2013, 14:17
hocam benim kaskımda kazada deforme oldu
bende nitro aikido kaskı arıyorum motomaxtan ama malesef bulamıyorm..
parasına göre iyi bir kask ..
sen nereden alacaksan bana da yardımcı olabilir misin?

ben bugün motomax a gidicem.. nitro aikido ya da scorpion alıcam.. ben gidince bir sorarım senin için nitro aikido ellerinde var mı..

DarkKnight
10 Şubat 2013, 15:46
Aikido piyasada suan yok diye biliyorum ama sorarsanız ve olumlu cevap alırsanız bilgilendirini bizide.

mst250R
10 Şubat 2013, 20:13
Bugün motomax a gittim Aikido ellerinde yok ne zaman geleceği ise meçhul ben de Scorpion EXO500 aldım.

Tsubasa
10 Şubat 2013, 20:39
Bugün motomax a gittim Aikido ellerinde yok ne zaman geleceği ise meçhul ben de Scorpion EXO500 aldım.

link verebilirmisin? kaça aldın

Karlıyollar
10 Şubat 2013, 20:46
şuan kask olarak niyro aikido kullanıyorum çokta memnunum ama scorpion da güzele benziyor hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin

Tsubasa
10 Şubat 2013, 20:51
şuan kask olarak niyro aikido kullanıyorum çokta memnunum ama scorpion da güzele benziyor hayırlı olsun Allah kaza bela göstermesin

nerde buldun =)
bayadır yok motomaxta

mst250R
10 Şubat 2013, 22:20
link verebilirmisin? kaça aldın

http://www.motomaxonlineshop.com/Urun/SCORPION-EXO-500AIR-OIL-SIYAH-BEYAZ-KAPALI-KASK-pmu2083.html

429 tl ye aldım.. kask çok güzel.. güneş vizörü ve pinlock var

düzgünbaba
10 Şubat 2013, 22:40
Motor al önce bana kalırsa,ha yatarken takacaksan o başka.

nebri_1986
10 Şubat 2013, 22:47
Motor al önce bana kalırsa,ha yatarken takacaksan o başka.

Sen öyle yaptın sanırım. Ama bence arkadaş motoru olmasa bile şimdiden almış olmak la en iyisini yapıyor. Motor aldıktan sonra bütçe kalmadı deyip LS2ye kalmak da var işin ucunda.

serkan88
10 Şubat 2013, 23:57
http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/112107-agv-k-3-kask-incelemesi.html

bunu daben yeni aldım. almadan önce nitro aikido aradım fakat bende bulamadım.

TOP SPEED
11 Şubat 2013, 00:08
Scorpıon exo 400 kullanıyorum çok memnunum.Kesinlikle tavsiye ederim.

seigen
11 Şubat 2013, 00:11
Aikido alma.

Ben kullandım, honda eğitimde bu kaskla kafamı yere çarptım, eğitimde hızlar olabildiğince düşük. Ona rağmen gün sonunda ve bütün akşam feci baş ağrısı yaptı. Kısacası beyin sarsıntısı olmuş. Ciddi bir kazada kim bilir ne olur. Ardından eps liner'ın ayrılmaya başladığını gördüm ve kaskı değiştirdim. Sharp'ta 5 bile alsa asla güvenmem.

düzgünbaba
11 Şubat 2013, 00:35
Sen öyle yaptın sanırım. Ama bence arkadaş motoru olmasa bile şimdiden almış olmak la en iyisini yapıyor. Motor aldıktan sonra bütçe kalmadı deyip LS2ye kalmak da var işin ucunda.

Kaskın kullanım ömrü vardır,raftaki ömrünüde hesaplayarak motorla birlikte almak en iyisidir.yani her bildiğin en iyisi olmayabilir

mst250R
11 Şubat 2013, 02:33
bence motorsiklet almadan önce ekipman alınması daha uygun.. "motorla beraber al" kısmı biraz saçma çünkü hepsini birden aynı günde alıcak kadar zengin olsaydım şimdiye çoktan herşeyim tam olurdu.. ayrıca şunu belirtmek isterim ki kaskı almadan önce motoru almak saçma olur. çünkü kasksız motorsiklet kullanmak bana çok saçma geliyor.

DarkKnight
11 Şubat 2013, 05:05
Kask ve ekipman bence motosiklet almaktan daha zor bedeni bulunmuyor rahat edemiyorsun hepimizde para saçmıyoruz ucuz degil o yüzden begenmeden alınmıyor kask ve mont gibi şeyler.Nitronun carbon kaskını gösterdilermi size aikido yok dediklerinde oda güzel bir kask orta seviye için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:03 ----------

Kaskın kullanım ömrü vardır,raftaki ömrünüde hesaplayarak motorla birlikte almak en iyisidir.yani her bildiğin en iyisi olmayabilir

5-7 sene ömrü var kaskın dış katmanın çatlaması veya işlevini kaybetmesi için tabi kullanıma baglı daha erkende olabilir o yüzden 2 3 ay erken almanın bir zararı olmaz kaldıki kaç kişi kask ömrü kadar aynı motoru kullanıyor ve motor serüvenine devam ediyor.

speed_dream
11 Şubat 2013, 16:17
http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/112107-agv-k-3-kask-incelemesi.html

bunu daben yeni aldım. almadan önce nitro aikido aradım fakat bende bulamadım.

çok güzel bir tercih yapmışsın serkan bende de aynı kasktan var 1 seneyi geçti alalı.çok memnunum çok kullanışlı bir kask ve sağlam da :cat:

topikdeki seçime gelince tabiki exo 500 air diyorum ikisini de kullandım nitro aikido 5 para etmez