PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorum Çok Yakıyor ve çekişten düşüyor

antalyali07
10 Şubat 2013, 01:49
arkadaşlar motorum çok yakıyor aynı anda güç düşüklüğü ve çekişten düşmeyide beraberinde getiriyor hem hızlı gitmiyor hemde çok yakıyor ne anladım ben bu işten sorunu çözemeszem biran önce elimden çıkartmaya bakcam motoru motorum 125cc çinmalı scooter

adem80
10 Şubat 2013, 01:54
vitesliye geçme zamanın gelmişte ondan :cat:

antalyali07
10 Şubat 2013, 01:57
vitesliye geçme zamanın gelmişte ondan :cat:

vitesli kullanamam ben bana scooter olcak gazı verdiğimde gitcek vites mites bana yaramaz :D

ugrgnr
10 Şubat 2013, 01:57
vitesliye geçme zamanında da gelmıs olabilüüüüür sibop ayarı hava filtre temizliği gibi bakımları yaptırma zamanın da :)

antalyali07
10 Şubat 2013, 02:01
arkadaşlar bu arada motorun eksantrik mili arızalı değişmesi gerekiyor sorun bundan olabilirmi

teknikhoca
10 Şubat 2013, 02:02
Öncelikle km'de ne yaptığınızı, kullanımda ne tür sorunar yaşadığınızı, çekiş düşüklüğünden kastınız sadece son hız mı yoksa yokuşlarda bayılma olup olmadığını beirtirseniz daha net cvaplar alabilirsiniz. Zira tüketim ve çekiş düşüklüğünün birçok nedeni olabilir. Hiç aklımıza gelmeyen lastik basınçlarınızın düşük olması bile tüketiminizi artırır mesela....

antalyali07
10 Şubat 2013, 02:25
Öncelikle km'de ne yaptığınızı, kullanımda ne tür sorunar yaşadığınızı, çekiş düşüklüğünden kastınız sadece son hız mı yoksa yokuşlarda bayılma olup olmadığını beirtirseniz daha net cvaplar alabilirsiniz. Zira tüketim ve çekiş düşüklüğünün birçok nedeni olabilir. Hiç aklımıza gelmeyen lastik basınçlarınızın düşük olması bile tüketiminizi artırır mesela....

10bin kilometredeyim kullanımda şöyle sorunlar yaşıyorum motor tekliyo biranda gazı verdiğimde ilk 5 sanıye gazı yemiyo kendini geriye doğru çekiyo sonra egzozdan patırtılar ve gazı yiyo çekiş düşüklüğünden kastım motor düz yolda 60ı geçmiyor yokuş aşağı 90ı geçmiyor ama 120 ibresi var lastik basıncını hiç bilmiyorum burda bize benzinlik yakın giderim basarım ama kaç psı basacağımı bilmiyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

ve motor birden dipgaz yaptığımda devrini alamamış motor gibi bağırıyo

EmrE_09
10 Şubat 2013, 02:31
şahsen 125 lik çinli scooter süreceğime alırım mis gibi cup.yakıt yarı yarıya düşer valla :) cup tavsiye ediyorum sana

ugrgnr
10 Şubat 2013, 02:36
10bin kilometredeyim kullanımda şöyle sorunlar yaşıyorum motor tekliyo biranda gazı verdiğimde ilk 5 sanıye gazı yemiyo kendini geriye doğru çekiyo sonra egzozdan patırtılar ve gazı yiyo çekiş düşüklüğünden kastım motor düz yolda 60ı geçmiyor yokuş aşağı 90ı geçmiyor ama 120 ibresi var lastik basıncını hiç bilmiyorum burda bize benzinlik yakın giderim basarım ama kaç psı basacağımı bilmiyorum .

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:08 ----------

ve motor birden dipgaz yaptığımda devrini alamamış motor gibi bağırıyo

kardesım hava filtreni temizleeeeeeee.!

antalyali07
10 Şubat 2013, 02:39
kardesım hava filtreni temizleeeeeeee.!

nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum bana bu konuda yardımcı olurmusun

NecatMurat
10 Şubat 2013, 02:44
temizlikle ugrasma yani hava filtresi al zaten kac paraki cin mali scooter'in hava filtresi, bide bujilere bi baktir, bujiside bitmis olabilir, saygilarimla..

ugrgnr
10 Şubat 2013, 14:36
antalyalı nıye ban yedi ? vay arkadas. neyse gorebılıyo mu bu yorumları bılmıyorum da yazıyım yıne de :)

ister google'a yaz sscooter hava filtresi temizliği diye veya beni dinle..

Scooterının selesini aç, açtıgında ıcınde bı kask yerı bı de oturdugun yerın tam altında sıyah boyle kutu gıbı bısey var etrafı vıdalarla cevrılı. o vidaların alayını çıkar sonra kapagını da cıkar. hava filtresi karsına cıkıcak. benden sana tavsiye, yeni bi hava filtresi al en fazla 5TL 125lik scooter'ınkiler. neden yeni al dıyorum cunku sen daha hava fıltresını nasıl temızlıcem dıyosun, boyle dıyosan sen o motosiklette hava fıltresıne hıc dokunmamıssın ve baya pıslenmıs demektır.

hemen degıstırmen lazım, motor'a pıslık kacarsa yanar o motor sakın aksatma bugun hemen gıt 5tlye al hava fıltresını degıstır tak yerıne vıdalarını sık selenı kapa otur motosikletinin ustune ac kontagı bas marsa ver gazı anlıcaksın zaten motor canavar gibi ollur :)