PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kuba 2013 Modelleri

Sayfa : [1] 2

ugrgnr
08 Şubat 2013, 16:09
iyi günler, geçenlerde Kuba'nın sıtesıne gırdıgımde 2 tane yenı model gordum. biri Strike 150 diğeri ise XCG 150 ve 100.

Strike 150'nin fiyatı 2700tl. fakat XCG 150'nin 2150tl ve XCG 100'ün 2000tl. bu XCG'lerın fıyatları benı cok sasırttı. 150lilik motorlar 3000tl'den asagıya ınnmıyor. heleki 2012-2013 modeller. bildigim bi Kanuni Windy150 var 2600 mü 2700mü o da eski motor. yanı 2013 denır model olarak ama kac senelık motor gecmısı var. XCG'ler 2013 model yani CG modellleri de eski ama XCG 2013 yani yenı cıktı. diyecegim, Kuba XCG 150 tip olarak hosuma gitti. 2150tl fiyatı ise acayıp celdi aklımı. yakınımda bi Kuba bayisi var dün gece baktım Strike 150 gelmisti fakat XCG150 varmı bılmıyorum. bu modeller hakkında bi bilgisi olan var mı veya yorum yapabılcek bırı ? fiyatı hakkında. şimdiden tesekkur edıyorum yorumlarınızı beklıyorm

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

konuyu acarken hızlı dusundugum ıcın detaylı bır sunum veremedım kusura bakmayın. 2013 modelleri deyince fotograflı bı konu ve 2013 model motosıkletleri beklenır o markanın. bende o beklentıyı atladıgım ıcın ozur dılıyorum ve hemen bu ek yorumuma fotografları ve site adreslerini eklıyorum kusuruma bakmayın :)

Kuba XCG 150-100
http://www.kubamotor.com/new4/urunlerimiz/touring/xcg150

Kuba Strike 150
http://www.kubamotor.com/new4/urunlerimiz/touring/strike150

Fiyatlar
Kuba XCG 150-100
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-2013-model-en-ucuz-fiyat-garantili-kredi-kartina-ayda-76-tl-ye-113587629/detay
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-sehrin-yeni-yakisiklisi...ucerlerden-111872859/detay

Strike 150'nin Sahibinden.com'da vardı 1 tane ilanı 2.750tl'ye fakat su an yok anlamadım bu işi :)

rs_guven
08 Şubat 2013, 22:35
Kimse görmemiştir henüz, o yüzden pek yorum yapan olmaz. Siz müsait bir zamanda inceleyip
burdan paylaşırsınız artık.
Gerçekten de Çin üretimi olan modeller görüntü olarak kendilerini geliştiriyorlar.
Bu arada fotoğrafları ekleyeyim :)

XCG
http://img451.yukle.tc/images/5991xcg.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

STRİKE
http://img451.yukle.tc/images/6207strike.jpg (http://bit.ly/V0BZqe)

ugrgnr
09 Şubat 2013, 01:38
yarın açıksa gitmeyi planlıyorum :) su anki motorumu geri verdim zaten emanetti yaşlı bi amca vermıstı beni seven biri, plakası yoktu polisler de artık motoru sık gormeye baslayınca durdurup uyardılar gecen aksam tamam dedım bıdaha kullanmak yok verdım gerı :) kısmetse 1-2 hafta ıcınde yenı bı motosıklet almayı planlıyorum. havalar boyle kotu olursa bu sure uzar fakat ıyı olursa gunluk guneslık olursa yerımde duramıcagım ıcın babama ısrarım daha cok olucak oyle olunca da daha kısa surede gelıcek yeni bebek :) biri gitmeden biri gelmezmıs ne de olsa.

bakalım yarın ıncelıyım bıraz bayıde varsa sonra bi de tekrar mondial'ciye gdiyim son kararımı vereyım bakalım. sonrası babamın cuzdanındakı axess kartına kalıyo :)

egelim 43
09 Şubat 2013, 02:45
Elliiyet vaamıı elliiyeett :silent: yoksa cezalarda ödeniyo aksesten bilgin olsun :bounce:

ugrgnr
09 Şubat 2013, 02:50
:) ehliyet alıcam tabi onu da yarın sorucam fiyatını, sonra babamla bı konusup basvurucam. motosikletsiz yapamam :) bu yuzden çok kısa bı sure ehliyetsiz kullanırım. köy yollarından devam artık napalım :)

haojin2005
09 Şubat 2013, 03:11
Cgler modernleşiyor :)

Mengu16
09 Şubat 2013, 03:24
:) ehliyet alıcam tabi onu da yarın sorucam fiyatını, sonra babamla bı konusup basvurucam. motosikletsiz yapamam :) bu yuzden çok kısa bı sure ehliyetsiz kullanırım. köy yollarından devam artık napalım :)
Forumun en sempatik ehliyetsiz apaçisi sensin uğur kardeşim :cherry:

F54
09 Şubat 2013, 03:59
xcg güzelmiş sanki honda fabrikasında tasarlanmış:queen:

handsome3272
09 Şubat 2013, 14:35
Çok güzel fiyatıda güzel 2.350 Tl hiç bişey değil gerçekten tipide hoşuma gitti motor al beni diyor resmen.

parantez aç Honda cb125 den güzel parantaz kapat :D:DD

ugrgnr
09 Şubat 2013, 14:36
Forumun en sempatik ehliyetsiz apaçisi sensin uğur kardeşim :cherry:

sagol mengü abi :cherry:

*bu arada abi o imza nedir ya nerden buldun :) valla süper ya :)

Cgler modernleşiyor :)

bi konuda yorum yazmıstım abi CG'ler ile ilgili :) 2013e girdik CG'lerde hala tık yok. yani bu kadar yıl gectıkten sonra nıye hala aynı tıpteler ? motorunu degıstırme dızaynını modern yap bak nasıl tutuyo dıye. Kuba da yapmıs super olmus :)

Çok güzel fiyatıda güzel 2.350 Tl hiç bişey değil gerçekten tipide hoşuma gitti motor al beni diyor resmen.

parantez aç Honda cb125 den güzel parantaz kapat :D:DD

Honda cb12ten guzel mı bılmem de :D kendine gore bi guzellıgı var tabi :) saglamlıgı acısından nasıldır daha blmıyorum bugun gıdıcem varsa bayıde ıncelıcem

tamyak
09 Şubat 2013, 14:41
Xcg150 burda 2250 tl

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-yeni-xcg-150-sport-kart-yok-kefil-yok-galeri-sayan-da-114119830/detay/

Tsubasa
09 Şubat 2013, 14:49
kuba model konusunda 90larda kalmış hala..
rakiplerindeki görseliğin 10 da 1 bile yok bunlarda..

ugrgnr
09 Şubat 2013, 15:26
kuba model konusunda 90larda kalmış hala..
rakiplerindeki görseliğin 10 da 1 bile yok bunlarda..

90lar ? anlayamadım fakat yıne de normal klasik CG'lerin tipinden daha modernler. bu fikre katılmayan yoktur diye tahmin ediyorum. çok güzel demiyo zaten kimse bu modellere, fıyatına gore iyi :)

otopsici
09 Şubat 2013, 15:33
Kuba markasından hiçbir şart altında motosiklet almam
kendi resmi internet sitesinde fiyat yazmayan kurum kesinlikle ve kesinlikle bayilerinin çakallıklarını örtmek için böyle yapar
açın bakın hiçbir modelin fiyatı yok ve ayrı ayrı bayilere sorun hepsi farklı fiyat verir

Mengu16
09 Şubat 2013, 15:35
Kuba markasından hiçbir şart altında motosiklet almam
kendi resmi internet sitesinde fiyat yazmayan kurum kesinlikle ve kesinlikle bayilerinin çakallıklarını örtmek için böyle yapar
açın bakın hiçbir modelin fiyatı yok ve ayrı ayrı bayilere sorun hepsi farklı fiyat verir
Ben de bunu demiştim aylar önce, forumda bana verdikleri cevap "her firmanın satış stratejisi farklıdır" :mrgreen:
Aynısını asya motor da yapıyor ve bayiler arası 1000'lerce lira fiyat farkı olan modelleri var.

eren özer
09 Şubat 2013, 15:40
Ben de bunu demiştim aylar önce, forumda bana verdikleri cevap "her firmanın satış stratejisi farklıdır" :mrgreen:
Aynısını asya motor da yapıyor ve bayiler arası 1000'lerce lira fiyat farkı olan modelleri var.
Aynısını Salconaoda yapıyor wolfu Üçler motor yanılmıyorsam 2.500e kadar veriyorlar Ama başka bayilerde 3,500 e kadar bulmam mümkün
Bunun adı çakallıkdır başka bişey değil

Tsubasa
09 Şubat 2013, 15:51
90lar ? anlayamadım fakat yıne de normal klasik CG'lerin tipinden daha modernler. bu fikre katılmayan yoktur diye tahmin ediyorum. çok güzel demiyo zaten kimse bu modellere, fıyatına gore iyi :)
eski cg tipi denilen motosikletler vardı..
honda cg gibi . bu motosiklet bizim ülkemize malesef 90ların sonunda gelebildi..
yani tip olarak, motor yapısı olarak baya bir degişime ugradı..
kısacası eski de kaldı..
tabi hala modernleşmiş halleri satılıyor. ve kullanıyoruzda
en azından tipi böyle köylü stili yapmasalar iyiymiş
diger rakiplerinin modellerine bakınca hemen hemen aynı paralara
güzel görünümlü, spor modeller cıkartıyorlar..

.. birde şu var
markanın bu kadar reklamını yapmak için illa 250 punto ile kuba yazmak mı lazım?
görgüsüzlük..
küçük bir amblem yap kardeşim, yada düzgün bir logo..
belirli bölgelere yapıştır adını ..
hoş dursun
adamlar yapmış anasını satiim, arial black yazı fontu ile KUBA
isim zaten faul.
yazı fontunu büyültüp yazdıgında da . sıctık sıvıyalım olyına geliyor

ugrgnr
09 Şubat 2013, 18:42
bugun ugradim bayiye gelmemis fakat siparisini coktan vermisler pazartesi elimizde dedi. 2150tl fiyat bicti ve 13 beygir oldgunu slyledi. pzartesi tekrar ugrayarak detayli bilgi edinicem ftograf da alicam

rs_guven
09 Şubat 2013, 18:52
bugun ugradim bayiye gelmemis fakat siparisini coktan vermisler pazartesi elimizde dedi. 2150tl fiyat bicti ve 13 beygir oldgunu slyledi. pzartesi tekrar ugrayarak detayli bilgi edinicem ftograf da alicam

Fiyatı giderek düşüyor :)

Tİme_shİft42
09 Şubat 2013, 19:04
Kanuni yeni modellerinin suyumu çıktı ,

ugrgnr
09 Şubat 2013, 19:44
fiyat konusu hakkaten sacma ama ypilcak bsey yok. bi fyat yazmiyolar dye motosikleti almamak sacma. bn de sevmiyorum kubanin stesini. detayli bilgi yok detayli fotograflar yok. bkalim Pzartesi bi gelsin de saglam mi degil mi amortisorler nasil, rahat mi selesi hepsine bkicam. bu kdar ucuza 150lik satmak ilginc :) bakicaz gorucez bkalim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

xcg,nin balansoru yok mu yoksa ben mi goremiyorum ? yoksa yandik.

Mengu16
09 Şubat 2013, 20:07
fiyat konusu hakkaten sacma ama ypilcak bsey yok. bi fyat yazmiyolar dye motosikleti almamak sacma. bn de sevmiyorum kubanin stesini. detayli bilgi yok detayli fotograflar yok. bkalim Pzartesi bi gelsin de saglam mi degil mi amortisorler nasil, rahat mi selesi hepsine bkicam. bu kdar ucuza 150lik satmak ilginc :) bakicaz gorucez bkalim

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

xcg,nin balansoru yok mu yoksa ben mi goremiyorum ? yoksa yandik.
Mondial 2400'e 150cc cg motor veriyor disk frenli hem de balansörlü, kubanın 2350 olması anormal değil. Ona bakarsan yine 2400'e belderia cg250 var aslında ithalatçıya 125 olmuş 150,200,250 olmuş pek maliyet farkı yok.
http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1264

Benli
09 Şubat 2013, 20:41
Sitesinde fiatının yazması bence bir şey değiştirmiyor , sitede bayiliklerin adresleri var nasıl olsa , tel açıp öğrenilebilir fiatı ! , önemli olan diğerlerine (Çin) nazaran ucuz olması ki kuba bunu iyi beceriyor !.
Motora gelince , nikelaj aksam çok sınırlı tutulmuş maliyet düşürülsün diye herhalde , egsoz hiç olmamış ! Kuba nın motorlarda "siyah olan aksama kullandıkları boya çok kalitesiz , boyanın alt yapısıda bence çok yetersiz , çok çabuk solma yapıyor ! İnşallah bu motorda bu kalitesizlik giderilmiştir.

Mengu16
09 Şubat 2013, 21:08
Sitesinde fiatının yazması bence bir şey değiştirmiyor , sitede bayiliklerin adresleri var nasıl olsa , tel açıp öğrenilebilir fiatı ! , önemli olan diğerlerine (Çin) nazaran ucuz olması ki kuba bunu iyi beceriyor !.
Motora gelince , nikelaj aksam çok sınırlı tutulmuş maliyet düşürülsün diye herhalde , egsoz hiç olmamış ! Kuba nın motorlarda "siyah olan aksama kullandıkları boya çok kalitesiz , boyanın alt yapısıda bence çok yetersiz , çok çabuk solma yapıyor ! İnşallah bu motorda bu kalitesizlik giderilmiştir.
Telefon edip sorulabilir ama adamına göre fiyat çekiyolar saf gördüklerine 300-500 lira bindirimli fiyatlar söylüyolar en azından. İnternet sitesinde fiyatlar yazsa kafasına göre fiyat koyamaz bayiler. Kuba'dan örnek veremem ama mesela arora da fiyatları sitesine yazmıyor, çakma ybr'yi 3750 liraya yamahanın aynısı diyerek satmaya çalıştıklarına şahit oldum bir baba oğula.

Benli
09 Şubat 2013, 21:16
"Serbest piyasa ekonomisi" zorla yapılan bir şey yok , iyice araştırıpta alsınlar , ne diyeyim !.

ugrgnr
09 Şubat 2013, 22:04
Mondial 2400'e 150cc cg motor veriyor disk frenli hem de balansörlü, kubanın 2350 olması anormal değil. Ona bakarsan yine 2400'e belderia cg250 var aslında ithalatçıya 125 olmuş 150,200,250 olmuş pek maliyet farkı yok.
http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1264

öyle de XCG bizim burda 2150tl ama bakalım kredı kartına 12 taksıt falan napıyolar sorucam. ama dedıgım gıbı yani balansör olmazsa cekılmez kı bu motor. bu arada cok dıkkatlı baktım ınceledım fotografları az once, pek saglam durmuyo gibi bu ya. uzaktan super goruntusu ama yakına gırıldıkce sankı cok kalıtesız malzeme kullanılmıs gıbı sankı ne bileyim. bakıyım ya daha fazla yorum yapmak ıstemıyorum motor hakkında cunku kotuye dogru gıdıyo yorumlarım.. pazartesi ustune cıkayım bı tepınıyım detaylı ıncelyım bıde test surusu verırlerse denıyım bı kararımı vereyım artık..

bu arada surucu kursuna gıttım 300tl fıyat soyledıler kurs ucretı. dıger masraaflarla bırlık toplam 650tlye gelıyo dedıler. iyi mi sizce ? bana pek ıyı gelmedı ama :D 250ye falan ındırırım belkı ucretı. dıgerlerınde de pazarlık olmaz herhalde. bakalım bıyere daha sorucam eniştem orda direksiyon hocası belkı torpıl yaparlar :) bakalım bakalım

Mengu16
09 Şubat 2013, 22:09
"Serbest piyasa ekonomisi" zorla yapılan bir şey yok , iyice araştırıpta alsınlar , ne diyeyim !.
Valla bunun adı bence geçirmek serbest ekonomisi :cherry: ayrıca taklit ürünü orjinalinin aynısı deyip satmak ne oluyor :cherry:

Benli
09 Şubat 2013, 22:18
Valla bunun adı bence geçirmek serbest ekonomisi :cherry: ayrıca taklit ürünü orjinalinin aynısı deyip satmak ne oluyor :cherry: "iyi de ! orjinalin aynısı nasıl oluyor anlamadım ! 4 bin liralık orjinali almayıp 2 bin liraya "orjinalin aynısını almaya çalışmak ta normal bence ! tüketici de uyanık değil mi ?

Mengu16
09 Şubat 2013, 22:23
"iyi de ! orjinalin aynısı nasıl oluyor anlamadım ! 4 bin liralık orjinali almayıp 2 bin liraya "orjinalin aynısını almaya çalışmak ta normal bence ! tüketici de uyanık değil mi ?
2 bin liraya sattıklarını kim söyledi 3750 lira yazmıştım şurda.

Telefon edip sorulabilir ama adamına göre fiyat çekiyolar saf gördüklerine 300-500 lira bindirimli fiyatlar söylüyolar en azından. İnternet sitesinde fiyatlar yazsa kafasına göre fiyat koyamaz bayiler. Kuba'dan örnek veremem ama mesela arora da fiyatları sitesine yazmıyor, çakma ybr'yi 3750 liraya yamahanın aynısı diyerek satmaya çalıştıklarına şahit oldum bir baba oğula.

Benli
09 Şubat 2013, 22:28
Tamam satıcı ister de , alan kim mengü ? ben hiç duymadım 2 bin liralık Çin' liyi 3750 ye alanı , o dediklerinden artık kalmadı , hem net denilen bir şey var değilmi ? baksınlar , "forumlar var , vs vs.

Crocuta
10 Şubat 2013, 22:26
Kuba xcg 150'yi yakından inceleyen , üstüne binebilen yada test sürüşü yapabilen biri varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim :)

ugrgnr
10 Şubat 2013, 23:57
Kuba xcg 150'yi yakından inceleyen , üstüne binebilen yada test sürüşü yapabilen biri varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim :)

yarın yarın.. :)

Crocuta
11 Şubat 2013, 01:28
tamam hacı :)

ugrgnr
11 Şubat 2013, 21:34
bugun gıttım bayıye kuba bayisine, carsamba gunune kaldıgını soyledıler bakalım ne zaman gelcek hayırlısı :)

Crocuta
12 Şubat 2013, 02:04
çarşamba haberlerini bekliyoruz o zaman hacım :)

Crocuta
14 Şubat 2013, 20:56
hocam ses seda yok mu :)

ugrgnr
14 Şubat 2013, 21:33
dun ugradım yetkılı arkadas yokmus bugune kaldı bugun de full babamla ısyerındeydım pek cıkamadım. yarın gitmeye calısıcam tekrar. yarın da gelmezse bu XCG dicem artık yapıcagınız işi .... pazartesi dendi çarsamba dendi daha da uzatmazlar herhalde. neyın pesındeler anlamadım. bakalım cıkıcak acısı yarın :) yarın tekrar yazıcam

Crocuta
15 Şubat 2013, 01:33
anladım dahada yok şu gün bu gün derlerse uğrama hocam yaptıkları ayip .

ugrgnr
15 Şubat 2013, 22:19
anladım dahada yok şu gün bu gün derlerse uğrama hocam yaptıkları ayip .

yok yok sinirlenirim ama bosadır bu sinir. sonucta adamlar ertelemıyor motosikletin gelıs tarıhını. kuba'nın dagıtımında sorun. 1 haftadan zarar gelmez kardesım :)

bu arada gelmiş bizim ufaklık http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kuba-yeni-model-kuba-xcg-150-yildirim-motor-da-115101460/detay

ilanını vermısler yarın işten kaçıp ugrıcam bakalım detaylı bı sekılde ınceleyıp fotograf alıcam. olmadı dıcem benı XCG'yle yalnız bırakın :queen: merak etmeye basladım motoru :) ilk konustugumuzda yanı gecen hafta bana, 5 tane gelecek demıstı. eger begenırsem motoru Drift'i unutup alabılırım bellı olmaz. forumun ilk XCG150 sahibi olabilirim haftaya belki. kim bilir kısmet :) hayırlısı bakalım..

Mengu16
15 Şubat 2013, 22:36
Bugün ankara dışkapı'daki kuba bayiine sordum sizler için bu xcg'yi, fuardan sonra gelecek dedi. Bi motor için sinirlenmeye de kızmaya küsmeye de gerek yok hayat uzun acelesi yok.

ugrgnr
15 Şubat 2013, 22:41
Bugün ankara dışkapı'daki kuba bayiine sordum sizler için bu xcg'yi, fuardan sonra gelecek dedi. Bi motor için sinirlenmeye de kızmaya küsmeye de gerek yok hayat uzun acelesi yok.

öylesine sinirlendim zaten :) bi amacım yoktu abi. dedıgın gıbı acelesı yok ozel yapım motor degıl bısey degıl 2bin liralık motor :) az once gıdeyım kapalı olsa bile dısardan belki gorurum diye, ön camurlugu olmayan amortısorsuz bısıkletım sagolsun camura buladı benı :) gidemedim valla fena yagmur bastırdı bide ne şans :) dondum gerı ama ıyı macera oldu akşam akşam. severım bısıkletle hoplamayı zıplamayı :) amortısorsuz olunca daha bi zevkli oluyo. eve gelince bacaklarının agrısı hıc bıseye degısılmez :)

Crocuta
16 Şubat 2013, 03:47
Orası öyle tabi , ilk motor olunca insan merakla bekliyor elinde olmadan mazur görün :)

ugrgnr
16 Şubat 2013, 17:44
http://www.motosiklet.net/forum/test-merkezi/112671-kuba-xcg-150-inceleme.html#post2936740

buradan bugunki XCG150 incelememi görebilirsiniz

syt46
17 Şubat 2013, 02:19
Güzel , ŞIK motorlar : )

dreamwalker
25 Mayıs 2013, 14:03
http://www.kubamotor.com/ strike 150 cc güzele benziyor.alt motoru kaliteli gibi........

MotoGT
25 Mayıs 2013, 14:28
http://www.kubamotor.com/ strike 150 cc güzele benziyor.alt motoru kaliteli gibi........

http://www.keewaymotor.com/_c_z6Hj61aecgyRxbE_OGcW6AKz2Bluq2Owee0IHu-oLPiT_ZIR1XqI2Q==.jpg

Direkt Keeway motoru..

beko12345
25 Mayıs 2013, 17:21
Cahilliğime verin, bu cg motor olayında ne fark var normal motorlardan ?

Seko
29 Mayıs 2013, 13:54
CG motor derken GS motor mu demek istedin ? Eğer öyleyse, kafadan sallama birşey olduğunu söyleyebilirim. Google arat, tek kelime açıklama bulamazsın ama sonuçta düzgün motorlar bunlar.

Seko
31 Mayıs 2013, 17:37
Strike 150'de birşey farkettim. Motorun ön lastiği 90/90 17, arka lastiği 110/90 17. Arka lastik, benim motorun arka lastiğinden 1 inch daha büyük ve bu oldukça kalın bir lastik. Demek ki motor resmlerdeki kadar cılız değil aslında...

Seko
07 Haziran 2013, 20:24
Motor bayiye gelmiş. Gayet güzel bir motor. Fiyatını sordum, bir Bursa Yıldırım Motor klasiği olarak inernette 2467 TL'ye satılan motora 2900 TL dedi. Adamı şikayet ediyorum ama Kuba Motor tenezzül edip cevap bile yazmıyor. Aslında gerçekten beğendim, internet üzerinden alabilirim ama adama o kadar güvenmiyorum ki eminim ondan almadığımı görünce ya bakım yapmaz, ya kazıklar ya da ucuz yağ koyar. Bursa'da malesef Kuba ve RKS'den uzak duruyorum.