PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kredi Kartı ile Alışveriş Hk.

Kiraz''
08 Şubat 2013, 12:53
Dün gece motosiklet malzemeleri satan bir siteden .. tl değerinde alışveriş yaptım kredi kartı üzerinden.Sonradan bedeni yanlış verdiğimi gördüm,siparişi iptal et dedim.
Bu sabah baktım sipariş iptal edilmiş.Aynı ürünü doğru bedenle tekrar sipariş verdim fakat yetersiz limit uyarısını verdi.:sunny:

Şimdi ben iptal ettiğim ürünün parasını ödemiş mi oluyorum ? :silent:

seigen
08 Şubat 2013, 12:56
Kredi kartıyla ödeyip, geri iade yapınca kullanılabilir limitten düşüyor ne yazık ki :P.

DarkKnight
08 Şubat 2013, 12:57
İptal ettiğiniz bedel hemen hesabınıza geçmeyebilir bir süre beklemeniz gerekli keşke iptal etmek yerine telefonla ulaşıp bedeninizi değiştirseydiniz.

Kiraz''
08 Şubat 2013, 12:59
Ödedi mi yaniii? İnanmıyorummm! :pr:

astorojna
08 Şubat 2013, 13:03
burçak kredi kartı ile internetten veya başka bi kanaldan yaptığın harcamalar,taksitli ise geri iade kaç taksit yaptıysan ona istinaden geri ödemesi yapılır. Mesela 10 ay bi ürün aldın geri iade işlemlerinde yaptığın harcama 10 ayda tarafına iade edilir.
Şayet tek çekim yaptıysan ödeme 1-2 gün içinte kredi kartına iade yapılır.

seigen
08 Şubat 2013, 13:03
Örnek:
Kart limiti 90 TL olsun, 50 TL ödeyince 40 TL kalıyor. Bu 50 TL'yi iptal ettiğinizde kredi kartı borcunuz kalmıyor ama limit 40 TL'de kalır. Yani 90 TL'ye tekrar yükselmez.

Tekrar 50 TL sipariş vereyim dediğinizde de 40 TL limit olduğu için limit yok diye hata çıkar.

scooboy
08 Şubat 2013, 13:05
Bak arkadaşım dediğin olay benim başıma sürekli geliyor.
Yıllardır bir internet sitesinden slış veriş yapıyorum. Bazen ben malı aldıktan 2-3 gün sonra ürün
tedarik edilemedi diyor. Ben eğer başka bir ürünle değiştirmezsem iptal ediyorum o zaman da
ekstremde o ürünü almış oluyorum fakat firma taksitli almışsam her ay taksiti +olarak görüyorum.
(yatrırıyolar yani)Burda dikkat edilmesi gereken her ay kontrol etmek yatırdımı yatırmadımı diye.

Kiraz''
08 Şubat 2013, 13:09
Ayh 4 ay taksit yaptım wold kartta :salut: Şimdi o para cukkaya gitmedi yani? :queen:

astorojna
08 Şubat 2013, 13:12
Ayh 4 ay taksit yaptım wold kartta :salut: Şimdi o para cukkaya gitmedi yani? :queen:

gitmedi 4 ayda geri alacaksın :sunny:

Kiraz''
08 Şubat 2013, 13:20
Örnek:
Kart limiti 90 TL olsun, 50 TL ödeyince 40 TL kalıyor. Bu 50 TL'yi iptal ettiğinizde kredi kartı borcunuz kalmıyor ama limit 40 TL'de kalır. Yani 90 TL'ye tekrar yükselmez.

Tekrar 50 TL sipariş vereyim dediğinizde de 40 TL limit olduğu için limit yok diye hata çıkar.

Bendeki sorun bu oldu demek ki :cat:

Bak arkadaşım dediğin olay benim başıma sürekli geliyor.
Yıllardır bir internet sitesinden slış veriş yapıyorum. Bazen ben malı aldıktan 2-3 gün sonra ürün
tedarik edilemedi diyor. Ben eğer başka bir ürünle değiştirmezsem iptal ediyorum o zaman da
ekstremde o ürünü almış oluyorum fakat firma taksitli almışsam her ay taksiti +olarak görüyorum.
(yatrırıyolar yani)Burda dikkat edilmesi gereken her ay kontrol etmek yatırdımı yatırmadımı diye.

Şimdi daha iyi anladım :mrgreen:

Yorum yapan üyelere çoook teşekkür ederim,sorunum sayenizde çözülmüş oldu :rendeer: Dikkat edeceğim bu geri ödemenin yapılıp yapılmadığına :pl: