PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : siper spor moto ekipman detay

e9ehan
07 Şubat 2013, 23:07
ss moto full ekipmanlar nelerdir ayrıntılı liste ve bir örnek site ve ya fiyat bilgilendirmesi yapar mısınız?
full ekipman derken en ince detaya kadar gerekli gereksiz sayarsanız ve fiyatlar hakında biraz bilgi verirseniz çok memnun kalırım...teşekürler...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

edit: süperi siper yazan t9 için özür dilerim kusura bakmayın

Blackeagletr
07 Şubat 2013, 23:17
Genelde tam korumanın içinde
Kask,
Korumalı mont (Mont ve pantolonun ikisi için bir tulum da olabilir fakat günlük kullanım için pratik değildir, piste daha uygundur.)
Korumalı pantolon (Korumalı pantolon yerine normal pantolonla birlikte dizlik te kullanılabilir fakat korumalı pantolon daha sağlıklıdır)
Korumalı eldiven
Motosiklet botu.

Mevsime göre termal içlik ve balaklavayla desteklenebilir bu korumalar.
Ekstradan daha fazla koruma isterseniz Sırt ve omurga koruması, bellik ve boyun koruması kullanabilirsiniz fakat bunlar pek yaygın değil ve günlük hayatta pek tercih edilmiyor.

e9ehan
07 Şubat 2013, 23:25
1.si bot yaz kış mı kullanılıyor
2.si bunun yanında alıcılı kask fren lambalari gibi ufak ama trafikte ise yarayacak birçok ekipman mevcut işte bende aslında onları soruyorum

sercan2667
07 Şubat 2013, 23:52
Aldığın bota göre değişir.
1)Kask
2)Mont
3)Pantolon(Ben kot pantolonun üzerine dizlik takılmasını sevmiyorum)
4)Eldiven(10 Tl lik eldivenlerden değil.Yerde sürüklendiğin zaman parçalanmayacak eldivenler)
5)Bot(Motor botu tercih et.Bazı arkadaşlar Scooter,Greyder,Timberland fln günlük giydiği botlardan giyiyor.Onların burun ve topuk kısmı çabuk parçalanır.Motor botu daha serttir.)

e9ehan
08 Şubat 2013, 01:18
t anlatamadim sanirim benim kastetdigim herkesin bildi mont pantalom bot tarzi degil daha cok daha ince detay seyler sade surucu korumasi degil acik havada gece kalicak motor icinde cadir branda kilit tarzi seyler ve thesonpol nickli soner abimizin bi konuda anlattigi tarz ince ama onemli seyler