PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletimi Karbon Kaplıcam Ama...

Ghostboz11
07 Şubat 2013, 11:05
Öncelikle Herkese Günaydın

Ben motorumdaki grenaj çiziklerinden,yıpranmalarından dolayı karbon kaplamayı düşünüyorum ama fenni muayeneye girecem.

Sorum:Motosikletim trafikten Çekme idi ben bunun
sigortasını yaptırdım-ek1 belgesini doldurttum
Şimdi fenni muayeneye gidip yeni ruhsat çıkartcam
Orjinal rengi mavi şimdi bunu full siyah karbon yaparsak
Sıkıntı çıkarmı düşüncem nasılsa yeni ruhsat çıkacak ruhsata siyah olarak geçer herhalde demi ?
Ruhsat parası ve fenni muayene ücreti dışında karbon kaplarsam ayrı bi ücret çıkar mı ?

TATLIHIZ
07 Şubat 2013, 11:22
full mu karbon kaplıcan.. muaneye gir o zman..ondan sonra yap en mantıklısı bu.

Ghostboz11
07 Şubat 2013, 11:29
Bende öyle düşünmüştüm ama trafikten çekme olduğu için yeni ruhsat çıkacak ya nasıl olur diye sordum
Bilen vardır inş gerekli bilgi gelir

Mengu16
07 Şubat 2013, 12:30
Komple karbon kaplama altın kapla bence :cherry:

Ghostboz11
07 Şubat 2013, 18:22

Şimdilik bunları yaptım arka tarafları ellemeyi düşünmüyorum muayeneden sonra belki resim şu
http://b1302.hizliresim.com/16/7/jvrkl.jpg (http://bit.ly/c25MCx)

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:20 ----------

Şunuda ekliyim amacım apacilik değil grenajlarda 6 senenin yorgunluğu var çizik,çatlak,boya kalkmaları vesaire çok olduğundan kapladım
Şuan Biraz tecrübeliyimde düşme kalkma motoru ilk aldığım zamanlar oldu o yüzden kapladım. Sorusu olan varsa yardımcı olabilirim

ReiZzZ
07 Şubat 2013, 18:37
boyatmak yerine güzel olur aslında görüntüde güzel oluyor kolay gelsin :cherry:

phradrel
07 Şubat 2013, 18:44
ben bombeli yerleri becerememiştim. onu bunu bilmemde bence ruhsat çıkarmadan önce kaplaman lazım :)

Ghostboz11
07 Şubat 2013, 21:59
Kıvrımlı yerler bayaha zorluyor fön makinasıyla folyoyu ısıtırken tırnak kenarlarımda yanmış :) ama sonuç iyi geldi benim gözüme
arka kaporta kısımları sağlam onlarıda karbon kaplasam güzel olacakta ek1 doldurttuydum 2-3 ay geçti doldurtalı muayeneye gitmedim renk kısmındaki maviyi sildirtip siyah yaptırsam karbonlar siyah ya :) onun için yaptırdığımız yerin faturasını istiyorlarmış orda takılırım işte fatura yok çünkü kendim kapladım nasıl olcak bilmiyorum nisanda muayene ye gitcem yaza girerken

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Altın folyomda var ama ön amortisörlerin gri yerlerini ve arka mafsalın olduğu yeri altın folyoya kaplayıp jant şeridi olarakta altın rengi çekersem iyi olur herhal :cherry:

TATLIHIZ
07 Şubat 2013, 22:01
bu karbon için sadece fön makinesi yeterlimi. ?

Ghostboz11
07 Şubat 2013, 22:12
bizim burda reklamcı arkadaş falan var yapma ziyan edersin cart curt olur dedi fön makinasıyla falan bu iş olmaz ver 100 lira bütün motoru kaplıyım dedi + bide karbon parası var bende 100 lira ona işçilik 50 lira malzeme tutar dedim 150 onun yerine 100 daha katar full grenaj seti alırım diye düşündüm karbon getirteyim deniyem dedim oldu bana masrafı
1. 1.5 liraya 1 tane camsil aldım
2. 30 Lira Altın+Siyah karbon tuttu
3.1 tane maket bıçağı aldım 1 liraya
bu kadar kardeş ama birazda el becerisi,sabır,zaman 3lüsü olması gerek Gerçekten isteyen herkes yapabilir bence çünkü bu reklamcılar falan doğuştan örenmiyorlar bu işi onlar yapıyoda biz neden yapamayalım :cherry:

drtayfun
07 Şubat 2013, 22:28
Arada kalan muayene paralarını da toptan alacaklarını biliyorsunuz umarım..

Ghostboz11
07 Şubat 2013, 22:34
evet 120 tl ruhsat çıkartma 80 tl fenni muayene 50 tlde gecikme 250 tl bi masrafım olacak Allah sağlık verdiği sürece herşey olur zamanla inş