PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Hayatımda iki defa kar gördüm oda öğlene kadar eridi :)

kaizeN188
07 Şubat 2013, 03:31
Arkadaşlar iyi geceler :) durdum durdum YGS-LYS çalışmaları arasında bir tenefüs yapayım dedim :)

2 yıldır motor sürüyorum 1 yıldır ehliyetim var ve bu 2 yılda yaklaşık 12 13 bin kilometre yaptım. Tabi her motorcu gibi benimde hayallerimde bir motor var, ama ona ulaşmak için daha çok zaman gerek (aslında daha çok duygusal :queen:)

Neyse konumuza gelelim Üniversite olarak hayırlısıysa olursa bu sene olmazsa seneye İstanbul istiyorum İzmirin ilçesindeyim ve 18 yaşıma geldim 2 defa kar gördüm hatta birinde uyandığımda sadece çamur kalmıştı yani karda hiç motor sürme tecrübem olmadı :D İstanbulda kışın motor ne kadar kasar ne kadar süre motor kapalı kalır siz abilerime sormak istedim çünkü babamın sözü var ve ayırcağı bütçeyle arabada alabilirim ama gönül motor diyor 12000 13000 tl bütçeyle naked ağırlıklı ilk tercih racing te olabilir ne önerirsiniz hayallerimdeki motor kawa z800 şuan YBR sahibiyim. kıyafet bütcem var oda ayrı..
Herkese şimdiden teşekkürler iyi geceler :)

Rebornx4
07 Şubat 2013, 03:37
Ben karda sürmem diyenler için, Aralık15-Şubat1 arası;
Ben soğukta sürmem diyenler için; Aralık1-Mart1 arası;
Ben yağmurda sürmem diyenler için Kasım1-Nisan15 arası;
Ben sıcacık havada sürerim diyenler için; Eylül15-Mayıs15 arası yassak :)

buranın mevsimi budur kardeş şimdiden hoşgeldin.

kaizeN188
07 Şubat 2013, 03:41
Rahat 1.5 2 ay motoru kapat diyorsun yani abi :D senin tercihin hangi aralık acaba ?

ertuğrul66
07 Şubat 2013, 03:41
eğer kar görmek istiyorsan Yozgata gel gerçi şimdi kalmadı ama aralık - mart arası gelirsen görürsün şimdi olduğu gibi arada bir ısınır sonra küllerinden yeniden doğar :D

kaizeN188
07 Şubat 2013, 03:43
:D Abi şimdi kar görmeye oraya gelirsek istanbulu seneye anca görürüz malum bu dersler çok acımasız

mehmettayfur
07 Şubat 2013, 03:51
İstanbul ağırlıkli olarak,her iki şehirde de yaşamış bir abin olarak,İstanbul'da hiç motora bulaşma derim.İzmir'liye İstanbul'da motor çok kasar.Soğuğu,yağmuru,çamuru
ve kuralsız şoförleri,İstanbul'da bütün motor keyfini kaçırır.İzmir,İstanbul'a göre motor cenneti.Motoruna burada binersin.

kaizeN188
07 Şubat 2013, 03:54
Abi bu çok ağır oldu ya 4 yıl 5 yıl istanbulda kalcam ve bu yüzden motordan uzak kalıcam ceza gibi bir şey bu :) İzmirimizin kıymetini şuan daha çok anlıyorum :D

mehmettayfur
07 Şubat 2013, 04:06
Üzülme,yaz tatillerinde İzmir'in ve motorunun keyfini doya doya çıkarırsın.:)

kaizeN188
07 Şubat 2013, 04:07
:D abi şöyle bir durum var ama parayı tek bir şeye bağlamak gerekiyor motor alırsam 9 ay tabanvay :)

mehmettayfur
07 Şubat 2013, 04:31
Şimdi sana o zaman araba al derdim ama,İstanbul'da arabanın da bir manası yok.15 milyon nüfus,birkaç milyon araba;boğaz köprülerinden 1-2 saatte geçeceksin
karşı yakaya.İzmir gibi zırt diye arabayla her yere 15-20 dakikada gidemezsin.En iyisi toplu taşıma,metro,tramvay,vapur.En azından ilk sene duruma bakarsın,
sonra olanak görüyorsan bir araç düşünürsün.Paranı da altın vs.gibi bir yere bağlarsın o arada.

kaizeN188
07 Şubat 2013, 04:50
Şimdi sana o zaman araba al derdim ama,İstanbul'da arabanın da bir manası yok.15 milyon nüfus,birkaç milyon araba;boğaz köprülerinden 1-2 saatte geçeceksin
karşı yakaya.İzmir gibi zırt diye arabayla her yere 15-20 dakikada gidemezsin.En iyisi toplu taşıma,metro,tramvay,vapur.En azından ilk sene duruma bakarsın,
sonra olanak görüyorsan bir araç düşünürsün.Paranı da altın vs.gibi bir yere bağlarsın o arada.
Mantıklı öneri :) o zaman ybr devam şimdilik çok güzel motor zaten :)

eren1903
07 Şubat 2013, 04:51
Olmadı sen ybr ile devam et. Havalar iyi olursa binersin olmazsa da tabanvay artık. O 13.000' le de hayatını yaşa. :queen:

egelim 43
07 Şubat 2013, 05:05
12-13 bin liralık bütçen varsa ve buna ybr dahilse ybryi çıkart hesaptan dursun yani satma 8-9 bin liralık bi araba al hem motorun hem araban olsun :wiinkk: mevsime ve duruma göre binersin her ikisinede :cat:

kaizeN188
07 Şubat 2013, 05:06
Olmadı sen ybr ile devam et. Havalar iyi olursa binersin olmazsa da tabanvay artık. O 13.000' le de hayatını yaşa. :queen:

vur dedik öldürdun be kardesim :) babam da beni yasatir artik ondan sonra :))

ÖzLeMKaYrA
07 Şubat 2013, 12:17
Üniversite için neden başka illeri düşünmüyorsun, İzmirde olabilir, başka şehirlerde, hem o zaman motorunu kullanma şansında olur... Sadece İstanbulda değil başka şehirlerimizde de iyi üniversitelerimiz var...

izmir3535
07 Şubat 2013, 12:27
12000tl 13000tl arası binilecek en iyi mtr bana göre bu paraya tdm900 yamaha.tork gücü beygir gücü hızı görünüşü kullanımı ; arkada oturan için de büyük rahatlık sağlayan bir mtr. bu mtr u al derim. 2005 den beri kullanıyorum. tık demedi. yamahanın servisinede sor bu mtr u. hiç arızaya getiren olmuyor bu mtr u.

Karlıyollar
07 Şubat 2013, 14:06
Bana sorarsan araba al derim ybr varmış zaten kışın soğuklarda zor oluyor motor sürmek gerçekten heleki benim gibi çok grip olan biriysen.Güzel havalardada ybr ile takılırsın ama illa motor istersen korumalarına çok önem ver

kaizeN188
07 Şubat 2013, 14:56
@ ÖzLeMKaYrA
İstanbulu 3 kez gördüm çok sevdim orada okumak istiyorum nasipse :)

@İzmir3535
Araştırıyorum kardeşim tavsiyen için teşekkür ederim ;)

@ Karlıyollar
Karar veremedim bende.. gidip önce görmek daha mantıklı geldi şimdi.. ama bir motor istiyorum ve karar veremedim henüz

ÖzLeMKaYrA
07 Şubat 2013, 15:05
Ben aslen İstanbulluyum, Kadıköy de doğdum büyüdüm, o zamanlar gerçekten güzeldi, ama şimdi çok karışık ve motor içinde gerçekten zor bir şehir... Tabi seçim senin... Kasım ayında sınavım vardı gittim, otobüsten iner inmez hapşurmaya başladım havasından... o kadar kirli ki durduğum 5-6 saat içinde çok rahatsız oldum açıkçası...

kaizeN188
07 Şubat 2013, 15:25
iyi bir teknik üniversite istiyorum İtü gibi.. Bilmiyorum puanlar gelince kararda oda etkili olucak

ÖzLeMKaYrA
07 Şubat 2013, 15:29
iyi bir teknik üniversite istiyorum İtü gibi.. Bilmiyorum puanlar gelince kararda oda etkili olucak

Bu konuda haklısın İtü azımsanacak bir yer değil... Hatta motor sevdası ertelenebilir... Sonuçta gelecek söz konusu...

utkan35
07 Şubat 2013, 23:31
ben de izmirde oturuyorum lise 3 e gidiyorum 1 sene sonra universite ben yerinde olsam istanbul dışında ankara eskişehir bence bu iller tam öğrenci şehirleri antalya ısparta ne biliyim eskişehir mesela duyduğma göre çok güzelmiş hem öğrenci çok tam bir öğrenci şehiri

kaizeN188
08 Şubat 2013, 00:31
ben de izmirde oturuyorum lise 3 e gidiyorum 1 sene sonra universite ben yerinde olsam istanbul dışında ankara eskişehir bence bu iller tam öğrenci şehirleri antalya ısparta ne biliyim eskişehir mesela duyduğma göre çok güzelmiş hem öğrenci çok tam bir öğrenci şehiri

onemli olan egitim eglence ikinci plan hayatimizi belirlicek sonucta hayrlisi neyse o olsun ne diyelim :)

utkan35
08 Şubat 2013, 00:45
tabiki öylede ankara ve eskişehirdeki üniversitelerinde güzel oldugunu dusunuyorm

mehmettayfur
08 Şubat 2013, 01:07
İTÜ iyi okuldur.Umarım,dilediğin gibi olur.Başarılar dilerim.