PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kymco Straight

3n3s
07 Şubat 2013, 02:05
Merhaba arkadaşlar ben yarı otomatik bi motor alacağım ve kafama bi kaç tane model koydum

Honda İnnova
Yamaha Crypton
Kymco Straight

Gibi .. Araştırmalar yaptım ve aklıma daha çok kymco straight yattı hem yakıt hem hız hem dayanıklılık hem fiyat konularında iyi

2 sorum Olacak Benim ;

1_ Kymco Straight kulanan bir kaç arkadaşların yorumlarını gördüm " İlk aldığımda 100 yapabildim en fazla ama motor daha açılmadı " diye yorumlar gördüm gerçekten böyle mi ? eğer böyleyse motor açılınca rahat kaç yapar ?
2_ Başka yarı otomatik model önerilerinizide almak istiyorum

1 hayabusa
07 Şubat 2013, 02:07
denge,güç onda ve honda innova

3n3s
07 Şubat 2013, 02:33
bazı arkadaşlar honda innova diyor bazıları kymco diyor ortada kaldım vala ya :sunny:

DarkKnight
07 Şubat 2013, 02:36
Hocam 100km yapıyomus daha napsın o hızda düşsen allah korusun pideye kuşbaşı malzemesi olursun su hıza takılmayın lütfen bu tip motorlarda bunlar şehir içi motoru

3n3s
07 Şubat 2013, 02:42
aşığa yar dan vazgeç diyemezsin buda aynen böyle motor tutkunuysa biri illaki takar :)

DarkKnight
07 Şubat 2013, 02:45
O zaman 200 250lik baksın 100ün üstünü hedefleyen adam en azından daha güvenli ve stabil olur yazık üzülüyoruz sora bişey olunca.

3n3s
07 Şubat 2013, 02:46
elbette haklısınız ama bütçe bi yerde tık diyor :)

yamyamaha
07 Şubat 2013, 03:57
kymco güzel motordur, ama amortisorleri diyerlerine göre oldukça sertdir. hondanın her yerde servisi vardır.

eren1903
07 Şubat 2013, 04:56
Modenas GT 135. Cup'ların kralı.

3n3s
07 Şubat 2013, 10:46
0 ve 2. el fiyatları nedir ?

TATLIHIZ
07 Şubat 2013, 10:52
0 ı 4.500 ü geciyor dahada fazla ama cok iyi motordur ..140 basan videoları var..ve bircok ybr ve tvs den hız bakımından cok iyi.

hercul3367
07 Şubat 2013, 11:09
diğerlerini bilmem ama,innovadan oldukça memnunum
benzini koy git.arıza nedir bilmez.

sbr
07 Şubat 2013, 11:13
0 ı 4.500 ü geciyor dahada fazla ama cok iyi motordur ..140 basan videoları var..ve bircok ybr ve tvs den hız bakımından cok iyi.

gt135 kullandınmı? yada tvs, ybr kullandınmı? modenasın tvsden daha hızlı bir motor olduğuna nerden kanaat getirdin mesela? eğerki ikisinide deneyip test ettiysen, modenasın tvsden ne kadar hızlı olduğunu öğrenmek isterim.. yoksa sadece videolara bakarak konuşuyorsan bir cevap beklemiyorum.

3n3s
07 Şubat 2013, 11:19
istediğim şey şu ;
hem kymco straight hemde honda innova ikisinide kulanmış bir vatandaş gelsin desinki ;
bak kardeş kymco straight ın iyi yönleri şu , şu kötü yönleri şu , şu , hona innova nın iyi yönleri şu , şu kötü yönleri şu , şu
(hız , yakıt , dayanıklılık , yedek parça , rahatlık .. vs vs uzar gider.. )

tooglu
08 Şubat 2013, 19:09
bu üç modelden sıfır alacaksan yamaha crypton 110cc.parça sorunu yok.yeterince kaliteli.ancak 110 cc olduğu için motorlu taşıt vergisi senelik 100 TL.

kymco ise 150cc idi.ancak artık 100cc olarak çıkıyor.motorlu taşıt vergisi ödemiyorsun.orjinal yedek parçası sıkıntılı.ve servisi semtinde varmı ?

innova da şuan bulunmuyor.Honda Wave bulursun sıfır.ama wave tavsiye etmem.

yarı otomatik CUB motor alacaksan modenas GT (plastik aksamı,kalitesi özellikleri,işçiliği ile en iyisidir diyebilirim) hondadan wave den bile kat kat bile kaliteli geldi baktığımda.ama şunu unutma.yedek paça ve servis olmadımı bir parçan eksik oluyor.en basitinden bendeki cryptonun egzoz korucusunu mahallemizdeki veletler söküp almışlar.üstüne örtü atınca sıcak egzos a yapışıp eriyordu.korucu sipariş ettim 1 haftada elime ulaştı.koltuğu kediler patilerini bilemek için yolmuşlardı.sipariş ettim 1 haftada geldi.bunu diğer markalarda yaşayabileceğini pek sanmıyorum

bende aynı üçlemde kaldım motoru alırken.illa CUB alacaksan piyasada bulabileğin yamaha crypton.

* innova zaten sıfır yok.2. el zaten sağlam birtane bulamassın.bir çoğu pembe mor renk boyanmış ve hastasıyız dede stickerı yapıştırılmış,evrim geçirmiş durumda

* honda wave zaten tavsiye etmem.hem pahalı.hemde fiyatını haketmiyor.
* modenas GT cok iyi cok güzel ama yedek parça ?!? satıcılar satana kadar hiçbir sorun çekmezsin diyorlar aman ha inanma.serviste sorun.
* kymco straitht 150 cc alacaktım.1 tane antalyada bulmuştum.muğladan gidip alacaktım.ve oda sıfır ama 2011 modeldi.yedek parça sorunu geldi.kymcoda yedek parça bulursun ama gelmesini beklersin 1 ay.ayrıca Straight 2012 den itibaren 100cc oldu.yok dedim kendime.

döndüm dolaştım.crypton aldım.tavsiyede edermiyim dersen aldıktan 1 ay sonra yetmedi.250 cc lik motor alsaydım keşke dedim.hem vergiside aynı dedim kendime.üstelik otobanda uzunyola çıkardım.bu böyle bir kısır döngü işte :queen:
birde mondial agressive diye bir model çıkartmış birde ona bak istersen

mustf
08 Şubat 2013, 21:54
Cub olarak alınacak iki motor var, honda innova veya modenas 135... Modenas Türkiyeye resmen geldi, sanırım manisaya fabrika veya montaj atölyesi gibi birşey açıldı. Yedek parça ve servis sorunu bitti...

Kymco veya yamaha crypton almanı tavsiye etmem açıkçası. Kymconun cubu titreşimli ve sözkonusu cublara göre 2. sınıf, iyisi varken niye kötüsünü yakın fiyatlara alasın. Yamahaya gelincei 135lik cubunu Türkiyeye getirmeyen ve cryptonda ısrar eden bu markaya prensip olarak yaklaşma. Honda ve modenas kalite olarak çok çok ileridedir...

amaninmb
08 Şubat 2013, 22:46
Wawe niye tavsiye etmezsiniz?

nayken81
08 Şubat 2013, 23:05
Modenası ben de inceledim,gerçekten kaliteli motor yapmışlar.Ben cup motorların ikinci elini çok riskli buluyorum.Yarı otomatik motor kullanmayı bilmeyen birinin elinde kısa zamanda haşatı çıkar.O yüzden sıfır tavsiye ederim.yamaha cryptonun sıfır fiyatı 3000 tl modenasın 4500 tl,arada az fark yok iyi düşünmek lazım.

mustf
09 Şubat 2013, 00:46
Modenası ben de inceledim,gerçekten kaliteli motor yapmışlar.Ben cup motorların ikinci elini çok riskli buluyorum.Yarı otomatik motor kullanmayı bilmeyen birinin elinde kısa zamanda haşatı çıkar.O yüzden sıfır tavsiye ederim.yamaha cryptonun sıfır fiyatı 3000 tl modenasın 4500 tl,arada az fark yok iyi düşünmek lazım.

Hocam inanın bana acemi biri için temiz bir ikinci el motor çok daha hayırlı olacaktır.

Crypton dediğimiz motor 3000 tl yi bile hak etmez emin olun. İnnova ile, hele ki modenas 135 ile kıyas mümkün değil. Yani 110 luk motor gücü belli. Artı yamahanın düşük cc motorları 70 km hızdan sonra inanılmaz sarsıntı yaşatır tehlikeli olur. 100 basmak zorunda olduğunuz durumda ecel terleri döktürür ki, aynı durumda bir honda veya modenas kalite farkıyla ortaya çıkar. Ben innova ile 100 ile giderken zerre fark etmiyor. 125 yamaha scooterle 70 ten sonra motoru tutmakta güçlük çekerdim. Kalite bu noktalarda fark edilir ki sırf bu sebebten motoru sattım.

Modenas ön arka disk, enjeksiyon ve daha bir sürü özellikle cryptona göre ucuz bile inanın samimi söylüyorum. Yamaha 135 lik cubunu avrupaya satarken bize de ölü cryptonları iteliyor ya insanın zoruna giden o...

tr100a
09 Şubat 2013, 01:00
silkar büyük bir firma kymco da parça için sıkıntı olacağını sanmam bütün büyük markalarda parça bekleyen olmuştur forumları takip ederseniz bu yönde şikayetler zaman zaman hep açılmıştır biraz şans meselesi ama bede straigt e takmıştım yabancı bir sitede test yazısında 130 km hız yapıyor diye yazmıştı ve türkiyedeki tek 5 vites cub lakin bende 100cc cub kullanıyor ve uzun gezilere gidiyorum en büyük dezavantaj yan rüzgarlardan fazla etkileniyor hafif olması sebebiyle straight pek farklı olacağını sanmıyorum yinede kullanıp denemek lazım

cub alacaksam modenas GT135 ve straight arasında seçim yapar ikiside olmassa 100 cc alırım vergisi olmaması için hondaya ve yamahaya o kadar çok para vermem

F54
09 Şubat 2013, 01:20

izzet sen adem abine sor bakalım bakalım ne kadar ybr dumanı yutmuş o 155cc titan ı ile boş boş konuşma turşusu çıkmış ybr yi mondial cub bile geçer
ama bakımlı saat gibi çalışan bi ybr yi geçmesi biraz imkansız
modenas dediğin motor 140 yapar ama o hızda üzerindeki adamı fırlatır atar titreşim boldur
hele apache ile hiç karşılaşmasın benim bi arkadaşta apache var bu klasmanda rakibi yok cbr125 dahil

TATLIHIZ
09 Şubat 2013, 01:30
fatih abi..orjinal olcak..

nasıl yaparsa yapsınn.. titresimi boldur veya yoktur 4500 tl lik motorda yoktur bile..135 lik motor.. hafif..seri tvs yi bile gecebilir 5 vites diye biliyorum ben.. devir saatli cift disk. ?

F54
09 Şubat 2013, 01:49
fatih abi..orjinal olcak..

nasıl yaparsa yapsınn.. titresimi boldur veya yoktur 4500 tl lik motorda yoktur bile..135 lik motor.. hafif..seri tvs yi bile gecebilir 5 vites diye biliyorum ben.. devir saatli cift disk. ?

ne yani çift disk olunca daha mı hızlı gider?
cbf te 150 cc ama arkamdan geliyor..
ybr de 5 vites düzde 125 banko eğer rüzgar yoksa kesiciye giriyor
bilmiyorum düz yolda orj hali ile kesiciye giren ybr gördün mü ?