PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Boyum ve Motorsiklet

BySeaL
07 Şubat 2013, 00:43
Selam arkadaşlar foruma yeni kayıt oldum öncelikle konu yanlış yerdeyse şimdiden affola.

Ufaklıktan beri motorsiklet tutkum var ve nisan 1 de motor ehliyetimi alıyorum mayıstada araba :)

Supersport bir motora binmek istiyorum daha önceki motorum honda today sürdüm trafik bilgim var vitesli motorsiklet ilede bir iki kere trafiğe çıktım.

Fakat supersport motorlarda sele yüksekliği sorunu var aklımda 2 tane motor var

1 - hyosung gt250r
2 - bumoto calibre 250rr

Fakat boyum 1.64.Daha önce bu motorlara binip deneme fırsatım olmadı sizce boyuma göre bu motorlar uygunmudur rahatlıkla yere basabilirmiyim sorun olurmu ? veya bana önerebilceğiniz bu bütçelerde superspor varmıdır acaba (cbr 125 ve yamaha r125 hariç)

ertuğrul66
07 Şubat 2013, 00:51
Merak etme kardeşim doğru yere açtın boy konusuna gelince calibre yi bilmiyorum ama gt250r sana uygun güzelde motosiklet

BySeaL
07 Şubat 2013, 00:54
gt250r suanda aklıma daha yatkın durumda ve bulundugum şehirde 2. elini 6.000 liraya buldum bana daha çekici ve hoş geldiği için bende onu tercih ediyorum fakat sele ve gidon arası çok uzun göründü bana boyumda biraz kısa ayaklarım yere tam basabilirmiyim ve 150kg tutabilirmiyim ?

ertuğrul66
07 Şubat 2013, 01:05
gt250r suanda aklıma daha yatkın durumda ve bulundugum şehirde 2. elini 6.000 liraya buldum bana daha çekici ve hoş geldiği için bende onu tercih ediyorum fakat sele ve gidon arası çok uzun göründü bana boyumda biraz kısa ayaklarım yere tam basabilirmiyim ve 150kg tutabilirmiyim ?

ayakların yere basarmı pek bilmiyorum ama süspansiyonu unutma. 150 kg yi dünyanın en güçlü insanı hariç kimse tutamaz :cherry: sen sadece ışıklarda durduğunda sol ayağını yere koyarak dengede duracaksın ve kesin durduğunda orta sehpayı (ve yan ayağı) açacaksın yatırmadığın sürece sorun yok yere yatırdığında ise kaldırma teknikleri var forumda aramaya yaz bulursun. seleyle gidon arası bir ss ye göre normal çünkü oturuş pozisyonu commuterlere göre farklı bunu motosikleti alıp üzerine oturduğunda daha iyi anlayacaksın :) Haa koruma ekipmanlarına para ayırmayı unutma hiç değilse 800 tl civarı ayır ve kaskında en az 250 -300 tl civarı olmalı ama bütçen fazlansa koruma ekipmanlarına, dahada artırabilirsin kaliteyi

alsonkaya
07 Şubat 2013, 01:14
kullanirsin problem olmaz ayni boydayiz bende cbf kullaniyorum onda bile tam ayagimi yere basamiyorum ama arada cbr250r a biniyorum durdugumda parmak ucunda oluyorsun sadece hyosung un da uzerine cikmistim kullanmadim ama parmak ucunda durabiliyorsun ayrica bizden kisa boyla aprilia caponord a binen taniyorum nasil biniyosun diye sordugumda bir yere kadar sen motosikleti ayakta tutarsin bir yerden sonra o seni demisti