PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : yazıklar olsun bi motoru sığdırmadılar

astorojna
06 Şubat 2013, 12:54
küçüklüğümden beri bir motor tutkum vardı hep almak istemiş ve ehliyet vs. durumlardan ertelemiştim yaş büyüdükten sonra aileyi ikna edip motor ehliyet koruma vs alıp düzgün bir motorcu sıfatıyla ve büyük bir keyifle motorumu sürüyorum lakin iş yerim işlek bir cadde ve bu cadde araçlar için ilk 15 dakika sonrası ücretli bende iş yerimin sol tarafındaki yolun sol kaldırımına park ediyordum vesselam çayocağı zıpladı motoru al ben masa atıyorum diye tamam dedim abi eczanenin önüne aldım bi süre sonra eczanede zıpladı camı kapama tamam dedim abi olur iki mantarın arasına aldım abi bu seferde zabıta al bu motoru yazıklar olsun bi motoru sığdırmadılar lanet olsun emi size motor kültürü olmayan bir şehirde ancak bu kadar olur içinizden otoparka koy diyenler olacak mutlaka benim niyetim motor gözümün önünde olmasıydı yapacak bişey kalmadı bugün konuşup aylık abonmanla otoparka bırakacağım okuduğunuz için teşekkür ederim

dreamkiller
06 Şubat 2013, 13:06
sıkma canını, böyle küçük şeyler seni soğutmasın tutkundan..

astorojna
06 Şubat 2013, 13:11
sıkma canını, böyle küçük şeyler seni soğutmasın tutkundan..

ya dostum inanki hiç bir allahın kuluna zararı yok resmini dahi atabilirim orda öylece duruyo bizim zabıtalarda var bi ... lık uğraşacak iş bulamıyo hadi şu moturcuya takılalım diyor ite dalaşmaktansa çalıyı dolaş mantığıyla otoparkla anlaşma en iyisi ama dursen onların bankaya işi düşer elbet

DarkKnight
06 Şubat 2013, 13:56
Zabıta motosiklete laf söyleyemez ki ona bir tek trafik polisi karışabilir.

EmrE_09
06 Şubat 2013, 14:02

Ülkemizdeki bazı zabıtalar kendilerini orgeneral sandıkları için... Doğaldır. Bende rastlıyorum bazen böylelerine.

astorojna
06 Şubat 2013, 14:02

söyleyemez ama hani kaldırımlara zabıta bakıyorya ordan tutar dalı var zannedersem

serdar1547
06 Şubat 2013, 14:03
aynı senin durumdaydım bir aralar...motoru park ettiğim yer gözümün önünde olsun diyerek tam çalıştığım yerin karşısına koyuyordum...şikayet üstüne şikayet gelince esnaflardan yıldım artık ve motoru şimdi gözümün önünde olmayan bir yere ama gölge olan bir yere koyup günde dört beş kez gidip bakarak bu işi hallettim

Kiraz''
06 Şubat 2013, 14:10
Kendi iş yerimin kendi bahçesinde bile göze batıyor daha ne olsun... :pr:
Allah sana sabır versin,sıkma canını,insanların bitmek bilmeyen fesatlığı işte. :pr:

alikan
06 Şubat 2013, 14:11
:) abi sen iyi olanı yapıyosun boş ver orda onları tersleyip hır gür çıkması sana yakışırmı boş ver

yucelgsm
06 Şubat 2013, 14:13
bende kaldırıma çekiyodum burda nerdeyse mahallenin tüm esnafı ayaklandı bende yola çektim bu seferde kendi arabaları dışarıda kaldı sonrada kimse sesini çıkaramadı kaldırımda kalmasına anladılar tabi motorun bi araç yerini zaptetmesi doğru değil zaten zor araca park yeri buluyolar ya ne biliim işte insanlar şerefsilik için bazen sıraya gire biliyolar batıyo o yüzden kimseyi tınlama boş ver rahatına bak

Tolga Can
06 Şubat 2013, 14:35
Zabıta gelip sana motoru burdan çek demez. Çoğu şehirde trafik yetkileri var. Fotosunu çekerler ceza yazarlar. yada çekici çağırıp çektirirler.
Zabıta çok eski yıllarda sadece seyyar tezgah kovalardı. Şimdi tezgahçıda kalmadı zabıta memurlarına ne yaptırsak, hangi işleri kaktırsak diye düşünüyorlar.
herkes kendi işini yapmalı. :cat:

cemsht
06 Şubat 2013, 14:49
küçüklüğümden beri bir motor tutkum vardı hep almak istemiş ve ehliyet vs. durumlardan ertelemiştim yaş büyüdükten sonra aileyi ikna edip motor ehliyet koruma vs alıp düzgün bir motorcu sıfatıyla ve büyük bir keyifle motorumu sürüyorum lakin iş yerim işlek bir cadde ve bu cadde araçlar için ilk 15 dakika sonrası ücretli bende iş yerimin sol tarafındaki yolun sol kaldırımına park ediyordum vesselam çayocağı zıpladı motoru al ben masa atıyorum diye tamam dedim abi eczanenin önüne aldım bi süre sonra eczanede zıpladı camı kapama tamam dedim abi olur iki mantarın arasına aldım abi bu seferde zabıta al bu motoru yazıklar olsun bi motoru sığdırmadılar lanet olsun emi size motor kültürü olmayan bir şehirde ancak bu kadar olur içinizden otoparka koy diyenler olacak mutlaka benim niyetim motor gözümün önünde olmasıydı yapacak bişey kalmadı bugün konuşup aylık abonmanla otoparka bırakacağım okuduğunuz için teşekkür ederim

Keşke az biraz noktalama işareti kullansaydın da anlasaydım ne demek istediğini.

piyanist_irf
06 Şubat 2013, 14:55
12 yıldır çalıştığım işyerimde dahi o kadar yoğun bir cadde olmamasına rağmen gündüzleri kendi patronum bile bu sebepten fırça atmışığı vardır :cherry: kaldıki istanbul gibi bir yerde olaya çift taraflı yaklaşmak lazım gelir , ama ben motorcu olduğum için tabiki seni tutacağım :cherry: vay köfte horlar vayyy kıç kadar motor batıyor gözlerine :cherry: :P

cesur509
06 Şubat 2013, 15:08
Zabıtalar karışır diye biliyorum . Çünkü ceza yazma yetkisi verildi diye biliyorum son düzenlemeyle :)

astorojna
06 Şubat 2013, 15:20
Keşke az biraz noktalama işareti kullansaydın da anlasaydım ne demek istediğini.

sana tavsiyem edebiyat sitelerine üye ol senin gibi geveze üyeler yüzünden bu forumda bazen sıkıcı oluyor

skinovski
06 Şubat 2013, 15:38
mobiletle takas yapalım mı motoru plaka rusat var bende emen üstüne alcan ama

astorojna
06 Şubat 2013, 15:41
olur yapalım gel benim motorda fites de rusat da hepsi var emen üstüme alırım emende motturu veririm

phradrel
06 Şubat 2013, 15:49
benim de kimseye zararı olmayan motorumun aynasını kırıp orasıyla burasıyla oynamışlardı hayvanlar. kim olduklarını bilmediğim için bir şey de diyemedim o hayvanlara ama bulsaydım arabalarını güzelce bir anahtarla öperdim.

öte yandan 15 milyonluk modern kozmopolit istanbulda bir tane bile motosiklet park alanı yok.

astorojna
06 Şubat 2013, 15:51
benim de kimseye zararı olmayan motorumun aynasını kırıp orasıyla burasıyla oynamışlardı hayvanlar. kim olduklarını bilmediğim için bir şey de diyemedim o hayvanlara ama bulsaydım arabalarını güzelce bir anahtarla öperdim.

öte yandan 15 milyonluk modern kozmopolit istanbulda bir tane bile motosiklet park alanı yok.

sinek pis değil mide bulandırır insanın canını sıkıyolar otoparka gittim biz motrları abonman almıyoruz diyor doymuşlar paraya vallahi motoru nereye koyacağımı şaşırmış durumdayım

DarkKnight
06 Şubat 2013, 15:54
Zabıta hiçbirşey diyemez siz usturuplu biçimde kaldırımada koyarsanız polis cezada yazamaz yazsa bile gidersiniz itirazını yaparsınız o polisinde hatası varsa o kişi uyarılır öle keyfi ceza yazamaz.Eskisi gibi degil artık suan dolmusculara taksicilere bile 153 ü arayarak bi şikayetle ceza kesiliyor.Polis ve zabıtalar içinde aynısı geçerli.

astorojna
06 Şubat 2013, 16:10
Zabıta hiçbirşey diyemez siz usturuplu biçimde kaldırımada koyarsanız polis cezada yazamaz yazsa bile gidersiniz itirazını yaparsınız o polisinde hatası varsa o kişi uyarılır öle keyfi ceza yazamaz.Eskisi gibi degil artık suan dolmusculara taksicilere bile 153 ü arayarak bi şikayetle ceza kesiliyor.Polis ve zabıtalar içinde aynısı geçerli.

saol kardeşim iyi dileklerin için bi otoparkla görüştüm getir bırak parasınıda bişeyler yaparsın dedi orası en hayırlısı olcak sanırım kimseyi kırmaya gerek yok

hisvarlar
06 Şubat 2013, 16:16
Zabıta kusura bakmasında sesini çıkaramaz. Bırakın ceza yazsınlar yazabiliyorlarsa. Onların ki boş muhabbet, üniformayı giyen kendini adam snaıyor.

DarkKnight
06 Şubat 2013, 16:28
Onlara aslında maaş vermeyede gerek yok zaten alıyolar yemek bedava gezerken konaklamada var çay kahve pasta börek :D Neyse dagıtmayalım hakkında hayırlısı olsun otopark iyidir.

blamir
06 Şubat 2013, 16:28
Zabıta kusura bakmasında sesini çıkaramaz. Bırakın ceza yazsınlar yazabiliyorlarsa. Onların ki boş muhabbet, üniformayı giyen kendini adam snaıyor.

Nasıl bir şey yapamıyor :) Bizim çok araba çektirmişliğimiz var Suadiye'de . Kaldırımlar zabıtaların sorumluluk alanlarındadır.

namk
06 Şubat 2013, 17:27
Yazıklar olsun motosiklet düşmanı fesatlara yıllardan beri aynı dertten sıkıntı çektim seni anlıyorum,sende onların açıklarını bekle onları engelle.

waeder
06 Şubat 2013, 17:37
Seni çok iyi anlıyorum motora karşı bir nefret var Türkiye de nedenini anlayamadım gitti. Allahtan bizim patronda motor sevdalısıda motoru tam servisin içine alıyorum :)

astorojna
06 Şubat 2013, 18:06
Seni çok iyi anlıyorum motora karşı bir nefret var Türkiye de nedenini anlayamadım gitti. Allahtan bizim patronda motor sevdalısıda motoru tam servisin içine alıyorum :)

evet malesef bi kin nefret var bizlere karşı motoru sevmeyenlerin çocukluğuna inmek lazım

kurubuz
06 Şubat 2013, 18:12
Oturduğum apartmanın bahçe katında oturan gerizekalı da motorumu kaldırımdan çekmemi istemişti. Görüntüsünü bozuyormuş.

egelim 43
06 Şubat 2013, 18:22
Zabıta müdüründen bi randevu al belediyeye git sosyal statünü mesleğini anlat orasının kimseye zararı olmadığını senin için en uygun yer olduğunu v.s güzelce konuş durumu anlat sanırım anlayış gösterecekler ve sorun çözülecektir :cat:

cemsht
06 Şubat 2013, 18:27
sana tavsiyem edebiyat sitelerine üye ol senin gibi geveze üyeler yüzünden bu forumda bazen sıkıcı oluyor

:) edebiyat değil dil bilgisi deniyor ona ama doğrudur gevezeyimdir biraz :)

acayüp
06 Şubat 2013, 18:34
Çay ocağının masa atmasına müsade eden zabıta sana nedden etmiyor.
Masaları gördünmü ara zabıtayı seyret bakalım ne olucak. Otur seyret.

astorojna
06 Şubat 2013, 18:41
:) edebiyat değil dil bilgisi deniyor ona ama doğrudur gevezeyimdir biraz :)

kusura bakma cemsht bizler senin kadar okuyamadık genelde sizler okulda okurken bizler hayat ünüversitesinden mezun olmak üzereydik

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Çay ocağının masa atmasına müsade eden zabıta sana nedden etmiyor.
Masaları gördünmü ara zabıtayı seyret bakalım ne olucak. Otur seyret.

acayüp kardeşim malum bankada çalışıyorum çevremde yeterince efendi tanınan bi insanımdır öylede olmak zorundayım kimseyi kırmam herkese nazım geçer uğraşmak istemiyorum daha öncede dediğim gibi ite dalaşma çalıyı dolaş boş verdim herkesin bana birgün işe düşer yaşadığım şehir çok ufak biyer hepinize teşekkür ederim kıymetli yorumlarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:39 ----------

Oturduğum apartmanın bahçe katında oturan gerizekalı da motorumu kaldırımdan çekmemi istemişti. Görüntüsünü bozuyormuş.

uysan bi dert uymasan 2 dert sıkıntı ne yapacaksın işte tamam abi diyeceksin tartışma çıkmaması için

hercul3367
06 Şubat 2013, 19:19
kusura bakma kardeş bende hiç birşey anlamadım yazdıklarından.
arkadaş kibarca uyarmış,ama sen ukalaca cevap vermişsin.
yazım dilimizi bu şekilde dikkatsizce kullanırsak,ileride çocuklarımızın yazdıklarını
hiç anlayamayız.biraz daha dikkatli olalım bence.

astorojna
06 Şubat 2013, 19:57
kusura bakma kardeş bende hiç birşey anlamadım yazdıklarından.
arkadaş kibarca uyarmış,ama sen ukalaca cevap vermişsin.
yazım dilimizi bu şekilde dikkatsizce kullanırsak,ileride çocuklarımızın yazdıklarını
hiç anlayamayız.biraz daha dikkatli olalım bence.

herkul neyin kafasını yaşıyorsunuz heralde siz ortam bozucu timsiniz benim canım sıkılmış zabıtayla güreş tutmuşum siz bana gelmiş yok nokta virgül ayrımı yapıyorsunuz okuma kardeşim o zaman yapma yorum benim türkçem bu kadar gidin noktasına virgülüne dikkat eden kullanıcıların yardımlarına çare olun

egelim 43
06 Şubat 2013, 20:11
İçinde bulunduğun durumuda anladım, yazdıklarınıda okuyup anlayabildim kardeş.:cat:

Çok lafa kulak asma sen :cat: (bu hem forumda, hem yaşadığın olayla alakalı bi tavsiyedir.) :bounce:

Arkadaşımızın içinde bulunduğu durumu göz önüne alırsak bu kadar katı olmamız gereksizdir bence. :cat: (Buda imla kuralları ile alakalı yazanlara tavsiyem olsun. ) :wiinkk:

hercul3367
06 Şubat 2013, 20:57
herkul neyin kafasını yaşıyorsunuz heralde siz ortam bozucu timsiniz benim canım sıkılmış zabıtayla güreş tutmuşum siz bana gelmiş yok nokta virgül ayrımı yapıyorsunuz okuma kardeşim o zaman yapma yorum benim türkçem bu kadar gidin noktasına virgülüne dikkat eden kullanıcıların yardımlarına çare olun
sevgili kardeşim öyla bir yazıyorsun ki,halini anlamamıza,kiminle ne içün güreş tutuğunu bilmemiz mümkün değildir.
ve aynı şakilde ukalalığa devam ediyorsun kardeşim.burası sanayi sokağı değil,Türkiye'nin en büyük motosiklet
paylaşım formu.bu forumun da kuralları vardır,bu kurallara herkes uymak zorundadır.
sen kalkıp kimseye ortam bozucu gibi ifadeler kullanamazsın,bu forumda herkes yazdıklarından sorumludur.
http://www.motosiklet.net/forum/son-haberler/announcements.html
1.2.28 maddeyi özellikle okuman gerekir.

cool113
06 Şubat 2013, 22:14
kış olması dolayısıyla motosikletimi pasajın içine çekerim. geçen ay bi tanesi çek ordan motoru gibilerinden laf attı dükkanın kapısından. gir içeri adamın asabını bozma sanamı soracağım, yiyosa 1 santim yerinden kıpırdat diye tersledim. yanıma doğru gelse o sinirle hırpalardım iyice. söylenerek girdi içeri. adamı pisikopat yapar bunlar. hayır zararıda yok hiç bir şeyine engel değil totonamı batıyor motorum.

scooboy
06 Şubat 2013, 22:36
Bende başıma geleni anlatayımda biraz ortam yumuşasın :)
2007 senesinden beri iş yerimin açık otoparkına bırakıyordum(Aynı yere). Bir gün telefon geldi odaya, arayan serviscilerin müdürü.
-Motoru koyduğunuz yerden çekermisiniz diyor. -Neden? dedim.
Efendim servis araçları girer çıkarken dokunabilirmiş filan (Çok fazla servis aracı var) iyi olur dedim.
Aldım az biraz aşağıya, işime gücüme bakıyorum. Tak bi telefon daha. -Buyrun!!
Motor yemekhanenin önünde olduğundan bu sefer yemekhane müdürü -Efenim yemekhane araçları girip çıkamıyo. :silent:
O nada ok. dedik. Gittim aldım motoru bu sefer biraz daha aşağı koydum. Bir spor salonu var girişinde güzel bi alan var hep bi motosiklet durur orda.
Yeminle bi telefon daha. Arkadaş seni arıyolar dediğinde direk spor salonundanmı? dedim. Evet dedi arkadaş. :pale:
Söylenerek gittim aldım motoru. Ordaki sorunda gelen giden küçük veletler var efendim neymiş benim motoru kurcalıyolarmış. Ya üstlerine düşerseymiş.
La havle vela kuvvete diyerek ordanda aldım gittim yolun karşısına koydum. Bir sitenin gölgelik küçük bi alan tam motorluk yani.
Arkadaşlar abartmıyorum bu olanlar aynı gün başıma geliyo. Neyse akşama doğru iş yerinin kapısındaki güvenlik aradı.:queen:
Tabi ben gün içi iyice paranoyak olmuşum. Ne var dedim benim motora bişi mi oldu? Ya diyor karşı sitenin görevlisi gelmiş
Bu motoru burdan alsın demiş benim için. Arkadaş benim gözler büyüdü yemin ederim saçlarım havaya kalktı. :jocolor:
Gittim kapıya Bak dedim arkadaşım bi daha gelirse bana gönder onun bi icabına bakayım ben görevliyede anlattım taa nerelerden
getirip motoru en son oraya koyduğumu adamda şaşırdı.:santa:
Neyse o gün bu gündür motor aynı yerde. Dediğiniz gibi ufacık alet insanlara fena batıyor. Sığdıramıyoruz bi yere.:pr:

Permatiq59
06 Şubat 2013, 23:13
evimin altında kucuk bi kapalı otopark var. 6 motor park ediyoruz otoparka. arkadas anlamadım gitti benim motor geldi geleli bi yer telası aldı diğer motorcuları :) ben park ederken gırıs cıkıs engellemıyecek sekılde duvara sıfır bıraktıkca, adamlar inadına kapıya caprazlama benim motorun arkasına cekıyorlar :jocolor: motorcu motorcuya bunu yapıyorsa, zabıta guvenlık gorevlısı, dukkan sahıbı neler yapmasın sizin bıraktıgınız yerde.

OGUZHANKY
06 Şubat 2013, 23:41
birgün bir arkadaş "sen trafikte çok küfür yiyosundur haa" dedi. Niye dedim, "e araba kadar yer kaplıyosun boşu boşuna" dedi. Haydaaa. Şimdi bu zihniyete ne cevap verilebilir? Ben veremedim. Sırattım geçtim. Ama malesef ülkenin genelinde bu zihniyet hakim.

cem_fb
08 Şubat 2013, 10:56
Noktalama işaretlerini bilmen için üniversite bitirmiş olman gerekmiyor, ilkokula gidebildiysen az buçuk bilirsin. Bak bu nokta . bu da virgül ,

Hayat üniversitesi lafına da ayrıca hasta oluyorum.

astorojna
08 Şubat 2013, 11:13
Noktalama işaretlerini bilmen için üniversite bitirmiş olman gerekmiyor, ilkokula gidebildiysen az buçuk bilirsin. Bak bu nokta . bu da virgül ,

Hayat üniversitesi lafına da ayrıca hasta oluyorum.

saol cem_fb sen ve hercul3367 sayesinde noktayıda virgülüde öğrendim. Hayata bakış açımı değiştirdiniz sizler.

Erhan Erdil
08 Şubat 2013, 12:31
Konuyu açan üyenin talebi üzerine