PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motorsikletinizin Farlarimi Eskidi ?

skyytr
06 Şubat 2013, 00:42
Daha once Car Care distributorlugu yaptigim icin forumla daha once denedigim bir urunu sizinle paylasmak istedim . Uygulamasinin nasil yapilacagini youtube videolarda cok rahatlikla bulabilirsiniz . Iki adet yeni far alicaginiza bu islem cok daha uygun olucaktir.

3M FAR Cami Yenileme Sistemi Turkiye Satis Fiyati 102 TL civari

http://youtu.be/_t1RBw0IGXA

Acil112
06 Şubat 2013, 00:50
Geçen yıl 2. el otomobil aldığım zaman yaptırmıştım, kaportacı 40TLye iki fari da yeni gibi yaptı.

F54
06 Şubat 2013, 01:11
benim motor yuvarlak tek far bu ürünü alana kadar 5 tane far alırım komple hemde
bu uygulama büyük cc ler için avantajlı olur

skyytr
06 Şubat 2013, 01:28
bu urun tek kullanimlik bir urun degil arkadaslar bu bilgiyi paylasmayi unuttum sizinle :)Yani deponuzda tutup arabanizda vs vs daha sonra kullanabilirsiniz .

Acil112
06 Şubat 2013, 01:36
Videodaki uygulamaya bakılırsa kullandıktan sonra ürünlerin elle tutulur bir tarafı kalmıyor ama yinede alana satana hayırlı olsun.

Slayerrr
06 Şubat 2013, 02:33
30 TL'lik Plastx de aynı işi yapıyor.

yamyamaha
06 Şubat 2013, 03:22
paylaşım için teşekürler.
bu uygulamayı sanayiden edineceğimiz malzemelerlede yapabiliriz. burada dikkat edeceğimiz husus kalın zımparadan inçe zımparaya geçmek. ve polis veya cıla makinesiniz düşük devirli olması. avuç içi taşlama makinesi ile yapılamaz. en sonada pasta. bunların hepsi sanayiden gayet ucuza alınıp yapıla bilinir.

Serk21
06 Şubat 2013, 03:31
aynen bende arabanın farlarını 40 liraya sanayide temizletmiştim hem içini de temizlemişlerdi. Anlamıyorum bu 3M kürdan satsa 50 liraya satacak, arkadaşım araç kaplama işi yapıyor araç folyolarının fiyatını duysanız şok olursunuz =) ama çok ta kaliteli malzeme yapıyor bu yüzden çok satıyor.

Bu arada o matkap gibi şey de çıkıyor mu setin içinden?

hisvarlar
06 Şubat 2013, 04:49
Videoyu izlemedim ancak konu far parlatma ise bunun en güzel yöntemi zımpara+sıvı pasta+plastx uygulamasıdır. Otomobil farlarına uyguluyoruz biz bunu.
Önce farın çizik drumuna göre 600 yada 1000 lik kum zımpara ile oval hareketlerle farları zımparalayın, ister zımparayı arada ıslatın yada benim önerim bu cam sil şişelerine su koyup arada fıslatınki daha az çizik oluşturun.
Sonrasında 2000 ve 3000 lik zımparalar ile sırası ile devam ettiğinizde farın üzerindeki çiziklerin kaybolduğunu göreceksiniz. Son olarak 4000 lik zımpara ile işlemi bitirin. Sonraki adımda sıvı pastayı iyice yedirin. Son olarak plastik cilası olan meiguars plastx sürün. Farlar sıfır gibi olur. Bu işlem biraz yorucu ve uzun sürer ancak sonuç garantilidir.
Pasta ve cilayı polisaj makinesine cutting pad takarak yaparsanız çok daha iyi sonuç alırsınız.

audioslave
06 Şubat 2013, 06:46
Video da zaten tam olarak anlattığın gibi :)

ero__
06 Şubat 2013, 10:14
Ama eksik bir husus var onu da ben ekleyeyim :)

Eğer üzerine periyordik olarak (ısıdan ve direkt toza çamura maruz kaldığından en az 2 haftada bir!) wax uygulamazsanız kılcal çizikler bolca oluşacak sonra da far camı zaten dış kabuğunu aldığınız için daha da dirayetsiz kalacak. Şanssız iseniz ilk taşda çam çatlayacak/ kırılacak. Bunları da unutmayın işlemi yaparken.

tooglu
11 Şubat 2013, 01:35
Ama eksik bir husus var onu da ben ekleyeyim :)

Eğer üzerine periyordik olarak (ısıdan ve direkt toza çamura maruz kaldığından en az 2 haftada bir!) wax uygulamazsanız kılcal çizikler bolca oluşacak sonra da far camı zaten dış kabuğunu aldığınız için daha da dirayetsiz kalacak. Şanssız iseniz ilk taşda çam çatlayacak/ kırılacak. Bunları da unutmayın işlemi yaparken.

aynen bende katılıyorum.toyota yaris in farına uygulamıştım bu kitten.Cilasi gidince ki gidiyor .. kılcal cizikler ve soluk cam geri dönüyor.bellki süreyle wax sürmek gerekiyor.Şimdiki aklım olsa 100 tl far temizleme kitine vereceğime 2 çift far alırdım.gerçeği muayeneye gitmeden önce far muayenesinden ucu ucuna hafif kusurla geçmesine yardımcı oldu sadece.zaten ortalama bir motorsiklet farı en fazla nekadar olabilirki?100 TL kit e kite vereceğine yeni far alın derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:28 ----------

bu arada kaportacılar genelde hafif çizik pastası ile far parlatıyorlar.tabi cila makinası devreye girince belli ediyor kendini.sanayiye götürdüğünüzde 40tl uygun bir fiyat.Zaten pasta alırsanız herhangi bir yerden 25-35 arası değişiyor fiyat.