PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : motosiklet yağdeğişimi hakkında

izmir3535
05 Şubat 2013, 17:36
motosiklet lerimizin özellikle büyük cc lerde yağ değişiminde kullanım kılavuzundaki yağ miktarı örnek 3.90lt ise . neden motosiklet tamircileri ben yağ çubuğuna bakarım deyip 4.15lt yağ doldururlar.sonuçta mühendisler o mtr u çıkarırken hatalı bir işlem mi yapmışlar. kitapçıktaki neyse odur. ama türkiyede hem çok duydum hemde şahit oldum.hep fazla yağ dolduruluyor. mühendislermi daha iyi biliyor yoksa biz türkler mi:bounce:

extrem_015
05 Şubat 2013, 17:45
ahhh hocam ahh eline anahtar alan tamirciyim diye piyasaya çıkınca böyle oluyor

turkish39
05 Şubat 2013, 17:59
Okul her şeyi öğretemez ama hayat öğretir:queen::queen::queen:

canerol
05 Şubat 2013, 19:20
motosiklet lerimizin özellikle büyük cc lerde yağ değişiminde kullanım kılavuzundaki yağ miktarı örnek 3.90lt ise . neden motosiklet tamircileri ben yağ çubuğuna bakarım deyip 4.15lt yağ doldururlar.sonuçta mühendisler o mtr u çıkarırken hatalı bir işlem mi yapmışlar. kitapçıktaki neyse odur. ama türkiyede hem çok duydum hemde şahit oldum.hep fazla yağ dolduruluyor. mühendislermi daha iyi biliyor yoksa biz türkler mi:bounce:
biz türkler üçkağıtçıyızda ondan
çünkü 3.90 olursa 4 kutu yağ açacak
ama 4.15 olursa 5 kutu yağ açacak ama 5lt lik kutu açacaksa yapacak bişe yok her türlü 5lt basacak :)

efe_123
05 Şubat 2013, 19:39
Valla hocam senin servis gene iyi miş az bişey fazla yağ koymuş ya benim servisin yaptığı gibi 1 litre yerine 0.5 litre yani yarım litre koyup 1 litre parası alsa ne olacak haline şükret da:) Not.kullanma kılavuzunda 1 litre yazıyo

ferhatkars
05 Şubat 2013, 20:18
2006 yılından beri 7 tane motorum oldu... her yağ değiştirdiğim de 100-150 gr fazla yağ koyorum...
yani yağ çubuğunun hep en üst seviyesine kadar doldurum...
dünde 250 lik chopperın yağını değiştirdim... kitabı felan yok... ne kadar yağ aldıgı konusunda internette doğru düzgün bilgi bulamadım...
yağ çubuğunun en üst seviyesine kadar doldurdum... 1.80-1.90 lt arası aldı sanırım...
belki senin usta da ne kadar yağ aldıgını bilmediği için öyle dolduruyordur...